0 oy
807 göst.
Diğer kategorisinde (2 puan) tarafından
Kızlar eşimle birlikte oldukama 40 çıkmadı 38 günlük olduk kanama yok dinen sıkıntı yok diye biliyorum sezeryan liyim bisey olur mu

13 Cevaplar

0 oy
(13 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Canım ben hocayım kanama yoksa günahı yok 40 kanamsya verilen müddet bazı kadınlar 25 gün 30 gün lohusa olur gusl alır temizlenir eşiyle ilişkiye girebilir günahı yoktur. 
(13 puan) tarafından
Daha açık sorarmisiniz
(1,430 puan) tarafından
Burada demişsiniz ya bazı kadınlara 25 30 gün lohusa olur, bu müddeti nasıl anlarız canım sorum az önce açıktı
(13 puan) tarafından
Canım yani onu sen takip ediyorsun kan gelmesi durduysa akıntı rengi tamamen beyaza döndüyse guslünü alır namazını kilar ilişkiye girersin.
(1,430 puan) tarafından
Teşekkür ederim, hakkını helal et canım
(13 puan) tarafından
Helal olsun ne demek :)
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Çok ucu axik tartışılır bir konu..kanama varken günah ewt..abdest alman gerek.kanama yok abdetst aldım diyorsun..günahta olmayabilir..40 gün demesinin sebebi acaba kanama o kadar sürdüğü için mi ..konuyu bilen varsa bari bende.ogreneyim.kafam karıştı şimdi.hangisi doğru..
+1 oy
(2,792 puan) tarafından
Bilgim yok ama inşallah günah değildir
+1 oy
tarafından
Kanama yoksa ilişki olblr cnm için rahat olsun 
0 oy
tarafından
Kanama bitti dusunu aldiysan abdest aldiysan sorun olmaz bnce cnm
(2 puan) tarafından
Dün abdest aldım bugün hiç bir leke gelmedi gün içinde
tarafından
O zmn sknti olmaz cnm
0 oy
(649 puan) tarafından
Ağrın yoksa bişey olacağını sanmıyorum 
(2 puan) tarafından
Ağrı yok canim
0 oy
tarafından
40 çıkana kadar günah canım olmuş artık yapacak bişi yok 
(2 puan) tarafından
Sorudm daha önce gunh değil kanama olmadığı sürece dediler diyanette
tarafından
Günah değil kanama yoksa sıkıntı olmaz kanama olduğu halde ilişki olsa bu günah işte
tarafından
Herkes farklı söylüyor hocalar bile en iyisi risk almamak
0 oy
tarafından

40 çıkana kadar olmaz 

image

(2 puan) tarafından
Ama 3 4 gündür kanama yok
tarafından
Kuzucum olmasın istersen 10 gün  içinde kesilsin kan hem 38 gün 2 gün kalmış keşke bekleseydiniz
(2 puan) tarafından
Eşim astsubay yarın yolcu olacak mardinden igdira gidecek kusura bakmayın açık konuştum hakkınızı helal edin
tarafından
Yok kuzu sorun değil bize burda ne konular duyduk
Olmuş artık yapacak bisey yok tövbe et :)
0 oy
tarafından
Kanaman olmasa bile 40 gün adetli sayiliyorsn yapmaman daha iyidi ama tövbe et falan işte ne bilim :D
(2 puan) tarafından
Haklısın canım saol
0 oy
tarafından
Sıkıntı olmadığını kimden duydun merak ettim doğrusu .  
tarafından
Evet bende merak ettim acaba kim dimis
(2 puan) tarafından
Nihat hatipoglu dedi canım
tarafından
Bi videsou ya da bi yazısı varsa bakabilir miyim zahmet olmaz ise kuzum.
(2 puan) tarafından
Atamıyorum burdan da youtube yazınca çıkıyor 40 çıkmadan ilişki olur mu diye yazınca a Nihat hatipgluna bak
0 oy
(1,430 puan) tarafından
Canım normal veya sezaryen farketmiyor, 40 İn çıkması lazım 
(2 puan) tarafından
Neyse cahillik diyelim
(1,430 puan) tarafından
Estağfurullah sonuçta sormuşsun araştırmışsın belkide sorun yok diyenler halk ağzıyla söylemişlerdir, sen yine de tevbeni et ve eğer dinen kimse sana doğruyu söylememiş se bu bilmiyorsun anlamındadır yani halk ağzıyla yönlendirme olmuşsa, ama Bi hoca vs demişse oda ortak gibi olur, ne diyelim buda sana ufak Bi bilgi olsun kanama olmazsa bile tertemiz olsan bile 40 İn çıkması gerekli canım bu şarttır, bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp
0 oy
tarafından
Nasıl adette 10 günden sonra özür ise lohusalıktada 40 günden sonra özür. Bu gunler içinde kanama olmadığı takdirde sorun da yok.
0 oy
(1,043 puan) tarafından
Bilemiyorum kanamam ne zaman biterse isterse 10gun olsun sadece namaz falan kılman gerekiyor  40 i beklemiyorsun. 40 üst sınır mesela normal regl de 3 ila 10 gün diyorlar ya bunun altı veya üstü sayılmıyor bunun da 40 öyle birşey illa kırk gün olacaksın 40 gün namaz kılmayacaksın diye birşey yok ama bu konuda nasıldır bilmiyorum bakmadım araştırmadım hiç bu konuyu. 

İlgili sorular

0 oy
29 cevap 2,389 göst.
0 oy
7 cevap 398 göst.
25 Ağustos 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 323 göst.
7 Ekim 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 394 göst.
31 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Elif21 (2,587 puan) tarafından soruldu