0 oy
1,156 göst.
Diğer kategorisinde (410 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
bebepim 3 aylık annem İstanbula kardeşimin yanına gidecek cuma bilet almış eşimde şehir dışına gidecek ben bebekle yalnız kalırım  ama İstanbula gitmeye de korkuyorum virüs var diye bebeğim kalbinde delik var hemde ağladığı zaman katılma nöbeti geçiriyor annemin benimle kalmasını istiyorum ama o illa beni götürecek kardeşim benle bebeğe de bilet almış şimdi öyle bir şey bulun ki annem beni götürmekten vazgeçsin ben diyince aşırı trip atıyor yok ölürsem mezarıma gelme falan yardım edin kızlar ben çok korkuyorum İstanbuldan burası küçük şehir bebeği sürekli kontrole götürüp getiriyorum orada nasıl çıkarın dışarı 

30 Cevaplar

0 oy
(410 puan) tarafından

En İyi Cevap

kazanan annem oldu gidiyorum :'( ne yaptımsa ikna olmadı 

(2,267 puan) tarafından
Canım bebeğinin sağlığı annenin trip atmasından daha onemli İstanbul en yoğun olan yer bebeğin orda hasta olunca ne yapacaksın. Geri dön fikrinden derim
-Reklam-
+4 oy
(3,739 puan) tarafından
Yemek menüsü bulun tamam da yalan bulmak nedir :D
(5,557 puan) tarafından
Aynen ya ne güldüm ama :))))) ;)))) ;))))
+1 oy
(1,793 puan) tarafından
Aslında sen kendin cevaplamışsin çocuğunun bu durumunu söyle evimde daha rahat edeceğim hastaneye falan orda gitmekte zorlanırız de gitme 
(1,793 puan) tarafından
Ya silerim nedir ya ? Sen benim evladimin durumunu biliyorsun ben evimden başka bı yerde rahat edemem ne diye illa şart koşuyorsun ki valla doktor şehir dışına çıkmamiza izin vermiyor de hiç olmadı
(410 puan) tarafından
dedim geçen doktorun sakalına başlatma o ne bilir diyor kendisi doktora dahi inanmıyor onlar herşeye bir bahane bulurmuş falan en son küsmek zorunda kalacağız
(1,793 puan) tarafından
Annen hangi tip okulundan mezun acaba ? Valla çocuğunun sağlığı için gerekirse küsmek zorunda kal canm Allah yardımcın olsun ✨❣️
(410 puan) tarafından
başım çatladı düşün düşün bir yalan bulduö ama Allah affetsin mecburum gerçekten yoksa yüzüme Bakmaz annem böbreğinde genişleme var bebeğimin diyecem dpktor dedi ilerlemiş ameliyat olabilir o zaman ısrar etmez
(1,793 puan) tarafından
Ay şeytanın kulağına kurşun öyle bişey yaşatmasın Rabbim . Ah annen neler yaptırıyor sana ya :(
+1 oy
(3,276 puan) tarafından
Çocuk sağlığı bu annen niye böyle yapıyor doktor izin vermiyor de 
(3,276 puan) tarafından
Kardeşim kaç yaşında ki tek bakamaz mısın ki canım rabbim şifasını versin yavrumun
(410 puan) tarafından
kardeşim 27 yaşında polis k a zık kadar bebeğim 3 aylık hem kolik hem nöbet geçiyor hem böbreğinde genişleme var hem reflüsü var hem kalbi delik
(3,276 puan) tarafından
Kardeşinde idare etse ne varmış bir kaç daha
(410 puan) tarafından
annemin iki ayağını bir pabuca soktu hadi anne korkıyorum evde tek kalmaya yok aç kaldım yok zayıfladım diye acıtasyon yapıyor her gün her gün hadi gel diyor anneme de birşey diyemiyorım bebeğimi düşünüyor hastalıkları var diyo tek yapamazsn hem kolik hem nöbet geçiriyor
(3,276 puan) tarafından
Kardeşin bencillik yapıyor canım kusura bakma da senin yardıma ihtiyacın var
0 oy
tarafından
Ben yalan bulmazdim gitmek istemedigimi söylerdim, kac gun trip aticak sanki 1 hafta 1 ay?
0 oy
(1,025 puan) tarafından
Korona oldum de test yaptrcam şüphesi var 14 gün karantina 
(410 puan) tarafından
asla ama asla inanmaz kardeşime der test sonucu atsın bebekle ilgili bulmam lazm
0 oy
(1,419 puan) tarafından
Yalan bulmana gerek yok kuzu, çünkü gerçekte bu virüste o bebeği çıkarman  doğru değil, bunu anlatmaya çalış canım 
(410 puan) tarafından
kendisinde biliyor taksiyle gideriz havaalnına parasını veririm oradan da inince taksiyle gideriz evden dışarı çıkartmam sizi diyor sırf gidelim diye herşeyi kabul ediyor kardeşim de reflü yatağı bile almış bebek gelecek diye şaşırdım kaldım ya
(1,419 puan) tarafından
Büyük hazırlık yani :)
0 oy
(3,854 puan) tarafından
Canım doğruyu  söyle  ki bebeğinin  durumu virüs  vs hepsi ciddi sebepler zaten gitmemek için..annene de orda bir sey olursa asil.sen vicdan azabından  ölürsün  diye kiii niye korkuyorsun kal bebisinle 3 aylik olmuş  zaten kimseye ihtiyacin yok ki. Kendin mis gibi bakarsin sal anneni gitsin cok isterse.
(410 puan) tarafından
ama annem 5 ay bana baktı hamile iken bebek doğunca nankörlük etmeyeyim Allah için kadı n yaşlı haliyle etrafında döndü kalbini kırmadan blr yalan bulmam lazn
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Çocugunun hastalıgını söyle işte doktor riskli dedi de yalana da gerek kalmaz. İstanbuldan bence de kork valla adım atacak yer kalmadı kaçacak delik kalmadı ama millet hala sokaklarda. En iyisi evinde oturman 
(410 puan) tarafından
ya diyorum ama birşey olmaz evden çıkmayız diyor ama bebeğim sürekli hastanelerde kendi de biliyor 5 ay yanımda kaldı hamile iken geldi şimdi kalbini kırmadan bahane bulmam lazım bebekler uçağa dayanamaz desem ablamın bebeği 40 günlük bindi
0 oy
tarafından
Neden yalan konuşasın ki annene çocuğum için gelmek istemiyorum de yada eşim izin vermiyor de. Yani yanlış anlama ama annenin bunu kendi düşünmesi lazım ben 2 aydır annemlere gitmiyorum arada yarım saatlik mesafe var ama bebeğim için gitmiyorum annemde diyor sakın kızını getirme yengenler hiç dikkat etmiyor hep dışardalar sakın çocuklarını getirme hastalanırlar Allah korusun küçükler diyor. 
tarafından
O zaman eşine söyle eşin annenin önünde çocuğu götürme hasta fln olur Allah korusun siz gitmeyin desin. Yani eşin izin vermeyince zorla götürecek hali yok.
(410 puan) tarafından
eşimi kaale almaz annem o biliyor evde benşm dediğim olur ya her türlü gitmesem annem asla benle konuşmaz ne desem de vazçgese onu bilmiyorum
tarafından
Nasıl kaale almaz? Kocan izin vermezse annen hala götürebiliyorsa pes yani başka bişey diyemiyorum. İşte eşlerinizi ailenizin karşısında bu kadar pasif göstermeyin benim tüm ailem eşimden çekinir çünkü yengemler çağırır fln eşim izin vermiyor kızar diyorum susuyorlar. Yani ne diyim Allah yardımcın olsun gelirsen bari bebeğe çok dikkat et istanbul dolmuş zaten ben bebeğimi evden çıkarmıyorum 1 yaşına geldi hastane dışında bi yere gitmiyoruz düşün o kadar ki hastalık çok.
(410 puan) tarafından
senin dediğini en başta yapmam lazımdı annem asla çekinmez kocamdan hiç hesaba almaz ama ablamın kocasından ödü kopuyor yok işte benş boşar yok kocam izin vermiyor kocam şöyle böyle açıkça yüzüne dedim anne sen korkuyorsun o damadından hemen diyor yuvaları mı yıkılsın kimse ekmeğimi vermiyor beyinden kprkqcam
tarafından
İşte diyorum ya biz eşlerimizi nasıl lanse edersek aileler öyle görüyor canım. Mesela eşim beni 1 yıl annemlere götürmese annem huyunu bildiği için bişey olmaz kızım evinde huzurlu ol eşin kızmasın diyo. İnşallah annende anlayış gösterir canım ama gelirsen de dediğim gibi lütfen kendine de bebeğe de dikkat et her zaman.
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Bebeğe yalnız bakamamak uğruna mı kalmasını istiyorsun. Bence büyük bencillik. Sonuçta diğeri de kardeşin bak yalnız kalma diye seni de düşünmüş. Virüs çok bebek rahatsız gelemem de. Annen de senin adına üzülüyor yalnız kalma diye. Asıl sorun bence bebeği yalnız bakmaya korkmana. Korkmadığını belli edersen annen seni niye virüs ortamında peşinden sürüklesin.
(410 puan) tarafından
o yazıdan bunu mu çıkarttın ben tek kalmak mı istemiyorum diyorum annem illa bebeği de götürmek istiyor ben istemiyorum annem zaten gidecek ben gitmek istemiyorum annemle benşm ne alakam var ben gitmesem de annem gidecek kardeşim için
(13,202 puan) tarafından
İki ay önce yaşadıklarımın benzerini yazmışsın. Senin değil annenin hissettiği böyle olmalı ki kadın illa gelin diyor. Benimki açık açık söylemişti.
0 oy
(48,481 puan) tarafından
acik açık gelmek istemiyorum de bebek hasta de hastaligin uzerine istar ederse annenin sorunu
(410 puan) tarafından
dedim kendi biletini aldı işte kardeşime diyor ölürsem kimseye deme gelmesinler benşm evladım yok bilmem ne sonra oturmuş ağlamış bebek hasta aklım kalacak ya daha da hastalanırsa özlerim bilmem ne sonra dük eşimi jandarmadan aradılar il dışına gidecek annemde evde tek kalma hemen bilet kesmiş ama ben de gitmek istemiyorum burada kendi doktorumuz var adma herşeyin biliyor reflüsü sol böbreğinde genişleme var herşeyi baştan başlamak istemiyorum giderse en az 3 ay kalır
0 oy
(405 puan) tarafından
Bence yalnız kalırsın. Hem senin için de farklı bir deneyim olur. Ben de yalnızım eşim akşam geç geliyor. Bebeğim kolik. İnsan bir şekilde üstesinden geliyor. Kendine güven İstanbula da gitme. 
(410 puan) tarafından
yanlış yazmışım hızlı hızlı yazınca ben yalnız kalırım ama İstanbula gitmeye korkuyorum kolik saati gelince de ben tek bakıyorum
(405 puan) tarafından
Kolik ananın halinden kolik anası anlar bacım. Ne diyeyim çok zor.
0 oy
(5,311 puan) tarafından
Kuzum yalan seni bir adım ilerigötürmez zaten evladının durumu ortada onlar bu hallde seni alıp götürmeyidüşünüyorsa sende evşadon için gitmemeyi düşüneceksin  insan oğlu tek başına herşeyi yaparyeter ki inansın kendine
(410 puan) tarafından
bebepim bşrde kolik bebek
(5,311 puan) tarafından
Ozaman  gitme  bebekler farklı ortamı sevmez
0 oy
(2,722 puan) tarafından
Kontrol var de doktora git cikincada doktora sordum asla gitmemelisin bebegin icin buyuk risk dedi de yalanmi gercektnde risk ve gitmede canm annesin sen halledersin tek basinada
(410 puan) tarafından
gerçekten randevu aldım ama diyecek neye risk var dedi dpktor derse kalbinden mi diyeceğim
(2,722 puan) tarafından
Kalbinden dolyi de canm
(410 puan) tarafından
katılma nöbeti de geçiriyor ya diyecem anneme dptkora dedi uçakta heyecanlanıp korkup nöbet geçirir ona rağmen gel derse de bende günah gider
(2,722 puan) tarafından
Gitme canm evlat senin allah korusun bise olsa swnin cigerin yanar gunah bnden gitti olmaz benim buyuk oglumda 5 yasina grdi yeni bityo katilma nobeti
0 oy
(514 puan) tarafından
Kocam izin vermiyor de 
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Doktor seyahat engeli koydu desen zaten durumu malum. Kardeşinizin aciliyeti.cokmu önemli 
(410 puan) tarafından
yok canım ya 27 yaşında polis İstanbulda hiç acilşyetş upk neymiş kışlık kıyafetleri varmış yerleştirilmesi lazımmış evi dağılmış annemi hizmet etsin diye çağırıyor
(6,859 puan) tarafından
Otobüs biletlerine bı temizlikci ayarlasaymis ya alla alla..bnmde polis arkadaslarim var onlar.oyle yapiyor
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Valla bu dönemde bebekle bir de otobüsle ne seyahati Allah aşkına, açık açık konuş istemiyorum sen de gitme de yani yalan dolan gerekmiyor. Bir tanıdığımız öyle bişey yaptı bebeğiyle otobüsle İstanbula gitmişler ikisinde korona oldu o seyehatte, kadın kaldı İstanbula hastanede şimdi bebeği gönderdiler tedavi edip. Perişanlık yazık günah yaa azıcık temkinli olalım markete gitmeye korkuyoruz ne Seyehat otobüsle 
(410 puan) tarafından
uçakla gidecek annem otobüsle zaten 14 saat asla gidilmez virüs olmasa bile ama bende hep sakındım evden çıkmadım annem diyor olsan evde de olursun bilmem ne bilmem ne kafaya koymuşlar
0 oy
tarafından
Söylediklerine saygı duymuyorsa küssün.
0 oy
(2,633 puan) tarafından
İstanbul da virüs o kadar artmış ki annen bide oraya mı götürmek istiyor....
(2,633 puan) tarafından
Bebeğimle kendimi riske atamam de geç. Erkek kardeşinde biraz deli toplu olsun Allah askina kac yaşına gelmiş hala annesine mi muhtaç
(410 puan) tarafından
zaten herşeyin başı p anne gel anne tek korkıyorum tek başına evde yatmaya korkuyormuş birde polis yok evde sesler geliyor yok rahat edemipm yok yemek yapamam aç kalırım kışlık kıyafet çıkart falan kadını rahat vermiyor her gün arıyor ne zaman gelecen ne olur gel
(2,633 puan) tarafından
O zaman annen gitsin. Sen tek başına bakamıyacaksan o çocuğu neden yaptın? Annene bunu söyle. Anne sen bak dur diye yapmadım bu çocuğu de. Git benim bebeğimden daha küçük daha rahatsız bir bebek var ona bak de.
Allah o kardeşinin alacağı kıza şimdiden sabir versin yazik günah....
(410 puan) tarafından
o kafayla zor anne kuzusu halen doğuya tayini çıkınca annemi de alacakmış annem siz kalamazmış o derece gerçekten bebek gibi annemin gözünde
(2,633 puan) tarafından
Yazık valla yazık. Annen tam kaynana olur ama :D

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 512 göst.
11 Ekim 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Busra. Esen12 (4,061 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 233 göst.
10 Ocak 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde ogulcanmums (1,084 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 320 göst.
3 Nisan 2020 Aile kategorisinde Anonim321 (29 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 929 göst.

377,949 soru

11,312,799 cevap

34,746 kullanıcı

...