0 oy
456 göst.
Aile kategorisinde (905 puan) tarafından
Kızlar 9 aylık bebeğim var ilk çocuğum tam anlamıyla ne zaman bizimle sofraya oturur biz ne yersek oda onu yer

18 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Bebekten bebeğe değişiyor canım o yüzden belirli bir ayı yok malesef. Mesela benim kızım 10 gün sonra 1 yaşına girecek hala çiğnemeyi bilmiyor ağzına ne koysam peçeteyle geri alıyorum ağzında tutup çıkarıyor bugün belki hoşuna gider diye çikolata gofret fln koydum mama sandalyesine dedim bakalım onlardan yiyecek mi hepsini parçalayıp attı ağzına sürdüğüm çikolatayı emdi sadece.. Sende vermeye çalış inşallah yer bu yemek işi bende çok stres oldu artık. 
tarafından
Şuan benm kızımı anlatmışsn canım yaa
tarafından
İnan burdan 2 arkadaşla whatsapta konuşuyoruz onlara video bile attım gördüler kesinlikle yemiyor sadece mama içiyor oyalayınca ama ağzına ne koysam 7  8 dakika bekletip peçeteyle alıyorum arkadaşlar gördüler ve bebeğim Alerjik bir bebek süt ve süt ürünleri yasak 14 aylık olunca tıbbi mama raporu da bitiyor o zaman aç kalacak napcam diye kafayı yiyorum bugün yine bi umut tavuklu sebze çorbası haşladım püre yaptım 40 dakika fln uğraştım yemedi ben verdim o çıkardı ben verdim o çıkardı sonunda pes ettim. 2 saat bekledim aç bıraktım önüne abur cubur koydum ağzına bile götürmedi yani çiğnemeyi mi bilmiyor yutmayı mı bilmiyor anlamadım doktor endoskopi çekelim dedi bende korktum midesi fln zarar görür diye çektirmedim napcam bilmiyorum inşallah Allahın izniyle en kısa zamanda yemek yemeyi öğrenir bende bi rahat nefes alırım inşallah amin. Allah seninde yardımcın olsun canım
-Reklam-
+1 oy
tarafından
6 aylık dan beri mama sandalyesi var masaya bizimle beraber oturur bisey yemese bile hep bizimle oturturum sofraya alışsın diye şuan 20 aylık yer sofrasını bilmiyo pek yedirmiyoda sofrayı kafamıza geçiriyor 
+1 oy
(7,935 puan) tarafından
Oğlum 15 aylık bizimle sofraya oturuyor.Biz ne yersek o da yiyor.Altta 4 üstte 4 toplam 8 dişi var.Henüz kendi kaşık tutmayı bilmiyor, kendi yiyemiyor ben yediriyorum.Ama bize bakarak tutuşunu geliştirsin diye ona da kaşık çatal getiriyorum.Katı yiyecekleri (peynir, makarna)çatalına takıp veriyorum ağzına götürebiliyor.
0 oy
(2,690 puan) tarafından
Bir yaşımıza az kaldı bizimle herşeyi yiyor ama kucağımda oturuyor yoksa sofrayı talan eder :) 
0 oy
tarafından

2yaşinda net diyebilirim canim 

Simdi daha haraketli ve herseye merakli bi donemden geciyor:angel:

0 oy
(3,669 puan) tarafından
1 yasında cnm ama simdi den sofraya otur 1 ogunde olsa 
0 oy
tarafından

Kocaman olmuş maşallah annesi yer artık sizinle bence otursun sofraya artık :D

0 oy
(2,067 puan) tarafından
Valla canım 8 ayllekn bizle me yersek verdim  ben kızma  şuan 11 aylık  herseyi  yiio  kizim
0 oy
(2,634 puan) tarafından
Şimdiden azar azar başla. Evet ona özel yemek yap gene ama azar azar kendinden de ver. 

Ben oturmaya başladığı andan itibaren bizimle yemek yemeye başladı. Mama sandalyesinde oturuyor ona ayrı kendim ayri yediriyordum. Simdi gene ona özel şeyler yapıyorum. Ama kendimden de veriyorum.. 
0 oy
(586 puan) tarafından
1 yaşından sonra ger şeyi yedirdim bizimle oturuyo her şeyi yiyo şuan 1.5 yaşında bazen kendi yemek istiyo veriyorum çatalı döke saca alışıyor ☺️
0 oy
tarafından
Ben otrrtrym bazen yer sofrası yapıyorum sofrayı örtüyor üstüne canm hoşuna gidiyor
0 oy
(51 puan) tarafından
Bunu okuyunca icim o kadar kipir kipir oldu ki insallah evlatlarimizin o gunleri de görürüz. Ama biraz erken sanirim
0 oy
(119,442 puan) tarafından
Bunu bende merak ediyom
(16,506 puan) tarafından
Oturmaya emeklemeye güzel başladıysa oturur ve dağıtır :)
(119,442 puan) tarafından
Kendi oturuyo devrilmiyo emekleyip tv dabinin altina girip yatiyo
(16,506 puan) tarafından
Yanında yer sofrası kurarsan gelır hatta ne verırsen ağzını açar
0 oy
tarafından
11 aylık tı sofrada ne yediysem onu verdim şimdi 15 aylık hep bizimle beraber yer
0 oy
(286 puan) tarafından
Ben kızımı 7aydan sonra kucağıma alirdim sofrada baktı.ayagim uyuşuyor yere oturtuyirm her zman bizimle oturur yer zilli şuan 1 yaşında yediğim der.seyi veriyorum çok şükür kilosu boyu gelişmi iyi gidiyor 
0 oy
(1,426 puan) tarafından

Kızım 10 aylık 2 hayatdır sabah kahvaltıda akşam Yemekte bizle oturup yiyor mama sandalyesine alırım oturur yaninma ona bi kasik veririrm sonra bi kasik kendime öyle öyle yeriz ikimiz:)

0 oy
tarafından
8 aylık ben oturuyorum mama sandalyesini çekip unutup baharat attıysam yemeğe ona pekmez ekmek veriyorum veya yemeğin içinden bir şeyler ona ayrı bir şey hazırlıyorum bizimle oturtmaya çalışıyorum
0 oy
(22,070 puan) tarafından

14 aylik olacak sofraya bizimle otryo 3 aydir falan ama heryeri dökuyo saciyo yemiyo oynuyo yani:D

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 123 göst.
26 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Umutsuz0034 (457 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 701 göst.
0 oy
7 cevap 319 göst.
17 Ekim 2020 Aile kategorisinde 1istanbul__masali (4,853 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 389 göst.
3 Eylül 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,767 soru

11,400,287 cevap

34,929 kullanıcı

...