0 oy
579 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Kızlar aileniz ve siz.. eşinizin tarafını cok zorladiniz mi. Yani takı olsun eşya olsun düğün masrafları nişan eksiği düğün eksiği felan. :) Dürüst olun ha :D 

Bende mesela sadece nişan eksiği oldu. Mobilya fazla almadım. Lojmanda oturcaz diye. Şu kadar bilezik takılacak annem de demedi bende demedim 4 tane bilezik taktılar onları da mehir saydım 62gram olarak. Eşim sevgili saygili olsun o benim için en büyük altın dedim kendi kendime. Öyle de oldu elhamdülillah. Zorlamadik yani karşı tarafı 

Sizlerin ki nasıl oldu.  

29 Cevaplar

0 oy
tarafından

En İyi Cevap
Hoc bir şey istemedik beş bileşik yüzük birde set taktılar ev kurduk eşya falan alındı zaten bütün borcu eşim yaptı bende artık illede su olsun demedim ama hayat bana ayağını direye  direye her halti yaptıranın daha kıymetli olduğunu gösterdi öyle olmak lazimmis borç odeyemedikce hakaret etmek lazimmis öyle al sunlarida borcu kapat yeterki huzurumuz olsun dememek lazım mis yoksa ilk fırsatta seni silerler mis onu öğrendim canım acıya acıya öğrendim 
tarafından
Canım benim ya. Eşimden değil ama ailesinden bende bunu gördüm biliyormusun. Hiç bir değerin kıymetin yok. İstemek lazımmış gerçekten
(449 puan) tarafından
Çok doğru cnm.bende de aynı durum var.ev tarla altın isteyen daha kıymetli.Baslarina çalsınlar.
tarafından
Amin canim
tarafından
Aynen öyle benimde eşimden yana çok şikayetim yok arada raydan çıksada ama ailesi sağolsun dillerinin kemiği yok aldığım eğitim terbiye ye yakistiramiyorum çok muhabbette bulunmak istemiyorum ama yapacak hiç bir şeyim yok sonuçta eşimin ana babası akrabaları iki tane çocuğum var üçüncüye hamileyim hiç konuşmasam kussem yine evlatlarım babaanne dede isteyecek ne dostum ne düşman bu mesafe iyi geliyor iki tarafada "D
-Reklam-
+1 oy
(12,264 puan) tarafından
Onlar bizi daha çok zorladı 
0 oy
tarafından
Hayır her şeyi onlara bıraktım kayinvalidem en iyisini aldı ben pahalı almayalım dediysem de en güzelini aldı sagolsun
tarafından
MasaAllah bizde öyle
0 oy
tarafından
Zorlamadık herşeyin en iyisini yapti lar sagol sunlar. Haklarını yiyemem 
0 oy
(119,346 puan) tarafından
Kemer istedik almadilar esimde ben sana söz veriyom ilerde elime para gecerse alcam dedi a halen alamadi alamazda hayalimdi kemerimin olmasi sadece bu 
tarafından
Karadenizli misiniz :)
Yok dogma buyume eskisehir aslen afyon
tarafından
Karadeniz de kemer isteme var diye duymuştum da ondan sorayim dedim :) ne kadar oluyor kemerler canim
En az 70 80 bin vardir
0 oy
tarafından
Hic zorlamadim askimi zorlamak isteyenlede dovustum direk :)
0 oy
tarafından
Hic bir sey istemedik simdiki aklim olsa altin falan biraz fazlasiyla isterdim 
tarafından
Ama ilerde o sıkıntıyı eşimle ben çekeriz diye düşünmedin mi mesela
tarafından
Hayir canim biz azerilerde zaten altin az takiliyor yani sizler gibi bilezik falan yok sadece set bide 2-3 tane yuzuk yani fazlasinida takanlar var esimgilerinde durumlari iydi ala bilirdiler belki ilerde ihtiyacimiz ola bilir
tarafından
Doğru diyorsun
0 oy
(8,328 puan) tarafından
Hayır zorlamadık
0 oy
(1,431 puan) tarafından
Çok şükür karşı tarafı zorlamadık hiç Bi durumda, herkes bana saf mısın niye altın çok istemedin bilmem ne ben de hep şöyle derdim ben gerçekten huzur ve mutluluk istiyorum saygı istiyorum diye öyle maddi olarak yüklenmedik vee çok şükür çok şükür nasip eden Rabbim  binlerce kez şükürler olsun hem eşim hem ailesinden çok memnunum 
tarafından
MasaAllah canım Allah'ım daim etsin
(1,431 puan) tarafından
Amin canım ecmain.. Her zaman saygıya değer verdim ve saygı insana insanlığı kazandırtıyor..
0 oy
(983 puan) tarafından
Hiç zorlamadik şükür herseyimi birtamam aldilar yaptilar tek oglan zaten 
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Altın olarak güçleri neye yeterse içlerinden ne geliyorsa dedik hiç birşey istemedim zaten ikimizde memuruz iki tarafa da masraf yaptırmadıl eşyamizida kendimiz aldık kimseyi borca sokmadik
tarafından
MasaAllah canım
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Hayır zorlamadim şükür parada onda bunda gözümüz yok ailecek.İcinden geçen taktı takmak istemeyen de takmaz zaten.Esya konusuna gelirsek de hem annem hem eşimin ailesi ikisi de destek oldular biz kendimiz de aldık geri kalanini
0 oy
(14,079 puan) tarafından
Hic zorlamadım sanki her dedigimi yaptılar da zorliyim
tarafından
Hayırlısı olsun be gülüm canın sagolsun
0 oy
(903 puan) tarafından
Hepsini eşim kendi yaptı sadece takıların birazını ailesi aldı bu yüzden bende herşeyimi kendim seçtim çünkü borcunu da ödeyecek olan bizdik evimi tutmaya da sadece eşimle ben gittik eve aldığım halı da perde de beyaz eşya da mobilyada çöp kutusuna varana kadar hepsini eşimle sadece ben gidip beğenip aldım bu yüzden istediğim herşey oldu çok şükür :) 
0 oy
tarafından
Bana 6 bilezik aldı gramları fazla olarak 1 tuğra yüzüğümü küpemi ben seçtim ağırdı hepsi eşyayı da biz seçtik kaçtığım için uygun alıyım dedim aldırmadılar ama görgüsüz kayınpederim her yerde ne isterse aldık diye reklam ediyo ne anlamı var ama benden sonra gelen olursa ailesi yok biz bu kadar isteriz derse 1 grm fazla olsa hiç biriyle konuşmam niye o gelen gelin de ben değil miydim
0 oy
(2,634 puan) tarafından
Ne ailem ne ben şu  olsun bu olsun demedik. Neye durumunuz yetiyorsa o kadar yapın yapalım dedik. Çok şükür elhamdülillah öyle oldu. İstediğimiz koltuk takımını yatak odası takimini da aldık. Herşeyi önden eşimle araştırmıştık zaten planlı gittik herseye. Bide bizim 2 düğün oldu. Düşün. Babamı da zorlamamak için baya uğraştım. Kıstım baya yerden çok da güzel düğünüm ve evim oldu :) 
tarafından
Ne güzel Allah daim etsin canim
(2,634 puan) tarafından
Amin Allah tüm herkese gönlünden ne geçiyorsa versin
0 oy
(449 puan) tarafından
3 bilezik bir set aldılar. Bozdururken de bize yıktıkları borçları ödedik.bir haftada hiç bir şey kalmadı. 
tarafından
Kıyamam canım yaaa. :(
(449 puan) tarafından
Onu geçtim ev tarla isteyen geline her şeyi yapmak için uğraşıyorlar.tabi pars yok olmuyor cnm.12 tane bilezik istediler olmadı.taktiklari 2 bilezik çalınmış nasıl olduysa 2 bilezik alıp taktılar sonra da.
0 oy
tarafından
Ben hiç birşey istemedim sadece bi yüzük takıldı eşimin babası yoktu kendi çalışıp borçları vermek zorundaydı ve 2 ev yükü eşimde olacağı için istemedim. Kredi çekti eşim evin mobilya ve beyaz eşyalarını eşim aldı bende o zaman hocalık yapıyordum birikimim vardı evimin halısından tut perdesine kadar hepsini de ben aldım evimizi döşedik hamdolsun. Altınla parayla huzur olmaz biraz düşünceli olmak gerekir ☺️
0 oy
(537 puan) tarafından
Bütün eşyalarımı aldılar sagulsunlar takilarimi da aldılar 9 bin lira da süt parası verdiler ..bnm ailemde bana sadece 4 çeyrek taktı 
0 oy
(10,047 puan) tarafından
Herseyi a dan z ye esimle ikimiz yaptik. Kimse kimseyi zorlamadi o yuzden :)

İlgili sorular

0 oy
41 cevap 941 göst.
0 oy
0 cevap 87 göst.
12 Mart 2024 Aile kategorisinde Asilomm (428 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 43 göst.
12 Mart 2024 Aile kategorisinde Asilomm (428 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 46 göst.
5 Şubat 2024 Aile kategorisinde Myangell (569 puan) tarafından soruldu