0 oy
355 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (417 puan) tarafından

Kızlar ablam icin soruyorum. 32. Haftada kontorele gittiginde 2 hafta geriliği vardı şimdi 36 haftalık 4 hafta gerilik cıkmış 32. Haftada kalmış bebek. Sol böbreğinde genişleme varmış oncede var demislerdi ama durdu demisti kendi doktoru bu hafta baska doktora gitmisti hayir durmamis devam ediyor demis. Ama suan böbrekteki sorundan cok bebegin gelişimi onemli demis. 4 tup kan alinmis sali gunu kesin gel sonuclara gore bakacaz sezeryanla alabiriz bebegi demis . Kalp atışları yavaşmış.  37 haftayı geçerse iyi olurdu demiş doktor ama tahminim 40 haftayi beklemeyiz demis acil cvplarnizi bekliyorum. Bu durumu yaşayan dogum yapmış olanlari gördüm burda cevaplarinizi bekliyorum. Diğer tarafta da sordum resmen itici cevap verdiler.

5 Cevaplar

0 oy
(1,456 puan) tarafından
Canım benim arkadaşım yeni bebeği oldu 2 aylık flan. O nada 4 hafta gerilik var demişlerdı. Bebeği doğdu sadece kilosu kilosu 3 kiloydu bence gayet iyi yani. Diğer arkadasimada 4 hafta önden gidiyor bebek çok iri dediler. Çocuk dogdu ki 3 kilo 300 gr. 
(417 puan) tarafından
Aynen canim bende bu ölçümlere fazla güvenmiyorum ama bu gerilik degilde gelisim durmuş ilerleme yok hic bebekte kalp atışları yavas birde .. Pazartesi farkli doktora gidecek . 4 hafta geriligi olan arkadaşıniz kaçıncı haftada dogum yapti
(1,456 puan) tarafından
40 in içine girmişti canım. Doktor gelişimi tamamlansin dedi. Nekadar içerde durursa o kadar iyi olur dedi. Hatta 40. Haftasında normal doğacaktı ama 3 santimden fazla açılması olmadı. Ve sezeryanla aldılar
(417 puan) tarafından
Insallah canim. Kalp atışı bizim icin suan sorun canim
-Reklam-
0 oy
(822 puan) tarafından
Canım 39. Haftada bana devlette gelişimi geri kafası 3 4 hafta küçük dediler hidrosefali olabilir deyip riskli gebeliğe gönderdi orasida karnından su alğp test yapsak o zamana kadar doğum yaparsın deyip iyice korkuttu hemen özeldeki doktoruma gittim orada ayrıntılı bakıldı evet haftasıyla uyumlu değil dediler tüp bebekle hamile kaldığım için riske atmadım sezeryanla doğum yaptım sonuç kızımın başında birşey yok doktorum çok önce demişti minyon ufak yüzlü olacak diye bugün 94 günlük olduk çok şükür hiç bi sıkıntımız yok inşallah ablanda sağlıkla kucağına alır evladını geçmiş olsun canım 
(417 puan) tarafından
Anladim canim simdi bize doktor sali günü bebegi alalim diyor. Kimisin doktoru da son zamana kadar bekletmis durabildiği kadar dursun diye
(822 puan) tarafından
Benim dr um gelişim durduysa beklemenin alemi yok demişti
(417 puan) tarafından
Anladim canim teşekkür ederim bakalim her sey pazartesi gunu belli olacak
(822 puan) tarafından
İnşallah iyi haberler alırsınız canım
0 oy
(7 puan) tarafından
Oğlum 38+2 iken 33 haftalik duruyordu gelisimi ultrasonda. Hem suyum azalmisti hem de.plasenta artik besliyordu onu. 2600 gramdan 2180 grama dusmustu ultrasona gore. Doktor artik bebege eziyet olur beklemek dedi ve sezeryanla dogum yaptim. 2350 doğdu oğlum 45 cmdi bir de. Çok sükür küvezde de kalmadi. Boyle doganlar küvezde de kalmaz merak etme demisti doktorum oyle de oldu. 2 saat sonra yanima getirdiler. Insallah sag salim kucagina alir ablaniz. Bence korkarak kendini daha da yipratmasin. 
(417 puan) tarafından
Masallah canim. Insallah bizim yavrumuza da bir sey olmaz. En azindan bilgi sahibi oldum herkese teşekkür ederim. Doktor bize sali günü alalim diyor baska doktora da gidecez rabbim hayırlısını versin insallah
0 oy
(1,865 puan) tarafından
Insallah hersey yolundadir. Bebis gelisimi devam etmediginde son haftalarda sezeryan yapiyorlar. Ama genel gelisim olarak 32yi tamamladiysa saglikla alir diye düşünüyorum.
(417 puan) tarafından
Insallah oyle olur canim ya bakalim her sey pazartesi gunu belli olacak
0 oy
tarafından
Benim oğlumda durmuştu 39+0 da doğum yaptım ama gelişimi 34. Haftaydi 2.600 kg doğdu 2300 e kadar düştü 1 hafta yoğun bakımda kaldı atlattık çok şükür 6 aylık olacak şimdi
(417 puan) tarafından
Canim doktorun mu 39 haftaya kadar bekletti bize sali gunu alalim diyorlar

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 67 göst.
5 Mayıs 2021 Aile kategorisinde Haticeeeeeee (94 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 84 göst.
0 oy
1 cevap 49 göst.
0 oy
1 cevap 38 göst.
29 Ocak 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Trknkrc (296 puan) tarafından soruldu

377,383 soru

11,293,365 cevap

34,711 kullanıcı

...