0 oy
738 göst.
Aile kategorisinde (6 puan) tarafından
Hanımlar merhaba şimdi konuya nasıl başlanır bilemiyorum.Klasik kaynana sorunları,ama benimki ne kadar klasik bilemiyorum işte.

Eşimin annesi yaklaşık 10 gündür bizde kalıyor hastaneye gidip geliyor.6 aylık bir kızım var ve (diş döneminde)

Neyse hastaneye gidip geliyorlar hemen elini yıkar yıkamaz kızımı kucağına almak istiyor eşimin annesi bende eşimi uyardım hastaneden geliyorsunuz bak hastalık var dikkat edin hatta siz başka odada durun biz başka odada diye söyledim ama annesi o kadar baskın bir karaktere sahip ki yok laf anlamıyor bisey olmaz bisey olmaz sen  yemeği hazırla şöyle böyle alıyor.Tabi bende temas etmesin diye yatagına bebeği oraya koyuyorum sonra yemek hazırlamaya gidiyorum.5 dakika geçmeden hadi hadi kuru bisey getir hadi öldüm açlıktan sürekli böyle diyor her yemek vaktinde.Neyse sürekli böyle oluyor.En sonunda kızımın dişi yandan geliyor gibi 2 tane beyaz bisey cıktı yan damaginda bana diyor ki bu sorun değil doktora götürme özele götürüyorum ya o yüzden diyor boşver götürme para gitmesin diyor bende ebesine  mesaj attım dişleri yandan geliyor olabilir çekilmesi gerekebilir yarın getir mutlaka dedi eşime söyledim kaynanam da diyor abartmayın ya nolcak diş dır bu yandan da gelecek arkadan da önden de diyor ben diyorum ilk önden gelir arkadan veya yandan gelmez sen Allaha karşı mi geliyorsun diyor.Bende dedim Asıl Rabbim böyle yaratmış sen karşı geliyorsun dedim.Kizim konusunda yorum yapmayın ciddiyim sustum bugüne kadar ama artık yeter susmicam karışmayın dedim.Neyse daha atıştık da aklıma gelenler bunlar.Sonra ertesi gün kendi ailem geldi 1gun kaldılar döndüler.Sonra kayinvalidem tekrar doktora gitti.Sabah doktordan geldiler 10gibi felan kahvaltı yapacaklar tabi bende biraz eşimle atıştım ama kavga değil yani birbirinizin yüzüne bakınca yumuşar da gülersiniz ya öyle bi tartismaydi.Bu ıçerde duydu ama neyse ben yemicem dedim bunlar sofrada yiyorlar eşim hadi dedi bende yok midem bulanıyor cidden yemicem dedim.Basladi kaynanam yok anam bu böyle olmaz yok böyle geçim mi olur olmaz olmaz kadın dediğin alttan alacak susacak herşeye laf yapmayacak başladı biseyler demeye bende pardon dedim ne kast ediyorsun anne dedim ne alttan alması ne susması eskidenmis öyle şeyler yok kadın susacakmış erkek şöyle erkek böyle kadın ezilsin şöyle böyle bunu bekliyorsan ben kendimi ezdirmem bil bunu dedim.Basladi tekrar konuşmaya kadın dediğin pratik olmalı herşeyi yapmalı şöyle böyle.Neuse dedim kızımı aldım odama geçtim.Bu ama hala ıçerde susmuyor.Esim sinirlendi anne sus yeter diye bağırıyor.Bana da hal laf yapıyor saygısız felan diyor duyuyorum bende.Neyse yine sustum bisey demedim.Esim hadi hazırlan eve götürecem seni dedi hazırlanırken de susmuyor bende dayanamadım gittim.Anne derdin ne ne oldu da bizim konumuzu kendine çevirdin ne oldu yani tartışan biziz ama kavga çıkartan sensin ne oldu yani dedim.Esim de hadi sen içeriye boşver dedi ordan atladı yok yok konuscaz karışma oğlum dedi bu başladı ben bi gün olsun oğlumun ayaklarını uzatıp senin önüne sofrayı kurduğunu bilmem dedi benim de orda bi sinir gelmis  sen nerden biliyorsun bizim evimizin içini dedim biz ac mi kalıyoruz nerden biliyorsun yani dedim yok ac kalmıyorsunuz ama oğlumun da önüne gelmiyor dedi bende havada uzayda mi yiyor dedim.Ne bekliyorsunuz acaba siz dedim.Basladi yine kadın kocasına şöyle yapmalı böyle yapmalı pratik olmali kocası oturmalı karısı herşeyi yapmalı diye.ben iyice gerildim o eskudenmis siz iyi misiniz ya yapmıyorum bana yardım edecek tabiki ben köle miyim bütün işleri yapı cam bu evde 2 kişi yaşıyorsak tabi ki de yardim edecek ki üstelik benim bebeğim var el insaf yazık ya dedim.Sonra demez mi çocuğun yokken de aynı boktun şimdi de aynı boksun diye ben iste burda iptal oldum benim için öldünüz kullandığınız kelimelere dikkat edin hadi allaha emanet olun muhatabiniz artik oğlunuz dedim.Esime bağırıyorum ama al götür bana neler diyor susamazsın kendine gel diye.Neyse eşim hadi anne gidiyoruz diye belki 10 kere demiştir sırf ben duyayım diye ayakkabısını giyerken tez zamanda kurtul bundan diyor bir de bundan diyor.Yani ne yapılması gerek şimdi buna eşime dedim bitti affetmem yani sakin barıştırmaya felan da kalkma benim annem aynısını yapsa sen naparsin dedim haklısın dedi sustu.Sinir olduğum nokta konu bizken bi anda kendine çevirdi tartışma çıkarttı.Suan da da ben evde yalnız bebegimle kalıyorum eşim annesinin oraya gitti hastaneye götürüp getirmek için kaldım yani öylece.Bi akol veron lütfen 

25 Cevaplar

0 oy
tarafından
Valla cok uzun yazmissin en ince ayrintisina kadar yarisina kadar okuyabildim
(6 puan) tarafından
Napayım baya kötüleştim o yüzden
-Reklam-
0 oy
tarafından
Tobeler olsun, o ne biçim kaynana ay okurken tırstım sfsgsg
(6 puan) tarafından
Ya ne yapılır buna Allah aşkına söyleyin bana
tarafından
Vallahi ben olsam yerinde, bana bu sözleri soyleyenle daha da konuşmam. Kurtul bundan ne ya. Ayy kocan ne dedi o öyle derken vallahi kudururdum sinirden
(6 puan) tarafından
Ay durulabilsem bende hâlâ kulağımda çınlıyor sesi
0 oy
(377 puan) tarafından
Konusmassin olur biter. Benim isime gelirdi sahsen oyle bi kadinla konsmamak
0 oy
(3,529 puan) tarafından
Kısa ve net o Kaynanayı bir daha evine alma sende kesinlikle konuşma soytarılar kendilerini bi *** sanıyorlar
(6 puan) tarafından
Aynen öyle var Ya bundan sonra işine baksın saygımda kusur etmedim yaptığına bak
0 oy
(13,786 puan) tarafından
Kavga etmek için bir kıvilcım arıyormuş senin eşinle atışmanı fırsat bilmiş kinini kusmuş sana. 
(6 puan) tarafından
Aynen öyle var Ya sırf sırf bu yüzden kendini ortaya attı aramızı bozmak için yazık ya
0 oy
(3,213 puan) tarafından
Sakın tavrından dönme haddini bilsin ne gereksiz bir kadınmış yokluğunda kafan rahat eder. Evladını sevem insan yuvasının huzurunu bozmaz bu kadın çok bencil. 
(6 puan) tarafından
Evet hangi insan daha doğrusu hangi anne bunu diyebilir aklım hayalim almıyor ya hemde 6 aylık bebeğim var ey insafsız kadın biz ayrılsak çok mu mutlu olacaksin o zaman zannediyor musun ki bir daha ben sana torununu gösteririm ne kadar cidden ne kadar düşüncesiz bir insan emziren anneye bu denir mi stresten öldüm kaç gündür sütüm azaldı kına yaksın artık
(3,213 puan) tarafından
Yok ya ne azalacak sütün sakın takma kafaya evladından kıymetli mi ki takasın arsız kadına prim verme.
0 oy
(2,009 puan) tarafından
Ben usunmedim okudum sonuna kadar haklisin gelinleri hizmetçi olarak aliyolar galiba herkes yerini ve haddini bilmeli senin kavgan seni ilgilendirir ona ne de karisiyo bosver bidada konusmazsin olur biter
(6 puan) tarafından
Aynen öyle oysa bi de kendi hep anlatırdı kaynanamdan şöyle çektim böyle çektim diye ya eee kadın sen niye yapıyorsun aynısını
(2,009 puan) tarafından
Aynisini sana cektircek guya baska ne amaci olsun bosver uzme kendini bebeginle ilgilen dusunme bile
0 oy
(895 puan) tarafından
Vuu ben bukadar yaziyi gercekten nasil okudum.canim bikere cocugunuz var esinle anlasiyosanda kaynanana laf dusmez.sen yine saygida kusur etme.he he de gec.surekli tartisma halinde olursaniz esin arada kalir.kaynanda ne dolmus yani susmamis.agirda konusmus
(6 puan) tarafından
Dolması için de bi sebep yok ki yok yani hiçbişey yapmadım derdi onun söylediği şekil kızımı buyutmuyorum diye ki yapmicam kendi annemi dinlemiyorum ben onu niye dinleyeyim ua
0 oy
(14,015 puan) tarafından
Tovbeler tövbesi bu kadın yuva dağıtır uzak dur tam çingene 
0 oy
tarafından
Burda okurkrn ben yaşadım resmen bendekide Kayın valide değil görümce aynı şeyleri yaşıyorum sürekli en son kendi kendine yaptı kardeşiyle küstü o şekilde kurtuldum ben Allah yardımcın olsun 
0 oy
(1,993 puan) tarafından
Valla muhattabi kestikten sonra yine şanslısın ki eşin hakliyi haksizi ayirt edebiliyor rabbim yardimcin olsun
0 oy
(3,107 puan) tarafından
Icindeki her seyi kusmus. Boşver ya bence iyi oldu boyle bir insanla muhattap olunmaz. Oglu insan da sen nesin robot muyuz biz? Cidden nefret ediyorum boyle insanlardan. Kadın olacak bi de lanet insan
0 oy
tarafından
Yaptıklarına pisman ederdim asla muhattap olmazdim madem oyle kotu gelin olurdum. Hatta oglunu doldururdum haketmis cunku onlar nasil laflar oyle bebegin varken nasil kurtul bundan diyo kolaymi o kadar pis kadın ya sinir oldum asla kuhattap olmazdim elimden gelen tüm kotulugu yapardim ona madem *** demis 
0 oy
tarafından
Kaynanan niye hastaneye gidiyor ki sürekli 
(6 puan) tarafından
Tansiyonu çıkıyormuş eşime de diyor ki hep senin derdinden tansiyonum çıkıyor diyor moral bozmaya gelmis resmen evime ya
0 oy
tarafından
Ne biçim kaynana ya kendi kaynanama şükür ettim

Konuşma evine de alma onun yüzünden eşinle de çatışma boşver 
0 oy
(89 puan) tarafından
Kadınların ezilmemesi konusunda çok doğru konuşmuşsun tebrik ederim eşin seni anlıyor destekçin hiç takma cahil kadını 
0 oy
(817 puan) tarafından
Ay sinir oldum iy yapmişsin 
0 oy
(3,033 puan) tarafından
Kayınvaliden gerçekten cahil kafası boylelerine laf anlatamazsın. Ama bence eşinle kötü olma derim. Sonuçta oda tepkisini koymuş. Almış götürmüş annesini. Bundan sonra görüşmezsin olur biter. Eşinin sonuçta annesi. İstiyorsa görüşür. Analık hakkı var. Bu kadın yüzünden eşine soğuk davranırsan ona istediğini vermiş olursun. 
0 oy
(598 puan) tarafından
Aman kafaya takma mesafeni koy eşini avucunda tutmaya bak sen
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Vala cnm okudum ama kaynananin senle zoru var. Boswer barışma sen haklsin. Koçan bişi demiyor kalkmış oradan karisiyor. Hem zırt pırt gelmez

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 469 göst.
14 Şubat 2020 Diğer kategorisinde ❤ Ecem Lina'm❤ (3,529 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 369 göst.
15 Şubat 2020 Diğer kategorisinde ❤ Ecem Lina'm❤ (3,529 puan) tarafından soruldu
+9 oy
24 cevap 1,616 göst.
0 oy
18 cevap 1,063 göst.
20 Eylül 2019 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

377,970 soru

11,313,282 cevap

34,747 kullanıcı

...