0 oy
520 göst.
Diğer kategorisinde (1,787 puan) tarafından
Kızlar ben şu birkaç aydır birikim yapmaya başladım yani hemen hemen 1 sene olacak topladigim parayla altın bileklik aldım 3 ceyrekli olanlardan 5.500 TL tuttu o , neyse sonrasında yine biriktireyim yanımda kalsın onuda bişey yapar takarım diye düşünerek bin TL daha topladım onu da bir köşeye koydum harcamamak için hesaba yatırdım yani. Ona ilave etmek için yeniden toplamaya başladım eşimin bana verdiği harçlık pazar market parası çocukların ihtiyacı için verdiği paraları köşeye ata ata bin tl daha topladım ama şimdi harcamak istiyorum ihtiyacım olduğundan değil biriktirip ne yapicam harca hayatına bak diye düşünüyorum ama sonra pişman olur muyum bilmiyorum sizce birikim mi önemlidir yoksa her aklının kaldığını alıp ok önüne bakmak mı tecrübeli hanımlar yazar mısınız

21 Cevaplar

0 oy
(295 puan) tarafından
Bence birikim yap canım nede olsa ihtiyacın yokmuş yarın ne olacağı belli değil geri de dursun 
-Reklam-
0 oy
(1,438 puan) tarafından
Bence birikdirmen daha guzel canim.dunya hali bilinmiyor ne olacagi karsina cikar bence
0 oy
(2,678 puan) tarafından
Elbette birikim canm yarın ne olur bilemeyiz ama bn söylede düşünüyorum ihtiyacım olmayanı almam ama bazen kot pantolon mu aldım üstüne bişydw alasım gelir o ay 1000 tl atacağıma 900 TL atarım sonuç olarak yine birikim yapmış olurum 
(1,787 puan) tarafından
Kılık kıyafet olarak ihtiyacım yok canm alırsam keyfi almış olucam yani bir hevesle alıp sonra paramı bozdum diye pişman olmak istemiyorum çünkü hemen pişman olup neden yaptım diyen biriyimdir
(2,678 puan) tarafından
Bn örnek verdim canm misal yani ama dediğim gibi kenara atmak çok iyi sana bir örnek veriyim  annemde senin gibiydi sürekli kenara bşey atar dururdu lazım olur diye öyle öyle yıllarca biriktirip altın yaptı geçen yıl rahmetli oldu ( Allah rahmet eylesin) bizim evimiz kiraydı annemin 160 grm bileziği var suan bizlere kaldı hiç birimiz kabul etmedik o paraya ev alcaz pişinat olarak verxez biraz kredi VS tamamlarız.. Demem o ki yarını var bu işin beşli olmuyo ki hayat canm
0 oy
tarafından
İhtiyacın varsa ihtiyacın olanı al ama yoksa biriktir tabikide ilerde ihtiyacın olunca harcarsin .. ben defalrca biriktirmeye çalıştım üç yüz bes yüzü geçmedi ihtoyac çok olunca harcadım sürekli 
(1,787 puan) tarafından
Bende hep öyle yapıyordum canm toplardim aklım hep onda kalırdı 200 u geçmezdi en son altın yaptım hesaba yatırdım öyle bozamiyorsun kolay kolay
tarafından
Valla ben kumbara aldım dedim oraya giren bidaha çıkmaz :)))
Ama yok ağzını açtım gene ...:)))
(1,787 puan) tarafından
Aynı bennnn .dd aynıyız kız napalim sabırsız olunca olmuyo demekki
tarafından
Ahhaaaa yok olmuyor zorlamanın anlamı yok olmuyorsa olmuyordur:))) bende niyetlendim yüzük alacaktım para kalmadı nereye gitti onuda biomiyom kız elde tutulan  bişey yok ortada :))(
0 oy
(1,337 puan) tarafından
Bence birikim yap dünyanın bin türlü hali var Allah başa vermesin ama bak çocuğunuzda var ani bir borç çıkar ihtiyac çıkar veya Allah korusun bi hastalik çıkar para lazım olur bence birikim her zaman iyidir ileride çocuğunun geleceği için yatırım olur
(1,787 puan) tarafından
Aynen hiç bu yönden bakmadım ne olacağımız belli değil
0 oy
(4,698 puan) tarafından
Canım acı reçete uygulayacak devlet bunlar iyi günlerimiz at kenara devamlı ekonomi çok kötüye gidiyo altın düştü 1 TL ye 2 gram altın alırsın birikim gibisi yok ilaç derman olur bir gün sana ama gezmeyi eğlenmeyi de unutma bu ay bin TL at diğer ay gez ye eğlen
(1,787 puan) tarafından
Yok canm zaten gezme yeme içme konusunda ihmal etmem kendimi ama harcamaktan kastım keyfi olan şeyler işte. Ama dediğin gibi birikim daha önemli
0 oy
(1,451 puan) tarafından
Bişeylerden kısıtlayıp birikim yapma cnm birikim iyidir ama ihtiyacın olanı canının istedigini al ondan sonra kalanını biriktir dünyaya bi kere geliyoruz sonuçta
(1,787 puan) tarafından
Yok canm hiç kisitlamam zaten herşeyi alırım kalanı boş yere harcamak yerine köşeye atarım yani şimdi alsam bile keyfi almış olucam sonradan pişman olurum paramı bozdum diye o yüzden devam ediyim herkes birikim önemli demiş gerçekten öyle ne olacağımız belli değil
(1,451 puan) tarafından
Aynn cnm birikim önemli bn sadece bileylerden kısutlayıp birikm yapma dedim çokta huzili harcama yapma bncede
0 oy
(4,152 puan) tarafından
Ihtiyacin varsa alla mahrum kalma ama yoksa birikip yap bosa carcur olmasin. Bnde biriktiriyorum ama bnm eksigim cokk harciyorum birikince eve cocuklara alincaklara. Onlari tamamlayinca birikim. 
0 oy
(3,276 puan) tarafından
Bugünün yarını var canın eviniz arabanız varsa borcunuz yoksa durumu olmayan bir aileye yardım yapmak istersen yap pişman olmazsın harcamak istemiyorsan bence altın yap altın hep değer kazanıyor tl olduğu yerde duruyor 
(1,451 puan) tarafından
Tl oldugu yerde kalmıyor ki deger kaybediyor hep dolar yükseldigi için herşeyin fiyatı artıyor tl nin degeri düşüyor altın en mantıklısı
(3,276 puan) tarafından
Aynen öyle
0 oy
(25,224 puan) tarafından
İhtiyacın yoksa neden harcayasın. Ama ben ihtiyacım varsa almak istediğim bşy varsa gider alırım içimde kalmasın bidaha mı gelcez dünyaya :D p
0 oy
tarafından
Ihtiyacin yoksa birikim her zaman iyidir kendinden kısmadan birikim var 
0 oy
tarafından
Tabi ki de birikim yarının ne olacağı belli değil eşin işten çıkabilir bişey olur paraya ihtiyaç olur o zaman çıkarır kullanırısn
0 oy
(2,266 puan) tarafından
Sana  şunu söyleyim maddi durumumuz iyi simdilik her istediğimizi alabiliriz ama ilerisinin garantisini kimse veremez o yüzden bende birikim yaparim biriktiririm güzelliğine güvenme bir sivilce yeter malına güvenme bir kıvılcım yeter demişler tabi çok da sıkma kendini hoşuna gidenleride arada al hayirli bereketli paralarin olsun canım ❤
0 oy
(514 puan) tarafından
Kiz me guzel iste gecen yil bende oyleydim iyi para biriktirdim sonradan lojmana gectim burda hersey kartla odenince esim para da vermeyi kesti biriktiremiyorum da cuzdanimda bi kimlikler bi de kartlar var gecen su alacaktim bozuk param yoktu dusun :D
0 oy
(5,359 puan) tarafından
Ben olsam biriktirirdim eksiğim varsa ekisiğimi alrdım :( keşkee bndee birikterblsem hiç elima para grmıyor yoksa bırıktrdım vlaa
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Bence birikim eş ile birlikte yapılandır sen kenarada atabiliosan ne mutlu bence ihtiyaçlarıni gor evinin kendinin
0 oy
tarafından
Şu an ihtiyacın yoksa biriktir ben nakit olarak biriktirdim olmadı yatırım hesabındada harcandı şuan emeklilik hesabı açtım kendime ayda 240tl Allahtan bir mani olmazsa 10 yıl sonra alınıcak içindeki para 
0 oy
(5,875 puan) tarafından
İhtiyacın olanı alıp kalan parayı kenara atmak mantıklı bence bende hep öyle yapıyorum 
0 oy
(548 puan) tarafından
Yani ihtiyacin yoksa biriktir cnm .ana giyimdir yemektir ev ihtitaci fkan varken de birikim olsun diye harcamakta anlamsiz insaniz varken tadini cikarkamk lazumim.10 koycsgina kenara 9 koy 8 koy  cninin istediginide kullan.birikim ypmak icin harcamamkta nere kdar.ibsaniz cani farkli seyler ypmk istyo insanin bnm dusuncem 
0 oy
(2,078 puan) tarafından
Tabii birikim herzaman sağlıkta, hastalıkta, hatta ölümde de gerekli, kenarda köşede dursun canım, eğer eşin bu durumu düşünüyorsa, ihtiyacından kısıp artırma, ihtiyacın dışında kalan olursa kenara bırak, 

Bende eşimin bana veridiği harçlıkla artırıp altın alırım, eşim hatta kızar neden harçamıyorsun, hastalık, sağlık, olursa ben çalışıyorum kullanırız der, kendi sağ olsun hiç düşünmez cebinde 5 bin olsun bir haftada yok olur, bazen ödemelerde sorun oldugunda hemen beni arar, altın olarak veririm, yine alır yerine koyarım, biriktirdiğim altın bilezikleri bozdurup, geri kalanını eşim tamamlayıp araba aldım kendime, şimdi sıfırdayım :)) 
(1,787 puan) tarafından
Benimde hayalim bu yönde araba için yapıyorum inşallah bende oralara kadar gelirim :))
(2,078 puan) tarafından
İnşallah canım zahmet olmadan rahmet olmuyor

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 216 göst.
25 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde _Reyhan-0 (1,689 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 318 göst.
5 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Ahsenbennn (1,787 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 133 göst.
0 oy
7 cevap 227 göst.
20 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Ahsenbennn (1,787 puan) tarafından soruldu

379,715 soru

11,366,658 cevap

34,848 kullanıcı

...