0 oy
635 göst.
Aile kategorisinde (4,040 puan) tarafından
Lincleyenlere tek tek cevap veremiyorum malum yağmur gibi geldi yok hayvanları sevmiyorsun yok o da can demişsiniz farkındaysanız ben hayvanlar hakkında bişey demedim beslemesini bilmeyenler hakkında biseyler soyledim. Kedinin doğum yaptığı yerde pire oluyor uyuduğu yerde kedi cisi oluyor değil mi bunlarla bir arada yaşayıp temizleyebilir misiniz apartman içinde olabiliyor mu yani merdivenin altından çiş kokusu normal mi rahatsız etmiyor mu anlamıyorum gerçekten. 

Her zaman söylediğimi söylerim hayvanlar kendi dogasinda olmalı evdeyse de eğitimli olmalı 

14 Cevaplar

+5 oy
(392 puan) tarafından
Kediler cislerini toprağa yapar betona yapmazlar. En temiz hayvanlardan biridir ve kediler asla kokmaz. Pire de dokunmazsan kediye sana geçmez. 15 tane sokak kedisi besledim balkonuna girip çıkarlardı. Hem sever hem beslerdim. Ne bir koku nede pireye denk geldim. Allah rızası için onlara yuva kurun önlerine mama su koyun. Oranın düzenini siz kurarsanız sorun kalmaz. Unutmayın onların doğal yaşam alanına biz konduk. 
(10,387 puan) tarafından
Kediler betona yapmaz mı benimki kedi değil galiba halı, fayans her yere yapıyordu kedi kumu hariç
(4,040 puan) tarafından
Kayınvalidem in binasında var binanın Bodrum'un dan koku geliyor hatta her girdiğimizde eşim der burda ceset mi var bu ne koku diye
tarafından
Kediler kızgınlık dönemine girdiğinde belirli yerlere koku bırakır. Kısırlaşmasi lzm sonra yapmazlar kumdan başka yere.
tarafından
Bnm iki tane kedim var evde cnm kokulu kum kullanıyorum ve 2-3 kez temizlerim günde. Hiç koku yapıyo arkadasının kumu bence iyi degil ondan kokar. Hatta bnmkileirn kumu az pis olsun yapmazlar tutarlar çişini
(25,224 puan) tarafından
Valla bilmiyorum ki cnm veteriner kum önermiş onu almışlar ben anlamam markadan falan :)
-Reklam-
+3 oy
(1,158 puan) tarafından
Afedersin ama h.ayvan altina bez baglayip mi gezicek anlamiyorum rahatsiz oluyorsan eger ki belediyeyi arayin alsinlar sanki bilerek yapiyor dur ben buraya gireyimde bi guzel isiyim bide pirelerimi dokeyim diyodu bahsettigin kisi evden atmis onuda allah bildigi gibi yapsin ama seninde bu sekilde konusman cok yanlis gercekten cok seviyormussun gibi gelmedi bana allahin sessiz kullari havalar sogudu siginacak yer ariyorlar azicik anlayis yani 
tarafından
Aynen haklısın söylediklerinde. Ama belediyeye asla haber verilmesine karsıyım çünkü ya dağ başına alıp atıyorlar yada barınakta kötü muamele görüyorlar açlık sefalet hapis hayati gibi :(
(1,158 puan) tarafından
Valla canim ben bir h.ayvndan hic bir zman rahatsizlik duymadigim icin ben beslerim nerde olursa olsun ama bu hanim efendiye bunu soylesem yapicagini hic sanmam onunda yapacagi bu olur anca
tarafından
Bende cok seviyorum ve besliyorum. Bi insanoğlu da çıkıp böyle yok pis yok cart curt deyince cok üzülüyorum :(
+2 oy
(1,175 puan) tarafından

Kedi beslemek sünnettir. Hz. Muhammed, Uhud seferinde, ordunun önüne yavrularını emziren bir kedi çıkınca, kedinin başına ezilmemesi için bir nöbetçi dikip koca bir orduyu o kedinin etrafından dolaştırmış. Ve seferden döndüğünde o nöbetçiden kediyi istemiş ve sahiplenerek adını Müezza koymuş. Siyah beyaz bir Habeş kedisiymiş Müezza.Hz. Muhammed, kedisi Müezza içtikten sonra kapta kalan su ile abdest alacakken Sahabe-i Kiram Ebu Nuaym "Ya Resul o sudan kedi içti" deyince, Resulullah "Onlar en temiz ağıza sahiptirler." buyurmuş ve abdest almıştır.

Kediler temiz hayvanlardır ve tuvaletllerini ortalıga yapmazlar

+1 oy
(143 puan) tarafından
Arkadaşlar  bu bacınızın cani  sıkılmış linç yemek istio ha bire  post açıp duruo  anlayın garı  ;))
0 oy
tarafından
Yavrum gece gece millet uykusuz çocuklar uyanık herkesim sinir kat sayısı hat safada ve ****** sevenler için kötü oldu o apptal demen 
(4,040 puan) tarafından
Sadece başlık öyle gözüküyor ama altında nedeni var herkes başlığa atlamış yapacak bişey yok kedi sesi evde yankılandı tabii ki sinir tavan yapar
tarafından
Valla ben köyde olduğum için sürekli köpek sesleri uluyan falan oyuzden bisey diyemiyorum haklısın
Bende sevmem evde ******
Ama bakana da saygim sozsuz
0 oy
tarafından
Ben seni çok iyi anladım asıl lafın besleyip bırakanlara haklısın... 
tarafından
Bebeğim keşke araya biri yorum atsaydi ☺️ iki adaş
tarafından
Biri dilek tutsun :D ❤️
(4,040 puan) tarafından
Yani ****** açık kapı görünce hemen girmek istiyor ama sokaktan gelmiş anlamıyorsun kapıyı kapatıyorum önünde bekliyor yazık ya h bize zor hem ona az önce de girmek için kapıyı firmaları aklım cikti
tarafından
Ben şahsen asla beslemem kuş dahi beslemem gerek yok hayvanları kapatmaya besleyecek olan sahip çıkmalı . Hele apartman gibi site gibi yerlerde yine beslensin istemem . Ama asla onlara şiddet uygulamam herkes doğasında guzel
0 oy
(590 puan) tarafından
Kediler kopeklerde daha temizdir ben hic bir kediyi ulu orta yaptigi gormedim utanirlar yapmazlarki bir kere sokakta yavru kedi buldum kopek kapiyodu eve getirdim pire doluydu ustu guzelce sirkeli sicak dusa soktum komplr temizledim sonra evde gezdi o gun ise gittim aksama geldigim de hala kakasini cisini yapmamisti bir yere kedi kumunu kovaya dokunce oraya yapti ****** aksama kadar tutmus kendini sonra calistigim yere getirdim orda bakiyoduk arkadaslarimla biri sikayet etmis almislar cok uzulmustum cok seviyodum 

Bahcede iki kopek oldugundan kedinin kokusunu duydugu icin havliyodu birde kedi pencereden cikar diye kokrtum kopek saldirir diye 

Hayvansever olmana gerek yok merhametli olcak insan dedigin bazilari namazinda niyazinda olur Allah korkusu der kedi kopek tekmeler istemez felan biz cok cektik bundan kendi bahcemizde kimseye karismiyor etmiyor bizi kac kez sikayet ettiler kavgalar neler neler hepsi namazinda niyazinda Allah korkusu olan insanlardi ama ****** sevmiyolardi sen kim oluyon da Allahin yarattigina kulp buluyon begenmiyon 
0 oy
(2,009 puan) tarafından
Gece gece isine bak ya bos yapma oyle kaldirirsin iste posu senin gibilerde ne arar vicdaN Merhamet ne desek bos ozmn soyle empati.kur senin bebegin var baska kadinin yok cocuk altina yapiyo kusuyo ve o kadin ayni senin gibi sikayet ediyor ne yapcn cocugu disari mi atcn senin evladin nasıl cansa oda can unutma 
tarafından
Anlamazlar bunlar ne kadar dil döksek nafile
0 oy
tarafından
Kedi asla uyudugu yere çiş yapmaz ve pis bi yerde yemek dahi yemez. Bilmeden yazma lutfen! 
0 oy
(25,224 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Valla postunu bilmiyorum canım görmedim ne yazdın haberim yok ama h.ayvan konusunda hassasım  ben h.ayvanı uzakta severim ne yaklaşırım ne dokunurum ne de bakarım kaldı ki evime sokayım. Bu tercih meselesi. Ama sokaktaki h.ayvana da yeri gelir yemek veririm kötü davranmam işkence etmem. Bunun h.ayvan sevmemekle ilgisi yok. Herkes h.ayvan sevip bakmak zorunda değil kimse karışamaz sevn evinde baksın banane ben asla asla ne dokunur ne bakarım. Evet kedi bakmak sünnettir evde ama ben tahammül edemem zaten korkuyorum h.ayvanlardan. Buna kim karışabilir sıkar biraz karışmak hoştt derim adama sanane yani. Valla bizim sokaktaki kedilerde hep apartman girişine yapıyo iğrenç kokuyo yaa bide binaya girip dışkı yapmışlardı bina kokuyordu resmen. Ama ne yaptık attık mı öldürdük mü hayır mahallede beslemeye devam ediyoruz yazın su koyarız kışın yemek veririz, h.ayvanı evinde bakmak zorunda değil herkes 
(4,040 puan) tarafından
Nefret ediyorsun demişler alakası yok köyde yaşarken bakardık ama eve sokmazdik evin etrafında gezinir fare yakalardi gel deyince gelirdi yemeğini verirdik  bazen oyun da oynatirdik ama uzaktan ip yumağı falan verirdik oynasın diye. Ben de dokunamam sevemem burdaki kediler sırnaşıyor öyle alışmışlar çünkü ev kedisi sokağa atılmaz bunu anlatmaya calistim
0 oy
(48,704 puan) tarafından
senelerdir kedi bakiyoruz bahçede. onceden evde baktigimizda vardi halam veterinere gotururdu. cisleri gelincede kapiya gider bahceye yaparlardi . pirelerini oturur ayiklardir cocuk gibi 

ama temiz bakmayanlar icin dogru diyosun karsi apartmanda var kopek gece oldumu balkona atıyorlar ****** hayvlayip duruyo 
0 oy
(1,939 puan) tarafından
Valla annemin binasında bir suru kedi doğum yaptırdım hepsi de binanın girişinde buyuttu yavrularını ama ne bi koku ne de pire vardi bakimla alakalı bisey olsa gerek biz surekli mama kabini su kabini degistirirdik evde de kedim var onlar zaten eğitimli olarak doğuyor etrafa isemezler kendilerini de temizlerler
0 oy
(848 puan) tarafından
Önceki postunu görmedim bilmiyorum ama Kedilerin kum dışında kaka yaptığını görmedim evde onlarca kedi besledim Geçici yuva oldum onlara sonra sahiplendirdim bissürü yavru geçti elimden evimden. Öksüz bebek kedilere bile baktım kakasını çişini Poposunu uyarark ben yaptırdım. Ha evet kum dışına yapması imkansız değil tabi. Benim evde 2 kedim varken biri diğeriyle zıtlaştığı için Davranış bozukluğu oluştu evde dolapların altına kakasını yapardı ama normal bi davranış değildi veterinere götürdüm birşeyden korkmuş yada kızmış ise bu davranışı sergiler Dedi. Belki srnin dediğin kedilerde insanlar ürküttüğü yada kızdığı için böyle yapıyor olabilir. Ve sokaktaki kedilerde pire olur ama İnsana kolay geçmez. Öyle olsa sokakta binlerce kedi var bulaşacak olsa dışarda dokunduğumuz yerdende bize bulaşırdı.******n sevgim çok farklıdır Onlara birinin haksız yere kışt dediğini görsem Olay yaratırım Çok insanla kavga ettim ne istiyosun hayvandan diye yada Çocuğuna sahip çık kediye köpeğe taş atıyor diye. Yani******n severler şu sıralar fazla korumacı çünkü son yıllarda hayvanlara şiddet arttı sürekli dövülen eziyet edilen******n görüyoruz. Post açıp beni linçeyin deseydin daha az tepki görürdün tepkilerinde haklılar yazanlar. 
tarafından
<3  sana bi sürü artı vermek istiyorum ama malum. +++++
(848 puan) tarafından
Hak vermen yeterli bebeğim artı Vermiş kadar oldun :*
0 oy
(4,859 puan) tarafından
Mevzuyu tam olarak bilmiyorum ama ben sitede temizlik görevlisi olarak çalıştığım zaman binalarin sığınak yerlerinde çok kedi alıyorlardı daire sakinleri doğuran kakasını her bir duvar kenarına yapan çişini yapan kedilerin bütün pisliklerini ben temizliyorum hiç unutmam gene içeri kedi almışlar binanın coplerinin hepsinin poşetlerini parçalamış ne var ne yoksa dökmüş birde gitmiş bina girişine kakasını yapmış bı dairenin paspasina kaka yapmış birde hamileydim öğüre öğüre temizledim içeri almayın dedikçe daire sakinlerine inadına alıyorlardı içerde besliyorlar di pisliğini ben temizliyorum onlar değil madem bakicaksan evine al evde bak biz çalışanlara neden dir bu eziyet anlatmak istedim mevzuyu tam bilmiyorum
(4,040 puan) tarafından
Hak işte bu. Bı önceki postta tam olarak bundan bahsettim ama saydiran saydirana. Kediyi aliyorsan temizliğini sen yapacaksın yerini de ayarlayacaksin.
Bı önceki basligimda akıl yoksunu ap tallar dedim bu insanlar icin
(4,859 puan) tarafından
Baktım eski postuna ama bulamadım kaldirmissin . Yani bı hayvana bakılacak da binada bile bakiyorsan temizliginide yapacaksın madem yapmiyorsun alma içeriye arkadaşlardan bazıları demiş kedi petona yapmaz diye gayette rahat rahat yapıyorlar bu gözler bir kere değil yada bir gün degil çalıştığım 3 sene boyunca gördüm hergun hergun artık bikmistik temizlemekte şuan ben kaynimin evinde yaşıyorum ailecek binaya kedi girmiş bodrumu pire basmış iki hafta boyunca ilaçlama yapıldı
(4,040 puan) tarafından
Yok ben kaldirmazdim fazla uyarı aldı kaldırılmış demek ki az önce çöp bıraktım kediler yine dolaşıyordu mecbur bıraktim oğlanın bezleri var evde tutamak kediler çöpü parçalayinca yine apartman görevlileri temizleyecek valla savunan arkadaslara hayret ediyorum o adama yazık değil mi sürekli pislik temizliyor
(848 puan) tarafından
Ya pardonda ne bekliyorsun alıp enselerinden sokağa mı fırlatsınlar kedi bu kediiii senin gibi iradesi düşünme yeteneği yok Orayı sahiplenmiş orada yemek verilmiş ve orada yaşıyor. ***** diyeceğine Apartmanca rahatsız oluyorsanız Korkmayan biri dışarı çıkarsın bide kedi klubesi yapın sokakta Güvenilir bir yere. Mama su koyun Taşıdığınız alana. Oraya alışır lar ve bidaha zaten gelmezler ***** akıl yoksunu diye naralar atacağına otur yoksun olmadığını düşündüğün aklınla çözüm üret.

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 423 göst.
29 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
33 cevap 545 göst.
26 Aralık 2020 Diğer kategorisinde Gurmeanne (578 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 736 göst.
20 Mart 2020 Diğer kategorisinde ❣️Oğluşunun meleği❣️ (701 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 67 göst.
28 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Artemiss (421 puan) tarafından soruldu

380,397 soru

11,389,716 cevap

34,895 kullanıcı

...