0 oy
375 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (51 puan) tarafından
Arkadaslar buraya icimi dokmek icin yaziyorum. O kadar zor ki premature bir anne olmak. Her sesey icin normal gununde dogan bir anne bile endilenirken ben mahvaluyorum inanin. Sanki bebegim hic buyumuyor hic gelismiyor gibi geliyor bana. Normal bebekler gibi hic olamayacak sanıyorum. O kadar uzuluyorum ki. Suan 5. Ayin icindeyiz. Bize dua edin lutfen. Yavrumun sagligiyla imtihan olmayalım. O kadar korkuyorum ki. 

14 Cevaplar

0 oy
tarafından
Kuzum benim korkma merak etme yarın hepsi aynı olur anlaşılmaz bile benim kuzenimin bebeği 7 aylık tı doğdu şimdi ortalığın tozunu attırıyor merak etme içini ferah tut 
(51 puan) tarafından
Insallah dedigin gibi olur canım. Cunku cok endileseleniyorum. Acaba hic yuruyemeyecek mi konusamayacak mi. Hic goz yaslarima hakim olamiyorum. Bazen cok boguluyorum
tarafından
Yok kuzum korkma ne kadarlık doğdu
(51 puan) tarafından
28 hafta canim 1000 gram. Şimdi 5 kusur aylik. Ama dönme davranışı falan yok Basini yeni yeni dik tutuyor. Yorum okuyorum mesela oyuncaklara uzanır bu donemde diyor. Bunları hic göremeyeceğim zannediyorum
tarafından
Nerdeee benim oğlum 6.5 aylık tı döndü ki normal zamanında doğmuştu
-Reklam-
0 oy
(193 puan) tarafından
hersey istedigin gibi olur insaAllah. Kac haftalik dogduki 
(51 puan) tarafından
Amin canim insallah 28. Hafta ile uyumlu dogdu 1000 gram. Simdi bir tablo okudum da bu ayda artik donmesi falan gerekiyor diye donemedigi için uzuluyorum. Bir de herkes bir laf söylüyor bilmiyorum canim insallah her sey yolunda gider
0 oy
(3,769 puan) tarafından
Benim kız 33de doğdu şuan 23aylik olduk bile ve inan evden kaçacak kdr yaramaz maşallah
(51 puan) tarafından
Masallah suphanallah gelisimlerini nasil takip ettiniz. Hep duzeltilmis yasiyla mi. O dönemde yapamadigi daha gec yaptığı seyler oldu mu
(3,769 puan) tarafından
6ay di snrm düzenli olarak doğum yaptığı hastaneye gittik canım kontrolü vardı
Doktorla knstuk mamaya başladık pramture özel mama aldık snra nrml mamaya geçtik sma aldık kızıma o iyi geldi hemde emzrdm
Doktorlar doğduğu zmni sormuolrdi bile cnm ben dersem diyordum
Nrml ayına göre hep hareket ettik
Ama tabiki geride kaldığı noktalar oldu
Ama benim kızımla hep dört duvar arasında kldk oyzdn daha kötü oldu otizmin bir altı teşhisi konuldu ama korkma benim.kizim evde kaldığı için hep öyle oldu televizyon telefon tablet herşeyi yasak et gelişimi için iyi olmuyor onlar

3aydr neredeyse özel eğitime gidiyor baya faydasını gördüm şükürler olsun

Sormak istediğin birşey olrsa özelden elimden geldiğince bildiğim kadarıyla cevaplarm cnm

Benim kızım doğduğu ilk hali görsen suanlik haline inanamazsn maşallah:)

Oyzfn canını sıkma kuzum erken doğanlar daha çabuk topluyor kendini emin ol❤️
0 oy
tarafından
Hiç endişelenme canım prematüre bebekler daha da güçlü oluyor onlar minicekken öğreniyor savaşmayı bir bakmssn yaşıtlarıyla aynı olmuş
(51 puan) tarafından
Insallah oyle olur canim. Ama inan 10 yıl yaşlandım.
0 oy
(2,809 puan) tarafından
Canım üzülme benim 2 arkadaşımda prematüre bebek annesi biri alt komsum 32 haftalık doğum yaptı benim bebeğim 40 haftalık oldu benim bebeğimden daha gelişmiş duruyo çocuk allahdan gelen bişey üzlme sağlıklı olsun olmasaydı benim görümcem olmazdı diğer çocuklar gibi 800 gram 25 haftalık doğumuş suan 20 yaşında koca kız
(51 puan) tarafından
Masallah suphanallah canim. Inşallah benim yavrum da oyle olur. Sağlıkla buyusunler
(2,809 puan) tarafından
büyür canım benim emin ol iyi günlerin suan bende derdim ay büyüse büyüse büyüdkce kudurdu 9 gün sonra 1 yaşında gircek bebeğim
(51 puan) tarafından
Masallah ömrü sağlıklı uzun olsun insallah
(2,809 puan) tarafından
Amin canım Allah razı olsun cümlemizin evladı sağlıklı huzurlu büyüsün
0 oy
(496 puan) tarafından
Bende prematüre annesıyım canım bende 33 haftalık doğum yaptım suan 5 aylık oğlum ama çok sukur evet gelişimleri geriden geliyor bu ay donöesı lazım ama donmuyor benımkıde ben içimi ferah tutuyorum neyden korkarsan o gelirmiş başına korkma Rabbım sana nasıp etmış şükret hiç Bi zaman isyan etme ben oyle yapıyorum daha çok kucukler buyuycekler inşallah donup koşup dagıtıcaklar emın ol bu gunlerımızı çok özlıycez❤️
0 oy
(16,506 puan) tarafından
Rabbım gönlüne göre versin inşallah canım 
0 oy
(1,113 puan) tarafından
Sakin kötü dusunme yani bide senn 28 haftalik dogmus duan 5 aylik degilki yebi dogmus 1 aylik bebek doktorunda soylemistir düzeltilmiş yaş diye bisey var pndan yeni tutuyor kafasini ondan minik sen bebegim 5 aylik geri diye üzülme 1 aylik bebek o yavrum daha herseyi ona göre haliyle
0 oy
(344 puan) tarafından
Benimde kızım prematüre doğdu cnm doktor kontrolüne götür tüm detaylı muayne yaptır cnm benden sana tavsiye kuzum
(51 puan) tarafından
Nereye götüreyim canim nörolojiye mi
(344 puan) tarafından
Evet çocuk nörolijisine ne kadar erken götürürsen o kadar iyi cnm
0 oy
(1,772 puan) tarafından
Amcamın oğlu 7 aylık doğmuş rahmetli babaannem anlatırdı pamuğa sarıp bakmışlar köyde o zamanın şartlarıyla hastane falan da gitmemeisler hiç şimdi çocuğu var 4 yaşında oda 8 aylıkken doğdu :) maşallahı var yani hiç takma kafana Allah büyük her şey ondan şükret sürekli Rabbim yardımcın olsun 
0 oy
(673 puan) tarafından
Düzeltilmis gun hesabi var. Dogmasi gereken güne göre su an kac günlük? Lütfen ona göre bak tablolara yorumlara. 28 hafta dogdiysa ve 5 ayliksa düzeltilmis hesaba göre su an iki aylik bebegin. Iki aylik bebek senin yavrun. Lütfen üzme kendini. Söylemesi kolay. Kolaylikla söyledigin için affet beni. Üzülme sütün etkilenmesin bozulmasin moralin 
0 oy
tarafından
Başından sonuna çok problemli hamileliğim oldu 32. Haftada açılmam oldu hastanede yattım çıktım açılman durdu ilerleyen haftalarda doğumun olur dedi doktor 36. Haftada doğum yaptım 3cm açıklığım devam ediyormuş sınırda püremetüre olarak geçti 15 gün öncesine kadar kendime çok kızdım keşke gitmeseydim hasteneye dedim her gün ama açılmamdan dolayı oğlum çok gelişmemiş 32. Haftadan sonra oğlumun büyüdüğünü kirpiklerinden fark ediyordum böbreklerinde protein kaçağı kalbindeki delik kapanmamıştı gözleri buğulu mattı kulakları çok geç açıldı şuan baktığımda hala daha 1 ay fark ediyor gibi geliyor inan büyüdükçe unutacaksın oğlum sizin bebeğiniz kadar küçük doğmamış ama bizde bazı sorunlar yaşadık Allah yardımcınız olsun bu günler geçecek 
0 oy
(168 puan) tarafından
Seni cok iyi anlıyorum kizim 29 haftalik dogdu kronolojik 14 aylik düzeltilmiş 12 normal dogan bebekler gibi olmuyorlar canim hic kiyaslama yapma illa ki yeme uyku kilo gelisme yani ufak ufak sıkıntılılar oluyor bende cok korkuyordm kulagi duymazsa görmezse buyumezse falan diye buyuyor cok şükür ama kilo almiyor oyle normal dogan bebekler gibi kolay gelismiyorlar mesela kizim 1 yasinda yurumuyor bi yere tutunup kalkmiyor daha yeni yeni yuz ustu dönmeye basladi normal dogan bebekler bunu 6 aylıkken yapiyor..iyi gozlemle canim her an gerileme falan oluyor motor becerileri flan 
0 oy
(50 puan) tarafından
sizi çok iyi anlıyorum.. bende prematüre bebek sahibiyim.. Rabbim onlara güç kuvvet versin inşallah 

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 399 göst.
0 oy
14 cevap 353 göst.
4 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde siyahmezarinsahibi (1,104 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 229 göst.
13 Şubat 2024 Aile kategorisinde anakiz (2,230 puan) tarafından soruldu
+1 oy
22 cevap 456 göst.
1 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Babygirl babyboy (1,347 puan) tarafından soruldu

381,701 soru

11,427,003 cevap

34,987 kullanıcı

...