0 oy
534 göst.
Aile kategorisinde (322 puan) tarafından
Sizce doğruluk payı var mı? Bazı psikologların da tezi bu

24 Cevaplar

0 oy
(903 puan) tarafından
Bence arada istisnalar da olmasına rağmen doğru bi söz
-Reklam-
0 oy
(258 puan) tarafından
Bence doğru eşim babasını örnek alır çok fazla annesine nasıl davranıyorsa babası eşimde bana öyle davranır bazen güzel bazen çok kötü bir şey 
0 oy
(1,661 puan) tarafından
Kaynım babasına çeker bazı konularda ama çok iyi koca eşinin arkasında durur, eşi hastayken çocuğa bakar... Ama benimki öylemi (
(1,661 puan) tarafından
Kaynımda eşimde bazı huylarda benzrr ama daha çok eşim benziyor
(322 puan) tarafından
Canım senin için dua ediyorum Allah sana yuvanda huzur ve selamet versin inşallah amin
(1,661 puan) tarafından
Amin canım cümlemize
0 oy
(6,204 puan) tarafından
Hayır değil.Benim eşimin babası annesine şiddet uygulanmış,hatta o kadar kiskancmis ki pencereden bakmasına bile izin vermezmis.Kaynanam boşanmış ve şimdi ki eşiyle evli ama eşimin babasıyla alakası yok
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Ben katılıyorum bu teze.  Erkek çocuğu babadan ne görürse onu uyguluyor eşine ve hayatında ki insana karşı. 
0 oy
(89 puan) tarafından
Bence doğru 
0 oy
tarafından
Bence doğru değil kayınpederim eşim çok farklı 
0 oy
tarafından
Bence doğru hemde çok doğru 

Eşim annesine nasıl ise veya bakarken nasılmış ise bana da öyle iyiki de öyle 

Kaynana da olsakavga da etsek annesine karşı sert çıkmasıni istemem 

Zaten esim de öyledir şükür  
0 oy
tarafından
Galiba sanki 
0 oy
(3,136 puan) tarafından
Bende katılıyorum yerinde bir söz. Kaynım babasının aynısı eşine yapıyor. Ama eşim çok şükür o konuda babasına çekmemiş. Kayınbabam geçmiş yıllarda kaynanama dövermiş azarlarmış eziyet edermiş ama eşim çok şükür öyle değil. Bana ters bi söz bile söylemedi bu zamana kadar
0 oy
(143 puan) tarafından
Bnm esim annesinin huylarini hic sevmezmis  ... bana  da  dio  ayni annem gibisin keske  kinamasaydim  annemi  dio ... bnde  diom  eeee  2  sene  ayni  sofradan ekmek  yedik  korlw yatan sasi kalkar  dalgaya vuruyorum artik oyle  dedigim zaman :))
(322 puan) tarafından
En iyisini yapıyorsun geniş olmasan kafaya taksan delirirsin
(143 puan) tarafından
Aynn ya oyle ..  yoksa cekilmezler hic
0 oy
(14,013 puan) tarafından
Eşimde bir çok konu da babasını örnek alıyordu ama işin içine ben girince durumlar değişti :)
0 oy
(119,065 puan) tarafından
Çook dogru yuzde yuz dogru
0 oy
(3,275 puan) tarafından
kayınpeder ve 3 oğlu arasında dağlar kadar fark var 
0 oy
(658 puan) tarafından
Annem(kaynanam) babamı anlatır gençliğini falan bence doğruluk payı var. Tabi eşim daha çok anne huylarını çekmiş ama evde hep bi saygı hoşgörü var. Eşimde öyle tabi naif biridir 
0 oy
(1,158 puan) tarafından
Yani var da denilebilir yokta yani kisinin ozune kalmis birsey kimisi evdekileri rol model alarak buyuyor onlarin yaptiklarini dogru sayiyor kimiside yanlis oldugunu dusunerek o gorduklerinin tam tersini yapiyor kisiye kalmis ne yapacagi 
0 oy
tarafından
Yani bazen herkezde illa aynı davrancak diye bisiy olmuyo..mesela alkol tüketip annesini dövüldüğünü gören çocuk..ilerde babası gibi de olabiliyo .tam tersi alkolden bıkmış annesin halini görüp üzülen bir birey olarak şiddet uygulamiyo alkol icmiyo..ben babam gibi olmucam diyo..
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Yani genel olarak bakılırsa istisnalar hariç bence doğru bir söz sonuçta ev ortamında aile yapısında nasıl yetisiyorsa ne görüyorsa hayatı bu şekilde şekilleniyor insanalrin 
0 oy
(772 puan) tarafından
Yetiştirilmeyle alakalı bence mesela eşim 2 yaşındayken babasını kaybetmiş ve önünde örnek alabileceği sadece annesi vardı ama milyon defa dünyaya gelsem yine eşimle evlenirim. Ama doğru bi söz bence ne görürsen onu öğrenir ve uygularsın. Bi insanın kişiliğinde sıkıntı varsa ilk bakılacak dönem çocukluk ve ailesidir bence
0 oy
(16,490 puan) tarafından
Bilemedım ki şimdi ://

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 174 göst.
0 oy
5 cevap 266 göst.
23 Haziran 2022 Aile kategorisinde Hicrannn (1,066 puan) tarafından soruldu
+1 oy
33 cevap 1,006 göst.
0 oy