0 oy
582 göst.
Aile kategorisinde (1,161 puan) tarafından
kizim  5ay 15 gunluk.  kilo almiyor.  ne yapacagimi sasirdim.  anne sutu kac ay verdim kilo almadi.  sora mamya basladik yine ayni kilo almadi.   kasik mamada verdim kilo almadi.     ne yapacagimi sasirdim.  bebeyim  4500 qram ya.  deli olacam.  cok ufak.     bebeyimin bu hali beni cok uzuyor.  burda bebeyi kilo anneleri goruyorumm.    daha cok uzuluyorum neden benim kizimda kilo almiyor.  ya kalbinde 3 mm delik var.  birde mitral kapaklari kalinmis.   ne yapdimsa kilo almiyor.   kizimin zayifligi beni bitiiriyor resmen.  o kadar uzerine dusuyorum.  resmen titriyorum.  yok kilo almiyor iste.    4 aylikkende 4500 di.  su anda ayni. ya yediklere hicmi yaramiyor ya.

13 Cevaplar

0 oy
tarafından
Doktor ebe ne diyo kilosuna cnm
(1,161 puan) tarafından
kendi doktoru ilac yaziiyor ama faydasi yok. ya.
-Reklam-
0 oy
tarafından

Benim kızimda öyle mama veriom , kaşık mama veriom yok banamisin demiyor kilo alımı çok yavaş , 

(1,161 puan) tarafından
benim kizim cok zayif. dogduunda 2700 du..   6 aylik olacak.. yolk ya  kulo almiyor.
0 oy
(735 puan) tarafından
Doktora götürdünüz mü? 

Allah yardımcın olsun inşallah sağlıklı büyür.
(1,161 puan) tarafından
goturdumm doktorda ilac veriyor. bir sey yapamiyr. malesef.  faydasi yokk.
0 oy
(449 puan) tarafından
Araştırma hastanesine götür cnm.kilo almamasının bir sebebi olmalı 5 aylık 4.5 kilo normal değil. Geçmiş olsun bu arada inşallah düzelir kilosu da sağlığı da
(1,161 puan) tarafından
ben azerbaycanda yasiyorum.. durumlar karisik yollar kapali.
(449 puan) tarafından
Biliyorum cnm oradaki durumları. Kilo aldıracak şeyler sor istersen buradaki annelere.faydasi olacak birşey çıkar belki.Allah yar ve yardımcınız olsun hepinizin
0 oy
tarafından
Pirinç unu deneyın bide. Bizi hep onlarla büyütmüşler 
(1,161 puan) tarafından
primc unlu kasik mama veriyorum. yok fayda etmiyor. tadimlillarada basladik  yavas yavas  belki fayda eder  diue
0 oy
(14,003 puan) tarafından
Benim arkadaşımın bebeği de böyle. Aynı gün doğum yaptık kiloları da aynı sayılırdı. Arkadaşımın kızı doğduğu günden beri devam sütü ve anne sütü alıyor oğlumsa sadece ilk iki ay devam sütü aldı sonra ihtiyaç duymadık. Arkadaşımın kızı 4.ayda ek gıdaya geçti yemediği hiç bir şey yok arkadaşım herseyden yedirdi diyebilirim oğlumsa daha yeni yeni çorba falan yiyor ama oğlum 9 Kilo o bebek 5 ya da 6 Kilo falan. İkisi de 6 aylık ama anlayamıyorum değişik bir durum yaa genetik olabilir belki de ya da delik varmış bebeğinin kalbinde ondan olabilir ama sıkma canını yoksa sütun azalır Allah büyüktür napalım Kilo almasın canı sağolsun 
(1,161 puan) tarafından
cok sukur sagligi qayet iyi   ama cok zayif.   cok kotu bir durum.
(14,003 puan) tarafından
Öyledir canım benim canın gidiyordur
0 oy
(3,053 puan) tarafından
Benim oğlumda öyleydi canım hiç kilo almadi zaten küçük doğdu bildin böyle kuş kadardı herkes adını damdan düşen serce koydu şükür şuan alıyor 2 aydan sonra başladı almaya inşallah seninki de 6 aylıktan sonra protein ağırlıklı beslendi zaman alır canim gerçekten zor sağlıklılar ama gözünün önünde küçük durması da insani aşırı üzüyor yemesi güzel mi 
(1,161 puan) tarafından
yemesi guzel canim 2 saatda bir 90 cc  iciyor.     ne bilim ya.  kilo almiyor zaten boyuda kisa 56 sm.m
(3,053 puan) tarafından
Ek gıda vermeye başlasan doktorun onermiyor mu mama alıyorsa şimdiye ek gıda vermen lazımdı ben 4 aylığım ağır ağır veriyorum doktorum ver dedi
0 oy
tarafından
Kalbi delik olduğu içindir eltimin kızı da öyle kalbinde delik var kaç aydır ilaç kullanıyor şuan 17 aylık ama çok zayıf ilaçla kalbinde ki delik kapatılıyor kapanmaya başladı hatta sana ilaç vermiyorlar mı kalbi için 
(1,161 puan) tarafından
yok onermedi doktor  3mm kucuk dedi. kendi kapanir dedi ilac vermedi.. cok zayif.
tarafından
Başka doktora da götür bence canım kalbi için çünkü o yüzden de kilo almıyor
0 oy
(295 puan) tarafından
Sebze çorbası dene bebekler icin olandan ben öyle biraz aldırabildim 
(1,161 puan) tarafından
6  aylik olmasini bekliyorummm.   erken olmasin diye.
(295 puan) tarafından
Erken değil bizim dr ver dedi
0 oy
(790 puan) tarafından
Cnm her bebek ne yese  illaki kilo alr az ama cok alir seninki normal degl gelisim gerilgi falan mi var acaba ya da baska bsy oyle yedrmekle olan bsy olsa coktan alirdi kilo demekki altta baska bsy yatiyo rabbim sifa versn duzelir ins ama profosor bir doktr sart boyle tahlilsz tedavsz hc bsy ise yaramz 
(1,161 puan) tarafından
kalpinde sorun var.  bu yuzden alamiyor. ayni sorun bendede vardi cocukden cok zayifdin. kizimda benim gibi
0 oy
(702 puan) tarafından
Bnm oglumda cok az alyor ayda 100 geam anca bobregnde kum ve enfeksyon var rabbim tez vakitte yavrularimiza şifa versin
(1,161 puan) tarafından
kecmis.olsun canim. benim kizinda kalpinde sorun varmi
0 oy
(2,054 puan) tarafından
Kilo almıyorsa belki birşey vardır kıl kurdu filan veyahutta başka birşeyi doktora gözükün eğer hiçbir şeyde yoksa artık yapisaldir canım
(1,161 puan) tarafından
kapde.sorun vardir.. alamiyor.  tadimlikpara basladim nafile ama.
0 oy
(258 puan) tarafından
Ek gıdaya geçince toparlarsın üzülme. Sağlığı yerindeyse sorun etme. Kilolu çocuk iyi olacak diye bisey yok. Kalp sıkıntısı varsa yemesi içmesi gerekende  az yiyordur. Az az ama sık aralıklarla besle.
(1,161 puan) tarafından
tadimliklara basladim
. 180 gun oluncada  vermeye basliycamm.  insAllah ise yarar.

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 69 göst.
28 Eylül 2022 Aile kategorisinde Nrgz (770 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 174 göst.
0 oy
4 cevap 320 göst.
17 Ağustos 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 503 göst.

376,811 soru