0 oy
469 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (2,792 puan) tarafından
Hâlâ hastanedeyiz yarın sabah taburcu olucam ağrım sızım çok fazla,dikiş yerlerim çok ağrıyor yanıyor yürümekte çok zorlaniyorum,Ama mecbur yürümek zorundayım. Canımdan can gidiyor yürürken gözümden yaş geliyor resmen o kadar acı çekiyorum ki anlatamam. Sütüm hala gelmedi,göğüs ucum olmadığı için bebeği emzirmekte çok zorlaniyorum,göğüs pompası kullandım elektriki olandan kullandım silikonlu göğüs ucu kullandım ama hiç birinin faydası olmadı nedense bebeğim çok az emdi bugün çok mutlu oldum ama sütüm olmadığı için biraz sinirlendi ağladı bıraktı üzüldüm. Sürekli emzirmeye çalışıyorum ama göğüs ucum hiç yok ve çok zorlaniyorum emse belki bi ihtimal sütüm gelecek ama ememiyor kuzum benim. Kaynanam da ilk gün ilk gece yanımda kaldı ve biberona emziğe alıştırdı kendisini maalesef her ne kadar verme desemde dinlemedi sinirlerim bozuldu bebek biberona alıştı mememi almıyor bu sefer. Bu gece kendi annem kalıyor yanımda o şırıngayla veriyor mamayı ve her seferinde göğsümü tutturmaya çalışıyoruz biberonu bugün vermedik ve göğsümü bugün ilk kez tuttu ama süt gelmeyince bıraktı tabi. Dua edin kızlar nolur göğüs ucum çıksın sütüm olsun. Şimdiden lohusa depresyonuna girdim aşırı sinirlerim bozuk her şeye çok çabuk sinirleniyorum kızıyorum herşey herkes sinirimi  bozuyor resmen. Aşırı stres oldum çünkü hem kaynanama sinirim bozuldu hem kendime kızıyorum bebeğime üzülüyorum felan değişik duygular içersindeyim. Şimdilik aklıma gelenler bunlar yine bişey olursa post açarım kızlar şimdiden sağolun

14 Cevaplar

+1 oy
(16,489 puan) tarafından
Minnoşum benım duamdasın
(2,792 puan) tarafından
Sağol kuzum benim
-Reklam-
+1 oy
(119,095 puan) tarafından
Nur 1 gunde alismaz hemen biberona cok stres olma askim sut icin bol su ic
(2,792 puan) tarafından
Bol su içiyorum ama süt gaz yapar diye içmedim,sıvı tüketiyorum 2 gündür bol bol
0 oy
tarafından
Nur benimkide geliyo
(2,792 puan) tarafından
Ne zamaann
tarafından
Simdii çekiyorum sancilari
(2,792 puan) tarafından
Ay hadi hayırlısıyla gelsin inşallah minik sağ salim al kucağına inşallah
tarafından
İnşallah canimm inşallah 37 +1 iz dua et bize de
0 oy
tarafından
Oy kuzum benim gözün aydın olsun maşallah Allah analı babalı biyütsün minnakı❤❤❤

Emzir sürekli zamanla gelecek sütün 

Lütfen hvluyla basınç yap gögüslerine kaynar suyla ıslatıp gögüslerine koy çok faydası oluyo
(2,792 puan) tarafından
Amin inşallah canım sağolasın Allah razı olsun ❣
Tamam bunu dnicemm eve gidinceee
tarafından
Evde değil hastanede yapman önemli canım
0 oy
(5,272 puan) tarafından
Canm sen stresli oldugun icin bebek hussediyor o yuzfen agliyorda olabilir sakin olmalisin
(2,792 puan) tarafından
İster istemez yapıyorum maalesef
(160 puan) tarafından
Ketılda su isit lavaboda gohuslerinin ustune tut seni yakmiycak sicaklikta olsn
0 oy
(3,053 puan) tarafından
Göğsüne devamlı masaj yap emermis hissi ver göğsüne üstten aşağıya doğru ağrı sızı olur canım benimde öyleydi bildin yürürken benle beraber damlalar akardı ağlardım bol bol yürü ama 1 haftaya ayaktasin çünkü biberon vermemeye çalışın kuzum şırınga iyi kasıkta olur Rabbim yardımcın olsun
(2,792 puan) tarafından
Çok sağol canım amin inşallah Allah razı olsun
(3,053 puan) tarafından
Sende de kuzum :)
0 oy
(5,134 puan) tarafından

Ben de sezeryan oldum geç geldi benim de sütüm ama benim bebiş biborana alıştı emmedi beni :( biberon vermeyin canım biberonun akış hızına alışıyorlar memeden de öyle gelsin isitiyor

(2,792 puan) tarafından
İşte kaynanam sağolsun başşavuşun eşşeği osuruyo ya burda dinlemedi beni
(5,134 puan) tarafından
Vermeyin canım ben ne yaptıysam tutmadı
(2,792 puan) tarafından
Vermemeye çalışıyorum
0 oy
(1,326 puan) tarafından
Stres yapmamaya calis canim. Stres etkiler seni ve sutunu

Benim yegenim 33 hftalik dgdu ilk basta o da tutamadi memeyi. Sonradan tuttu. Dogumdan snra 21 gun kuvezde kaldi ilk on gun tutmakta zorlandi biraz sabir. Senin bebegin zmaaninda dgdu diye biliyrum o yuzden emer mutlaka sen icini rhaat tut. 
(2,792 puan) tarafından
İnşallah canım sağolasın Allah razı olsun
0 oy
(3,078 puan) tarafından
Bol bol su iç kuzum eve gidince sıcak suyla yıka gögsünü bide kayısı kompostosu iç 
0 oy
(1,558 puan) tarafından
Bnde sana mesaj attım kız cevap vermedin merak ettim naptın diye
0 oy
(3,662 puan) tarafından

Canım hiç sıkma canını bende sezeryan olmuştum ve kızıma ilk biberonla mama verildi sütüm gelmiyordu ikinci gün bile az az damla damlaydi bebeğe biberonla verince beni emmek istemedi çünkü biberondan bolca geliyordu sonraki gün annem gelmişti yanıma ve silikon göğüs uçlarını önermişti bana ebe bende onu takiyordum ve bebeği emzrimeye çalışıyordum annem bir yandan göğüs ucuna mama damlatıyordu böyle böyle bebek 1 haftaya yakın en sonun da alıştı ve o çektikçe sütüm de gelmeye başladı seni çok iyi anlıyorum biraz zor ama dene aynı şekilde gogsunun kenarından damlatsin bebeğin ağzına gittikçe çekmeye çalışacaktır en sonda mamasini kaşıkla yedir gazinı çıkart uyut birde o uyurken sürekli pompa ile göğsünü çek uyarılıyor göğüsler o yüzden sıcak suyla yıkamayi dene uzun oldu kusura bakma ama inşallah faydası olur emzirmekten sakın vazgeçme:)

0 oy
(25,224 puan) tarafından
Kız sen bol bol yürü dik yürümeye çalış yarın bi şeyin kalmaz rahat yürürsün 
0 oy
(160 puan) tarafından
Lutfen gohuslerini sicak suyla yika hemen sut gelir
0 oy
tarafından
Benim hiç göğüs ucum yoktu ilk gün alamadı az emdi falan sonra eme eme kocaman oldu 

İlgili sorular

+1 oy
21 cevap 621 göst.
8 Temmuz 2021 Güzellik-Bakım kategorisinde Nur8 (2,792 puan) tarafından soruldu
+3 oy
30 cevap 931 göst.
23 Şubat 2024 Aile kategorisinde Bizimkz12 (2,233 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 509 göst.
3 Kasım 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 1,366 göst.