0 oy
413 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kızlar şöyle cevreme bakıyorum millet 2 günde 1 hep pasta börek tatlı hamur isi degisik yemekler yapyor bsn msssla yapmasını biliyorum ama alamyorum malzeme sürekli param yetmiyor sizde durum nasil bide bu virusten misafir gwlmsye gelmeye artık unyttuk nasl ypcgmzi .d

23 Cevaplar

0 oy
(2,765 puan) tarafından
Ben cok yaparim un su tuz bile yetiyor sadice  kurabiye yaparkende klasik un seker kabartma tozu margarin yapiyorum oyle aman aman bi malzemeye gerek yok benim icjn
-Reklam-
0 oy
(306 puan) tarafından

Valla bn genlde evde sürekli olan şeylerle her zamn bast olayan şeyler yaprdım zatn en az iki gün yenirdi :) :) şmdi bebğim oldu bu haftada bire düştü :)  çünkü aşırı huysz br kızım var normlde ev Tatlısz tuzlusuz klmazdı eşimide alştrmştım baya :) 

0 oy
(305 puan) tarafından
Bende ilk evlendigim zamanlar çok sık yapardım baktım esim iyice göbek yaptı sonra bıraktım çok nadir yaparım ki zamanim da olmuyor yemeği zor yapıyorum 2 cocukla dediğin gibi pasta malzemeleri de çok pahalı bir kremsanti olmuş 6-7 lira hem çok sağlıklı da değil zaten en güzeli dondurmali irmik helvası hem yapması basit hemde ucuz maliyetli
tarafından
Aynen bir krem santi  7 lira pasta kremasiayni o fiyat bende cocukla zor oluyo aksam yemeğini bilezar zor yaoyorumm
(305 puan) tarafından
Aynen bazen diyorum acaba sadece ben mi yetemiyorum ev işine bende görüyorum çeşit çeşit yemek yapan kadınlar tatlisini tuzlusunu eksik etmeyenler bide ben sürekli pasta malzemesi de bulundurmam evde ha deyince markete de gidilmiyor hem fazla kilodan kaçmak iyidir :)
tarafından
Aynen dimi yanlz değilmism.d.d
(305 puan) tarafından
Bence de :))
0 oy
tarafından
Arkadasin dedigi gbi toplasan 5 lira tutmaz a101 den alsan kabartma tozu vanilya margarin bi kurabiye yapabilirsn 

Benm olmasjna rağmen yapmıyorum edemiyorum yapayim yapsam ağzımı turmuyorum bebde yiyom gelsin kilolar he y
0 oy
tarafından
Maddiyattan değil ama çok yiyorum hemde üşeniyorum yapmaya. 
0 oy
(3,739 puan) tarafından
Bimin tatlıları hem çok uygun hem çok güzel canim isteyince eşime aldırıyorum :D az maaliyetli tatlı krizlerine birebir:)
0 oy
(4,698 puan) tarafından
Şuan süt diyetindeyim son bir test yapılacak oğluma eğer doktor sütten değil derse hemen bir trilice patlaticam illa bol malzemeli bir tatlı yapmaya gerek yok ki ben Şambali tatlısı yapıyorum onuda bayılarak yiyoruz eşimde tatlı çok sever hazır baklava yufkasından bir baklava oluyor çıtır çıtır hiç olmadı kemal paşa alıp onu şerbette pişirip üzerine muhallebi döküyorum bazende sütlaç yapıyorum
0 oy
(16,491 puan) tarafından
Bnmm eşim sevıo dıye evde muhakkak tatlı vardır 

Asla eksık olmaz 
0 oy
(286 puan) tarafından
Bende yapmiyom canım Allah bilir en son ta ne zaman yapmistim
0 oy
tarafından

Ben çok yapıyordum hiç tatlı eksik olmazdı bu aralar çok soğudum hic cnm istemiyor yapmıyorm ama çikolataya sardım. 

Maalesef ondan da soğurum insaAllah :)

Eşim zaten şerbetli tatlılar seviyo canı çekerse alıp yiyor 

0 oy
(44,603 puan) tarafından
1 cocukluyken ooo oo 2 cocuk olunca yetisemiyom artik ya ama arada yine yaparim
0 oy
tarafından
Ben sürekli yapıyorum çocuklar yiyecek birşey ariyo cips çikolata falanda yemiyolar anne kek varmı falan diye sürekli soruyorlar ben çayla dâhi yaparım illaki şu malzeme olucak diye bir şey yok 
0 oy
(3,053 puan) tarafından
Valla çocuk doğmadan önce yapiyordum evde ne varsa onla bazen de eşime toplu aldırirdim 3 4 kez yapardım o malzeme ile ama şuan yapamıyorum ki bebişim sağolsun
0 oy
(660 puan) tarafından
Kocam pek yemez  1 tepsi tatli borek vs. Yaparim 1 dilim yeter yaptigima degmiyo o yemeyince hevesid kaciyo ama yapmayi cok severim misafirim gelcekse donatırım 
0 oy
(3,282 puan) tarafından
Evlendiğim ilk 1 sene çok yaptım şimdi yapmak hiç içimden gelmiyo nedense malzemelerde pahalandı  süreklide kurabiye kek yap yap olmuyo bıraktım artık çok nadir yapıyorum 
0 oy
(15,944 puan) tarafından
Haftada 1 yaparım. Bitince tekrar yaparım. Yani evde kek kurabiye varken kalkıp yenisini yapmam. 
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Ben yapıyorum hafta  da bir ama çünkü kimse yok ben ve eşim. Ben hamileyim zaten tatlıdan tiksindim hiç yiyemiyorum kocama yapıyorum o her akşam 2 dilim yiyor :))) 
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Tatlı yapmasını da yemesini de sevmem eşim sever kırk yilda bir keyfim yeterse ona tatlı yaparım ama çeşit çeşit yemek yapmasını severim değişik tatlar kültür yemekelrini sürekli yaparım denerim 
0 oy
(4,237 puan) tarafından
2 gune bir degilde haftada yaparim kurabiye yaparim en cok bide rulo pasta ya taktim bu aralar simdi kakaolusunu deniycem pogca da yaparm esim vardiyali calisiyor gece gelince yemek yemez bu yaptiklarimdan yer iyi oluyo.evde bulunmasi zaten okadar malzeme gerektiren seyler de degl su saydiklarim
0 oy
tarafından
Canım isterse anasına anlatırım:) ama kilo aliyoz:)

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 154 göst.
0 oy
7 cevap 131 göst.
28 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Djdjjdhd (799 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 78 göst.
7 Kasım 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde Zambak (1,972 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 759 göst.

379,284 soru

11,352,930 cevap

34,824 kullanıcı

...