0 oy
349 göst.
Aile kategorisinde tarafından
tarafından kapalı
Kızlar kaynanam iki görümcen ve iki eltim ile alt üst oturuyorum neyse ortanca eltimin 6 yaşında bir oğlu var kızlar çok şımarık eli burnunda sürekli ve hep grip olan bir çocuk annesi inanın umursamıyor o çocuğu görün ne bir yelek ne çorap var ayağında neyse benim sorunum şu sürekli eli burnunda geziyor kızlar geliyor benim oğlana dokunuyor ağzına yüzüne oyuncaklarını hep bozdu yapma desem olmuyor anlamıyor kaç kere kaynana karda çocuğuma vurur gibi yaptı yapma dedikçe yapıyor üstüne kaynanam la görümcem gördükleri hâlde müdahale etmiyor ya yeminle sıkıldım artık eşimle tartıştık bu konu hakkında küfretti teli kapattı kızlar ne yapim daha 8 aylık bebek bir hasta veya enflasyon kapsa ağzı var dili yok diyemez anne suram ağrıyor bu insanlar niye böyle yardım edin napim
notu ile kapatıldı: Başlık soruyu kısaca ozetleyici olmalı

9 Cevaplar

0 oy
(2,009 puan) tarafından
Gerekmedikce cikma kaynanana mesafe koy munkunse tasin ve cocuga annesi bakmiyoken sen bisey desen suclu olursun
(2,634 puan) tarafından
Bence de gerekmedikçe alma eve. Çocuk hastayken alamam falan de.
tarafından
Çok denedim olmuyor telefon ediyorlar getir nolcak faln eve geliyor yine eli burnunda evde diyorm elini yıka fln ama kaynanam da gör bir felaket ya
(2,009 puan) tarafından
Ozmn zor kuzum isin sana suc bulmam suc eltinde anasi olarak o cocuguna sahip cikmali dusunmuyo ki sen dusunsen ne olur ama tavrini belli et tamam oda çocuk ama saglik bu zaten ortalik kotu
-Reklam-
0 oy
(3,669 puan) tarafından
Evinde otur kapını kapat Baska yapcak bişey yok malesef
0 oy
(1,635 puan) tarafından
Gidip gelme çocuğu eve alma.

Mecbur görüştüğünüzde de asla yaklaştırma çocuğuna.

Laftan anlamıyo ve orta yolu bulamıyolarsa başka bişey yapamazsın
0 oy
(95 puan) tarafından
Çok görüşme cagirirlarsa yorgunum de uzanıyorum de mesafeni koy ben oyle yapardım.baska türlü basa çıkılmaz bence.
tarafından
Alt üst öyle olmuyor ki kuzum olmuyor
(95 puan) tarafından
Ya öyle de bir şekilde yavaş yavaş soyutla kendini.yemek mi yeniyor ye iç topla yorgunum de al bebeği çik evine mesela
0 oy
(6,053 puan) tarafından
Esinin ne haddine cemkirmek ya millet cocuguna terbiye ogretsin o zaman masAllah 6 yasinda durdanda anlamasi lazim yapmadanda anlamasi lazim kim sana ne tepki weriyorsa sen daha fazlasini werki senin cocuguna dokunmaya cekinsinler
tarafından
Nereye kadar peki anlamıyorum durdan yapmadan sinir hastası bir çocuk yapma desen bu sefer çocuğuma zarar verecek eminim ya
(6,053 puan) tarafından
Ozaman gorusmeyecek sin canim net o kaynana cikinca cikmayacaksin sen cikinca oda cikmayacak
0 oy
(143 puan) tarafından
Al bnden de o kadar  bnm kaynananın 5 yasinda kızı var aşırı  yaramaz  ve  oglumla  surekli itisip duruo .. ama  allahtan  oglumda  2  yasina  girecek hemen hemen altta  kalmio o vurduğu zaman ya  saçını  çekip  ya isirip içimin yağları erio resmen  başkalarına  karşı böyle  değil oglum sadece  ona karşı yani halasına  karşı böyle  cunku surekli sinir  edio oglumu bağırıp duruo  bi kac defa uyardım ama  kiz dinleme di  en  son kavga  add-in ciktm gitt. Anamlara  2 hafta  gelmedim 
tarafından
Kuzum yine seninkinin aklı yetiyor ya 8 aylık bebek itermi istemiyorum diye o çocuğu gördü mü ağlıyor bağriyor gözümün içine bakıyor bir de hala öp öp öp sarıl sarıl diyorlar bıktım ya napcam bilmiyorum
0 oy
tarafından
Kuzum çocuğa bence laf etme çünkü belki giymiyor olabilir benim oğluma da çorap giydirince anında çıkarıyor yeleğini eksik etmiyorum ama ayaklar hep çıplak panduf aldım cikaramasin diye yok yine çıkarıyor 

Diğer meseleye gelince de annesine şöyle çocuğunu uyarsin elini burnuna sokmasin annesi uyarmiyorsa da sen uyar bak yengem öyle yapma hasta olursun falan de
tarafından
Kız denedim sanki küfrediyorum ya vallahi hasta olmasın koca bir kış hep hasta o çocuk inan içim acıyor kuzum ama oğlumu da düşünmem gerek çok küçük ya ne yapim bilmiyorum
tarafından
Kız anlıyorum seni hani dediğim gibi benim oğlan giydirmemle çıkarması bir oluyor bı de çıkarınca getirip çoraplarını kafama fırlatıyor hani belki o da giymiyordur dedim ayrıca hasta olunca evine getirme canım bebekler çok çabuk hasta oluyorlar hemen kapiyorlar sıfayi dediğim gibi anasını uyaramiyorsan çocuğu uyar canım bak senin iyiliğin için diyorum hasta olma falan de
0 oy
(2,443 puan) tarafından
benim bebeğim bronşit oldu canım geçen kış yani 6 7 aylıkken benim de gorumcem alt katta oturuyordu kaynanamlar da bi onda bi bizde kalıyordu kaynanam grip olduğunda asagida kal anne doktor bu hastaligin iki dusmani var biri sigara biri gripli insan dedi dedim gercekten de oyle demisti sorun etmediler acik acik dusunceni kirmadan onlara soyleyebilirsin eşimin yegenlerini de cok uyarmisimdir hastasiniz opmeyin bak siz agrinizi soylersiniz o bebek daha konusamiyor anlatamaz diye herkesi uyaririm cekinmem bebegim cihazlarla nefes aliyordu kim olursa olsun bebeginden onemli degil canim
tarafından
Allah'a büyük konuşmayım ama eğer çocuğuma bişey olursa önce eşimi parçalarım sonra kim önüme gelirse kalbini kırarım ben günde kaç kere el yıkıyorum sırf ona dokuncam diye dinleniyor kimse anlamıyor Corona almış başını gidiyor kimse umursamıyor ne maske var ne eldiven hepsi dışarda düşün bilmiyorum ya valla
(2,443 puan) tarafından
bahsettiğin kişilerin huylarını bilmiyorum canın benim kaynanam sessizdi ama kayınpederim pek umursamazdı bişey olmaz diyodu ona da diyodum sen dikkatli ol ya da bi bahaneyle uzaklaştır o ufaklık eve geldiğinde gerçekten inanki sabah 5te feryatla uyaniyordu emzirmeye calisiyordum cocuk kendini geri cekip feryat ediyodu doktora goturduk doktor aglar emmez tabi nefes alamiyo bu cocuk dedi evde hava makinesi aldık da kullandık günde kac tane surup iciyodu cocugum simdi en tatli surubu bile gorunce arkasina bakmadan kaciyo kimse kimsenin acisini bilemez kuzum sen tedbirli ol cok dikkat et Rabbim çocuklarımıza sağlık sihhat versin insallah ❤
0 oy
(6,978 puan) tarafından
Tepkini koyacaksin canim, daha cok kucuk o cabuk hastalaniyor bunyeai zayif deyipnelinden alacaksin. Kimse sesini cikarmiyirsa sen cikar canim, varsin kotubdesinler sana en azindan bebegininkorursun

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 141 göst.
0 oy
13 cevap 406 göst.
20 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Sizden biriiii (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 108 göst.
4 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Hurremsultan01 (180 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 226 göst.
30 Kasım 2023 Diğer kategorisinde asllyd (336 puan) tarafından soruldu