0 oy
365 göst.
Diğer kategorisinde (881 puan) tarafından
Kızlar bebeğim 10 günlük dünden beri büyük abdestini yapmadı hiç ve dünden beri çok huysuz sürekli ağlıyor gece uyumadı ve hâlada uyumuyor normalmi sizce bu 

15 Cevaplar

0 oy
tarafından
 Anne sütüyle mi besleniyor canım benim bebeğim mamayla besleniyor iki üç günde bir yapıyo
(881 puan) tarafından
Aynen canım sadece anne sütü
-Reklam-
0 oy
(3,798 puan) tarafından
Dün kactan beri yapmiyo canm gecedemi yapmadı 
(3,798 puan) tarafından
Günde en az 3 4 kez yapmasi lazim canm sütünmü az acaba emerken yutuyomu anlıyo musun yada kabız oldu iki seçenekten biri gibi
(881 puan) tarafından
Hem emziriyorum hemde sağıp çay kasıgıyla veriyorum kuzum ya
(3,798 puan) tarafından
canm gaz sancısi çekiyosa cok yarım çay kaşıgi kimyonu bi bardak kaynar suda karıştır 5 dk demlensin bi çay kaşıği ver bardağın tamaminida kendin iç ben surekli veriyorum gaz sancısından kurtulduk
0 oy
(446 puan) tarafından
Zeytinyağı wer canım bı çay kaşığı senin yediklerinlede alakalı olabilir dikkat et bide benm oglus bulgur olan şeyler yiyince yapiodu tabi ben yiodum ona sutten gecio kimyon atmayı ihmal etme yoksa gaz yapar sağlıkla büyüt bebisini
0 oy
(2,423 puan) tarafından
Anne sütü ile beslenen bebek 10 güne kadar yapmayadabilir normaldir. Huysuzluğu gazdan olabilir dünyaya adepte olamdi  daha çok normal 
0 oy
(2,332 puan) tarafından

Yenidoğan bebeklerde 1 haftaya kadar yapmasa bile normal diyolar ama ne kadar doğrudur bilmiyorum canım. Ama benim kızımın da 2 3 gün yapmadığı oluyodu instagramda ebeayşe var onun bi gaz çıkarma videosu vardı onu uygulayıp karnına masaj yapıyoduk eşimle biraz rahatlayıp gazını falan çıkarıyodu kızım. Sende bi dene istersen ya kıyamam kuzucuğa ;)

0 oy
(12,856 puan) tarafından
Çay kaşığı ile zeytinyağı ver karnına da sür masaj yap iyi gelir inşallah 10 gün yapmayınca doktorlar normal karşılıyor anne sütü mü içiyor sadece 
0 oy
tarafından
Aslında ilk günler 50-60 güne kadar ishal gibi ve günde 3-4 kez yapmaları lazımmış acaba doyuyo mu emdiğini anliyo musun ?  Yani sade anne sütüyle kabız igtimali de çok yok
(881 puan) tarafından
Sadece anne sütü veriyorum canım hem emziriyorum hemde sağıp çay kasıgıyla veriyorum doyuyor yani
tarafından
Bı çay kaşığı zeytinyağı kat kaşıkla verdiğin süte akşama bak bakalım bı gecmezse doktora goturursun
tarafından
Bende bu şekilde biliyorum 40 ına kadar günde en az 3 4 kez yapması lazım. Sonrasında azalıyor hatta 5 ile 10 gün yapmasada normal kabuş ediliyor ama şuan küçük ve yapmalı. Sütünüz olabilir kötü etkilemek istemiyorum bende o yoldan yeni geçtim yanlış anlamayın lütfen ama çözüm için diyeceğim belki doyurucu değil sütünüz ağlıyormuş huysuzmuş ya o geliyor aklıma. İyi beslenin benim gibi sadece su içip bırakmayın güzel beslenmemizde önemli kaliteli süt için. Yarında böyle devam ederse bebiş doktora gidin ertelemeden o daha doğru yolu gösterir.
0 oy
(1,302 puan) tarafından
Canim gazi falan vardir yapmamasi normal bebeklerde daha uzun sure yapmamasida normal
0 oy
tarafından
Eğer huzursuzluk veriyorsa normal değil canım sancı veriyor demek ki biraz zeytin yağı içirip karnına masaj yapara çişini yapmasına yardımcı olabilirsin o zaman karnı yumuşar yapar çişini 
0 oy
(1,379 puan) tarafından
Anne sütü ile bebegın 1 hafta yapmaması normal fakat ıkınıp aglıosa bebek kızarıosa gaz problemi var demektir kendın rezene anason kımyon cayı kullan bebegın içinde eşin zaten eczanede çalışıo sab simlex bıogaıa yada nurse harveyse getirsin onu kullan karnına sıcka havlu koy muhakkak karnına saat yonunde masaj yap ayaklarını dizinden kırarak karnına bastır o zaman cıkarır gaz ve bunları yaptıktan sonra kulak cbuguna zeytınyag sürüp poposuna sokup 2 3 tur gezdır arkasından tekrar ayaklarını karnına bastır arkası gelecektir 
(881 puan) tarafından
Kuzum allah razı olsun ya çok teşekkür ederim
(1,379 puan) tarafından
Ne durumda merak ettım
(881 puan) tarafından
Canım mesaj yaptım eşimde sab simlex getirdi  yaptı büyük abdest rahatladı bnde rahatladm ya
0 oy
(6,681 puan) tarafından
Korkma canim oluyor arada bizimkinde de oluyodu 48saat olmazsa sakincalidir 
0 oy
(4,759 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım benim inşallah düzelir arkadaşlar baya taktik vermiş onları uygula ıyi gelecek canım 
0 oy
(786 puan) tarafından
Anne sutu emen bebekler 10 gune kadar kaka yapmayabilirmis canim korkma
0 oy
(3,024 puan) tarafından
Kakasini yapamiyorsa 2-3 damla zeytin yag verin diyorlar kakasini yapmasi kolay olurmus
0 oy
(1,064 puan) tarafından
Normal canim bizde bu yuzden acile gitmistk normal dedi anne sutuyle besleniyosa tabi

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 83 göst.
0 oy
5 cevap 111 göst.
27 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Simge45 (98 puan) tarafından soruldu
+1 oy
3 cevap 82 göst.
3 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Hayal53 (380 puan) tarafından soruldu

379,835 soru

11,370,118 cevap

34,853 kullanıcı