0 oy
505 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (5,585 puan) tarafından

Bursa da hava buz valla bugün actık mecbur bebitom üşümesin diye hayatımda ilk defa kullanıyorum petek kombi bakalım ne kadar gelecek bu ay hem merak ediyorum hemde korkuyorum. Sizde durumlar nasıl var mı hala acmayan soba kurmayan? :D:kissing:

26 Cevaplar

+1 oy
(2,332 puan) tarafından

Bizde bugün açtık ya. Vatana millete hayırlı olsun :D

(5,585 puan) tarafından
İnşallah ay sonu da hayırlı olur :D
(2,332 puan) tarafından
O olmaz işte ☺️
-Reklam-
0 oy
(2,479 puan) tarafından
Akşamları açıyorum İstanbul'dayım gündüz kayınvalidem de o gündüz açmıyor galiba yada az aciyor
(5,585 puan) tarafından
Gündüz kapalı akşam acık ac kapa yapınca cok gelmiyor mu canım?
(2,479 puan) tarafından
Ben de eşimde çalışıyoruz diğer türlü boşa yanacak cnm çocuk kaynanamda akşam 9 eve geliriz sabah 9 evden cikarz
0 oy
(2,782 puan) tarafından
Bende açtım doğal gazı 4 gündür 500 den aşağı gelmez artık 
(2,782 puan) tarafından
2 oda 1 kolidor canım ev içi 30 da
(5,585 puan) tarafından
Aynı bende 2 oda Bi koridoru actım 55 yaptım ev ısınınca 42 ye indirdim bakalım ne kadar gelecek 500 gelirse yandık :D
(2,782 puan) tarafından
500 geçen seneydi canım bu sene daha fazla olr valla bebeğime gelen çeğrekleri geçen sene her ay Bi doğal gaz faturasını bozduryoduk
(5,585 puan) tarafından
Ayy ne kötü yaa benim elim gitmezdi valla ama kimseye muhtaç olmaktansa kendi imkanlarına halletmek daha iyi tabi mecbur kalınca
(2,782 puan) tarafından
Mecbur canım ne yapcam kaynanam yanıyo diye suratı 1 karış ama umrumda değil bu ortamda Allah korusun çocuk hasta olrsa doktra nasl götüreyim ilaca vercen parayı doğal gaza vermek daha iyi canım
0 oy
(2,705 puan) tarafından

Biz açmadık, Aralık ayını bekliyoz :D

(5,585 puan) tarafından
Evden eve degisiyoe tabi bizim ev buz kestigi için mecbur kaldık bebek de var. Korkudan cocugu yıkayamıyodum bile hasta olucak diye :D
(617 puan) tarafından
Nerde yaşıyorsun canım havalar araliga kadar çok soguk olur Allah korusun bebegin hastalanir
(2,705 puan) tarafından
@Mhmd8mrn Ya burası da soğuk ama bizim evin içi iyi sıcaklık derecesi pek soğuk olmuyor yani canım :D

@Leyladh Sakarya da yaşıyorum canım, bizim evin içi iyi oluyor soğuk olmuyor çok o yüzden açmıyoruz ama bu gidişle ben bekleyemeyecem gibi aralığı gündüzleri soğuk oluyor çünkü
(617 puan) tarafından
Aynen Allah korusun bebegin hasta olur hani dedim antalya muğla filanda oralar sıcak oluyor
(2,705 puan) tarafından
Yok yavrum burası da iyi ama işte açamıyorum, biraz durumlar da sıkışık tasarruf yapmaya çalışıyoruz ama gittikçe soğuyor havalar artık. Aralık gelmeden ortalarına doğru açacağım en son, oğlan hasta olursa ne yaparım ben Rabbim korusun
0 oy
(119,000 puan) tarafından
Askim biz acali 1bucuk ay oldu
(5,585 puan) tarafından
Hey maşşallah nerde oturuyon kız kutuplarda, falan mııı :D
(119,000 puan) tarafından
Belcikada ☺️☺️☺️
(5,585 puan) tarafından
Oralara kış erken geliyormuş demekki :)
0 oy
(702 puan) tarafından
En kisik ayarda actm
(5,585 puan) tarafından
O zaman da fayda etmiyor ki evee yine buz, gibii
(702 puan) tarafından
Napalm canm çok gelrse eşimede yazik gece gunduz calsyo genelde oglumu kalin giydiriyorum
(5,585 puan) tarafından
Bende kat kat giydiriyorum valla aynı şekilde bende eşime üzülüyorum ama mecbur kalıyoruz azcık ısınmasındansa bari bişeye yarasın diye baya actım ev ısınıncada kıstım napıyım
(702 puan) tarafından
Öyle canm bebişlerde hemen hasta oluyo bebegm yokke  ben acmiyodum gecen sene
(5,585 puan) tarafından
Valla bebek olmasa girerim battaniyenün altına hiiç umrumda bile olmaz ama bebek olunca tabi mecbur yakıyoruz
0 oy
(3,282 puan) tarafından
Ben daha açmadım :)) canım evin ısındıktan sonra kombini düşük bi ayara getir öyle kalsın  bence
(5,585 puan) tarafından
Sabah actım öglene kadar yaktım sıcak oldu yeter diye düşündüm kapattım akşam oldu yine buz gibi tabi mecbur yine actım keşke kapatmasaydım aç kapa daha kötü oluyormuş
(3,282 puan) tarafından
Aç kapa yapma canım aç evin ısınsın düşük ayara getir benim abimde öyle yaptı sürekli geçen kış 500 den aşağı gelmedi ben açıyorum ısnınca düşürüyorum kapatana kadar öyle kalıyo  ama evim çatı katı  olduğu için çok sıcak olmuyo zaten
(5,585 puan) tarafından
Aynen bende bundan sonra öyle yapıcam saat 6 da actım mesela Bi saat sonra kıstım suan en kısık ta ve ev baya sıcak oldu
(3,282 puan) tarafından
Aynen canım kısıkta yansın
0 oy
tarafından

Ben dün açtım 12 de kapattım geri açtım 6 da hadi hayırlısı çok korkuyorum :)

(5,585 puan) tarafından
Aç kapa yapınca daha cok yazıyor diyolar kız hiç kapatmasaydım en kısık ayarda acaydın bari
tarafından
Kız hava bi güzeldi dedim kapat bende biliyorum öyle duydum.
Aman boşver ne kadar kısık kısık yaksamdaa 300 400 geliyor evim büyük
0 oy
tarafından
3 4 gündür  bizde actik
(5,585 puan) tarafından
Biz cok gec kalmışız yaa bende diyorum acaba, erken mi actık herkes acmış megersem
tarafından
Kiz napalim.bebeler var mecbur:))
0 oy
(617 puan) tarafından
Ankaradayim bir haftadır yakıyorum küçük odaya taşındım salon çok soğuk oluyor bizim 
(5,585 puan) tarafından
Bi odayı mı acıyosun sadece cnm
(617 puan) tarafından
Yok canim salon hariç bütün odaları yakıyorum  salon çok büyük ısınmıyor malum bebekte var
(5,585 puan) tarafından
Aynen canım en mantıklısı
0 oy
tarafından
Açamıyoruz canım hemde Erzurum'da donuyoruzzz
(5,585 puan) tarafından
Niye acamıyosunuz kızz
tarafından
Bizim apartman normalde kaloriferliydi doğalgaz yoktu yani bu sene bağlanıyor kaç aydır onunla uğraşıyoruz kırdılar döktüler ev battı el kadar bebeyle uğraştım hemen açılır dediler Kasım geldi hala daha acacaklar
(5,585 puan) tarafından
Merkezi sistem o zaman sizinki. E öyle olunca nasıl fatura geliyor canım ya cok merak ettim Bi arkadaş da öyle yazmış da.
tarafından
Yok simdi ayrı olacakmış faturalar canım geçen yıl kömürlü isiniyorduk kazan vardı kaloriferde 2700 verdik toptan ama bu yıl nolcak bende bilmiyorum
0 oy
(528 puan) tarafından
Bizde actik istanbuldayiz havalar soğudu valla mecbur. Geldin faturalar gitsin paralar:))
(5,585 puan) tarafından
Deme kız bak fatura diyince aklım cıkıyor
(528 puan) tarafından
Fatura fatura faturaaaa;))napalim yapcak bise yok kiz. Oyle de yok boyle de yok yani
0 oy
tarafından
4 gündür yakıyorum Ankara çok soğudu 
(5,585 puan) tarafından
Burası bile bu kadar soguk sa oraları düşünemiyorum
0 oy
(16,490 puan) tarafından
Valla bende elektrıkli ufoyu açtım dinden beri 
(5,585 puan) tarafından
Oglum yerinde otursa bende ufoyu acardım ama saolsun acık kapıyı kapatır kapalı kapıyı acar o yüzden bi odada ısınmaz mecbur her yeri actık bizde :((
0 oy
tarafından
3 gun oldu acali valla.  Tek bi oda actim ama kış bastirirsa bitane daha acarim zaten kapilqr acik diyer odalarada dagiliyor esitleniyor ısısı.  Mutfaktada yemek yqpinca isiniyor ev bayağı 
(5,585 puan) tarafından
Bi odayla bizim ev ısınmaz heralde yaa iki odayı Bi de giriş koridoru actım zar zor ılık oldu biraz
0 oy
(1,327 puan) tarafından
Bizde bursadayiz dun actik canim. 
(5,585 puan) tarafından
Son Bi kac gün de herkes acmış maaşallah maaşşallahh :)
(1,327 puan) tarafından
Vallaha bnde erken actik tuh diyordum :)) .  baktim herkes acmis.. Biz gene ayin ortasina kadsr idare ederdikte. Esim ve ben pozitifiz  usume. Asiir olunca actik mecbur
(5,585 puan) tarafından
Allah şifa, versin canım açmadan da olmuyor ya cocuk var ne kadar gelirse de cekecez, artık
(1,327 puan) tarafından
Ayenn oyle
0 oy
(1,808 puan) tarafından
Bende bursadayım  1 ay olacak nerdeyse acali ev soguk oluyor
(5,585 puan) tarafından
Petekleri bakımını yapmak gerekiyor olabilir bazıları ne kadar acsada evi ısıtmıyormuş bakımı yapılmadıgı için canım
(1,808 puan) tarafından
Yok canim bizim ev soguk oluyor ya güneş görmediği için  bebegimizde var seneye insallah durmayiz bu evde
0 oy
(3,702 puan) tarafından
Ben iki gündür sadece akşamları acıyorum 
0 oy
(7,118 puan) tarafından
10 gündür yakıyorlar bizim de. Merkezî sistem olduğu için ne kadar gelir diye düşüncem yok :D Allah kolaylık versin kombi kullananlara. 
(5,585 puan) tarafından
Kız o şekilde nasıl fatura geliyor herkesin aynı mı geliyor
(7,118 puan) tarafından
Lojman da oturuyoruz canım..  eşimin maaşından kesiliyor otomatik. Kira+yakıt 700 tl civarı.  Kısın ev sıcacık oluyor çok şükür.
0 oy
(27,306 puan) tarafından

Bizde actik kicimiz donuyor:D

(5,585 puan) tarafından
Sadece kıcımız donsa yine iyi :D

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 427 göst.
19 Kasım 2022 Tatil-Seyehat kategorisinde Melo B. (147 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 42 göst.
11 Temmuz 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Ecem44 (309 puan) tarafından soruldu
+3 oy
18 cevap 470 göst.
10 Aralık 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
16 cevap 629 göst.
28 Ekim 2021 Aile kategorisinde Ela94 (955 puan) tarafından soruldu

377,282 soru

11,290,573 cevap

34,704 kullanıcı

...