0 oy
769 göst.
Aile kategorisinde tarafından

Siz hangisini yaptınız kızlar ya da yaptınız mı?Ben emzik verdim aldı ama meme reddi yaşadım vazgeçtim sallamaya alıştırdım sizce hangisi kötü?

Ha bir de beyaz gürültü var sac kurutma makinesi sesi olmadan uyumuyor sıpa 

Ayvayı yemişim haberim yok demi :ermm: 

36 Cevaplar

0 oy
(119,523 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Örtmenim askim canim örtmenler gunun simdiden kutlu olsun iyiki varsin seni çooooook seviyorum ❣❤⚘❣❤⚘❣❤⚘❣❤⚘❣❤⚘❣❤⚘❣

-Reklam-
+1 oy
tarafından
:)) ben hiçbirini yapmadım canım işin zor Alalh yardımcın olsun 
tarafından
Of deme öyle ya ☺ zor valla biliyorum
+1 oy
tarafından
Ah kuzucum oğlum sallanarak uyumaya alıştı sonra o da yetmedi carsafta sallaninca sustu o da bitti duvara salıncak kurduk onda uyuyor ve 15 aylık daha ne kadar salarim bilmiyorum ama kesinlikle sallayarak uyutmak kötü
tarafından
Kiz bizde öyleyiz salincak kurduk ama sığmıyor artık bide kalkmaya çalışıyor salıncağı unutturup besine almak istiyorum ama uyanıyor besine yatırınca yatmak istemiyor
(1,632 puan) tarafından
Ahaha yazdığjnı görünce kendimi gördüm resmen eşimi gece yarıları kaldırıyp battaniyede sallardık artık yazık afam bezmişti duvardan duvara hamak kurmuştuk salonun ortasında gördükçe deliriyodum ayağımda sallamaya alıştırdım sonra şimdi kendi odasında beşiğinde sallayarak uyuyor
tarafından
Nasıl unuturdun kuzum hamagi fiziki onun salınmasına alıştiya bırakmak istemiyor beşikte yatıramıyorum
(1,632 puan) tarafından
Benim oğlumun yer beşiğidr vardı ondan kalkmak istiyodu aynı ayakta sallanmış gbi sallanıyodu ondada düşün 3 tane beşik bar sallanan ama üçünüde istemiyodu evün ortasında boydan boya hamak yaptık duvarı delip iki dk hamakta sallıyodum onda uyku moduna giriyodu uyuyacağını anlıyodu sonra hemen o yer beşiğine alıyodum oda gıy gıy ses çıkarmaya başlamıştı artık bnde hamaktan sonra ayağıma alıyodum öyle öyle alıştı ama 2 dk sallıyodum 2 dk emziriyodum kafasını kaldırdıkça meme veriyodum böyle böyle 1-2 saat uğraştığım bile oluyoru ayak meme yaparak memeyi bıraktırınca uyutmakta zorlanmayım diye kendi odasındaki beşikte sallamaya başladım ordan kalkıp ağladıkça emmek şatedikçe omzuma yatırıp gezdirdim bazen 1-2 Dakika ağlatıp kucağıma öyle alıyodum sakünleşsin diye ağlamanında faydalı olamayacğını anladı artık yatırıp 10 dk salladınmı uyuyor
tarafından
Insallh alıştırırım bende ya buyuk uğraşlar icerisindeyiz
+1 oy
tarafından

Emzik kötü birşey değil ama bazı bebekler uyanık çok seninkide o misali :D.

Sallamak kötü bazen bacağın kopacak gibi oluyor inatlarida tuttumu alışkanlık oluyor orda hep kalmak istiyorlar

Bazı bebekler evet gürültülü seslerden hoşlanır 

tarafından
Kuzu benim sıpa değişik ya emziği çok sevdi sonra memeyi almadi üstelik bir gün verdim diye. Ben de korktum şimdi salla dur. Sallayıp üstüne sac kurutma makinesi sesi açıyorum
tarafından
Allah yardımcın olsun gülüm zoor
0 oy
(17,886 puan) tarafından
Emzikte vermedim iki cocuğumada sallamayada alistirmadim kuzum cok rahatim sallamiyorum memede uyuyo yanina uzaninca 
tarafından
Benim sıpa çok sıkıntılıydı aysom memede de uyuyor bazen ama sallamaya da alıştı ilk kırk gün hiç uyumazdı salla salla anca bir saat sonra alıştı kaldı öyle
(17,886 puan) tarafından
Olsun kücük daha düzelir bitanem emziği biraktirmaya calis unuttur
tarafından
Emzik vermedim ki kuzum salliyom sadece unutur inşallah aysom ❤
(17,886 puan) tarafından
Insallqh bebeğim kolik değildir insallah
(17,886 puan) tarafından
:D ahahaahaha bilemedim kuzum
0 oy
(85 puan) tarafından
Her ikisi de kötü:)) 

Desteksiz uyutmaya başlaması gerekiyor artık. 
tarafından
Hiç uyur mu kiz yemiş beni ya üç aylık iflahimi kuruttu ya ☹
0 oy
(1,008 puan) tarafından
Bizde hepsi mevcut emzik sallama ve elektrik supurge sesi veya nenni uygulama indirdik nenni pispis  supirge sesi bazen gece bike açıyoruz 
tarafından
Sen de benden betersin kuzu ben de ayni durumdayım kötü alıştırdık ya
(1,008 puan) tarafından
Ne yapalım önceliğimiz bunlar canim o yuzden seve seve yapıyoruz sağlıkları iyi olsun yeter
0 oy
tarafından
Kizim 19 aylik emzigi kendi kendine birakti sallanmayi da pek aramaz bn cabuk dalsin diye sallarim
tarafından
Ne güzel kuzum maşallah benimki küçük daha 3 aylık
tarafından
Saol cnm umarim o da kendi kendine birakir emzigi  sallanmayi aramaz
tarafından
Inşallah kuzum ya
0 oy
tarafından
Emziği sade uyurken verirsen sıkıntı olmaz ama sallamak daha kötü unutturmadı çok uzun suruyo ve sallanan çocuk gece uyumuyo çok sık uyanır 
tarafından
Sorma kiz beşiğe kurdele bağladım gece elime alıyorum uyandıkça sallıyorum ☺ bir de sise şişe ben sallamaya alostormocam diyodum☺
0 oy
tarafından
ALLAHIM YERİM BEN ONU RABBİM BAĞIŞLASIN
tarafından
Sağol kuzum benim
0 oy
(1,113 puan) tarafından
Söyle diyim suan 2 aylik ikizlerim kolik olduklarindan ayakta sallamaktan baska care bulamadim suan ana kucaginda uyumaya alistirmaya calisiyorum insalaah alisirlar ama zor görünüyor onun disinda o beyaz gürültüye falan hic girmedim çünkü o sesler beni sinir eder dayanamam piş pişla uyutuyorum 
tarafından
Alıştı kuzum zaten huysuz bi çocuk
0 oy
tarafından
2 buçuk yaşında hiç emzik kullanmadı. Ama hala fön makine sesiyle uyutuyorum sallayarak 
tarafından
Ben de öyle yapıyorum işte kuzu 3 aylık daha
0 oy
tarafından

image

iki yaşında canı isterse hala sallatiyor
tarafından
Ya ben yerim onun totosunuuu❤
tarafından
:****
0 oy
tarafından
Ben ikisinede alıştırmadım emzirip bide mama verince karnı doyuyor gözü hala açık olur beşiğe yatırırım hiç sallamam kendiliğinden uyur
tarafından
Maşallah kuzum
0 oy
(2,443 puan) tarafından
benimki emzik almadı beni emerek uyuyor bazen emerken uyku bayiltiyor iyice memeyi birakiyor kendi kendine uyuyor ama mutlaka ninni soylememle uyuyor :)
tarafından
Maşallah kuzu benim sıpa değişik
0 oy
(6,035 puan) tarafından
Emzik benim cok işime yaradı. Şimdiki aklım olsaydı bende sallamaya alıstırmazdım tospigimi 
tarafından
Sorma kuzu alıştı bi kere
0 oy
(1,793 puan) tarafından
Oğlumu sallayarak uyumaya alıştırdim ve 3 buçuk yaşına kadar sallanarak uyudu surda 3-5 aydır kendi kendine uyuyor abi oldu ondan mıdır nedir ☺️ işin zor Rabbim yar ve yardımcın olsun öğretmen hanım ❣️
tarafından
Amin kuzu valla şimdiden mahvetti beni daha 3 aylik
(1,793 puan) tarafından
Daha yolun çok başı ☺️ zamanla bırakır inşallah ya ❣️
tarafından
Inşallah kuzum benim
0 oy
tarafından
Sallamaya alistirmak daha zor
tarafından
Evet ya çok hem de
0 oy
(3,901 puan) tarafından
Ben emzik de vermedim sallamadim da cnm..ikisi de kötü bnce yani zor..
tarafından
Hem de çok zor
0 oy
(14,036 puan) tarafından
Hepsine alistirdim malesef çünkü çooookkk zor bir bebek suan 7 aylık oğlum uyrken pış pış çalsın istiyordu onu kestim tv açıkken uyutmaya çalışıyorum disi çıkmaya başlayınca emzigi biraktiracagim ve biraz daha büyüyünce sallamayı da bırakmaya çalışacağım çok zor günler bekliyor bizi ama kararlıyım Allah yardımcımız olsun 
tarafından
Amin kuzum amin

İlgili sorular

0 oy
21 cevap 486 göst.
12 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Esr96 (788 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 55 göst.
20 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Batmaz (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 57 göst.
25 Nisan 2024 Aile kategorisinde hayrullahkubra (579 puan) tarafından soruldu