0 oy
287 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (2,765 puan) tarafından
kapalı
Maklube tarifi istiyorum oyle nefis yemek tariflwrinden degil sizlerin yaptigi ozel tariflerden varmi bana verebileceginiz
notu ile kapatıldı: Soru başlığı konuyu  özetleyecek şekilde olmalıdır

1 cevap

0 oy
(10,204 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Pirinci ıslıyorum önce ılık su ve tuzla sonra et ya da tavuk ne ile yapacaksam onu haşlıyorum. Patates havuç patlıcan küp küp doğrayıp kızartıyorumm. En alta az sıvıyağ gezdiriyorum dar ve derin bir tencerenin halka halka soğan kesip tabana onu serpiyorum üzerine et onun üzerine patates sonra havuç sonra patlıcan diziyorum. Pirincimin yarısını yayıyorum elimle bastırarak parça parça çay kaşığı ile tereyağı atıyorum pirincin üzerine sonra yine et ve diğer malzemeleri diziyorum üzerine pirinç bastırarak ve yine tereyağı. En son suyuna tuzunu ve karabiber ekleyip karıştırıyorum ve ekliyorum kaynayana kadar harlı sonra kısık ateşte pişiriyorum
(2,765 puan) tarafından
Himmm bende et veya tavuk yok sogan patlican biber porasa kabak var bide tereyagi degil sana yag var olurmu bunlarla
(10,204 puan) tarafından
Canım et ya da tavuk ile yaptım hep ben Ös istersen sen sebze ile de yapabilirsin yine lezzetli sebzeli bir pilav olur. Sana yağ da olur mutfak işi maharet işi elin lezzetli ise taş kaynat o bile olur eline sağlık şimdiden
(2,765 puan) tarafından
Sagol canim yaptim simdi
(10,204 puan) tarafından
Afiyet olsun canım
-Reklam-

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 402 göst.
12 Nisan 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 317 göst.
3 Ocak 2020 Aile kategorisinde ❣2 Prenses Annesi ❤ (530 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 609 göst.
0 oy
3 cevap 385 göst.
10 Ağustos 2019 Yemek-Tarifler kategorisinde Bir Prens Anne'si (452 puan) tarafından soruldu

378,017 soru

11,314,485 cevap

34,754 kullanıcı

...