0 oy
355 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Ya kızlar bebeğim daha 1 haftalık. Kayınvalidem emzik ver rahat edersin dedi verdik. Neyse dün ablam da dedi ki. Sakın emzik verme. İlerde bıraktirman çok zor olur dedi. Benim çocuğum emziksiz uyuyamazdi dedi. Emzik bıraktırana kadar ne çektim dedi. Şimdi rahat edersin ama ilerde sıkıntı çekersin dedi. Birde boğaz enfeksiyonu olmuş çocuğu emzik vermesine bağlıyor. Sizler ne düşünüyorsunuz

29 Cevaplar

+1 oy
(2,479 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Emzik emen çocuk candır

Malesef benimki asla emmedi envaye çeşit emzik denedim şimdi 9 aylik
tarafından
Devam mı etmeliyim
(2,479 puan) tarafından
Çocuğun çok ağlayan bir cocuksa devam et gerçekten susturucu olarak iyi bı araç. Malesef benimki emmedi yolda vs yada bı yere gidince hiç durmuyor ve emzirmek zorunda kalıyorum emzirmek daha zor her zaman her yerde olmuyor
Emiyiorsa ver emsin
Boğaz enfeksiyonu olayına katılmıyorum onun birçok sebebi olabilir en ufak şeyde bile mikrop kapiyolar
-Reklam-
+2 oy
(17,649 puan) tarafından
Ablana katiliyorum .
0 oy
tarafından
Valla ben annemin dediklerini yapıyorum emzik ver dedi verdim pişman değilim ileride emziği bırakacağı zaman düşünürüm nasıl bırakacağımı benim akık hocam annem o ne derse o yolda gidiyorum tecrübeleri gerçekten herşeyden öenmli benim için 
0 oy
(449 puan) tarafından
Anneyi rahat ettiriyor evet.1 yaş öncesinde boğulma ihtimalini de engelleyebiliyormuş bebek emdiginden. Onun dışında çok faydalı birşey değil bence.bnm kiizm emmedi emzik bir ay emdi bıraktı.cok da aramadım açıkçası. 
0 oy
(4,927 puan) tarafından
Kayınvalidene katılıyorum.
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Emzik candır gerisi heyecandır. Tutsun diye kaç emzik almıştım banamısın demedi şimdi mememe yapışıyo emzik diye gece. Bence ver emsin 
0 oy
(2,104 puan) tarafından
Amine dogdu dogali emzik emiyo 1 bucuk yasina kadar emsin sonra braktirirm gercekten heryerde cikarip emziremezsin emzigi verion susuyo
0 oy
tarafından
Emzik kullanıyorum 3 günlükten beri şuan 10 aylık

Emme refleksini onunla dindire biliyor bir de sütum bitti 7 aylıkken emerek uyuyordu emzik olmasa nasıl uyuturdum bilmiyorum.
0 oy
tarafından

Keske tutsaydi ama tutmadi emzik sakinlestiriyo

0 oy
tarafından
Alakası yok çocuktan çocuğa değişiyor benim 2 kızıma da verdim şuan 1 yaşında sadece uyurken biraz emer bırakır büyük kızımda 1 yaşına gelmeden kendi bıraktı emmeyi. Ki gerçekten emzik çocuk içinde iyi mesela kan alırken fln emzik olmasa ağlamaktan mahvoluyor ama emziği verince duruyor. Sende uyuturken ver gündüz verme istersen. 
0 oy
(16,489 puan) tarafından
Ben verıom ama sadecen uykudan uykuya 
0 oy
tarafından
Ben 3 ay bitmisti emzik verdim durmuyordu cok rahatladim keske basta verseydim biraktigim zaman anlicam zormu kolay mi birakmasi suan bilemiyorum
0 oy
(3,078 puan) tarafından
Benim kızımda almadı iyi ki almadı diyorum 
0 oy
(488 puan) tarafından
Veriyorum ve pişman değilim;) bebeğin de huzurlu olmasını sağlıyor
0 oy
tarafından
5 ay ne güzel emzi agzından çekince aglardı sonra kendi kendine bıraktı beni emzik niyetine kullandı tok oldugu halde boşa kilo alıyor
0 oy
(10,783 puan) tarafından
Hemşireye bana sakın verme verme dedi durdu sankı gece ogelip bakıyor. Ne zaman emzik tuttu rahatladım 6 aydan sonra emdi kızım o 6 ay ne cektim bir ben bir Allah biliyor. 
0 oy
tarafından
Ne kadar zor olabilir ki bıraktırmak. Çocuğa alışkanlığı bıraktırmak en fazla.bir hafta sürer. Bir hafta çekeceğin zorluk için 2 senelik rahatlığı bırakma derim. Iki çocuğuma da doğdukları gün emzik verdim. Emmeyen bebek çok zor sürekli memede durmak istiyor 
0 oy
(48 puan) tarafından
Versen iyi olur rahatlarsin ben iki oglumuda alistirdim sonrasinda da hic zor olmadi biraktirmak her bebek bir olmuyo canim
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Ben 10 15 günlükken verdim uykuya dalmasinda  cok yardımcı oluyo ama vermediğim günlerde olduğu vermediğim zaman aglamiyodu şuan 6 aylık ben verdiğim zaman kendi cikariyo zaten yani çok bi bağımlılık yapıcağını düşünmüyorum ben dahada bebekken tam uykuya geçtiği zaman verirdim uyuduktan sonra çıkarırdım sabaha kadar uyurdu yani bu şekilde alıştırırsan bence senin bebeğinde alışmaz ben vermeni tavsiye ederim ama yinede sen bilirsin 
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Emzik  hayat  kurtarıcı  emiyorsa  emsin  dışarı  çıktığında  çok  ise  yarıyor  :)))))

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 107 göst.
6 Ekim 2023 Diğer kategorisinde MinnosunAnnesii (967 puan) tarafından soruldu
+1 oy
5 cevap 167 göst.
25 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Nur ela (3,794 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 442 göst.
14 Ağustos 2021 Aile kategorisinde Ozlmugur (106 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 521 göst.
27 Ekim 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde Hilall699 (30 puan) tarafından soruldu

378,177 soru

11,318,695 cevap

34,765 kullanıcı

...