0 oy
866 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Arkadaşlar birbuçuk ay oldu doğum yapalı zaten dört gün sütüm gelmedi mecbur mamada verdim emzirdimde hergun bulgur pilavı yiyorum su içiyorum komposto soğan dereotu rezene cayi yok hicbisekilde artması bebegim artık eskisi kadar emmiyor bu gidişle bırakacak sağıyorum 10 cc bile çıkmaz olmayınca olmuyormuş en azından denedim etrafında o kadar imsan emzirerek büyütüyor mama zehir değil ama keşke sütüm olsaydı diyorum  

28 Cevaplar

0 oy
(1,320 puan) tarafından
Kendini suçlama bence elinden gelenin fazla fazlasını yapmışsın 
tarafından
Stres yapmamaya gayret ettim artar daha küçük dedim ama Anladim ki bu kadar üretiyor mama verme diyorlar ama çocuk ağlıyor nasıl vermeyim
(1,320 puan) tarafından
Süt yoksa ne yapacaksın kimin ne dediğine bakma
Mama zehir değil ikisini birlikte takviye et stres yapma
-Reklam-
0 oy
(702 puan) tarafından
Canm olani emzir bak benimde çok az sutum ama ne varsa emzirip sonra mama veriyorum emzirdikce artacaj zaten
tarafından
Emziriyorum ama çok emmiyor
(702 puan) tarafından
Olsun canm 1 yudumda alsa yeter ona
0 oy
(406 puan) tarafından
Kuzum bu kadar nye dert ettin kendine bırak kim ne derse desin anne sütü içende büyüyo mama içende sağlıklı olsunda ne olursa olsun üzülmeni anlıyorum tabiki ama bebeğin sağlıklı kucağındaysa gerisi boş üzme kendini
tarafından
Aynn canim yapacak birşey yok
0 oy
(15,709 puan) tarafından
Canım demek ki yok sütun kim istemez ki emzirmek ama bu içecekler var bide onları dene 
tarafından
Humana spariş ettim onu deniycem son kez
0 oy
tarafından
Benimde sutum artmadi ne yaptiysam en son pes ettim ama emmeyi brakmasina uzin vermedim 1 damlada onun cok değerli cok reddeti krizler uasadik ama buna musade etmedim bence 10 ml de cok değerli 
tarafından
Evet canim ama çok zor oluyor gerçekten
0 oy
(6,053 puan) tarafından
Bende mamayla buyuttum canim benim cocugumda cok az emdi ama hamdolsun hic bi sorunumuz sikintimiz yok 
tarafından
Aynn canim sağlıklı olsunlarda bi şekilde büyüyecekler
0 oy
(1,718 puan) tarafından
Vala benimde sağınca 10 cc çıkardı ama ben hiç pes etmedim inanın sürekli emzirdim halada emiyor 15 aylık 
tarafından
Ne güzel canim Nasıl başardın
(1,718 puan) tarafından
Zaten emen bir bebek di çok şükür ilk 1 ayda mama verdim çünkü sarılık olmuştu bebegim sonra sarılık bitti ben mama vermedim hep emzirdim inan sağınca biberonun yarısı bile dolmazdı yani ama ben bırakmadım sütüm de demek ki varmış ki bebeğime faydası oldu bende yok diyordum hep ama hala var bence sen emzir bebeğin istedikce eger emiyorsa bırakmasın
0 oy
(5,376 puan) tarafından
Bnce bşyle alakası yok bu işin sadece bebeğin emmesiyle alakalı hiç yediğime içtiğime takılmafm ne yiyosam aynen devam ettim sağınca 20 cc anca çıkardı ama oğlum emdikçe çığaldı çok şükür 14 aylık emiyo hala bence pes etme ilk benmde gelmedi doymasa bile emdipi kadar ilaç niyetine emzircem dedim öyle düşün emsin 1 damlanın bile faydası olur yine mama verirsin hem belki çoğalır zamnla
tarafından
Humana sipariş ettim canim son kes deniycem çok iyi dediler bakalim
0 oy
(16 puan) tarafından
Bende aynı durumu yaşadm ama bimden elmalı kurabiye aldm .bende acayip süt yaptı gece özellikle sütüm akıyordu.  bazen mama+süt yapıyorum hala ama en azından sütte içmiş oluyor dene istersen 
tarafından
Tamam canim deneyim ozaman
0 oy
(109 puan) tarafından
Eds en güzel yöntem bu yüzden. Hem meme uyarılıypr hem yavrucak eaç kalmıyor mama içiyor. Keşke eds deneseydiniz.
tarafından
Valla acemi anneyim canim yanimdada kimse yoktu ne yapicami bilemedim
0 oy
(598 puan) tarafından
Rabbimin takdiri Rabbim yardımcın olsun sıkıntı etme
tarafından
Aynn canim sağlık olsun
0 oy
tarafından
Bu dünyada herkes nasibini yer canım benim sen yapman gerekeni yapmissin üzülme 
tarafından
Aynn canim yapacak birşey yok
0 oy
(351 puan) tarafından
Canım bende senin gibiydim doğumu normal istedim olmadı bari sütüm olsun diyordum oda azaldı iki üç gün birinden duymustum sık sık emzirdim diye bendr öyle yaptım her huysuzlanınca verdim inan yara oldu gögüslerim yeni doğum yapmış gibi ama çok şükür arttı mamayı azalttım
tarafından
Canım cok zorlaniyorum inanki kafasını bastırıyor ağlıyor beş dk zor dayanıyor
0 oy
(16,504 puan) tarafından
Aynen mama zehir değil 

Ve mama ile büyüyen çok sağlıklı çocuklar var 

Malaesef ki insanlarımız zehir veriyormuşuz gibi ön yargıda bulunuyor 
tarafından
Evet herkes neden mama verdin diyor ama nasıl ac bırakabilirim
(16,504 puan) tarafından
Hiç kimseyi takma cnm
Senın evladın ve senden daha iyi kimse bilemez
0 oy
(3,136 puan) tarafından
Bende senin gibi herşeyi denedim sütüm artsın diyr ama artmadı öyle aşırı azda değildi ama yine de hem emzirdim hem de mama verdim. Mama vereceksin diyr emzirmekten vazgeçme yine de emzir birkaç damla da olsa anne sütü alsın bebeğin. Elalemi de kafaya takma sadrce mamayla büyüyen o kadar insan var 
tarafından
Aynn canim bi şekilde büyüyecekler sağlıklı olsunlarda
(3,136 puan) tarafından
Aynen sağlıklı olmaları önemli
0 oy
tarafından
Zorlama kendini canim olmayinca olmuyor benim de 3 evladim var ilk bebegimi 15 gun emzirdim 2. Bebegimi 2 ay 3. Bebeğimi 4 ay emzirdim denemedigim yol kalmadi ama olmayinca olmuyor formül mama ile devam ediyoruz
tarafından
Aynn canim mama da zehir değil sonuçta olsun napalim bi şekilde büyüyecekler sağlıklı olsunlarda
0 oy
(12,264 puan) tarafından
Yapacağın birşey yok canım herşeyi demişsin gönlünü ferah tut
tarafından
Aynn canim denedim en azından sağıyorum iki kaşık falan çıkıyor yinede veriyorum
0 oy
tarafından
çıktığı kadarını sağ sağmaktan vazgeçme bir çay kaşığı olsa yine ver derim bende aynı durumları yaşadım yaşıyorum 
tarafından
Aynn canim bir iki kaşık çıkıyor veriyorum
0 oy
(12,856 puan) tarafından
Canım incir çayını denedin mi
tarafından
Hayır denemedim canim
(12,856 puan) tarafından
3 tane kuru inciri küp küp doğra cezveye bi bardak içme suyu koy kaynat süz iç günde 3 4 defa yapabilirsin
Bir de malt içecekler çok etkili
tarafından
Tamam sağol canim
(12,856 puan) tarafından
Uyku da çok önemli fırsat buldukça uyu canım
0 oy
(7 puan) tarafından
emzirmeyi asla kesme emzirdikce cogalir ve bol su baska hicsbye gerek yok aslinda senin sagmanla bebegin cekim gucu bir degil sen 10 gorursun cocuk 50 icer oyuzden asla sagdigina bakma ve bi emxirme danismaniyla gorus derim eger kanserlik bi durumun yoksa kesilen sutu bile geri getirtebiliyorlar 

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 429 göst.
17 Ağustos 2022 Aile kategorisinde Nrgz (771 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 321 göst.
12 Temmuz 2020 Aile kategorisinde Yasemin58 (369 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 538 göst.
27 Nisan 2023 Aile kategorisinde Dolunay65 (691 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 277 göst.