0 oy
807 göst.
Aile kategorisinde (1,517 puan) tarafından
SALI günü misafirlerim ver tıkanıp kaldım. Halamlar 

İki anne tarafı kuzenim. Geliyor çok kararsızım . Kafam allak bullak :D siz misafirleriniz.gelince nsl bir çay tabağı menü hazırlıyorsunuz 

17 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Şu sıralar misafir nkabul etmiyorm ama geldikleri zamanlarda eğer kalabalıklarsa revani yaprak sarması muffin kısır patates salatasi yaparım hepsini aynı tabağa koyar veririm benm standart ikramlarım :)
-Reklam-
+1 oy
(3,055 puan) tarafından
Kısır veyata mercimek köftesi yanında domates salatalık turşu doğrarım yanında çörekotu tuzlu bit kurabiyesi var tadı efsane yada tuzlu bir kurabiye yanına ağlayan kek veyata Etimek tatlısı yada yalancı cheesecake yaparım çikolatalı ,sigara böreği veyata su böreği birde normal poğaça hamurunu içine ben ayreten yağlı süzme peynir ve kırmızı toz biber katıp yoguruyorum misket kadar fırına atıp üzeri normalinden bı tık kızarınca alıyorum gerçekten enfes oluyor yiyen bayılır yoğurtlu makarna salatası profiterol bol ,bol çikolatal soslu ıslak kek, Kıbrıs tatlısı,yalancı profiterol,damla çikolatalı kurabiye veyata içi dolgulu kurabiye ,muzlu rulo pasta,trilce ,kedi dili pastası,yada tirmasu, patatesli baharatlı kek yanında sarımsaklı yoğurt eşliğinde sunarsın,sarma,kuru patlıcan dolması,vervev pasta, havuç tarator,bunlardan biri canım daha ne olsun benden bu kadar bunları genelde hep yaparım tabi ayrı ayrı malzemen varsa sec bı kaç tane yap kolay gelsin 
(1,517 puan) tarafından
Offf harika fikirler :D coo tşk ederim hepsini tek tek inceleyip bu akşamdan başlıycm yapmaya . Öğlen dip köşe temizlik :) :D .
(3,055 puan) tarafından
Afiyet bal olsun kolay gelsin canım:)
+1 oy
tarafından

Çaya geleceklerse önce çayla beraber 

Kek 
Kısır yada patates salatası 
Poğaça 
Yaprak sarması 
Börek 
Şerbetli tatlı 
Kurabiye yaparım 
Daha sonra 
Kahve servisi ederim yanına çikolata ve lokum koyarım 
Daha sonra da 
Çerezli bir sunum hazırlarım 
Ben böyle agirliyorim misafirlerimi

Yemeğe gelirlersede yemek çay (cayın yanına bir şey vermem genelde) kahve sunumuyla beraber yine çerezlik hazırlarım 
(1,517 puan) tarafından
Çok sağol fikirleriniz için bugünden basloycm hazırlığa :). Hepinizden fikir çalıcam tam bnm aklıma yerleşmiş fikirlerden çoğunu yazmışsın
tarafından
Ne demek her zaman :)
+1 oy
(6,203 puan) tarafından
Misafir kabul etmiyorum evinde yesin yemeğini:D Diyelim virüs yok gene kabul etmiyorum çünkü herkes uzak annem yakın o gelince de bı diyet tatlı yapiyorum o kadar
(1,517 puan) tarafından
:D ayyy çok güldüm . Ya bu yakın çevre ya dikkat ediyorlar bizde
+1 oy
(70 puan) tarafından

image

image

Genelde böyle ama evde ki malzemeyi değerlendirmek daha iyi bide boş zamanlarında dondurucu da saklanacak şeylere yaparsan misafir gelince daha kolay oluyor 

(1,517 puan) tarafından
Çok güzel görünüyor çok tşk ederim :) bakıp bakıp ilham alicam
0 oy
(3,078 puan) tarafından
Kek pogaca kısır patates salatası ya da şerbetlı tatlılar gibi canım 
0 oy
(16,504 puan) tarafından

image

image

böyle hazırlarım ben:) 
0 oy
tarafından
Youtubtan bakarim en vok hano tarifi canim cekerse onlardan yaparim yani belli bir menum yok o an canim ne cekerse
0 oy
(966 puan) tarafından
Bugün geldiler geç haberim oldu birlik duruyoruz eşimde evde bı pazarımız vardı. Poğaça yaptım pasta yaptım fırında mısır unlu patates yaptım havucu rendeleyip yağda kavurun üstüne yoğurt döktüm.arpa şehriye salatası yaptım. Bide yufkadan sodalı börek yaptım. Gorumcemle yaptık daha doğrusu. Çok kalabalıktı .bunları yetistirebildik
0 oy
tarafından
Evdeki malzemeye göre hazırlarım börek ıslak kek veya ağlayan pasta yanında tuzlu evya tatlı kurabiye olabilir ya da kek kısır kurabiye olabilir yani evde ne varsa onu yaparım çünkü gelen benim yanıma geliyo yiyecek yemeye değil tatlı dil güler yüz oldukça oradakilerin pek de bi önemi yok bence 
0 oy
tarafından

imageboyle var olurmu 

tarafından
Tabakların çok hoşuma gitti o kelebekli olan bende de var üçlü olarak
tarafından
Güle güle kullanın bende seviyorum tabaklarimi
(1,517 puan) tarafından
Ayyy süper çok güzel görünüyor çok tşk ederim :) bakıp bakıp ilham alicam
0 oy
tarafından
Kek 

Kısır yada patates salatası 

Börek yada poğaça 

Kurabiye

Makarna salatası 

Mercimek köftesi 
(15,231 puan) tarafından
Bunların hepsini yapıyor musunuz? Aynı anda mı?
tarafından
Genel de yemekli gelir misafirim yemek yaparım çayın yanına da bunlardan bir kaçı hepsini birlikte yapmam yemekte olduğu için
(1,517 puan) tarafından
Çok güzel fikir bnm kafamdakilerinin neredeyse hepsini yazmışsın
tarafından
Kolay şeyler birde bunlar yada bana kolay geliyor bilmiyorum
(15,231 puan) tarafından
Ben gerekli görmediğim için çok fazl geldi sanırım. Mesel ben 3 4 kişi gelecekse bu şekilde yaparım. Daha kalabalık misafir ağırlanacaksa böyl yapmak mantıklı olabilir.
0 oy
tarafından

image...................

(1,517 puan) tarafından
Çok güzel görünüyor ellerine sağlık :) fikirleriniz çalmaya hazırdır.
tarafından
Afiyet olsun şimdiden (•‿•)
0 oy
(1,008 puan) tarafından
Yillar oldu ben ikramli gitmiyorum çağırmiyirum da  o gezmeleri birakali cok oldu sukur :)))

bana yakinsa akraba es dost  kahvaltiya buyur ederim eşiyle gelicek biriyse de aksam.yemegi 
(1,320 puan) tarafından
En güzeli kendi ailem harici almıyorum kimseyi yemeye içmeye geliyorlar zaten uğraşamam vaktimi harcayamam kimseye bende
(1,517 puan) tarafından
Halamlarda evlendim evleneli hiç gelemedilet ayak üstü bir kere geldiler   2 yıldır korona vs gelinemedi . Yoksa bnde :D sizin gibi düşünüyorum öyle gayret ediyorum
0 oy
(326 puan) tarafından
1 pogaca cesidi 1 bogrek 1 salata 1 pasta 1 kurabiye.

guzel bir masa hazirliyorum genelde canim 
(1,517 puan) tarafından
Bnde bir pasta kurabiye çeşidi bir börek.  Düşünüyorum.  Çeşit olarak merak ettim ilham alıp alıp yapicam :D
0 oy
(15,231 puan) tarafından
Herkes ne kadar çok çeşitli yapıyor maşallah. Ben genelde 3 çeşit hazırlarım en fazla. Şimdi bebek olduğu için, önceden de çalıştığım için fazla çeşit hazırlayamam. Bir de bana göre 3 çeşit yeterli. Fazlasına gerek yok bence. Tabi gelen kişi sayısı fazlaysa çeşit artırılabilir o zaman. Genelde şunları yaparım: 

peynirli börek

Mozaik pasta ya da Kıbrıs tatlısı

Kek ya da kurabiye 
(1,517 puan) tarafından
:D :D bnm içime baksan bnde öyle isterim amma velakin uzun süredir hiç gelinmdi onlarda öyle yapınca top atışı bna düşüyor :D
0 oy
tarafından
Benim Fix menü var zorlanıyorum yaparken ama seviyorum yaptığım şeyleri

Yufka peynirli börek 

Patates püresi 

Makarna Salatası 

Mercimek köftesi 

Elmalı kurabiye 

Kremalı Pasta 
(1,517 puan) tarafından
Çok tşk ederim gayet güzel menü

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 225 göst.
12 Eylül 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Damla berna (1,752 puan) tarafından soruldu
0 oy
35 cevap 565 göst.
0 oy
9 cevap 333 göst.
21 Ağustos 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde 3bebeanasi (197 puan) tarafından soruldu

380,159 soru

11,380,618 cevap

34,871 kullanıcı

...