0 oy
542 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar bugün çarşıya çıktım eltimle arkadaşlarla falan yürüyoruz neyse karşıma bı kız çıktı ama böyle görseniz demezsiniz dilenci dar paça pantolon tunik bone sal takmış çok güzel giyimli bı kızdı ve gencecik 20 22 yaşlarında yanıma doğru geldi Allah rızası için yardım et dedi önce bı şaşırdım çünkü hiç dilenciye benzemiyordu neyse  ev e dönüşte gene o kızı gördüm bu sefer başka bı çiftle konuşuyor o beni görmedi ben yürürken ona bakıyorum neyse kadın ona acıdı  etti ne dediyse artık önümde de bı kadın ufak çocuğu almış eline önümüzde bekliyor bende diğer kızı izliyorum ne yapacak diye döndü kadına baktı göz kırptı kahkaha attı ya resmen yardım eden çiftle dalga geçti  bu önümde duranda benim o kızı gördüğümü görmedi birbirine bakıp gulustuler kadın yanıma geldi Allah riza si için bı sadak dedi açtım.agzimi bende ayıp ayıp  elindeki çocuğu alet etme Allah'tan kork dedim ne yapım dedi bende dedim sizin bakisip gukustugunuzu ben gördüm insanlarla dalga geçiyorsunuz git namusuna  çalış çocuğuna helal yedir dedim sesini çıkarmadı biz uzaklaşınca arkamı dönüp baktım.hala gulusuyorlardi biseyler konuşuyorlardı ... Ya insanlar beş kuruş için ne kadar alın teri döküyor çalışıp didiniyor boyleleride çoluk çocuğumuzun rızkını yiyor zaten muhtaç olan belli eder kendini böyle insanlara kanmayın kızlar sadaka mi vermek istiyorsunuz etrafınızdaki zor durumda olan insanlara verin o kadar üzüldüm ki iyilik bile insan yapamıyor artık böyleleri yüzünden 

10 Cevaplar

0 oy
tarafından
Allah i peygamberide alet ediyolar yalanlarina. Bazen de cocugumuzu katarlar her yolu deniyolar
tarafından
Evet Allah'ın adını anmayin bari dedim bugün çok sinirlendim ama yaaa o kadar zoruma gitti ki hani Kemal Sunal'ın bı filmi varya Şaban parasını veriyor dilendi arkasindan enayi diyor aynısını ben bugün gözlerimle gördüm insanları somuruyorlar
tarafından
Aynen bu dunyada enayiden cok ne var hadi karnimizi doyuralim yine enayi avina cikariz  dedikleri gibi
tarafından
Aynen kuzum aynen ..
tarafından
Bn kolay kolay kimseye para vermem engelliyse mendil falan satiyosa alirim ama
tarafından
En iyisi vallahi
-Reklam-
0 oy
tarafından
Sen ıyı canım yine bana hamileyken ogluma beddua etti bir de pislik 
tarafından
Canim psikolojileri mı bozuk anlamıyorum o malları yemıyorlarda valla nasıl bir zıhneyt kus demıyorlar sıcak demıyorlar hele samsunda bir tane meshur var gecıdın oraya up uzun yatıp engelli takliti yapıyor bir kez polis geldı kosarak gıtmıs butun samsun onu konustu :)
tarafından
Ay şaka miiii.manyak yaaa;)
tarafından
Ne yazıkkı samsunda asırı cok canım bir tane kadın vae ben kendimi bildim bileli kızım kanser yalanı en sonunda kızdım hala yasıyor mu kızım ben buyudun evlendim cocugum oldu ne sacmalıyprsun sen diye bana beddua etti ıste :)
tarafından
Eeee kızım.kamser yalanını uydurandan hayırlı bı söz çıkmasını beklemicen .... Nasıl Allah'tan kormmuyorlarkizim kanser diyor yaaaa
tarafından
Korkusu yok canim malesef
0 oy
tarafından
Geçenlerde 4 yaşında kızım bir adama çok üzüldü kendi pizza alacağı parasını adama verdi. Akşam haberler izlerken o adamı gördük tv'de kolonya icicem diye kör olmuş :D kızımın pizza parası kolonya parası oldu yani
tarafından
Yaaaaa böyle çıkar işte .....Allah'ım gedirmesin öyle insanlara ..... Ufacık kız bak bu devrin cocuklari artık  iyilik yapmamayı öğrenerek büyüyorlar
tarafından
Vallahi aynen oyle
0 oy
tarafından
Ben bundan bı 5 yıl öncesinde yolda yururken büfenin yanında bu adam bacanın biri yok biride belden aşağısı tutmuyor kadında dinleniyor işte oğullarına bakamıyorum para istiyor bende bufeden su almaya yaklaştım kadın sesini sakat diyen oğluna ya bugünde hiç para veren olmadı kalkın gidelim başka yerde bekleyelim  başka numara bulalım dedi sakat olanın ayağı içine kıvrılmış yürüyordu felçli olanda koşa koşa gidiyodu ordan ben varya dondum kaldım  ondan beri dilencilere para vemiyorum ama yaşlı amcalara evsizlere veriyorum 
tarafından
Allah'tan korkmuyorlar işte  haram para oluyor .. böylelerine zehir zıkkım olsun alinteriyle çalışıp yiyeceklerine milletin colugunum çocuğunun rızkını alıyorlar duygu sömürüsü yapıyorlar
0 oy
(1,437 puan) tarafından
Kız hiç sorma bende geçen bime gittim kapının önünde genç bir çocuk var hep 22 23 yaşında ne zaman gitsem orda. Geçen gittim bime bir sürü para getirmiş bime kağıt para yapmak için sonra bir sürü abur cubur aldı ne bileyim bizim evde o kadar eşya yoktur heralde. Allahım kime inanacağımızı şaştık
tarafından
Para isteyen hiçbir dilenciye inanmayacaksin artık valla ben bunu anladım ....küçük çocuk olur ekmek ister yemek ister o ayrı ama genç sağlığı gücü kuvveti yerinde olanlarda dileniyor baksan senden benden sağlıklı benden daha güzel giyinmiş yaaa artık dilencilere level atladı
0 oy
tarafından
Yalan oldugunu biliyorum ama yinedr cok.üzülüyorum arkalarından ağlıyorum. Gecen hastane onunde bir teyze vardi ayaginda terlik sırtımda bir yelek hsvada buz gibi cok soguktu. Arkasından ağladım resmen cok üzüldüm.  Yalan olduğunu nildihim.halde yardim ediyirum
tarafından
Yok muzum etme yardım.etmek.istiyorsan komşuna yardım et mahallende yardıma ihtiyaco olan birsuru insan vardır bilirsin illaki görürsün onlara yardım et böylelerine hayırda gitmiyor ...dün gördüklerimden sonra tövbe dedim resmen enayi yerine koyuyorlar yaaaa kadının yüzüne yalıyor dert yanıyor arkasını dönüyor göz kırpıyor
0 oy
(1,625 puan) tarafından
Onlar sendrn benden zengin ben asla inanmıyorum vermiyorumda emin ol ihtiyacı olan insanlar utancından dilenmiyor bile bunlar duygu sömürüyor gel yemek alıyım desen yok parasını ver diyolar eşim çok vijdanlı hemen çıkarır verir sahtekar onlar niyr inanıyosun diyorum bizim niyetimiz önemli boşver deyip geçiştiriyor ama ben hazmedemiyorum 
tarafından
Tam.terside bizde vardı eşim.vermez ben eşime kızardım ver yazık günah diye ..... Birgün esinde görür yüzlerini kuzum senin eşinin vicdani var merhametli biri belli ....
Bunlarda yüz yokki ya sen gencecik daha görsen manken gibi boyu fiziği o kadar da güzel dilenci demeye bin şahit TE yetmez ...dayanamadım valla yüzlerine vurdum insanları böyle kandiriyorlar
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Ben dilenen insanalara inanmıyorum niyeyse ihtiyacı olan insan kimse den beş kuruş isteyemez isteyemiyirda dilenen insanalrin tonlarda parası olduğunu evi arabası olduğunu gördükten sonra zaten hiç inanmıyorum 
tarafından
Aynen kuzum aynen  zenginler işte gunlugu bin TL ye geliyor hemen hemen dilencilerin
0 oy
(712 puan) tarafından
Canm bende eşim anlatmıştı Eminönünde calisiyodu o zaman bı kadın varmış ara ara gelirmiş üzeri felan baya kötüymüş bı gün eşim dışarıdaki işi halletmeye çıktığında telefonla konuşurken görmüş kadını ben burayi bitirdim öbür yere geçiyorum gibisinden konuşmuş öğün bugündür verirken dikkat ediyoruz ama genelde verecek olursakda çevremizde zor durumda olanlara yakınlarimiza veriyoruz
tarafından
Allah kabul etsin inşallah valla en iyisi önce etrafındakilere bak kuzum onlara ver böylelerine hayır da gitmiyor baksana dilenci o kadar alışmış artık nerden ne kadar alacağını bile biliyor artık ben burayı bitirdim diyor
(712 puan) tarafından
Aynen geçenlerde haberlere mi ne çıktı ya bacı polis miymis neymiş hatta para veren de bi bakıyo ailecek lüks bı arabaya biniyolar ordan da vın
0 oy
(3,811 puan) tarafından
ya ben asla para vermiyorum ama abla bi ekmek al cok acim diyen olursa gidip aliyorum yiyecek veriyorum 
tarafından
Aç insanın halı başka olur kuzum bunların yüzünde ne açlık ne sefalet ne zor durumda kalmışlık yoktu zaten ilk karsima çıkıp alllah rızası için dediğinde şaşırmıştım manken gibi bakımlı  hiç dilenciye bile benzemiyordu ya ... Allah'ım.islah etsin ne yüz kalmış ne haya .

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 265 göst.
23 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Bernnn (204 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 201 göst.
23 Eylül 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 282 göst.
28 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Bsrdrk (1,556 puan) tarafından soruldu
0 oy
38 cevap 486 göst.
23 Aralık 2019 Diğer kategorisinde ❤️berk bebek❤️ (1,164 puan) tarafından soruldu

377,203 soru

11,288,264 cevap

34,696 kullanıcı

...