0 oy
436 göst.
Güzellik-Bakım kategorisinde tarafından
Kahvede sarida mavi vs hepsi de boya sonucta ama siyah gunah diye cok duydum. Bu konunun asli nedir? 

13 Cevaplar

0 oy
(5,646 puan) tarafından
Dogru oldugunu sanmıyorum 
-Reklam-
0 oy
tarafından

Bilmiyorum ama peygamberimjze has bi renkmis galiba ondan günahmış. Öyle duymuştum ama kaynak nedir bilemedim.

0 oy
(58 puan) tarafından
Peygamber efendimiz sac rengi sadece siyahmis ondan .
0 oy
(10,411 puan) tarafından
Öyle fetva var 
0 oy
tarafından
Benim doğuştan saç rengim siyah hatta boya gibi tam koyu siyah bende sıkıldım renginden kahve yaptim şimdi yazın gene siyaha doncem ama bu benim kendi saç rengim yani zannetmiyorum günah olacağını yoksa daha önce duyardım ama çok pişman oldum keşke boyamasaydim bide alerjik var 
0 oy
tarafından
tarafından
Tesekkurlerr
0 oy
(487 puan) tarafından
İlk defa duydum 
0 oy
(91 puan) tarafından
Caiz değil ..
0 oy
tarafından
Sagolun kizlar her birinize tek tek tesekkur ediyorumm.. 
0 oy
(460 puan) tarafından
Sadece peygamber efendimizin saçı siyah olduğu için kimsenin saçı tam siyah değildir köyü kahvedir o yüzden 
0 oy
(588 puan) tarafından
Merakımdan soruyorum günah diyen arkadaşlara, kaynak nedir?  
tarafından
Bak canım yukarı link paylaşmış arkadaş
0 oy
tarafından
Yaşlı insanların beyazlaşan saçını siyaha boyaması caiz değildir diye buyrulur. Sebebi yaşından daha genç göstermesi ve başka bi insanı kandırmaca gibi düşünüldüğü için. Çünkü siyah herzman genç gösterir. Ama genç birinin siyaha boyamasında sakınca yok denilir. Tabi evli olanların eş rızası olması daha doğru olur 
tarafından
++++++++
0 oy
tarafından
Pergamber efendimiz (s.a.v) ve bı kafile ile ilgili ben önceden bı kuaförde çalışıyordum mesela sadece siyaha boyamak yasaktı içine renk katarak boyardik

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 297 göst.
10 Şubat 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde ❤Uğur"böceğim❤ (61 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 79 göst.
13 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Kedimekimm (601 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 63 göst.
19 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Hicran_yldz!! (2,303 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 220 göst.
26 Ekim 2022 Güzellik-Bakım kategorisinde Seymasy (85 puan) tarafından soruldu

377,711 soru

11,304,765 cevap

34,729 kullanıcı