0 oy
313 göst.
Aile kategorisinde (10,978 puan) tarafından
kapalı
Kızlar kızım 5 yasında. Coook hareketli bir cocuk. Yani yaramaz demeye dilim varmıyor yaramaz cocuklara haksızlık olur o derece sagolsun. Akıllı oldugu belli daha 3,5 yasında filan baya baya sayılara vs basladı saymaya. Ama bir derdimiz var coook ama cooook fazla konusuyor. Durmadan boyle motor takmıs gibi sürekli soru sorup birseyler anlatıyor. Saygıyla sabırla hem cevaplayıp hemde dinlemeye calısıyorum. Wc bile gitsem arkamdan gelip içeri girip konusuyor kaç kere yemek yaktım onu dinlicem diye. Bazen uyarıyorum cok konusuyor sun diye o zamanda konusmazsa ses cıkartıyor anlamsız onu yapamazsa esyalarla ses cıkartıyor. Cok yordu artık. Kızım uyuyunca balkona cıkıp sessiz oturma ihtiyacı duyuyorum. Dr götürmeyi de eşimi ıkna edemiyorum. Ya gerek yok diyor ya para yok diyor ya corona var diyor. Var mı bir caresi bayanlar
notu ile kapatıldı: Soru başlığı konuyu  özetleyecek şekilde olmalıdır

10 Cevaplar

+1 oy
(636 puan) tarafından
Boyama yaptır. Fasulye pirinci karıştır bunları aynı olanları ayır de bu gibi etkinliklerle oyalamaya çalış. Tam öğrenmesinin üstünde bence. Hevesbi kırmayın 
(10,978 puan) tarafından
Valla artık basımızı ustunde doncez bacım zaten dursun diye 5 yasındaki cocuga ha ha okuma yazmayı ögrettik.
-Reklam-
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Doktora götür üstün zekalı ise ona göre size günlük plan verilir enerjisini zekasını kullanması için.
(10,978 puan) tarafından
Canım ıkna edemiyorum eşimi. Kendim götüreyim dedim 400 TL den asagı degil
(5,406 puan) tarafından
Devlete götür ya da üniversiteye bi ordan başlayın. Sonra da mecbur bütçe ayırın canım
(10,978 puan) tarafından
Bilmiyorum canım akıllı oldugu belli zaten.
0 oy
(4,698 puan) tarafından
Büyükçe sakinleşir kardeşimde öyleydi 
(10,978 puan) tarafından
Dayanacak kuvvetimiz kalmadı her aksam onun yuzunden birbirimizi yiyoruz.
(4,698 puan) tarafından
Benim kardeşim 8 yaşından sonra sakinleşmeye başlamıştı anladığım sizin o kadar sabrınız kalmamış biz dört kardeştik arada kaynıyordu sizin kız yalnız mı
(10,978 puan) tarafından
Yanlız su an bacım
0 oy
(27,415 puan) tarafından

Doktorluk bir durum yok az daha büyüsün akillanir

(10,978 puan) tarafından
Vallaha bilmiyorum canım konusmaktan durmuyor
0 oy
tarafından
Ay ne güzel canım bıcır bıcırdir şimdi o :)
(10,978 puan) tarafından
Valla canım bıcır bıcordan bayagı fazla artık 5 yasını bitirmek üzere ve mesela su an babası yan tarafta görüşme yapıyor ben susturmaya calısıyorum kapısına gidip ıslık çalıyor içeri
tarafından
Oy kuzum benim ya :D bask a kardeşi var mı belki sıkılıyordur
(10,978 puan) tarafından
Su an yok canım olacak ama vallaha dua ediyorum birbirlerine sarsınlar diyr
0 oy
(3,729 puan) tarafından
Çocuğunuzun doktorluk bir durumu yok benim oğlumda aynı şekilde ben oğluma çok konuşuyorsun oğlum dediğimde ben çocuğum anne sormam lazım öğrenmem lazım diyor 
(10,978 puan) tarafından
Canım oyle boyle degil durum salise ya salise susmuyor.
0 oy
(1,793 puan) tarafından

Ay okurken kendi oğlumu gördüm resmen :') 4 yaşında da benimki ama böyle birşey yok dediğin gini sürekli konuşuyor konusmazsa mırıldaniyor onu da yapma dersem el kol hareketi yapıyor yani hareketsiz hiç duramiyor saniye bile ? Bende götürmek istiyorum ama eşim dediğin gibi biseyi yok çocuktur diyor :ermm:

(10,978 puan) tarafından
Buna halk dilinde arası fazla geliyor diyorlar ama canım napcagımı bilemiyorum artık.
0 oy
tarafından
Ayni venim oglan 9 yasunda kendisi
(10,978 puan) tarafından
Her aksam basıma agrı giriyor.
0 oy
tarafından
Enerjisi fazla. 7 aylık bebek neden konuşmuyor diye soran var :)) bunu okusun konuşan çocuklara sussun diye gözünün içine bakıyoruz. Yanlış anlamayın sizi yadirgamıyorum haklısınız bazen özellikle kız cocuklarda durum bu olabiliyor. Ablamın 5 yaşında oğlu var daha 1 senedir konuşmaya başladı şimdide sus diyoruz çocuğa :D  bide bulaşık. Yolda dolmuşta tanımadığı insanlar konuşuyor.
(10,978 puan) tarafından
Aynen bacım aynen koca karı gibi dısarıda ki insanlara karısıyor baya baya eleştiriyor insanları.
0 oy
(1,105 puan) tarafından

Çocukken bende hiç susmazdim . Babam artık susayim diye bak polis alır götürür seni çok konusuyon derdi :D

(10,978 puan) tarafından
Valla baban haklıymış canım benimde arada camı acıp polisssss diye bagırasım geliyor
(1,105 puan) tarafından
Bikiyodur adam napsin :)
(10,978 puan) tarafından
=))) napsın valla

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 341 göst.
6 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde Mina (2,630 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 325 göst.
0 oy
2 cevap 116 göst.
0 oy
8 cevap 146 göst.
11 Kasım 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Serapemir (60 puan) tarafından soruldu

381,497 soru

11,421,790 cevap

34,978 kullanıcı

...