0 oy
1,390 göst.
Aile kategorisinde (190 puan) tarafından
İyi akşamlar kızlar anlatacak kimsem yok o yüzden burdayım sabah eşimin yengesi geldi pk sevmem yengesi i ama gelene yok diyemiyosun bazen aradı açmadım bile kapıya geldi saat 11 de gelme sebebi çocugu nun okulda toplantısı varmış okulu da bize yakın bizede ugramak istemiş neyse geldi çayımı yaptım yemeğimi yaptım geri amcası geldi yengesini almak için bna bize gidelim dedi akşama ymk yapalım beraber yeriz dedi bnde amca recebin hsber i yok dedim eşimi arafı söyledi oda üstüm pis eve geliym üstümü değiştirip geliriz dedi gittiler geri bn evde kaldım saat 5 oldu eşime akşam ora gidecek misin yemek yapıym ı dedim kızartma yapıcam dedim kızartma yapma dedi geliym bakarız dedi bnde yapmadım saat 7 oldu gelmiyomusun diye mesaj attım gördü cvb vermedi wp ye giriyo hep mesaj atmıyor bna hiç bi zmn bnde gidicz diye bekliyorum saat 9 oldu geldi berber e gitmiş madem geçikicksn mesaj atsaydın dedim tuvalette giderken de haber ediymi sna diyo suratım düştü tabi açım bn ymk yapmadım gidicz diye çocugun maması bitti al dedim almamış madem gitmicn 2 ekmek al gelde bişeyler hazırlıyım neyse tuvalet üstünü  değişme derken 10 oldu ablamın eşi arafı onla konuşuyo bn içerde yim markete gidiyorum diye işaret ediyor bna bnde kalktım kızartma yaptım hmn zeytin çay fln buzlukta ta ekmek var onu ısıttım tam oturdum kapı çaldı kendi ekmk almış mama fln geldi kendiside oturdu çayımı aldı kendin doldur dedim kendi çayımı kendim dolduracak sam seni niye aldım dedi bagırdı kalktı sofradan kalktım çay doldurdum kendisine bagırıyo tani getirdim sl ye al zıkkımlan diye amcam gile gitsek güllerin açardı şer suratlı seni diyo takmadım oturdum ymk yicm tim bi sokum aldım gel ye dedim bir dahada gitmicemiz bir yere gidicz deme bnde ona göre ymk yapıym dedim kumandayı bacağıma attı zaten adet oluyorum bili yo vücudum hassas bagırdım bn onun için mi böyle yapıyorum dedim niye geç gelick sen hsber vermiyon dedim hmn terliyor anlamıyor bni iki lafından biri bnm sıkıntım bna yeter herkesin sıkıntısı var ama böyle yapılmaz geç gelick sen mesaj at gitmicksn gitmicem de sene sonra diyorlar boşanma niye Oluyo 2 senelik evliyim yaşım daha 19 bana akıl verin Nasıl davranmam gerek eşime napsam ne desem suç Oluyo artık bunaldım tek bu degil sürekli sıkıntı çekiyorum hep üzülen alttan al aç kalan aglıyan bn oluyorum eşim ise telefon u alıp kurtlar vadisi ni izliyor hiç takmıyor bnmki çok abartıyom yada ama bnde mutlu olmak istiyorum ilgi istiyorum kendimi özel hissetmek istiyorum 

20 Cevaplar

+3 oy
tarafından
Msj atmadiysa gitmiycegimizi anlarım kalkr yemek yaparım çok zor değil cnm zaten sevmiyorsan işine gelirdi suratını görmemen hiç kimse 4.4luk değil bizde yaşıyoruz kızıyoruz birbirimize bazen esimden bişey istiyorum oda bana der onu ben yapayım sen napicaksn yada bişey isteyince kalk kendin al banada getir derim seni niye aldım der bende baktın güzel hamarat taş gibi karı kaçırmıyim dedin az yalvarmadn böylemi olduk derim oda doğru diyosun karı der :)) Yani biz eşimle bişeye kızınca bir taraf alltan alıyor şakaya vuruyorz uzatmiyrz yok yere tartışıp aradaki sevgi saygıyı yıpratmamak gerekiyor benim kocam asker zaten ayda yılda bir görüyorum millet için de canımızı sikmam açıkçası
tarafından
Tam da yazacaklarımı yazmışsin+++
tarafından
Bende çok yaşlı sayılmam 27 yaşındayim 3yillik  evliyim çok şükür kocamı bu yılda dolu dolu 1ay görmedim 1yasnda oğlum var tek büyüttm ama kocamada şikayet ettiğim çok oldu yani adam bana kalkıp bırak git dese haklı ama demedi manevî olarak yanımda oldu evlenirken ömür boyu güllük gülistanlik gecmiycegini bilmek gerekir bence ailelermizde görmüşzdr
-Reklam-
0 oy
tarafından
Çok mu sıkıntı yaşadınız anladığım kadarıyla tahammül kalmamış 
(190 puan) tarafından
Aynn hemde çok sıkıntı yaşadıkk şiddet de dahil ilgisiz likte
0 oy
tarafından
Yazacak çok şey varda canım tek birşey diyicem ne yap ne et kendi ayakların üstünde dur daha çok küçüksün çok yıpranırsın 
(190 puan) tarafından
Okumadım 8 den çıktım aile durumum da fazla iyi degil babam başkası ile evlendi  annemde boşandı babamdan sadece annem arkamda
0 oy
tarafından
Bu erkekler ne zaman kadınları hizmetçi olarak görmekten vazgeçecek. Allah akıl fikir versin bacım. 
(190 puan) tarafından
Amin bacım Amin daha bide her zaman söyler bn mi seni aldım sen mi bni sen bni aldıysan eziyet etmek için mi aldın
tarafından
Of anam of. Yaşın daha küçük çalış kendine çabala birikim yap ne olacağı belli olmaz inan ki kaç yıllık evlilikler bitiyor. Ya çok alttan alacaksın eşini evliliğini kurtarmak için ya da biter bu böyle gitmez birömğr
0 oy
tarafından
Çayını kendi doldurmak istemiyorsa eş değil hizmetçi tutsaymış kendine. Ah canım benim 17 yaşında neden evlendin mutlu olsan neyse de daha sen çok gençsin gençliğin heveslerin var. Keşke onları yaşasaydın önce. Kocan yaşatmıyor belli ki.
(190 puan) tarafından
Aynn yaşatmıyo keşke hiç evlenmesem diyorum bazen daha bide 7 aylık oglum var
tarafından
Okula devam edemez misin açıktan hayat seni nereye götürür belli değil ekmeğini eline alsan kendine de oğluna da sahip çıkarsın yazdıklarını okudum çok bi çaren yokmuş hayatta erken evlenmek bazen seçim değil mecburiyet oluyor
0 oy
(48,491 puan) tarafından
sevgi mi yok saygi mi yok anlamadim düşman gibi davranmaya ne gerek var bende cok sinir olurum ya gidicez dersin vakitlice gidersin yada gitmicez dersin haber verirsin beklemeyi hic sevmiyorum
(190 puan) tarafından
Aynn bnde hiç sevmiyorum sevgi mi bitti saygımı bitti bilmiyorum bazen de kendime insan kime nasıl davranmak istiyosa öyle davranıyor diyorum demekki eşimde bna öyle davranıyo
(48,491 puan) tarafından
bazi eslerin nazi esine geçiyor hani annemize şımarıklik yaparız ya onun gibi  senin onu birakmayacagin bir yerr gitmeyecegin cekecegin rahatlığına varıyorlar ondan be yaparsam yapayim elimin altinda dusuncesi oluşuyor ondan bu saygısız sözler
0 oy
(2,768 puan) tarafından
Al karşına konuş bence illaki iyi bir tarafını bulursun yıprandığını ve bunun böyle gitmeyeceğini ona hissettir bu erkekler bazen çok şımarıyo kendine gelmesi lazım
0 oy
tarafından
Şiddet varsa ne bekliyorsun canım boşan dava ac
0 oy
tarafından
Canm benm sanki biraz hata sende varmış gibi hissettim özür dilerim senden çok yaş büyüğüm ne demek istediğimi lütfen anla. Çok fazla üzerine dusmussun kocanin her değdiğini yapmışsın bir lafını iki etmemissin o da seni cepte bilmiş. Ee nasil olsa sen halledersin sen yaparsın anlamında. Biraz kendini geri çek ama bir anda değil yavaş yavaş geri çek nazlı ol huylu ol yapabiliyorsan bir işe gir calis biraz sen kaç o kovalasin her istediğinde sana ulasamasin karısi da olsan zor olan taraf sen olmaya çalış. 
0 oy
(3,053 puan) tarafından
Anlamadım bişey var sevmedin insanın evine gidicen ve bekliyosun garip garip gerçekten bilemedim ben olsam kalkar bı makarna yerdik o gelince ne bişey sorardım nede yüzüne bakardım kendi her türlü gelicek zaten benim yaşımda 19 oda suçlu sende
0 oy
(3,240 puan) tarafından
Her şey anlattığınız gibiyse çözümsüz bir konu zira erkeğin zihniyeti çok olumsuz. Uzun uzun anlatıp örnek verilebilir ama vakit yok. Annenizle yeni bir hayat kurun. O kadar gençsin ki her şeyi yapabilecek hayata karşı duracak enerjin var. Yapamam edemem deme. Kişi kendine kıymet verip saygı duymazsa başkaları asla durmaz eş bile olsa. Kumanda fırlatmak, tuvalete gittiğimi de haber vereyim mi demek hadsizlik en kibar tabiriyle ve bilinç altında şiddete meyilli olduğunun ispatı. Ölmeyi en iyi ihtimalle yaşarken ölmeyi beklemeyin.

Her şey gönlünüzce olsun 

Unutmayın siz de biriciksiniz ve çok kıymetlisiniz
0 oy
tarafından
Bazı insanların huyudur bu eşimdede var o yüzden ben huyunu bildiğim için bir yere gidelim demem desende oturur yemeğimi yerim oda öyledir bir şey olucak kalkar gider kuaföre evden acil çıkmamız gerekir o anca hazırlanır yemek konusunda alınganlıkları vardır artık ben ona kalk yemek yiyelim demiyorum bir yere gidelim demiyorum eğer seviyorsan boşu boşuna huzurunu bozma kendi keyfin içinde otur yemeğini ye en basiti bir yere gidelim deme telefon elinde ne yapıyorsun falan gibi şeyler söyleme aklıma gelenler bunlar Allah yardımcın olsun 
0 oy
(2,596 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun bacım
(190 puan) tarafından
Sagol bacım sagol
0 oy
tarafından
ALLAH yardimcin olsun canim biraz yuz verme umursama onu pisman olsun yaptigina duzelecegini dusunmuyorum amma fazla yuz verme 
(190 puan) tarafından
Yüz vermeyince bile umursamıyor ki oturup tlf bakıyo işe gidiyo
0 oy
tarafından
Kuzum eşin kaç yaşında? Bende senin gibi 18 yaşında evlendim 19 yaşımda oğlumu doğurdum mamayla büyüttüm bende, eşimle evlendiğimiz günden beri çok sorun yaşadık. Taaaki bende biraz olgunlaşıp onun huyuna suyuna gidene kadar, şuan 21 im 2 tane evladım var mesela kendin koy iç demek yerine, beni çok üzdün askm çayını koyayım ama bunu unutma de mesela
(190 puan) tarafından
28 yaşında eşim bnde mama ile büyütüyorum çok zor Oluyo sadece 4 ay anne sütü aldı gece agladıgında bile kalkıp mama yapıcm 5 fk çocuga bile bakmıyor  28 yaşında ama bazı hareketleri konuşmaları çocuk gibi dha
0 oy
tarafından
Aman bu laflarını mi takion kuzum 
(190 puan) tarafından
Dahası da var ama sürekli böyleyiz aramızda iletişim sorunu var o sürekli telefonla oynuyo bn ise bizimle oglumla vakit geçirmesini istiyorum
0 oy
(1,331 puan) tarafından
Yemek yapma demeyi biliyor kuaföre gidecek zamanı bukduysa sana da mesaj atabilirdi zor bie şey değil bu ünsanlar konusa konusa anlasır sonuçta gideriz diye kararı vermeyi bilen haber de etmesi lazım kaçta geleceğimi ne bileceksin ha geldi ha gelecek diye bekledin sonucta. Valla keşke sunu yap düzelir diye bi tavsiye verebilsem herkes kendi yagında kavruluyor herkes farklı bürinde işe yarayan ötekinde yaramaz en iyi sen bilirsin yine de ama kendini çok yıpratma nolur 
(190 puan) tarafından
Haklısınız herkez kendi yağında kavruluyor ama yanan hep kadınlar Oluyo
(1,331 puan) tarafından
Maalesef kadınlar hep çekmek zorunda gibi bi algı var kadınlar arasında dahi katlanabilirsin ya da çok abartmışsın vs diyen insan gibi yaşamak istemek abartma olmamalı halbuki
0 oy
(12,883 puan) tarafından
Bana eşim haber vermeyecek gidip gidilmeyeceğini ile ilgili 

Eve geldiğinde bir lokma bulamazdı 

Ne olursa olsun mesaj bişe değil arayıp hayatım gitmiyoruz birşeyler hazırla 
0 oy
(529 puan) tarafından
Anladığım kadarıyla eşinizle aranızda iletişim problemi var amcanızın arayıp eşinize söylemesi farklı olmuş sonuçta siz arayıp ortak karar alıp amcanıza geliyoruz ya da gelmiyoruz diyebilirsiniz.Ben çok tecrübeli sayılmam ama sürekli okuyup araştrıp uygulamaya çalışıyorum.Karşı tarafa suçlar şekilde konuya giriş yapınca karşı taraf direk savunmaya geçip rencide edici aşağılayacı vurdumduymaz olabiliyor durumuna göre.Öncelikle karşı tarafı anladığını gösterip isteklerini söylemen gerekir diye düşünüyoru. gerçekten zor sinirlenip tepki vermemek ama sakince izah etmek işe yarıyor başka yolu yok.Mesela eşiniz gelip üstünü filan değiştirdikten sonra senile konuşmak istiyorum bak bugün amcamlara gidicez dediğin için yemek yapmadım kaç saattir aç seni bekliyorum seni de anlıyorum yoğunsun aklında bir sürü şey var ama senden istediğim kısa da olsa bir haber etmen başka birşey değil bunu yaparsan ona göre ben de kendimi ayarlarım.vs. söylemek istediğin şeyleri söyleyebilirsin.Ne kadar değer verirsek o kadar değer görürüz.İnsanı ençok anlaşılmak rahatlatır ve olayı çözümler.Evet kolay değil ben de çok zorlanıyorum ama erkekler bizim aksimize ayrıntı düşünemiyor ve yaratılış olarak üstünler.Birşeylerin değişmesini istiyorsak öncelikle kelimelerimiz ve üslubumuzdan başlamalıyız diye düşünüyorum..

Umarım herşey yoluna girer yuva kurmak kolay ama devam ettirmek emek,caba ve sabır gerektiriyor zor ama imkansız değil.
(190 puan) tarafından
Agzınıza saglık gerçekten çok güzel cevap vermişsin dhaa çok çaba emek gösterecm bakalım nolacak
(529 puan) tarafından
Teşekkürler.Ve caba demek emek demek herşeyi alttan alıp her dediğini yapıp ezilmek demek değildir mesela.Uygun dille durumları anlatıp onları anladığımızı ve önemsediğimizi göstermeliyiz.Mesela birşey istermisin bey deyip dediğini yapmak bu arada çoçukla ilgilenmesini isteyebilirsiniz siz onun için birşeyler yaptınızda eminim o da size destek olacaktır hemen olmasa bile zamanla..Hırçınlıkla kavgayla birşeylerin olmadığını teyit ettim inat giriyor işin işine bir zaman sonra.Rabbim mutluluk nasip etsin.Kolaylık versin inşallah
0 oy
(1,786 puan) tarafından
Nede çabuk sıkılmışsınız birbirnizden daha çok gençsiziniz hormonların en yoğun olduğu zaman kavga edilecek değil sevip oynaşacağınız zamanda bunu yapıyosanjz pek umudum yok sizden canım .eşin çok haksız bu konuda benimkide arada böyle yapınca cinlerim tepeme çıkıyo ama diğer konularıda bilsem nasıl davrandığını fikir vermek isterdim.
tarafından
Kuzu eski post
(1,786 puan) tarafından
Anaa nerden gelmişim kız buraya :))
tarafından
Hahahah :) sil sil
tarafından
Bide okumuşsn üşenmeden hahahah :)
tarafından
Bacım teeeeeey 31 Ekim 2020 bin postu,nerden buldun da cevap yazdin kiz

İlgili sorular

0 oy