0 oy
684 göst.
Diğer kategorisinde (16,017 puan) tarafından
Kaynanam tek yaşıyor. Bende her gün ya eve çağırırım gelip yemek yemesi için ya da gelmedigi günler ona hazırlar yollarım. Kaç seferdir gönderdiğim tabak ve tepsileri bir kaç gün sonra getiriyor ve kirli getiriyor. Yemek kalıntıları tabakta kuruyor. Dünde dolma yollamıştım. Bugün yemeğe cagirdim geldi. Gelirken dolma yolladığım tabağı da getirmiş. Baktım tezgahta kirli tabak. Düşünüyorum acaba ben ne zaman kirlettim bunu. Sonra aklıma geldi o tabak olduğu. Sinir oluyorum böyle kirli getirdiği zaman. Yikamasindan değil zaten makineye atıyorum. Ama böyle umursamaz davranması beni deli ediyor. Sanki bilerek yapıyor. Bazen kalıntılar kuruyor diye makineye attığımda bile çıkmıyor. Siz ne düşünürsünüz?

23 Cevaplar

+1 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Yaşlı kadın  üşeniyordur belki amaan şeytan uğraşıyor işte seninle onu fark et bence yaptığın iyiliği böyle elinden alacak iblis 
-Reklam-
+1 oy
(912 puan) tarafından
Yemek yapmiyormus bulasiginida yikamaya useniyor demekki. Ben sorun etmezdim.
(16,017 puan) tarafından
1 tabağı da suya tutmaya üseniyorsa
(912 puan) tarafından
Ayıp yaptigi ama napcan insanlar farkli farkli. Aranizin nasil oldugumu bilmiyorum yani sen sinir ol diye mi yapiyor acaba onu da sen bilirsin
(16,017 puan) tarafından
Ben sinir olim diye elinden gelen her şeyi yapar. Aramız çok da iyi degil
(912 puan) tarafından
Ozaman ondandir bosver sinirlenme amacina ulasamasin.
+1 oy
(790 puan) tarafından
Eli k...ıçına gitmiş bi suya tutamamiş
(16,017 puan) tarafından
Malesef tutamamış
+1 oy
(1,042 puan) tarafından
Sırf eziyet olsun diye yapıyor bence canım yoksa tabak yikamakta ne var ki şu dökersin üstündeki kalıntı gitsin diye ama o sana zorluk çıkartma peşinde  bende kaynanam a yemek gönderiyorum cillop gibi tabaklarimi geri yolluyor çoğu zaman boş ta göndermez sağolsun 
(16,017 puan) tarafından
Benimki boş gönderse de umursamam ama bari o yağı gitsin diye bi su tut
0 oy
(27,353 puan) tarafından

Hiç birşey düşünmem kim olursa olsun getirsin yıkarım gocunmam yaptığı onin hatasi ve onun yaptığı hata içinde sinirlenip beynimi yoramam 

(16,017 puan) tarafından
Bende gocunmam zaten makineye atarim. Ama yine sinir oluyorum iste elimde değil yapım bu
(27,353 puan) tarafından
Amannn takma
0 oy
tarafından
Bize annem tarafından öğretilen ayıp olduğuydu, yıkamadan göndermeyi geçtim boş da göndermezdi tabağı, mutlaka bişey yapıp koymaya çalışırdı. Biz de öyle öğrendik.
(16,017 puan) tarafından
Aynen öyle ben hep öyle yaparım ama kaynanam bunu öğrenememiş
tarafından
Boşver bence de ayıp ama yaşlı kadın 2 tabak için canını sıkma.
0 oy
(14,033 puan) tarafından
Ayıptır ya öyle getirilir mi
(16,017 puan) tarafından
Getiriliyormus demek. Ayıp falan hiç düşünmez
0 oy
(17,817 puan) tarafından
Hicmi ev kadini olmamis nasil bi rahatlik bu yaa pesss
0 oy
tarafından
Aman atardim makineye hayat bunu dert etmeye yetecek kadar uzun degil
0 oy
(89 puan) tarafından
İyi olunca*****k yerine koyuyorlar insanı sen değer veriyorsun yemeğine çağırıyorsn emek ediyorsun onun yaptığı çok ayıp bence çok iyi biri olduğun için yapıyorlar bende yeni evliyken her şeyden gönderirdim emek verirdim hamile halimle bir süre sonra daha fazlasını istediklerini fark ettim ve yapmadm görevnnmiş gbi bakıyorlar bence yapma artık 
0 oy
(2,400 puan) tarafından

Anam neden bu kadar takintilisiniz. Yikamamissa yikaMasin.

Tonlarca bulaşık yıkarsin. 1 tabak daha yıkamak zor mu? O anlamıyorsa sen hiç anlamican.

O gadddaar basit :D

(16,017 puan) tarafından
Sorun benim tabağı yıkayıp yikamamamla alakalı değil. Ben zaten alıp makineye atacam direk. Sadece bu yaptığı hoşuma gitmiyor sınır oluyorum dedim
(2,400 puan) tarafından
Adaşmışız seninle :)
Lafını esirgeme sende. Yarın git ne kadar temizsin anne tabak bal dok yala olmuş de. Utanır zaar.
(16,017 puan) tarafından
Kız öyle dersem üstüne 10 kere daha ekler kızına başka şeyler anlatır o da arayıp bana kızıyor esimin yanında
0 oy
(12,777 puan) tarafından
Bı rahatsızlığı vs mi var acaba yani neden insan yikamaz ki  benim kayinbabam 70 yaşında daha fazladır belki 72 vs ben yemek koyduğum da yada en kötü sütlaç bile versem kabı yıkar verir ha iyi yıkar ha kötü hiç sorun değil ama asla öyle kirli vermez erkek başı ile pis getirmez içine de kıza bisküvi ve koyar verir  ilginç gerçekten
(16,017 puan) tarafından
Benim kayinbabam da öyleydi yaa :( Allah mekanını cennet eylesin. Kayinbabam vefaat ettiğinden beri saldı kendini zaten temiz biri değildi şimdi hiç dikkat etmiyor
(12,777 puan) tarafından
Ne yapacan kuzum idare edecen bı şey desen laf olur
(2,728 puan) tarafından
Bacım  onun eline sıçmışlar yıkamamış  ☺️ benim babamda yaşlıdır  ama asla yedigi tabagi bile yikamadan durmaz  tezgahi kadin mutfağından  daha temizdir
(16,017 puan) tarafından
Işte bir şey diyemiyorum diye kendi kendime sinir oluyorum
0 oy
(48,704 puan) tarafından
plastik atilacak biseyle ver bir daha

hatta hic verme arayip cemkiren gorumcen yapsin
(16,017 puan) tarafından
Görümcem burda oturmuyor. Kız plastikle versem onu çöpe attım diye çene yapar.
0 oy
(54 puan) tarafından
Cok  merak ettim şimdi  neden hep siz yemeğini  yapıyorsunuz  yaşlimi hastami acaba
(16,017 puan) tarafından
Göründüğü gibi yaşlı değil aslında. Sorsan 65 yaşındayım her yerim ağrır der ama dağı taşı tek başına geçer. Dinç biri yani. Evimiz bitişik. Kayinbabam 2 ay önce vefaat etti. Tek kalınca evde yemek yapmıyor benden bekliyor. Bende yapıp ya çağırıyorum ya gönderiyorum
(54 puan) tarafından
Himm evet Yasliymis vede yalnız  allah hayırınızı kabul  etsin.
0 oy
(385 puan) tarafından
Icten ice bence sana kizgin diye dusunuyorum. Yani niyeti belkide sizinle yasamadigi icon evin her isini sen gormek zorundasin veya bana bakmakla yukumlusun takintisi olan bir kadinla karsi karsiyasin. Ya bu dusunce icinde oldugunu sana anlatmaya calisiyor ya da gercekten hayattan bikkin oldugu icin bunu düşünecek kadar düsunceli bir kadin degil. Ikisinden biri mutlaka
(16,017 puan) tarafından
Bizde kal desek kalmaz. Teklif etsek yok der etmesek teklif etmediler diye konuşur
(385 puan) tarafından
Zor bir kadin belli ki. Allah yardimcin olsun
0 oy
(322 puan) tarafından
Çok mu yaşlı 
(16,017 puan) tarafından
65 yaşında ama dinç biri. Çok yaşlı olsa zaten tabak yıkamasını beklemem.
0 oy
(10,972 puan) tarafından
Biz ona kalın gtlü diyoruz bacım. Zaten olmasa kalkar iki kasık yemek yapar kendine
0 oy
(4,889 puan) tarafından
Sen aldigin sevabı hayrı düşün gerisine kafanı  hiiç yorma canm :)
(16,017 puan) tarafından
Evet orası öyle de. Sinir olmamak elde değil
0 oy
(322 puan) tarafından
Kocası vefat edince eli ayağı kesilmistir zor ona da. Kimbilir kaç sene beraberdiler. Kolay değil durumu. Hayattan kopmustur. Psikolojik olarak cokmustur canım ne kadar iyi gorunurse gorunsun.  Ben bile moralim bozuk olunca is yapamıyorum elim ayağım tutmuyor sağlıklı düşünüp konuşamıyorum . 
(16,017 puan) tarafından
Hayattan kopan biri evinde oturur az yas tutar. Evi otel gibi kullanıyor canım. Yatmadan yatmaya eve gelir. Hep dışarda
(322 puan) tarafından
Allah kolaylık versin böyle böyle en güzel yasaman gereken seneler gidiyor iste
0 oy
tarafından
Bilmiyorum sinirlenirdin herhalde bir daha da göndermezdim

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 273 göst.
31 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Minikmucize (2,565 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 113 göst.
1 gün önce Diğer kategorisinde parla (6 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 80 göst.
20 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde eda1404 (169 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 91 göst.

380,376 soru

11,389,013 cevap

34,894 kullanıcı

...