0 oy
587 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Kızlar aileniz ve siz.. eşinizin tarafını cok zorladiniz mi. Yani takı olsun eşya olsun düğün masrafları nişan eksiği düğün eksiği felan. :) Dürüst olun ha :D 

Bende mesela sadece nişan eksiği oldu. Mobilya fazla almadım. Lojmanda oturcaz diye. Şu kadar bilezik takılacak annem de demedi bende demedim 4 tane bilezik taktılar onları da mehir saydım 62gram olarak. Eşim sevgili saygili olsun o benim için en büyük altın dedim kendi kendime. Öyle de oldu elhamdülillah. Zorlamadik yani karşı tarafı 

Sizlerin ki nasıl oldu.  

29 Cevaplar

0 oy
tarafından
Hayır..çünkü sadece bir kol çantasıyla otobüse binip eşime eldim (kaçtım))..kirada oturuyordu eşyaları vardı zaten..sonradan düğün yapıldı göstermelik altın takıldı düğünden sonra geri verdik..düğüne kayınpederler geldi ama suratları asıktı..kendi ailem gelmedi
-Reklam-
0 oy
(442 puan) tarafından

Ne zorlaması:ermm: sanki erkek tarafi bizdik onlar kız tarafı... Babam dedi ne alırsanız sizin serefiniz. Ben sart kosamam dedi

(6,830 puan) tarafından
Bizdede oyleydi kizz bak simdi eskiye daldim
0 oy
tarafından
Sadece takılan altınların parasını kayınpederim verdi geri kalan her şeyin parasını düğünden sonra bana odettirtirdiler hiç bir şeyin parasını ödemediler düğün masrafını düğünde takılan takılarla ödediler geri kalan herşeyi çeyizimin kararına kadar hepsini ben ödedim çalışarak 
0 oy
(6,830 puan) tarafından
Annem.babam agzini acipta sunu alin bunu alin demediler simdiki aklim olsa herseyi isterdim herseyi 
0 oy
(327 puan) tarafından
Valla bende hiçbir şey istemedim ailemde. Annem altın konusunda siz ne takabilirseniz onu takarsınız dedi. Hala ailemin, benim onları zorlamadığımı konuşurlar. 
0 oy
(3,772 puan) tarafından
Hiç zorlmadik eşya kendi butcesine göre aldı bilezik 5 tane 

Nişan köyde çok sade oldu evden ymk yaptik  

Eksik görmede fazla bişey almadım ölye 

Kınayı kendim yaptimm
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Bizimkiler düğünü de doğumu da bedavaya getirip herşeyi annemlere kitlediler aklına gelebilecek her şeyi. 47 günlük bebeğim var 4 haftadır annemdeyim sırf bu yüzden 
0 oy
tarafından
Su hayattaki tek pişmanlığım bizde Allah için hic zorlamadik ne esya ne takı şimdiki aklim olsa herseyi 4 4lük yaptirirdim ne halleri varsa görselerdi  hic birseye zorlamadıgimiz halde bi degeremiz yok keske herşeyi aldirsaydim :D 
0 oy
tarafından
Zorlamış olsam dönüşü bana olucaktı 30 bin kredi çekti onun üzerine kat ve kat masraflarımız oldu 2017 yılından beri ödüyoruz haziranda biticek zorlamanın manası yoktu eşim tek başına yaptı herşeyi

İlgili sorular

0 oy
41 cevap 945 göst.
0 oy
0 cevap 88 göst.
12 Mart 2024 Aile kategorisinde Asilomm (471 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 43 göst.
12 Mart 2024 Aile kategorisinde Asilomm (471 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 49 göst.
5 Şubat 2024 Aile kategorisinde Myangell (572 puan) tarafından soruldu