0 oy
449 göst.
Aile kategorisinde (94 puan) tarafından
Kizlar bebeğim 4gunluk sürekli gwceleri agliyo uyumuyo üzülüyorum gunduzleride oyle kaynanam sancısı var gaz var dio ama çok agliyo kimyonlu su verdi kaynanam razı olmadım bide su veriyo hergun ha bide  şekerli su yapmış emzigine biraz batiriyo öyle veriyo cnm skiliyo sizce bildgindenmi yapiyo ne yapmalıyım 

17 Cevaplar

+1 oy
(1,238 puan) tarafından
Bebeğin şekerli suya alaşımdı olmasın:) bildiğim kadarıyla o tel bir kere verilir oda hastanede sütün gelmese gazlı olabilir bebeğin 
(94 puan) tarafından
Galiba gazlı ama ne yapivam
(1,238 puan) tarafından
Gaz damlası alabilirsin canım
(94 puan) tarafından
Gaz damlasimi
(1,238 puan) tarafından
Evet gaz damlaları var yada istersen rezene çayı al iç hem süt yapar hem bebeğe geçer gazını rahat çıkartır
(94 puan) tarafından
Peki teşekkürler
-Reklam-
0 oy
(12,264 puan) tarafından
Sütün yetiyor mu canım 

Şu vermesinde Zarar Yok 

Şekerli suyunda doymuyurdur diye veriyor 

Sütün yetmiyirda mama al canım
(6,203 puan) tarafından
Yok yalanciktan
(12,264 puan) tarafından
Geçen bir hemşire ile kavga ettim o senmisin ;)))
İsim aklımda tutamıyorum daaaa;)))☺️☺️☺️
(12,264 puan) tarafından
Kız ciddi soruyirum deli;)) atarlı ;))
(6,203 puan) tarafından
Yok ben değilimdir o.Cidden hemsireyim.
(12,264 puan) tarafından
Tmm aklımda bulunsun sana soru sorarım ;))
İyi madem senle değilmiş kavgam ;)))
0 oy
(1,238 puan) tarafından

Bebeğin şekerli suya alaşımdı olmasın:) bildiğim kadarıyla o tel bir kere verilir oda hastanede sütün gelmese gazlı olabilir bebeğin 

0 oy
(614 puan) tarafından
Canm biogia diye bi damla var onu al kullan gaz icin

Bide sapsimlex var. 70 tl

Eger maddi durumun iyi degilse 

Zinco yada metsil alsin. 
(614 puan) tarafından
Bide bebegin karnını midesini sıkacak lastikli pijama giydirme rahat genis olsun o simdi el kol hareketleri gelismemis diye gazini atamiyo sen yardımcı ol ona masaj yap rahatlat her emzrmeden sonra basini gogsune yasla elinde basini tut sirtini ov gazını çıkarana kadar gegirince tamamdir ama vazgecme ov
(94 puan) tarafından
Valla Allh razı olsun beklediğim cevapdi çok teşekkür ederim
(614 puan) tarafından
Rica ederm canm. Ince bi tülbenti ütüle sicak yap fazla sıcak olmasn karnina koy rahatlatr oda. Gazını atmasina yardm eder. :) bakma 22 yasindaym ama 2 cocuk olunca artk ögrendk :))
(614 puan) tarafından
Canm bide rezene cayı al eczaneden oda 50 tl civari sen ic sütun bebege gaz yapmasın. Onu alamiyorsan aktardan rezene al kaynat süz ic :)
(94 puan) tarafından
Bnde 22yasindayim ama ilk bebeğim
0 oy
(3,107 puan) tarafından
Aç olabilir mi?
(94 puan) tarafından
Hayır doyuyo sütüm yetiyo çok şükür
(3,107 puan) tarafından
Canım ben de yetiyor sanıyordum benim kızım da durmadan ağlıyordu mama verdik sustu. Bı dene belki açtır
(94 puan) tarafından
Yok cnm valla doyuyo sütüm kendiligyle akiyo
(3,107 puan) tarafından
Zaten ilk günler akar ama o süt doyurucu olmayabilir ondan bahsediyorum. Ben göğüs pedi koyuyordum ama gel gör ki doymuyordu. Daha terbiye olmamış göğsün ondan akar
0 oy
tarafından
Kolik mi bebek cnm fön makinası ac n

Bacaklarına ısıt havluyuda ısıt bacagına koy eger daha fazla aglarsa rezene çayı yap sende iç onada 2 3 çay kaşıgı ver bak nasıl mayışıcak
(614 puan) tarafından
4 günlük bebege mi rezene cayi. Kendi içsin ama bebege vermesn daha 4 günlük.  Her bebegin bünyesi ayni degil rezene resmen bebegi uyutuyo bayilmis gibi ee nasl beslencek bu bebek zaten 4 günlük bebek zor uyaniyo
tarafından
Doktor dedi bizede zaten zararı yok dedi kafamdan uydurmuyorm
(614 puan) tarafından
Bende verebilmiyim ozaman bebegim 54 günlük prametüre 3 bucuk kilo bana oyle dedielr yok bayilir yok ne

Benm kizidma asiri gazli
0 oy
(4,853 puan) tarafından
Gazi vardır büyük ihtimalle eskiler zaten hep öyle yapiyor recele batırır şekere batırır sen izin verme
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Büyüklere aşırıya kaçmadıkları sürece neden karşı çıkılıyor anlamıyorum. Belli ki ilk bebeğin ve onun bilgisini sorguluyorsun. Sadece bu kadarını söylüyorum. Kırmak asla istemem. 
(94 puan) tarafından
Yok cnm sorgulamak deil ilk bebeum bnm bilmiyorum ki hani sormak istedim belki yanlıştır die korkuyorum bebeğime birşey olcak diye hani bünyesi kaldırmaz fln die
(13,202 puan) tarafından
Benim de ilk bebeğim 57 günlük ama annem doğduğu gün verdi hiç sorun yaşamadık ve hatta ağzı pamukçuk olmuyor faydalı
0 oy
(702 puan) tarafından
Canm aç olabilir
0 oy
tarafından
Kimyonlu suyu sen iç sütte çocuğa geçer  o ama iki saatte bir emzir çocuğu bide gaz yapacak şeyler yeme birde sutum yetiyo diyosun ama onu nasıl anladın belki ilk çok geliyodu sonra azaliyodur icemiyodur belli olmaz 4 günlük çocuk bukadar çok ağlamaz yoksa uyur hep
(94 puan) tarafından
Göbek bağından dolayı sancilaniyo dio kaynanam  bide gaz var dio sütüm yettgini biliyorum iki gogusumu de veriyorum ve sonradan baktığımda yine sütüm oluyo
tarafından
Onun emmme gücü büyüdükçe artar ozman hepsini emer gazi olabilir biraz ovala sırtını gazını çıkardıktan sonrada agliyosa eğer karnına bak sertse gaz sıkıntısı vardır yumuşakça biraz daha emzir  gene agliyosa kakasını bekle onu yaptı hala agliyosa bı doktora gotur canim
(94 puan) tarafından
Tesekur ederim cnm
0 oy
(795 puan) tarafından
Canım gaz durumları genelde ikinci haftada başlar aşağıda arkadaşlar yazmış gaz damlalarını ama doymuyor da olabilir dedikleri gibi bir de ten teması yapın su vermenin zararı olmaz bende kızıma verdim şu an 7 aylık ama aşırıya kaçmamak gerek tabi mümkünse yalnız emzir ten temasiyla  baktın olmuyor biraz mama al dene doyup doymadigini 
0 oy
(3,887 puan) tarafından
Su ya gerek yok anne sütü alıyorsa şekerli su rezene hiç birini verdirme sakın,tartıştım ben bu konu hakkın da k.annemle verdirmedim, gazi vardır eğer doyuyorsa karnına masaj yap tuvaletini yapabiliyor mu. Hiç olmadı gaz damlası kullan
(94 puan) tarafından
Tuvaltini yapiyo sürekli  ama agliyo
0 oy
(365 puan) tarafından
Canm ben iki ay boyunca sütüm un yettiğinj düşünüyordum meğer çocuk açlıktan ağlıyordu bunj kabul edemiyordum kilo gerilemesi olmuştu bence açtır bebek 
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Valla cok normal 4 günlük bebek gaz sancısı çeker yeni dünyaya alışmaya çalışır anne karnında cıktı geldi korkuyor bol bol memede tut temas et 1 ay uyumadı benimki sabaha kadar mememdeydi hep 
0 oy
(48,668 puan) tarafından
su zararli olmaz ama çok verdirme

kimyon ben doktora sordum vermeyin demisti

kendin gaz yapan seyler yeme.bulgur gibi

gazi kesen seyler ic 

doktora sorup gaz damlasi al karnina masaj yap 4 gunluk bebekte hemen gaz olur mu 
(48,668 puan) tarafından
sekerli suda verdirme
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Ya ne suyu ne şekerli suyu ya?İzin verme suya da,şekerli suya da illa komaya mi girsin akillanmasi için.4gunluk bebek zaten uyku düzeni yok

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 244 göst.
22 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 83 göst.
31 Temmuz 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 755 göst.
11 Mart 2021 Aile kategorisinde kayrammm (426 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 91 göst.