0 oy
1,253 göst.
Aile kategorisinde tarafından
yeniden gösterildi
Sorum yukarda kızlar bunlar küçüklükten bu yana birbirlerine aşkım deme alıştırmış kaynana olcak kadın önceden benim yanım da da aşkım diyordu ben konuştum eşimle tamam demiycem dedi ama bu gün telefonuna baktıgımda annesine de ablasına da aşkım demiş sadece benim mi zoruna gidiyor ya düşünün eşiniz görümcenize aşkım diyor bu akşam çok büyük kavga çıkardım onun için haklı mıyim sizce

37 Cevaplar

0 oy
(1,331 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap

Ne diyeceğimi bilemedim valla çok saçma bence aşk sadececsevgiliye değildr elbet ama doğaya hayvana aşkta olur ama bi ağaca aşkım demiyosun sonucta çok saçma ve gereksiz bence anne annedir abla abladr yafa kardeş söyleme demezdim sanırım duymamazlıpa verirdim çok gıcık olduysam onlara aşkım derdim  sanırım :)))) bazen bazı kavramları birbirine karıştırdıgımızı düşünüyorum kuskançlık vs değil bu sevgisini göstersinde aşkım ne ya yorumlara baktıgımda savunanların çoğu böyle herkes farklı demekki sasırıtorum okudukça. Anne bir tanedir ama aşk öyle mi bir sürü aşk var anne olmk için bu kadar cabalamışken anneeemm demesini tercih ederim eşimin aşkım demesi yetiyor sağolsun :))

-Reklam-
+9 oy
(8,081 puan) tarafından
Aşk- ım... bu illa eşe veya sevgiliye duyulan bir duygu değil ki. Kardeşe anneye babaya da olabilir bu bir sevgi sözcüğü ve duyulan masum bir aşk. Ben bazen çiçeklerime veya hayvanlara bile derim
tarafından
Ama ben rahatsız olduğumu söyledim yani ben abime aşkım desem oda rahatsız olur ben sizin kadae hoş görülü olamıyorum dememesi lazım
(8,081 puan) tarafından
Sen böyle görmüşsün eşin de öyle alışmış. Yapicak birşey yok hergün tartışma çıkmasındansa hoşgörü göstermek daha iyi diye düşünüyorum
tarafından
Bak ben gizoşum a hep aşkım derim;))
(8,081 puan) tarafından
Askiimeltoşum☺
+2 oy
tarafından
Bazen biz kadınlar sorun çıkarmak için yer arıyoruz resmen 
+1 oy
(4,290 puan) tarafından
Haklisin tabi bu ne biçim laçka kelime kullanmak
tarafından
Saygı duyuyorum tabi ki sadece anlamaya çalışıyorum aşkım kime söylenirmiş
(4,290 puan) tarafından
Eşine silersin evladına dersin belirli yasa kadar aklı erdiğinde evlâdım diyip koklarsın başını oksarsin eskiden böle aşkım kelimesi bile yokmuş aşk denilince ilahi aşk gelirmiş insanların aklına şimdi aşkım kelimesi bile yetmiyor karı kocanin arasında  sadece aşkım demek ile sevgi gösterilmez bir anneye ablaya saygını sevgini belli etmen yeterli
tarafından
Bambaşka bir şey açıkladınız bunu konuşmuyorduk ki? Evladınıza diyebiliyorsunuz ama evladınız size diyemiyor mu? Ayrıca insanların sevgisini göstermesinin bir kuralı olur mu? O yeterli bu yeterli diyorsunuz da biz karar verebiliyor muyuz?
(4,290 puan) tarafından
Sevginin göstermenin bence bir kuralı vardır buna isterseniz toplumsal baskı diyin isterseniz yetiştirilme tarzı diyin. Ben babamın önünde bacak bacak üstüne atıp oturmuş insan değilim kaldı ki babama aşkım diye hitap edeceğim evet babama olan sevgimi kelimeye donsem aşk denilebilir genelde kız evlatlar babalarina âşıklardır ama bu durum ona aşkım diye hitap ettirmeye gerektirmez. Benim de bir kızım var babasına aşkım demesine izin vermem belirli bir yaştan  sonra doğru olanı kendisi de anlayacaktir
tarafından
İşte işin doğrusu söylediğiniz ilk cümlede saklı. Yetiştirilme tarzı, bu da herkes de farklı olduğu için doğru ya da yanlış yok. Kişiden kişiye değişir bu durum.
+1 oy
(5,949 puan) tarafından
Çok  abartmışsın  bence  annesi  ve  ablası  sonuçta  demese iyi  ama çocukluktan  alışmışlar  o kadarına  da  karisamazsin ya 
tarafından
Ama ben söyledim rahatsız oluyorum diye ben abime desem o karışır bu aranda ki ilişkiye bağlıdır
(5,949 puan) tarafından
Canım  o alışmış  bikere  ama sanda  karışıyorsa  ozaman  haksız  ne dim
+1 oy
(7,195 puan) tarafından
Çok iğrenç... Ben kendime  bile sürekli soylenmesinden hoşlanmam hem samimiyetsiz hem vıcık vicik... 
tarafından
Ya ablaya anneye aşkım demek cok çirkin bebeğim birtanem herşeyi söylüyorlar
+1 oy
tarafından
Tabi ki haksızsın ben de babama veya abime derim karışamaz kimse ayrıca aşkım diyince ne oluyor kötü bişey düşünmek için bilmiyorum yani aklından neler geçiyo
+1 oy
tarafından
Valla hiç hoş bisey değil.kullanilmamasi gereken bir kelime
+1 oy
(54 puan) tarafından
Allah kocana sabır  versin... Cok  bencil bir insansın cok. 
0 oy
tarafından
Bence abartmışsn. 
tarafından
Senin eşin görümcene aşkım desin sen abartmazsın o zaman
tarafından
Sadece askm demez ki en çok bal peteğim der kardeşine. Sonuçta kardeşi banane alla alla. Bende erkek kardeşime ilk askm bebeğim canm derim. Eşim sıkıyorsa ufacık bir laf etsn aile bağlarıma muhabbetime kimse karisamaz. Ki bende karışmam umrumda olmaz
0 oy
(3,156 puan) tarafından
Bende asla kabul etmezdim o ne öyle ya 
tarafından
Uyardım onu hem de tamam dedi ama yine söylüyor demek ki ben yanında yokken
0 oy
tarafından
Ne kadar itici bişey ya ben de olsam kavga çıkarırım 
tarafından
Ya kendimden pay biçiyorum ben abime nasıl aşkım diyim ne kadar iğrenç geliyor kulağa
0 oy
(2,321 puan) tarafından
Kendimi gördüm sende şuan
tarafından
Senin de mi öyle
(2,321 puan) tarafından
Benimki daha beter aşkm hayatm ömrüm neler neler kaynanam diyo eşim ömrüm diyo görümce de aynı
tarafından
Benim de öyle bebeģim birtanem hepsini söylüyorlar
(2,321 puan) tarafından
*** var diyorm hep içimden benim kaynana biz evlendikten sonra daha çok demeye başladı
(2,321 puan) tarafından
Kocası yok benim eşime takıyo kafayı tek erkek
0 oy
(924 puan) tarafından
Benim eşim de amcasının eşiyle labali bende ona sinir oluyorum açık açık da söylerim vaalla artık yapamıyor
tarafından
Söyledim ama yine yapıyor
0 oy
(660 puan) tarafından
Sen nasıl yanlıs olarak bilip öyle alıstıysan esinde oyle alışmis cnm 
tarafından
Tamam ama ben rahatsız olduğumu söyledim
(660 puan) tarafından
Olabilir cnm benm esimde farkli seylere alışmıs vazgeciremiyorum  ve bazen benim alışkin olduklarimda esime farkli geliyo
0 oy
(2,633 puan) tarafından
Eşim ablasına bitanem diyo ablası da ona hayatim diyo :D sonra bana da dönüp kullanıyorlar:D boyle anlaşıyorlar bn sıkıntı yapmıyorum. Çünkü bende babamın telefonunu efendim aşkım diye açıyorum 
tarafından
Ben alışkın değilim bana çok çirkin geliyor yani rahatsız olduğumu belirttim
(2,633 puan) tarafından
Bende alışkın değilim ama rahatsiz da olmuyorum. Gorumcemi de severim yani batmaz bu kelimeler.
Bide herkesin eşine karşı bir özel kelimesi vardır. Esim bana herseyim der mesela. Onu benden başka kimseye dediğini duymadım. Belki aşkım kelimesi laşkalaşmış olduğundan hoşuna gitmiyor olabilir
0 oy
(15,224 puan) tarafından
Annesinin yaptığı çok saçma ve gıcık bişey. Ama çocuklarını öyle alıştırmış. Dil alışınca kolay bırakılmıyor. Onların normal konuşması o olmuş artık. Saçma bi durum. Ama çok abartılı tepki vermeyin bence gerek yok. 
tarafından
Ben söyledim ama rahatsız olduğumu
(15,224 puan) tarafından
Yani işte eşinizin dikkat etmesi lazım bence de demek ki yapamıyor. Ben olsam ben de rahatsız olurdum
0 oy
(5,376 puan) tarafından
Valla benim de kuzenim der bna anneme aşkım der ne biliyim :/
0 oy
(17,787 puan) tarafından
Ne olucak ya en fazla sorunmu bulamadin kendine desin kardesi annesi nolcak benim esimde bazen kizinca hakaret ediyo ablasina ben guzel konus diyorm guzeli isteyin ya 
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Anne baba kardeş bunlara istediği gbi sebgi duyar söz söyler senin bnu kiskanman hoslanmaman saçma 

Hani kuzeni olur der falan anlarm da

İlgili bir soru bulunamadı

380,033 soru

11,376,031 cevap

34,862 kullanıcı

...