0 oy
691 göst.
Aile kategorisinde (17 puan) tarafından
Kardeşi olmayanlar duygularınızı merak ediyorum. Çünkü bida çocuk yapmayı düşünmüyorum 

34 Cevaplar

+1 oy
(5,913 puan) tarafından
Kizim cok zor bir bebek bir daha cocuk dusunmem diodum ama burda bir olay o kdr cok uzduki beni kizimin bir kardesinin olmasini istiorum Allah izin verirse kizim tek kalmasin en azindan birbirlerine sahip cikarlar baska kimseye boyun egmezler
(3,823 puan) tarafından
Hangi olay kız
tarafından
Bende merak ettim
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Biz 4 kardeşiz. Onların olmadığını düşündüm bir an. Sanırım dünyanın en yanlız insani olurdum. Onlar benim herşeyim. Allah gecinden versin annem babam vefat ettiğinde arkamı yaslayıp uzunca anne babamı yaad edeceğim tek kişiler...
0 oy
(622 puan) tarafından
Bence kötü bir duygu kardeş anne baba gibidir yokluğunu hiç bişey doldurmaz özellikle de kız kardeş
0 oy
(903 puan) tarafından
Ben hiiiiç istemezdim tek olmayı 
0 oy
tarafından
Bende düşünmüyorum miras bölünmesin oğlum tek yesin◉‿◉◉‿◉◉‿◉
tarafından
Miras sağlamsa neden olmasın :)
tarafından
Ne sağlamı kız ya bir ev sadece
tarafından
Allah arttırsın
0 oy
(1,986 puan) tarafından
Ben tek çocuğum canim

Oğlum var şimdi bende düşünmüyorum kaza olmazsa tabi
(1,986 puan) tarafından
Küçükken isterdim ama büyüyünce geçti şu an diyorum iyiki olmamış çünkü kardeşi olup bı bağı olmayanlarda var görüşmeye de var garantisi yokki.

Bide erkek ve kız çocuğu farklı olur mesela oğlum büyüdüğünde rahatlıkla gezer arkadaslariyla

Herşeyi dört dörtlük olsun oğlumun ona yetiyimde daha ne isterim
(1,986 puan) tarafından
Eşimin var kardeşleri öyle bı bağları yok mesela

Eşimde der tek olsun oğlumu daha kıymetli olur diye
(4,040 puan) tarafından
Yani işte anlasacaklarinin garantisi yok sırf bu nedenden dolayı bı çocuğa daha bakmak bana yük gibi gözüküyor
(1,986 puan) tarafından
Aynen canım bide gurbette tek başımıza daha zor

Eşimin görevi çıktı annemgilde kalıyorum şimdilik ama 2 sene sonra yine gurbetteyim

Allah'ım evlatlarımıza hayırlı uzun ömürler versin
(4,040 puan) tarafından
Aminnnn
0 oy
(738 puan) tarafından
Kardeşlerim iyiki var ama bende düşünmüyorum misal kız kardeşim bana baya yardımcı oluyor şuan kardeşe ihtiyacı oluyor insanin. Olursa da ikinciyi yaparım dahada yapmam diye düşünüyorum 
0 oy
(1,908 puan) tarafından
Kız kardeşim yok ama o kadar çok isterdimki hemde  çok .. bi abim var bi yaş büyük onun iyi olduğunu  bilmel bile mutlu ediyo bi üvey kardeşim var ilkokula gidiyo sağlıklı mutlu olsun yeter üveyi bile seviyo insan kardeş şart bence 
0 oy
(3,823 puan) tarafından
7 kardeşiz bence dünyada sırtını dayayacağın biri kardeş bir kızım var Allah nasip ederse kardeşi olsun isterim 
0 oy
(391 puan) tarafından
3 kardeşiz ikisiyle de görüşmüyorum özel sebeplerden. 

Çocuğumu tek bırakacağım yapmayacağım bir tane daha devir zor bir devir maddi gücün var ise yap 
0 oy
(704 puan) tarafından

Kardeş bambaşka birsy yaa misal benim 10 yıl olmadı cok istedim bekledim dogmasını aramızda 10 yas var ve erkek ama bir kız kardesten cok daha yakn oldu bana herseyimi ilk o bildi benle agladi benle güldü sirdasımdı daima kucuktu ama cok düskündük birbirmize hala oyle dogurmadığım ilk bebegim diyorum ben ona ablasi kurban. Simdi 17 yasında gözümün bebegi kızımın biricik dayısı iyi ki olmuş. Bence olmalı yaa benm fikrim. Kardes bu hayattaki dayanağın ilerde anne babanın emaneti yadigarı <3

0 oy
tarafından
Ben hiç yokluğunu hissetmedim kardeşim olmamasını taki hamileliğim çok zor geçene kadar sağolsun teyzem heeşeyime koştu doğumdan sonra kuzenlerim geldi gitti Annemin en çok canı çıktı o zaman demiştim keşke kız kardeşim olsaydı hamileliğim çok zor geçsede oğlumu tek çocuk bırakmıcam Allah kısmet ederse tabi 
0 oy
tarafından
Bende düşünmüyorum Allah isteyene versin
0 oy
(830 puan) tarafından

Bende düşünmüyordum ama yarın bir gün ben olmam babası olmaz birbirlerine sahip çıksınlar tek olmasın biraz büyüsün istiyorum Allah'ın izniyle :)

0 oy
(14,033 puan) tarafından
Eşimde tek çocuk diyor ama yarın öbür gün bize birsey olursa yavrum tek mi kalsın ben buna dayanamam 3 4 sene sonra inşallah ikinci bebeğimı düşünüyorum eşimi de ikna ederim inşallah 
0 oy
(326 puan) tarafından
coook muhteşemm :D şahsen bende eşimde tek cocuguz bende tek dusunuyorum bakalim nasipse :)
0 oy
tarafından

Tek çocuğum hamd olsun mutluyum arada bi kardeşi olanların bağlılığı ve birlikte geçirdiği zamanlara özensemde çok şükğr rabbime evladım eşim annem babam yanımda rabb'im başka dert vermesin :D

0 oy
tarafından
Biz 5 kardeşiz..bir oğlan dört kız...oğlumada şimdi bir.kiz kardeş geliyo...Allah'ın izniyle..kardeş güzel bisiy yaa..ilerde kuzen muzen kendi hayatlarına gidiyo ..yanlız kalmak tansa bir. Kardes olması iyidir bbence.
0 oy
(549 puan) tarafından
Bende 2. Dusunmuyorm ama sırf kardesı olsn dıe djsunucm herlde
0 oy
(1,390 puan) tarafından
Kötü. Pek çevrem yoktur arkadaşlarım 2 ya da 3

Çevremde bir eltim var konuştuğum arada ayda yılda arkadaşlarım üniversiteden onlarda başka şehirde. Bir kardeşim olsaydı arayıp dertleşir konuştuğum, vakit geçirdiğim. Allah gecinden versin yarın öbür gün anneme babama bişey olsa tekim. 

Sırf bu yüzden kalabalık aile istiyorum. Şuan kızım 1 yaşında çok zor upraştıran bir çocuk ama buna rağmen 2,3 çocuk istiyorum. Yalnızlık zor, kardeşsizlik zor. En yakın arkadaşın yok. 

Bence 1 tane de olsa kardeşi olmalı insanın 

İlgili sorular

0 oy
26 cevap 398 göst.
29 Şubat 2024 Diğer kategorisinde seasea21 (0 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 90 göst.
7 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Bizimkz12 (2,373 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 93 göst.
5 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Tugba01 (68 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 131 göst.
14 Ocak 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Bsranaz (609 puan) tarafından soruldu

380,248 soru

11,384,488 cevap

34,884 kullanıcı

...