0 oy
469 göst.
Aile kategorisinde (14 puan) tarafından
Ya babaannesi geldiğinde her şeye karışıyor.. Cocugu uyuturken birden odaya giriyo yeni 5 aylık cocuga yürüteç diye tutturuyor bişeyler yemeye baslasın diye cocuga çikolatalı bisküvi pastası vermeye kalktı yaa gördüm hemen ağzından aldım alışsın ya dedi ikinciyi verdi ya anne napıyosun pastadan mı başlanır diye cıkıstım. Hep bir konusma hep bir en iyi ben bilirim tarzında konusması. Kötü bir kaynanam yok yinede cok sukur de bebeğim oldugundan beri hep onun dediği bişey olsun istiyo. Bıktım valla artık hiç gelsin istemiyorum böyle olunca. Mama yiyen cocuga doydun tamam yoruldun daha yeme kızım diyo verse cocuk yicek aç yani. Kucagımda cocugu susturmaya calısıyorum yatır yatagına oynasın diyo sanki yatagın da duruyo da ben koymuyorum. Ay daha neler var neler katlanamıyorum yani artık 

8 Cevaplar

0 oy
(2,874 puan) tarafından
Haklısın sonuna kadar bu Kaynanalar niye bu kadar karışırlar anlamıyorum
(14 puan) tarafından
Ya kendi cocugum için söz hakkım yok sanki. Benim cocugum ya ben ne dersem o yani daha ne bu cabalar. Bir kere yok dediysem yok işte. Gerçekten bazen katlanılcak gibi değil.
-Reklam-
0 oy
tarafından
Allah kolaylık versin canım..benim kayinvalden Allah razı olsun..o da şöyle yap böyle yap 6 aylıkken bir yeri şişer falan vereyim derlerdi..eşim çok katıydı o konuda..annesi ne diyorsa o yoksa getirmem bir daha güvenimi sarsiyosunuz dedi...karismadilar..bende.soylerdim yok falan diye ama inadına vermezlerdi.gizli gizli verirleer diye yanliz bırakamadım bebekle...eşin mudale etsin.yoksa işin çok zor..yada kalbini kıracak sert bir şekilde söyleyeceksin bu şekilde kurallarında cignenir çok zor buyutursun..
(14 puan) tarafından
Malesef eşim fazlasıyla anneci. Cok kötü bir kayınvalidem yok ama bebek konusunda ona tahammülüm ve güvenim yok. Kızımı 5 dk yalnız bırakasım gelmiyo bişey olucak diye korkuyorum
tarafından
Benim eşimde annesine çok düşkündür...duskunluk ayrı bisiy ortada yanlış varsa onu söylemek ayrı bisiy..belki iyi niyetli bisiyler yapmaya çalışıyorlar ama  verdikleri çikolata tatlı abur cubur iyi bisiy saniyolar..torun söz konusu olunca.kiyamiyolar... eşim olmasa beni hiç.dinlemezlerde eşimi öne suruyom hep .kayinvalden yok dersem yapmaz.kayinbabam kiyamiyo hiç her istediği olsun istiyo.
(14 puan) tarafından
Ya o kadar tuhafki benide kayınvabam anlıyo. Tatlı konusunda biraz cıkısınca arkamda durdu kızım annesi sensin kalbinden nasıl gecerse öyle yap dedi. Bunu bir erkek söyleyebiliyoda bir kadın nasıl anlayamıyo
tarafından
Bir anlasam oğlunun cocugunu oğlu gibi görüyodu heralde...kiskaniyolardirda ..gerçi oğullarından daha tatlı gelirmiş.sorumluluk olmadığından rahat yetiştirmek istiyorlar sanirim..ilk zamanlar bende çok sknti yaşadım..çocuk.konusunda....ama şimdi daha iyiz..hala uyarrim abur cubur konusunda ama en azından dinliyolar.yanliz bırakmaya gelince.birakmam gizli gizli her istediğini yaparlar çünkü şımarık bir çocuk.olsun isyemyorun..zor işin valla xlcanim eşin el atması lazım.yada.sen karşına.alip.konuscaksin.
0 oy
(1,426 puan) tarafından
Tipik kaynana durumu desene allah sabır versin bacım ne diyim 
(14 puan) tarafından
Hep mi böyle yaa
0 oy
(15,294 puan) tarafından
Haklısınız bence de. Bu kadınların tek bildiği şey sanırım çocuk büyütmekmiş. Onda prof olmuş gibi davranıyorlar hep. Çok şükür benim kayınvalidem öyle değil. Geçen gün dedi çikolatalı pudingi tattırayım mı diye. Yok daha erken dedim. Hiç üstelemedi. Ama bi çok kadında ben bilirim seni cebimden çıkartırım havası var 
(14 puan) tarafından
Ne güzel sormus helal olsun. Bende birşey diyince biz uc cocuk büyüttük deniliyor. Olabilir tamam o senin cocukların için tecrübe her bebek bir mi sanki yani. Benim bebeğimi ben tanıyorum ben biliyorum her bebekte herşey geçerli olsaydı neysee
(15,294 puan) tarafından
Vercem ama erken falan deyin. Belki öyle çeneleri kapanır. Annemler bana ver başla deyip duruyor. Bugün yarın önümüzdeki hafta diye diye geçiştiriyorum hep.
0 oy
tarafından

Admin den istekte buluncam artık kaynana şikayet bölümü açsın:D bu ne herkes kaynanada çekiyor yahuu bir sen değilsin tatlım çoğu kişi aynı durumda 

(14 puan) tarafından
Ay valla sinir bozucu yaa
0 oy
(50 puan) tarafından
gözünün önünde mamasını yedirdim açmı bırakıyorlar yavrum seni diyo....daha neler neler.. versem nufusuna alacak 
(14 puan) tarafından
Ay allahım :)) Allah hepimize sabır versin inşallah
(50 puan) tarafından
aminnn inşallah.. Allah günah yazar mı bilmiyorum ama çok şeye karışması.. bazen sinirlenme me sebeb oluyor... büyük diye saygıda da kusur etmek istemiyorum ama işte bazen gereksiz büyüklük yapıyorlar
0 oy
tarafından

Bende severim kayınvalidemi iyi hoş ama oda yapardı ufaktan yani illa zararlı zararsız ne olursa onlar yedirmek istiyo. Gizlice kızıma şeker veriyordu bide kendi ağzından çıkartıp. Yada başka bişey verse kendi kaşığı ile veriyo bende artık gözlerimle suratımla belli etmeye çalışıyorum anlarsa. Gizlice şeker ne ya çocuk pişik oluyo diyordum umurlarında değildi pişik olunca da aa sen popusunu iyice temizlemiyorsun derlerdi yıka falan derlerdi. Biliyorum yani ne zaman şeker yese pişik oluyodu. Neyse atlattık o durumu şükür. Ama şimdi yine doğum yapcam diyo ki hemen doğunca mama ver kilo alsın e diyorum benim sütüm oluyo çok şükür yine sütüm olsa ne diye mama vereyim yok yok kilolu olsun diyo te Allahım :D

tarafından
Hepsi aynı sanırım canım..amaçları iyilik belki ama farkında olmuyorlar bence..benim oğlum var kayinvalde olayım böyle bir kayinvalde olmucam....empati yani..
0 oy
(5,376 puan) tarafından
Karışmasalar olmaz gerçekten 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 189 göst.
22 Mart 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

381,188 soru

11,411,576 cevap

34,953 kullanıcı

...