0 oy
576 göst.
Aile kategorisinde (1,337 puan) tarafından
Kizlar 4 buçuk aylık oğlum var hatta 5 ay olmasına 1 hafta kaldı şimdiye kadar hep kendim baktım yakınlarda yardım edecek kimsem yok 1 aya yakın zamandır oğlum hiç durmuyor hep ağlıyor uyumuyor gece gündüz ona bakıyorum uyusun die elimden geleni yapıyorum ama uyumuyor eşim çalıştiğı için yorgun oluyor pek yardm edemiyor artık delircem ya hiç uyuyamıyorum sarhoş gibi dolanıyorum evde bi yandan bebek bi yandan ev işleri artık altından kalkamıyorum sabahtr yine oğlumu uyutmaya çalısıyorum saatlerce uğraştm anca uyudu ama artık sinirden ağlıyorum napcam bilmiyorum yıllarca çocuğumuz olsun die uğraştık çok istedik ve sonunda oldu ama çocuğuma yetemiyorum evimin işini yapamıyorum 1 günlük bile kimse gelip yardım etmiyor artk hiçbişeye halim kalmadı yemek yiyemiyorum tuvalete gidemiyorum çocukla ilfilenmekten artık çok beceriksiz hissediyorum kendimi psikolojim alt üst oldu napcam bi akıl verin 2 gündür resmen ölsemde kurtulsam die düsünüyorum ve böyle düsününce utanıyorum çünkü bi evlat istedik şükür Rabbim verdi ama bakmayı beceremeyip ölmeyi düşünüyorum artık  yetemiyorum

9 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Seni Çok Iyi anlıyorum canım inan ki bende öyleydim ama zamanla düzeliyor inan ki şuan kızım 1.5 yaşında hala öyle günlerimiz geçtiğine inanamıyorum kendim biraz sabır:)
(1,337 puan) tarafından
Allah bütün annelere kolaylık versin inşallah
-Reklam-
0 oy
tarafından
Arada bizlerde böyle düşüncelere kapiliyoruz ne yazikki şeytanın vesvesesi dua et besmele cek sürekli bide onun uykusuzluğu çok uyanık kalmaktan olur 2 saat arayla sürekli uyutmayi dene zamanla alışacak ve uykuyu sevecek mesela 10 dakika uyuyp uyandığı zaman kucağına alma hemen tekrar uyutmayi dene çok fazla uykusuz kalırsa uyumak istemez 2 saate bir salla pişpisla pes etme 3gun sonunda göreceksin uykuya alışacak 5-6 saat uykusuz kalırsa işte o zaman düzeni bozulur 
(1,337 puan) tarafından
Canim ben zaten arştrdım ve 2 assat olmadan 1 saat 45 dk olunca yatağına koyuyorum ama uyumak istemiyor en az 2 saat daha ağlıyon napsam uyumuyor ve 45 dk dan önce uyanırsa yine kucağıma almadan uyutmaya çalışıyorum ama olmuyor uyumuyor asla
0 oy
(394 puan) tarafından
Önce sakin ol canım bende senin gibiydim kızım da cok zorlandım cok sana yemin ederim ki altıma yaptım defalarca sıkıştırıp tuvalete gide memekten yattgm yeri toplayamıyordum kaldıki temizlik yemek yapayım 6. Aya girince kızım Bi duruldu sakınlşti bnde rahatldm gecşcek bunlar sabır 
(1,337 puan) tarafından
6. Aya az kaldı inşallah benim çocukda sakinleşir ya 48 kilo kaldm millet hep spor yaptm yemedim içmedim sanıyor ama çocuktan dolayı kemik oldum resmen
0 oy
(5,913 puan) tarafından
Yasadgin gayet normal canim bnde o durumdayim ne gece ne gunduz uyuyabiliorum artik parol icip icip duruorum vucut agrim oyle bir nebze gecior onlar iyi olsunda napalim oyle yada boyle buyucekler ve bize ihtiyaclari var guclu olmak zorundayiz
(1,337 puan) tarafından
O uyumayınca rahat edemiyorum canım çünkü çok ağlıyor sanki iyi değil gibi o yüzdende gergin oluyorum önceliğim o zaten ama sanki ona bakamıyorum gibi
(5,913 puan) tarafından
Normal canim yasadgin benim kizim kolikti kac ay boyjnca krizlerini yasadik simdide uyudugunda en fazla yarim saat ondada yine rahatim yok meme veriom uyanikken memeyi almior cunku anliyacagin herkes sen gibi cok zor hemde cok ama yapabilecegimiz baska birsey yok bnde bazen kiziorum ona ama snradan oturup agliorum ona kizdim die
0 oy
tarafından
Öyle dusunme cnm bnmde 3aylik bı oğlum var bnde snn gbym aksm esim gelene kadar tuvalete ble gdemiom gece uykusu Yok zaten dün gece ble ustume yatirdm sbh6da uyudu 8de kalktı düşün .bak snde diosun cok istedk dye ya Allah vermeseydi o zaman da keske olsada razıyım derdin cok psikolojik olarak zorlniosan yardım al bnce bnde artık ölüm de kurtulim diodum ama şöyle kendme hep dedm sen ölsen ne olcak bu yavru annesz kalck (bnde annesz büyümüş biriyim) ev isi boşver  bebeğin dha önemli bn 3aylik olmaya yakın basldm temizliğe yada esim gelnce yaptm temizlik fln önemli dgl bebegn ve esin önemli sen byle yaparsan esinlede aran bozulur dusunme byle Allah'ın izniyle bu günlerde gecer  sonra kendine kızarsn bn doğum yaptm kmse yoktu doğumdan 1hafta sonra içimde parça kaldi hastanede acil ameliyat edildm 1hafta yattım ve kmse yoktu o 1haftalik bebekle yne bn ilgilndm eve geldim yne bn baktm ne güzel iste herşeyini bebegmzle biz yasasioz bı başkası olsa istemezsin Emin ol  .k.bakma uzuttim ama bnde yaşadım onn için diom gecicek suan inanmzsn 4gun 4gece oldu bugünle beraber uykuwzm ve ağrım var sürekli ve hala da müzik açıp kenmdi motive edyrm bebegmle oynuom snde öyle yap o snn sevgine muhtaç sen sevmezsen kmse sevmez o snn küçük prensin ..♥️
(1,337 puan) tarafından
Çok seviyorum zaten hatta ben ağlarken o bana bakıp gulünce mutlu oluyorum ama sanki beceremiyorum ona bakmayı gibi geliyor senin hesap bende yalnızım defalarca annemi ve kardeşimi arayıp ağladm vakamıyorum yardim edin die 1 gun bile gelmediler ama senin dediğin gibi bu benim presim ve sevgime ihtiyacı var elimden geleni yapıcam Allah hepimizin yardımcısı olsun
tarafından
Amin canım inşallah bnce isteme kimseden yardım boşver sen bak her saniyenin tadını cikar bak sen ağlayınca oda huzursuz olyrdr üzülme anne dye guluo sna maşallah paşaya ♥️bunaldysan köy arabaya çok yuru brz iyi gelir atlatrz bu günleri Allah'ın izniyle
0 oy
(14,032 puan) tarafından
Aynı şeyleri bende yaşıyorum aşırı zor bir çocuk oğlum ve tek bakıyorum zaten kimsede durmuyor daha bu sabah onu uyutmaya çalışırken o agladikca bende ağladım 7 aylık oldu ama hiç bir duzenimiz yok bazı anneler yazıyor şu saatte uyuyor bu saatte kalkıyor diye o kadar ozeniyorum ki oğlumun ne zaman canı isterse o zaman uyur ne zaman isterse o zaman uyanır uyuyamadigi için hep ağlar ah canım o kadar iyi anlıyorum ki seni sabır sabır sabır yaşına girince belki düzelirler Allah büyüktür böyle gitmez ya illa ki duzeleecekler 
(14,032 puan) tarafından
Uyku eğitimini nasıl verdin bende vermek istiyorum ama diş çıkarmadı daha acaba bozulur mu dış çıkardıktan sonra diye vazgeciyorum. Eşinde napsin kıyamamiş çok ağlıyorlar evet ama eşinin biraz da seni düşünmesi lazım ilk günler zor ama sonrası büyük rahatlik
(1,337 puan) tarafından
Önce oglumu tanıdım acıkınca nasıl davranıyor uykusu gelince nasıl davranıyor bunları gözlemledim 2 gün ve uykusu gelince yere yada yatağına koydum yanına oturup ona hafif müzik ve ninni tarzı şeyler açtım emzik verdim ve sabırla uyumasını bekledim aşırı ağladıgında kucaklayıp sakinleştrdim vectekrar yatrdım derken zorda olsa uyudu ve uyandıktan 2 saat sonra yine uyku zamani die yatrdım dahada beklersem iyice huzursuz oluyordu ve uyumuyordu derken bikaç gun ağladi ama sonra alıştı ve her 2 veya 2 buçuk saate bir uykusu gelirdi ben yatırip emzik verince 5 dk da uyrdu artik alışmıstı ama 4 aylik olunca ası oldu ateslendi filan eşim sallamak istedi karşı cıktm ama yinede salladı 2gun ve artk uyku düzeni kaçtı
(14,032 puan) tarafından
Yaaaa ne güzel düzen kurmuşsun valla eşine ben bile sinirlendim şuan 6 aylık olunca da eğitim için iyi zaman diyorlar istersen tekrar dene o zaman
(1,337 puan) tarafından
İnşallah o zamana alışır ya
(14,032 puan) tarafından
İnşallah canım Allah yardımcımız olsun
0 oy
(426 puan) tarafından

Arada her anne böyle düşüncelere kapılıyor yanlız değilsin öncelikle bunu unutma sonra bş yerde bir yazı okumuştum aklımda kalan bir sözde diyor ki eğer Allah o çocuğu sana vermişse o çocuğun ihtiyacı olan anne sensin senin bebeğinin de sen gibi bir anneye ihtiyacı vardı ona en iyi gelecek sensin <3

(1,337 puan) tarafından
Yaa çok güzel bi söz çok sağol bu bile beni motive etti iyiki varsın hayatımda okuduğum en güzel şeydi gerçekten :)
(426 puan) tarafından
Rica ederim canım ne zaman bende senin gibi düşüncelere dalsam bu sözü hatırlayıp motive ediyorum kendimi :)
0 oy
(359 puan) tarafından
Benim kizimda seninkiyle ayni dogumlari canim bu ayda uzun bi atak haftasi ve 4.ayda uyku gerilemesi diye bi donem var bu donem bittiginde artik uykulari dahada duzenli olacak biz aksam 1 bucuk saat sallayip 12de uyuttum 4te kalktik daha uyumadik ama gececek bu donem bebegini sev oksa op hersey geride kalacak bosver evde pis kalsin bi sene hamilelikte yapmadigim is kalmadi evim tertemizdi goren ozenirdi bosver bi senede pis desinler diyorum keyfine bak uyutunca bi kahve ic dinlen 
(1,337 puan) tarafından
Uyutabilsem o kahveye bile muhtacm şuan :)
0 oy
(168 puan) tarafından
Hepimizin zaman zaman hissettiği yetersizlik duygusu bu günlerin geçecegini bil canım
(1,337 puan) tarafından
İnşallah geçer canm ya

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 1,077 göst.
27 Mart 2021 Diğer kategorisinde Defne21defo (800 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 330 göst.
17 Ekim 2023 Aile kategorisinde Papatya02 (868 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 123 göst.
14 Eylül 2023 Diğer kategorisinde ZagoylacigoOoo (62 puan) tarafından soruldu