0 oy
805 göst.
Diğer kategorisinde (1 puan) tarafından

Oğlum 2 bucuk yaşinda konuşmuyor bazi komutlari yapiyor hepsini değil goz temasi kuruyor ama cani isterse oda  hala kelimesi yok denecek kadar az bu durumu yaşayanlar varmi tv ye kucukken cok maruz kaldi ama bu kadar da olurmu cani isterse anne ,gule gule gorusurz hayir bide attim dior sadece başka kelimeleri yok .bu duruma cok üzülüyorum lutfen akil verin 

20 Cevaplar

0 oy
tarafından
Bence cok konus onunla  ama pediatrics  gorsun   muhakkak
(119,224 puan) tarafından
Kiz sen bebeginin adini ne koydun
tarafından
Kuzey koysaydim com tatli olurdu :)
(119,224 puan) tarafından
Iste niye koymadin☺️
-Reklam-
0 oy
(15,644 puan) tarafından
Oğlum tv izlemez demim reklam çıkarda bakar oda alsam  telefon vermem eline 21 aylık baba nene dede mama donör anlıyor herşeyi ama kelime yok 
0 oy
(7,654 puan) tarafından
Kafana takma genelde erkek çocukları daha geç konusuyor 
0 oy
tarafından
Canım.abimin oğlu 4 yaşında konuştu şimdi çok kibar bir çocuk geç konuştu o da TV izliyordu kreşe baslinca konuştu git gele
0 oy
tarafından
Benim oglumda oyleydi. Simde de çenesiz. Hic susmuyor masallah. Sıkıntı etme canim 
(1 puan) tarafından
Kac aylikken konuşmya başladı
tarafından
28 aylıkken konusmaya basladi
0 oy
tarafından
Çok TV izletmissin canım aslinda şimdi canavar gibi olması lazım bebeğine gorede değişiyor ama . Mesela TLF falan kulağına götürüp konuşuyor mu bunu ver dediğinde veriyormu baba anne deyip sizi biliyormu
tarafından
Sen için rahat etsin diye götür doktora . Ama herşeyi hergun hergun usanmadan göster mesela saklanmiyomu ce yapmıyomu
(1 puan) tarafından
Saklaniyor yakalama oynuor yaramaz bir cocuk komutlari yapmior cogunu ugrasiorm ama tık demior
tarafından
Belki daha zamanı var canım bilmiyom benimki iki yaşına geldi mesela kumandafa TV nasıl.acilit öğrettim klimayı öğrettim kapıyı aç kapat öğretim yere düşen biseyi vermeyi bunu babana goturndedimde goturyor hepsini ben tek tek öğrettim ama iki gün üç gün uğraştım küçükken zaten bı kaç kes gosterince yapıyor
(1 puan) tarafından
Anladim canim insallah kalıcı degildir direk psikiytr noroloji baktrsam iyi olacak gec konusanlari gordumde insan evladi hic konuşmayacak saniyor etraftan eleştiren olunca canim sklyor
tarafından
Boşver sen baskasini
0 oy
tarafından
Erkekler biraz geç konuşur ama sen telefonla konuşunca bebeğini de al karşına duysun seni sonra bir şey yaparken bak oğlum annen yemek yapıyor sende bunu yersin dimi falan de sürekli onunla konuş aaa televizyonu açalım mı aaaa babayı arayalım mı hadi şuraya gidelim hadi uyuyalım mı he ne dersin oğlum falan diye konuş onunla 
(1 puan) tarafından
2.cocuga hamileyim doguma kadar ustune dusecem doktor uyaran eksikligi vardr tv tlfn verme demişti tekrar gosterecm umut ediyorumki kardesi dogmadan artik konuşsun
0 oy
(702 puan) tarafından
En azindan söyledgi kelimler varmiş bence yaştlaryla sık sık bi araya getir kaynanana annene falan daha sık gidin ne kadar insa  görurse o kadar konusur
(1 puan) tarafından
Ailelerden uzagiz cok gtme şansm olmuyor
0 oy
(748 puan) tarafından
Bnm oglumda az konuşuyordu  bn fındık için  2 ay köyde kalınca kalabalıkta konuşmayı baya öğrendi konuşmak çok önemli yanında evde tv telefon fazla vermeyin sürekli konuş onunla
0 oy
(10,871 puan) tarafından
3 yasına kadar Dr lar normal diyor canım takma kafana. 
(1 puan) tarafından
Etrafimdakiler cocuk konuşmuyor diye soyleyince takmadan edemiyorum malesef insallah 3 yaşina açilir dili
(10,871 puan) tarafından
Acılır canım bakma sen onlara masallah herkes tıp mezunu
0 oy
tarafından
Tek cocuk mu ? Sizin daha fazla konusup daha fazla isimler renkler soyleyip konusturmaniz lazim bunun harici en iyi cozumu daha fazla cocukla oyunlar oynasa bir arada olsa daha iyi etkiliyor konuamasini
(1 puan) tarafından
Evet tek cocuk
0 oy
(174 puan) tarafından
Benim kuzenimin oglu hic konusmuyordu.4 yasinda krese koydular cocuklarla vakit gecirdi cocuk birden dil acdi .Simdi 2.7 yasinda kiz kardesi var oda sadece anne diyor onuda krese koyacaklar.Babalarina benzemisler oda kucukken gec konusmaya baslamis
(1 puan) tarafından
4 yaşina kadar bez bagladilar peki benmki hala altina yapior solemiyor hiçbir sekilde ben tuvaltini yapacagini anlasam hemen goturuyorum lazimligina
0 oy
tarafından
Çok tv izlemekten olmuştur canım tvyi kapatmışsın artık zaten. Sürekli konuş oyunlar oyna düzelir zamanla adını biliyosa çağrıldığında bakıyosa sorun olcağını sanmıyorum yinede bi uzmana götür. Bide yaşıtı çocuklar varsa etrafında onlarla vakit geçirsin çocuklarla  oynayında dha çabuk knusmaya başlıyorlar.
0 oy
tarafından
Canım kafana takma erkek cocukları gec konusur genel olarak esım 4 yasında konusmus 
0 oy
(3,036 puan) tarafından
Eğer ayı tutuyorsa kreşe verin devlet ana okullarıdır 3 yaş sinifida olabilir okuldakiler daha büyük sıkıntı görürse zaten konuşma terapistine yönlendirecektir bu da örnek olsun geçen gün çocuğuma telefon veriyorum tv açıyorum günün çoğu saatinde ve memnunum bu durumdan  diyen anneye 
(1 puan) tarafından
Martta 3 yaşina basacak o zamana kadar bi gelişme olmazsa verecem kreşe
(1 puan) tarafından
Aynen hata yaptim bilmiordm tv nin bu kadar etkisi var konuşmaya. yaza dogum yapacam daha bu cocugm konusup bezi birakmasa zor olacak
(3,036 puan) tarafından
Dediğim gibi devlet ana okullari 3 5 yaş alıyorlar bide onlarla görüşürsünüz bi öğrencim vardı annesi bankacısı pek ilgilenememiş ananeyle oluncada tv telefon falan verilmiş ben çocuğu 4 yaşında tanıdım ama annesi dedi 3 yaşında verdik hiç konuşmuyordu ama 4 yaşında maşşallah hiç susmuyordu okulda hem akranlarına hem öğretmenlerine kendini ifade etmek zorunda kalıyor şarki söylüyor falan derken alışıyorlar sıkmayın canınizi
0 oy
tarafından
Işaret edip ıh ıh edip anlastiriyor mu ne istediğini peki 
(1 puan) tarafından
Bazen mama bazen ne ne dior istediği şeyler için
tarafından
Öyle işaret ettiginde istediği şeyi anlayıp hemen yaparsan konuşmaz canım benim kızım ve gorumcemin oğlumda öyleydi ıh mık la anlatırdı bizde yapardık ne zaman anlamıyoruz işte şöyle bakalım ne istedin falan ısrar ettik oylelikle dili çözüldü
(1 puan) tarafından
Israr ediyorum vermiorm aksama kadar surunsede  oda inatla soylemior kendi bildigi sekilde istior
tarafından
Biz öyle aştık canım umursamadım ben ıh ıh etti en sonunda bakti ki umursamıyorum söylemeye başladı su ver ekmek ver derken derken şimdide susturamıyoruz ingilizce konuşuyorum diye acayip acayip şeyler konuşup duruyo ") bide demez mis anne sen anlarsın diye "D seninki de açılır yakında merak etme az kafani dinle
0 oy
tarafından
Canım etraftaki insanları pek takma stres yapma çocuğunla bol bol konuş oyun oynat  eline verdiğin oyuncakların cisimlerin adını sürekli söyle ona inşallah konuşur Allahın izniyle ama sürekli iletişim halinde ol onunla mesela mutfağa salona nereye gidersen seslen yanına çağır. 
0 oy
(15,136 puan) tarafından
Günde kaç saat izlerdi bebeğiniz tv yi? 
(1 puan) tarafından
Tv acik oldugu surece reklamlara bakardi
0 oy
tarafından
Cnm gorumcenin oğlu 4 yaşında hala konuşmuyor.kac aydır kreşe gönderiyorlar artık konuşmaya başladı.korkma kreşe gönder konuşur insallah
(1 puan) tarafından
Bez baglamasak gonderecmde daha bez baglior konuşmadigi icin solemiyor altina yaptiğini
0 oy
(144 puan) tarafından
Benim oğlum tam konuşmaya 4 yaşında başladı şuan 5 yaşında çok stres yapardım kelimeleri derdi ama çümle kuramazdı çok şükür her çoçuk bir değil cnm inşallah oda konuşacak 

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 212 göst.
29 Mart 2024 Diğer kategorisinde Annelerr toplandiik (22 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 211 göst.
0 oy
7 cevap 65 göst.
27 Şubat 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Zeze (49 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 124 göst.
5 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Bol gunesli gunler (695 puan) tarafından soruldu

378,946 soru

11,343,078 cevap

34,809 kullanıcı

...