0 oy
840 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Benim çok sorunum var sorunlarımdan uzaklaşmak için kendimi temizliğe verdim temizlik yapınca oyalanıyorum onunla kafamı dağıtıyorum sıkıntılarımdan uzaklaşıyorum kendimi böyle motive ediyorum bilmiyorum böyle olan varmı bana benim yaptıklarım normal gibi geliyor ama onaylanmaya ihtiyacım var takıntılarımdan birazda size bahsetmek istiyorum her hafta cam silerim yaz kış haftalık mutfak dolabını silerim içini dışını kullandığım kullanmadığım ne varsa yıkarım içinde giysi dolaplarını 10 günde bir dökerim silerim içini evi zaten söylemiyorum her gün ama hergün süpürüp silip tozunu alırım simetride var ben bu rutine alıştığım için bana normal geliyor ama etrafımdaki insanlara tuhaf geliyor annem olsun eşim olsun ben dertlerden kurtulmak için böyle yapıyorum diyemiyorum sıkıntılarımı görüştüğüm insanlarla paylaşmayıda sevmiyorum anlatınca daha çok büyüyor sanki eşim bunlar yüzünden beni doktora götürmek istiyor 

20 Cevaplar

+3 oy
(78 puan) tarafından
Evet cnm bu bir rahatsizlik.doktora gitmende fayda var dertlerini paylaşıp en azından bı çözüme ulaşırsın temizlik yaparak dertler bitmiyor ne yazikki sorunun köküne inip yok etmek gerekiyor bunun için doktor şart 
tarafından
Tanımadığım birinede nasıl anlatırım bilmiyorum
(78 puan) tarafından
Temiz olmak iyi birşey cnm ama seninki normal değil önce buna kendini inandır.hem yabancı insanla daha rahat anlasirsin bazen dışardan bı gözle bakmak olaylar daha kolay çözmemizi sagliyor
(477 puan) tarafından
Asıl tanımadığın birine anlatman daha iyi cnm tanıdığım biri olsa belkide arkandan başkalarına da anlatacak vs ama tanımayan seni bida nerde görecek daha rahat anlatırsın eminol
-Reklam-
0 oy
(27,353 puan) tarafından

Doktorluk bir durum yok kotu birseyde yapmıyorsun ne güzel temizlik imandan gelir sonuçta.

tarafından
Yok değilmi canım keşke diğerleride beni anlasa
0 oy
(12,854 puan) tarafından
Kendine temizlik yerine hobi edinebilirsin senin de canına yazık canım yaa
tarafından
Hobi edinmeye zamanım yokki kuzum bide çalışıyorum evde en büyük hobim çocuklarla oynamak onlarla oynamakta bana iyi geliyor
(12,854 puan) tarafından
Temizliğe harcadığın zamanı hobilerle geçir bak hasta olursun en azından kitap oku ya da puzzle al onunla uğraş makrome bile yapabilirsin canım bak gerçekten canına yazık
0 oy
(373 puan) tarafından
Bence gitmelisin doktora
0 oy
(1,046 puan) tarafından
Bukadar işi nasil yapiyosun surekli
tarafından
1 dakika oturmuyorum çok az uyuyorum bide çalışıyorum
(1,046 puan) tarafından
Bence git belki zamanla daha kötü olursun
0 oy
tarafından
Psikologa girmek kötü bişey değildir bence git bişey kaybetmezsin. Bence abartı o kadar temizlik insan eevt kafa dağıtıyor ama fazlası zarar
0 oy
(912 puan) tarafından
Bir doktorla gorusmekte yinede fayda vardir biraz fazla gibi geldi bukadar temizlik. Kendimi pis hissettim valla.
tarafından
Estagfullah canım pis insan yoktur
(912 puan) tarafından
Ne biliyim canim ben evi zor süpürüyorum :)) çocuğunda var mi ?
tarafından
Var canım 2 adet :) plansız davranmıyorum canım herhalde ondan kafamda hep bi iş planı var postu açmadan bile tuvaleti banyoyu yıkadım öyle oturdum :)
(912 puan) tarafından
Anladim canim Allah yardimcin olsun okadar yipratma kendini.
0 oy
(3,213 puan) tarafından
Bu normal değil canım ömür akıp gidiyor sen temizlik yaparken çocuklarını kaçırıyorsun. Hem çalışıp hem bu kadar iş yapmak normal değil. Ya hep yorgun ve sinirli olursun yada çocuklarının zamanından çalarsın. Eşin ne güzel düşünmüş bence kesinlikle gitmelisin. 
tarafından
Çocuklarımıda ihmal etmiyorum canım bütün görevlerimi yerine getiriyorum annelik olsun eşlik olsun bir robot düşün aynı öyleyim
tarafından
Yorgun oluyorum ama sinirli olamıyorum yapı olarakta sakin biriyim
(3,213 puan) tarafından
Bu da normal değil ki canım bu durumda sen yaşamıyorsun zaten.
0 oy
(174 puan) tarafından
Canım bence gitmelisin. Kendimden örnek vereyim annem senin kadar bile degil ama düzen hastası. Gittigi hiçbir yerde huzurlu rahat oturamıyorum tabi bizede huzur vermiyor. İlk evlendigim de annem gelecegin de dört gözle beklerdim. Ancak geliyor o koltuk şurda olur o masayı şöyle yapalım şunu şuraya alalım bunu böyle yapalım diye başlıyor ilk başlarda idare ediyordum ama agız tadıyla oturamaz olduk bir süre sonra. Geldigi zaman hem gitse diye bekler hemde çok üzülürdüm. Zamanla huzursuzluk oldugunu kendide fark etti ama elimde degil kızım kendimde rahatsız oluyorum dedi şimd 50 yaşına yakın kendini düzeltmeye çalışıyor. Yani sen daha gençsiniz ve dğnyanın sıkıntısından her geçen gün artarak insanın üstüne geliyor. Sen her sıkıntında temizlige sarılırsan zamanla bunun önünü alamaz hale gelirsin. Kendine yazık ettigin bir yana çevrende ki insanlarla da sorunlar yaşamaya başlarsın. Allah temizlikte titizleri sever ancak bu hastalık derecesinde degil canım. Temizligine harcadıgın vakti eşinle çocuklarınla güzel vakit geçirmek daha güzel. 
tarafından
Şimdi kabul etsem gitmeyi eşim daha çok üzerime gelecek bak kendinde kabul ediyorsun hasta olduğunu iş yapma diyecek bana biliyorum huyunu
(174 puan) tarafından
Canım o zaman sende dersin ben senin yüzünden bu hale gelmişim senin ilgisizligin beni böyle yaptı ben evlenmeden önce böyle degildim diye söylersin o da kendi şapkasını önüne alıp düşünsün sen hasta olunca o mükemmel olmuyor
0 oy
(322 puan) tarafından

Ben bekarken oyleydim takıntılıydım çalışiyordum da. yorgan halı sürekli kendim yıkardım sokağı bile süpürürdüm. annem ayrı ve evliydi. evimize gelen her yerde överdi sonra nazarladılar arada üşeniyorum ama temizlik yapınca her yeri dağitıp dip köşe tekrar topluyorum gardirobu düzenli de olsa komple döküp tekrar katlıyorum :)  bende de var özellikle sinirliysem ve moralim bozuksa deli gibi temizlik yaparım konuşmadan

0 oy
(248 puan) tarafından
Buna obsesif kompülsif bozukluk deniyor bi destek almanizda fayda var
0 oy
(1,629 puan) tarafından
Herşeyin fazlası zarar seninkide normal değil .. bide merak ettiğim şey bunlara zamanın oluyomu ya ben bi evi süpürüp silince şükrediyorum ayaklarıma dolanan bi oğlum var çünkü
0 oy
tarafından
Benm bi ark da böyleydi fazla temizlik hastasıydi psikologa gtti manik depresif tanısı koydular 
0 oy
(305 puan) tarafından
En güzelini yapıyorsun bence temizlik en güzel terapi bende canim sıkkın olduğunda kalkar temizlik yaparım insanlar nankör olmuş bacım kimseyi tanıyamıyorsun derdini anlatma kimseye yarın bir gün kimin seni derdinle vuracağını bilemezsin en güzeli eşine anlatmak eminim seni herzaman anlar inşallah anlayışlı bir eş ise 
0 oy
tarafından
Benimkide beni götürse keşke içimi döküp doğru tavsiye almaya bir kaç seans terapiye ihtiyacım var gel elele tutuşup beraber gidelim ikinizede iyi gelir 
0 oy
(7,189 puan) tarafından
Temizlik imandan gelir evet ama seninki hastalık hem çalışıp hem bu kadar iş yapmak insan üstü güç gerektirir.  Çocukların varmış kesin onlara zaman ayırıp oyun oynamiyorsundur vakit kaybı gibi gelir sana e çocuklarına zaman ayirmayan kocasına hiç ayırmaz . Bence bir gidin sizin yarariniza öcü değil sonuçta 
0 oy
(25,224 puan) tarafından

Bu dediklerini çoğu kadın yapıyor temizlik düzen güzel şeyler 10 günde bir dolap döküp silen insan psikologluk olamaz. Bende haftada bir dolap toplarım silerim hergün camın önlerini silerim hergün evi siler süpürürüm hergün koltugun yastıklarını pat pat çırparım, ***** duran saat çerçeve gibi şeyleri gider düzeltirim, çamaşır asarken aynı renk mandal kullanırım, kıyafetlerin askılarını aynı yöne baktırırım düzenli olmayı severim gözüme hoş gelir o zaman ben tımarhaneliğim :) 

0 oy
(1,250 puan) tarafından
Benimle aynı şeyleri yapıyorsun ben bide bunlarin ustune haftalık halı ve koltuklari silerim:Dd 
0 oy
tarafından
Beni eşini dinle ve git 
0 oy
tarafından
Eger dertlerin yuzunden yapiyorsan tabiki rahatsizlik ama yok ev temizligi hijjen acisindan yapiyorsan harika bisey bende oyleyim smetrim var evet ama bu benim etrafimdaki cogu kiside oldugu icin abartilmiyor temizlik guzel birsey dertse kotu bu yuzdense gorun doktora bence

İlgili sorular

0 oy
26 cevap 1,674 göst.
15 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde Prens annesii (1,718 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 576 göst.
2 Mart 2023 Aile kategorisinde _erkenci_kus (473 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 383 göst.
+1 oy
21 cevap 542 göst.

379,261 soru

11,352,341 cevap

34,824 kullanıcı

...