0 oy
352 göst.
Diğer kategorisinde (3,739 puan) tarafından
Ödemek ev sahibine mi düşer yoksa kiraciya mi

19 Cevaplar

+4 oy
(262 puan) tarafından
Şimdi o evde oturmaya başladığınız da o kombi sağlam ve çalışıyormuydu çalışıyordu ve siz kullanırken bozuldu o yüzden tabi ki masrafını sizin karşılamanız lazım ev sahibi kullanmıyor ki şu an da kullanan, eskiten sizsiniz. Ha şöyle olur doğalgaz borularında, su boruların da vs. Yer veya duvar altın da patlayan bi boru filan olur onu ev sahibi yaptırır. Ama bu masraf size ait, yıllık kombi bakım masrafları kiracıya ait oluyor. Şimdi kapı kırılsa ev sahibine mi yaptırın diyeceksiniz.  
(10,073 puan) tarafından
Ne alakasi var canım. Bizde girdik oturmaya basladik 2 ay sonra kombi bozuldu adam cagirdik fiyat verdi ev sahibine soyledik. Ev sahibi odeyecekti onun yerine yeni kombi alirim dedi. Kadin yeni kombi aldi geldi ertesi gun taktirdi. Onun evi sonucta oyle seymi olur
(262 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Tamam işte ev onun ama kullanan sizsiniz bende onu diyorum. Peki yeni aldığı kombi bozulursa yine ev sahibini mi arayacaksınız. Bende ev sahibi değilim kiracıyım. Eve taşındığımız da evde kombi yoktu kombiyi taktırmak ev sahibine aitti aldı taktirdirdi ama şu an da ben kullanıyorum. Bozuldugun da gel yeni kombi al evine diyemem cunku ev sahibi bana calisir bi vaziyette evini teslim etti mi etti. ki ben bu eve nasıl girdiysem aynı şekilde bırakıp çıkmam lazım. Kombi, kapı, pencere vs. sağlamsa sağlam ev badanalı ve temizse temiz bırakırım. Onun evi diyip de canımın istediği gibi kullanıp masrafları ev sahibine yıkamam vicdanım el vermez. Ben evime bi çivi bile çakmaya korkuyorum duvarlar delik deşik olmasın diye. Çünkü bi gün ben ev sahibi olursam bunlarin bana da yapılmasını istemem. Ayrıca sizin de yorumunuzu okudum da 2 senedir ailece kullandığınız tuvaletim şoförünü bile ev sahibine yaptırmak fazlasıyla hak yemek gibi geliyor bana. Kullanan sizsiniz o değil ki
(10,073 puan) tarafından
Ne alakasi var canım kombiyi benmi degistirecegim sonucta bana kalmayacak. Yenisini taktiriyorsa kendi evine yaptiriyor bana degil ya. Ben o zaman kombiyi taktirirsam çıkarken alir giderim kombimi o anlama geliyor. Eski kombisini geri yerine takarim. Bile isteye bozmuyorsun ya sonucta
(262 puan) tarafından
Yıpranma payı diye bisey vardır ama neyse siz ev sahibinizle anlaşıyorsanız sorun yoktur. Bu benim düşüncem size de saygı duyarım.
-Reklam-
+2 oy
(17,862 puan) tarafından
Ev sahibi odemeli siz öderseni mutlaka kiradan düsmelisiniz bakmali evine
(3,739 puan) tarafından
Yanaşmıyor işte bizimde sinirimize dokunuyo
(17,862 puan) tarafından
Benim herif kavga etti bakmiyo evi eski her yerinde bi sorun bide hergün alici geliyo şu virüste ev gezeceklrr bizde izin vermiyoruz kocam diyo dua et havalar soğuk yoksa asla oturmam evinde dedi cik yaza dogru diyo canimiza minnet valla cikcaz sevmiyorum dublex biraz eski bakimsiz
+2 oy
(12,777 puan) tarafından
Kombi sağlam iken oturup siz içinde bozuldu ise sizin ödemeniz lazım nasıl ev sahibi  badana yaptırıp sizi oturtuyor ise  sizde badana yaptırıp cianoz gerektiği gibi kombi bozuk olsa idi neyse ama siz kullanır Ken bozuldu ise siz vermeniz lazım ama tabi bı söyleyin ona kalmos 
0 oy
(48,713 puan) tarafından
bizim ev sahibinin vardi kombi bakim parasini falan biz verdik
(3,739 puan) tarafından
Bizim mi vermemiz lazım şimdi
(48,713 puan) tarafından
her sene bakimini biz yaptiriyoruz. kombi bozuldu ev sahibinde varmis onu alin dedi ev sahibi bisey odemedi bize canim
(3,739 puan) tarafından
Anladım canım
0 oy
(1,794 puan) tarafından
Bizde bugün açalım dedik olmadı kartı yanmış temizliği yapılmamış. Bu yaz tasinmistik. Aradık ev sahibini 700 lira tuttu çünkü. Şimdi biz verdik o sonra bize vericek o karşılayacak yani
(3,739 puan) tarafından
Bizimki yanaşmıyor hiçbir şekilde
(1,794 puan) tarafından
Israr et ama kabul etmezse de yapacak birşey yok maalesef
0 oy
tarafından
Sen yap kiradan kes bildiğim kadarıyla öyle
(3,739 puan) tarafından
Biz kaç defa bu teklifi sunduk ama yanasmadi
tarafından
Bilmiyorum ki kuzu
0 oy
(964 puan) tarafından
Bizim ev sahibi isterseniz yaptırmayın dedi ama biz yaptırıp cebimizden verdik canım bazıları yapiyo bazıları yapmiyo
(3,739 puan) tarafından
Evet ya bizimki yanaşmayan taraf
(964 puan) tarafından
Bizimkide oyle kendimiz yaptırdık donmaktansa :)
0 oy
(3,107 puan) tarafından
Ev sahibi öder. Bizim oturdugumuz ev kiradaydi yani bizim kiracimizdi mutfak borusu patlasa bile biz ödüyordukk
0 oy
(434 puan) tarafından
Sözleşmede belirtilmiş olmalıydı 
0 oy
(4,698 puan) tarafından
Ev sahibine düşüyor
0 oy
tarafından
Siz bozdunuz siz yaptırın der eminim ev sahibinin insafına kalmış bir durum 
tarafından
İnsafla alakası yok bunun canim. Sen kullanırken bozduysan benim ödemem ne kadar doğru.  Bu acidan düşün
0 oy
(5,913 puan) tarafından
Ev sahibine yani biz oddedik kiraciya odetmedik 
0 oy
(44,724 puan) tarafından
Benim eski evimde kombi su akitiyidu ev sabine dedik usta getirdi yaptirdi kendide odedi
0 oy
tarafından
Oturduğum muhutte binamızda birisinin kombisi patlamış ev sahibine yaptır demişler ev sahibi Dr onlara siz yaptırın falan demiş yaptırmayınca binada başka daireye taşındılar başka bir komşuda kartını bozmuş ev sahibide ona ödetti kart parasını kiracılar karşılıyor diye biliyorum 
0 oy
(275 puan) tarafından
Siz daha bu yıl taşındıysanız yani aslında ilk kez kullanıyorsanız ödemesi gerekir ama siz daha önce kullandıysanız ve bozulduysa sizin yaptırmanız gerekiyor ev sahibinin yaptıracağı şeyler sizinle alakası olmayan n bileyim binada sorun olur, boru patlar vs.. Malesef insanın zoruna gidiyor kiracıyken başkasının evine masraf emmek ama... 
0 oy
(14,079 puan) tarafından
Siz kullandiginiz icin size düşer ama ev sahibine iletin gereken varsa yapar zaten olmasa kiradan düşer 
0 oy
(10,073 puan) tarafından
Ev sahibi tabiki canim. Bizimde kombi bozuldu hemen yenisini getirdi taktirdi kadin gecen sene. Bugunde petekleri temizlettik kiradan dusurdu. Geçen klozet sifonu bozuldu taktirin kiradan dusun dedi oyle yaptik
0 oy
tarafından

Canim ilk girdiğiniz de bkzuk degilse ve siz kullanırken bozulduysa ödemek zorundasınız. 

Benim evim İstanbul'da kirada bende Sakarya'da kiradayim.  2 gün oldu kombi bozuldu ben yaptırdım. 

Gecen sene. İstanbul daki evin kombisi bozuldu kiracı yaptırdı. Eve girerken bozulsa. Ev sahibi yaptirmak zorunda

0 oy
tarafından
Ev sahibiyle anlaşmaya bağlı ama bildiğim kadarıyla ev sahibi kiradan düşünülür esim emlakci bizde kiradayız öyle oluyor 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 151 göst.
22 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Aglayananne (43 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 588 göst.
23 Ekim 2020 Aile kategorisinde Silasemraa34 (92 puan) tarafından soruldu

380,880 soru

11,403,415 cevap

34,941 kullanıcı

...