0 oy
330 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (52 puan) tarafından
Yeni bebegime pirinc unu pisirdim daha vermedim internetten zararli diye bi yazi okudum. Veren var mi yada bi zarari ile karsilasan var mi acaba

18 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Her gece yapiyorum bi zararini gormedim
(1,121 puan) tarafından
Kac aylikken vermeye basladin canim
-Reklam-
+1 oy
(121 puan) tarafından
Pirinç ununun hiçbir besleyiciliği yok canım. Zararı olmaz ama karbonhidrat olduğu için boş kilo yapar. Kilo yapınca insanlar yararlı sanıyor ama besin değeri düşük 
+1 oy
(536 puan) tarafından
Besin değeri düşük, bir faydası yok boş bir besin bence çok nadir ayda 1 kullan. Tavsiyem yulafı rondodan geçirip sütle pişirip pekmezle karıştırıp yedirmen içine muz ezip koyarsın bebeğinin seve seve yiyeceğine eminim 
0 oy
tarafından

Annem abimi 1 yaşına kadar pirinç unu ile büyütmüş kendisi h ayvan gibı bi sorunu yok :)))

tarafından
:))))))))))))
(381 puan) tarafından
Kız allah seni ya :) :) moralim bozukken güldüm
(25,224 puan) tarafından
Kız belki pirinç unu yediği için hayva n gibidir :D
tarafından
Yok bacım. Bende öyleyim. İri yapılıyız.
(622 puan) tarafından
Kız o nasıl laf ahaahaahaa
0 oy
tarafından
Bn veriorm arada bjr sorunla karşılaşmadım 
0 oy
(4,040 puan) tarafından
Zararını bilmem de faydasız boş yere şişiyor diye vermeyin diyorlar onun yerine yulaf ezmesi diyorlar ama benimki zinhar ağzına sürmedi yulafi
(4,040 puan) tarafından
Bı de aşırı şeker var pirinç ununda
(3,901 puan) tarafından
Onun yerine siyez unu,yulaf unu veya tam bugday unu kullanabilirsin cnm besin degerleri cok yuksek
(4,040 puan) tarafından
Bu aralar kurabiye falan yapmaya baslicam yesin diye normal undan yapmim o zman teşekkürler
0 oy
tarafından
Organik olanı aldım çok nadir yapıyorum içine formul mama koyuyorum pişirirken oğlum sade yemiyor illa bi meyve ile hazırlıyorum 
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Bi sknti olmaz canim bnde ypiom 
0 oy
tarafından
Benim bebeğim 9 aylık ve süt ürünleri alerjsii var bu yüzden herseyi yediremiyorum mecburen kahvaltıda pirinç unu muhallebisi yapyorum yediryorum 
(3,888 puan) tarafından
Alerji belirtileri nasıl di canım bilgi verirmisin
tarafından
Yüzünde kızarıklık kakada kan gürültülü kaka yapma gaz sancısı ansızın ağlama nöbetleri goz kapakları kırmızı böyle canım
(3,888 puan) tarafından
Kakasında ki kan çok mü oluyo ? Yüzü isilik gibi mı doktor test yapmadan bu teşhisi koydu bizede. Ama ben kakasında  hiç kan görmedim. Sadece 1.2 sefer mukuslu gibiydi kakası fazla sürmedi oda .
Gaz sancısı hep var benim bebegi min
(385 puan) tarafından
Canim goz kapaklari kirmizi yazmissin o kirmiziliklar egzama veya yara seklinde bi kirmizilik miydi yoksa komple kirmizi miydi. Bende bebegimden suohekeniyorum hafif kabuk seklinde giz kapaklarinda kirmizilik var
0 oy
(235 puan) tarafından
Bende veriyorum hiç bi sorun yok aksine doyuruyor sende vere bilirsn 
0 oy
(3,677 puan) tarafından
Benim kızımda kabızlık yapmıştı
0 oy
(14,079 puan) tarafından
Eski nesil hep pirinç unu ile beslendi 
0 oy
(3,901 puan) tarafından
Zarari kabiz yapabilir ama.yarari da yok zatn:) bebekte sadece kof kilo yapar yani hicbir besin degeri yok..illa kilolu olsun yediginin önemi yok diyosa ver..ama bnmki 14 aylik bn daha hic vermedim..onun yerine siyez unu,yulaf unu,tam bugday unu fln kullaniyorum cnki besin degerleri cok yüksek bu unlarin..
0 oy
(622 puan) tarafından
Ben kızıma sürekli veriyordum bi zararını görmedim
0 oy
(3,107 puan) tarafından

Annem ikiz kardeşlerimi pirinç unuyla buyutmus ben 18 ay emmisim ama ben onlardan daha çok hasta oluyorum:D yani büyükler hep böyle yetiştirmis bizi. Zararlı olsa kardeşlerime olurdu

0 oy
tarafından
Valla esim issizdi paramizda yoktu pirinc unuda verdim sütte mecbur kalınca hepsi verilio annem benide pirinç unuyla büyütmüş 
(52 puan) tarafından
Maliyet olarak butce dostu bereketli bisey pirinc unu sadece bos kilo yapiyor mus
tarafından
Benim oğlum hiçte kilolu deil canım sende habire ondan verme ari mama verebilirsin bak oda güzel sulandirup biberona hemde uygun
0 oy
(260 puan) tarafından
Ben veriyordum 1 hafta oldu bıraktım  ondan başka bişey yemiyor çünkü alışmış ve kiloda yapmadı sadece tok tuttu bi zararıda olmadı çok şükür 
0 oy
(44,696 puan) tarafından
Yok ya ne zarari yillardir var ve ben kucukken bile annem bizlere hep vermis  hatta az once ogluma irmikle birlikte pisirdim az da pekmez koydum hepsini yedi uyudu
(44,696 puan) tarafından
2 yemek k.pirinc unu pisircegimi kaba aliyorum 1 yemek k.da irmigi koyuyorum 1 su b.biraz eksik su koyuyorum once bunlari bi ocaga almadan once karistiriyorum sonra ocaga aliyorum muhallebi kivamina gelene kadar karistiryorum pisince 1 corba.kpekmez koyuyorum cok tatli olmuyo cok hafif tatli oluyo sogutup yedir oglumu baya tok tuttu ama
(52 puan) tarafından
Kac aylik oglunuz olculer bana fazla geldi 6 ayliguz biz daha
(44,696 puan) tarafından
10 aylik canim oglum hepsini bitiriyo verdigim olculer onu tam doyuruyo
(44,696 puan) tarafından
Sen bu olculeri yariya dusurebilirsin o onu doyurur
(52 puan) tarafından
Anladim canm cok sagol

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 419 göst.
31 Mart 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 71 göst.
21 Ocak 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Umayyyy (3,401 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 61 göst.
8 Ekim 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Nisan89 (886 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 95 göst.
10 Ağustos 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Papatya_masal (58 puan) tarafından soruldu

380,150 soru

11,380,404 cevap

34,869 kullanıcı

...