0 oy
701 göst.
Aile kategorisinde (327 puan) tarafından
Bizim burada esimin dedesinin ismini koyarlarmis ismi Ali sizde koydunuz mu? 

42 Cevaplar

0 oy
tarafından
Dedesi değilde babasının ismini koyma varmış. Bende eşimi çok sevdiğim için onu kiramadim. Neyse dedim. Eşimin hatrina kabul edeyim. 
(327 puan) tarafından
Esinin hatrina koymayin sız istediğinizi koyun sonra pismanlik duyabilirsiniz
-Reklam-
0 oy
(1,320 puan) tarafından
Ne alaka o nasıl bir adet 

Dayatma yapıyorlar resmen hani saygı karar vermenize izin bile yok belki ismi begenmeyeceksin ömür boyy bakacagin çocuğa senin istemediğin ismi koymak istemeleri çok saçma büyükler gerçekten işleri zorlaştırıyor 

İsmi beğendiysen sorun yok ama diğer türlü saygısızlık. 
(327 puan) tarafından
Eskiden annem cocuklarin ismine hiç karışmazdı kaynanasi ne koyarsa kimlikte o oluyordu neyseki bana güzel isim bulmus canım babannem zeynep koymuş:))
0 oy
(44,758 puan) tarafından
Ben koydum adi ismail bizde ismail aras koyduk
(327 puan) tarafından
Sadece aras bile diyebilirsiniz iki isim koymak çok mantıklı
(44,758 puan) tarafından
Biz ismail aras diyoruz kimse aras demiyo:)
(44,758 puan) tarafından
Ben kayinbabamin adini koydum
0 oy
(250 puan) tarafından
Koymadım koymam da. Ama ismi Ali olsaydı kesin koyardım. Severim ben Ali ismini :)
(327 puan) tarafından
Recep kayinpederim ismi koymak çok isterdim ama ne bilim receptense alı ısmini çok beğeniyorum
0 oy
(671 puan) tarafından
Bizde oğlanın babasının adı koyulur biz koyacaz sende köy kırma gönüllerini sevinsinler Ali ismi güzel bence 
(327 puan) tarafından
Bende mustafa ismini seviyorum  bana olmaz dediler ali dedenin kardeşinin ismiymis koyulmaz mışşş
0 oy
(1,921 puan) tarafından
Ayyy benim esimim adi dedesinin adi adini hic sevmez zaten bide cocugun adini da onu koysak artik cocuga hic seslenmez buyyunce :D
(327 puan) tarafından
Aman sakinnn koymayin :D
(3,823 puan) tarafından
Eşinin adı ne ki sevmiyor
0 oy
(4,994 puan) tarafından
Oğlumun Adı Eymen eşim ile ben seçip koyduk annem ile babam recep ayın da doğduğu için recebi de istediler babam kulağına Recep Eymen okumuştu canım babam♡ kimlikte tek eymen yazıyor ama önemli olan kulağına okunan Babam öldü eğer bir dâhâ oğlum olursa mahmut ikinci bir isim dâhâ eşime soracağım kulağına mahmut vs vs diye okunacak kimliğine ikinci adını yazdıracağım oğluma yaptığım gibi yani dedesinin adını koymayı kendim düşünüyorum
0 oy
(7,072 puan) tarafından
Kaynana kaynata bitti dede kaldı büyük konuşmak istemiyorum ama ben koymam herkes kendi çocuğunun ismini koysa kavga falan da olmaz ne güzel bu arada Ali de sevdiğim isimlerden biri 
0 oy
tarafından
Tek oğlan mi acaba ailede..herkez.koysa ailede Ali olur..ama.ismi güzel.babamin.ismi Ali...gerçi kayinbabam istedi ilk çocuk ismi olsun diye caner adı..ama ben eşime bıraktım ..Caner ismidd güzeldi.sonra oğlumun ismini gölge koyduk.
0 oy
(2,009 puan) tarafından
Ben esime dedim erkek olursa koyalim  adi kemal esim istemedi 
0 oy
tarafından
Asla koymam iyi ki de öyle bisey olmamış bu sene ki kavgam dan sonra gider mahkeme acar ismini degistirirdim yavrumun Allah korusun ayy ismi bile kötü 
0 oy
(3,823 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Erkek olsaydı kayınbabamın ismini koycaktım Mehmet kız oldu eşimin dediği isim oldu dedesinin ismini neden koyam ama ali güzel isim 
(327 puan) tarafından
Yaa eşimin tarafi isim belirledi kocamda tamam koycaz dedi bende dedim bana danışmadan neden koycaz dedin en sonda isim koymak için eşim bana sordu bende dedim bu bu olsun yok yok demeye başladı ailesinin istediği ismi koymaya gitti ama koyamadı iki gün geçti babası aradı isim koymadık bakıyorum hala dedim önün adi artık belli dedi istemiyordum aslinda ama kırmak istemedim şimdi pişmanım bari Ali olsaydı dedim yaa
(3,823 puan) tarafından
Bu isime karışan ailelere de sinir oluyorum 9 ay karnında taşıyan biz doğuran o acıyı çeken biz isme gelince koyamıyoruz ya sinir oluyorum.
Ben kendi isteğimle koycaktım seviyorum Mehmet ismini eşimde gitmez öyle başkalarının sözüne kızıma çok dediler kaynananın adını koy diye hem ben istemedim hem eşim üniversiteden beri bu ismi istiyormuş kırmadım bende anlaşmıştık zaten erkek olursa ben kız olursa oydu kız oldu eşim koydu
İsmi ne bu arada bebişin
(327 puan) tarafından
Yiğit koydular canım
(3,823 puan) tarafından
Kötü bir isim değilmişki canım üzme canını ismi ne olursa olsun senin bebeğin o isim sadece bir nişan taşıması gereken sen bebeğini ismiyle sevki yarın birgün annem benim ismimi sevmez zaten demesin ilerde değiştirmek isterse kendi bilir
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Bizim burda yok öyle şeyler :D 
(327 puan) tarafından
Ne güzel işte:)
0 oy
(3,771 puan) tarafından
Hasan koydum dede ismi
(327 puan) tarafından
Severek mi koydunuz
0 oy
(636 puan) tarafından

Oğlumun adı İbrahim. Kayınpederin adı İbrahim. Onun dedesinin adıda İbrahim. Kayınpederin babasının adı İsmail. Eşimin adıda İsmail. Bilmem kaçıncı kuşaktan beridir böyle geliyomuş valla :) eşimin babası kazada vefat etmeseydi ben koymazdım da koyduk gari napam :) 

0 oy
(4,136 puan) tarafından
Ablam koydu ve arkadasimda..
0 oy
(1,939 puan) tarafından
Ben karşıyım dedenin babaannenin adını koymaya onlarda zaten o isim var bi eve bi isim yeterli diye düşünüyorum sahsi fikrim oglumu onların yanında ismiyle sevemezdim egee koysaydiym
0 oy
(604 puan) tarafından
Kayinvalidem de cok direndi koymam icin ama ben koymadim cok sacma ya herkesin ismi kendi kisiligini kaderini tasir baska birinin adini koymak bence ayni kaderi devam ettirmek gibi geliyor ayrica esimin babasi dede de benim babam dede degil mi bana gore cok ters bu isim koyma biz esimle karar verdigimiz ismi koyduk suan ikinciye hamileyim kesin kayinvalidem bunda da der erkek olursa ama tabi koymiycam   
0 oy
tarafından
Abimde koydu hem babamin Mehmet ismi hem dedemin Ali Mehmet ali die  ismini koydu ikinci ogluda yengemn baba ismini koydu eşimde der bı oğlum olursa kızın ismini sen koydun oglumunki babamn ismi olucak diye
0 oy
(10,572 puan) tarafından
Evt koydum bizim burdada öyle kızıma da babanne ismi.koyduk

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 406 göst.
3 Temmuz 2020 Aile kategorisinde Zynpmrt (327 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 242 göst.
9 Mart 2023 Aile kategorisinde Zehraelt (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 262 göst.