0 oy
478 göst.
Diğer kategorisinde (462 puan) tarafından

Diyelim ki eşiniz; evinden bir şey eksik etmez, para konusunda sıkıntı yapmaz, elinden geldiği kadar her sene tatile çıkarır, gece geç gelmez, içkisi kumarı yok, ailesine ezdirmez yeri geldiğinde savunur laf söyletmez

Ama gelgelelim ki, gözü dışarda, mesaj yoluyla başkalarıyla mesajlaşır,  yalancıdır hatta çok. Tabi siz boşanmayı düşünmüyorsunuz ve eşinizin bu yalanalarını sürekli didik dik edip araştırdığınız için buluyosunuz. Yani kimsenin aklına gelmicek şeylere giriyorsunuz eşinizin yaptığı şeyleri buluyorsunuz, çok vesveselisiniz, çinkü eşiniz bir kere hatta bir kaç kere güveninizi zedeledi. Tabi siz araştırmasanız, kurcalamasanız sorun yok. Böyle bir evlilikten beklentiniz nedir

24 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Bu bir evlilik degildir evlilik cok hassas sınırları olan bir olgu dur evli bir insan eşine ne fiziksel ne de psikolojik şiddet uygulayamaz ne fiilen ne de düşünce olarak yeltenme olarak ihanet edemez evli olan bir insan aklına başka bir erkek yada başka bir kadın getiremez nefsine hakim olamayan evlenmesin elin kızının/oğlunun da basını yakmasın 

Şahsen benim bir beklentim olamaz herkesin yolu layigina açık olsun 
-Reklam-
0 oy
(129 puan) tarafından
Kendime saygımdan ben sürdürmem öyle evliliği
0 oy
(1,326 puan) tarafından
Ben bisey beklemem sahsen . o adamin basini da beklemem. Beni ezdirmiyo , yediigm onumde yemedigim arkamda diye sessiz mi kalacagim.  Hic tsviz vermem. 
0 oy
(1,982 puan) tarafından

Hiç bişey beklemem bu haltlarini bildiğim  halde kocam diyip oturuyorsam hic biseyini kurcalamam otururum çünkü kurcalasamda bişey degismiyor

Ama rest cekersem kurcalar delil toplar arkama bakmam 

Ama bu adamla hayat gecmez
(462 puan) tarafından
Kesinlikle
0 oy
(924 puan) tarafından
Canim aldatiyorsa parası pulu ne önemi var böyle bı evlilikten ne beklentisi olur insanin
0 oy
tarafından
Esim bana sadik olmadiktan sonra napim tatili paraui pulu
(462 puan) tarafından
Kesinlikle öyle para insana huzur getirmez. Boşanamıyorsanız peki
tarafından
Cocuklarin varsa buyudukten sonra sana destek olur o zaman bosanirsin
0 oy
(16,489 puan) tarafından
O kocanın yanında 1 dakka bile kalmam 

Huzurum yoksa para pul hiç olmasın 
(462 puan) tarafından
Ama boşanamıyorsanız akraba evliliğiyse ve boşanmanın ayıp karşılandığı bi memleketse
(16,489 puan) tarafından
Yıne boşarım
Gerçekten yıne boşarım

Ama hayat öyle birşey ki başına gelmeden ne yapacağını keısn bilemezsin

Belki şimdi yaşamadan keısn boşarım dıom
Ama Allah korusun başıma gelirse napcam bilemem belki

Hakkında hayırlısı olsun cnm
(462 puan) tarafından
Amin sağol
0 oy
(617 puan) tarafından
Dünyalarını önüme sermesine gerek yok ama sadık olsun yalan söylemesin bana yeter 
(462 puan) tarafından
Kesinlikle katılıyorum
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Aferin gir kurcala bul suratına vur s.carm onun yaptığı ise göze batmamak için eve iyi bakıyor. Taviz verme yüzüne vur yapamaz sen başkaları ile msjlaşsan konuşsan ne olurmus acaba? Hoş birşey mi 
0 oy
(3,276 puan) tarafından
Biten bir şeyi niye devam ettireyim ki adam otomatikman tamamen bitirmiş esini sevmiyor sevse zaten başkalarına gerek duymaz kendimi ezdirmemnin bir manası yok der çocuğumu alır çıkar giderim 
0 oy
(7,174 puan) tarafından
O kadar kötü hale getirmisler ki  evliliği üst tarafta yazılan şeyler lütuf gibi geliyor milletimize çok  yazık....
(462 puan) tarafından
Para insana huzur getirmiyo. Keşke parayla saadet olsa ama para erkeğe şımarıklıktan başka bişi katmıyo
(462 puan) tarafından
Bunları diyen de erkek eşine bak ben böyle iyiyim şükret haline diyor
0 oy
(119,072 puan) tarafından
O isin sonu olmaz yaa
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Hiç bir sey beklemem beni aldaktiktan sonra  yapamam yani  kendime de bi saygım  war sonuçta 
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Valla şükür o kadar midesiz değilim bana yanlısı olan kişilere bay bay diyorum keriz gibi bir kaç defa aynısı tekralamasini beklemeden.Onun ailesine bakmasi,tatile götürmesi sadece vicdanını rahatlatmak için yaptığı şeyler.Mesajlasma hatta başkasını düşünmek bile aldatmadir illa yatağa girmesi gerekmiyor.O evlilikten de bir beklentim olmaz çünkü öyle bir hatasında direk bosarim.Evdekini sevip,sayan,değer veren zaten öyle pislikler yapmaz
(462 puan) tarafından
Peki boşanamıyorsan çok yakın bir akraba ile evliysen ve boşanma ayıp karşılanıyorsa
(6,203 puan) tarafından
Vall ben elalem ne der diye yaşamıyorum bana ne elalemden.Onlar için ayıp olabilir,akraba da olabilir bu beni zerre ilgilendirmez.Oyle birisiyle ömür curutemem.Herkes kendi pisligine baksin
0 oy
(260 puan) tarafından
Naparım bilyonmu o kocayı boşarım hıh işte o zaman gitsin köpek gibi nafaka ödesin beni ona buna savunsun tatilimizi filan o ödesin o zaman hiç sıkıntı tınneee dewamkeeee derim yediğin haltlaraaa :D
0 oy
(2,479 puan) tarafından
Bu bahsettigin şey evlilik değil. Param olmasın her sene tatile çıkarmasın. Ama gözü dışarda olmasın. Benim affedemeyecegim tek şey ihanet . İlla yatakta yakalamak değil mesaj olur yada hissedersem ne kadar sevsemde biter. 

Eğer bunları yaşıyorsan bitir kardeşim evliligini
0 oy
(3,729 puan) tarafından
Bu yazinizdan anladığım kadarıyla siz halinizden memnunsunuz ne diyelimki
(462 puan) tarafından
Değilim bunları yüzüme vuran eşim. Bak ben sana bu iyilikleri yapıyorum şükret daha kötü insanlar var diyo. Bu ona normal geliyo.
(3,729 puan) tarafından
Eşinizin yüzsüzlüğüne diyecek kelime bulamıyorum. Eğer siz eşinizin bu yaptıklarını hazmedebiliyorsaniz devam ettirin evliliğinizi
(462 puan) tarafından
Ben hamileyim ve çok yakın akrabayla evliyim. Evliliğimi bitiremem. Ailem arkamda durur ama çok yakın akraba ve eşim psikolojik baskı yapıyo
(3,729 puan) tarafından
Bu şekilde sağlıklı bir ilişkiniz olacakmi peki
(462 puan) tarafından
Hayır olmaz zaten sağlıklı bir ilişki de yok. Güvenmiyorum sürekli diken üstündeyim. Ne yapıcam bilmiyorum
0 oy
tarafından
Bir tanıdığımızın eşi tamda tarif ettiğiniz gibiydi kadın artık salmıştı kocasını en son ben onun parasını seviyorum falan diyordu tabi yüz göz ola ola yıllar içinde adamda o paranın hırsını kadından fazlaca çıkarttı 
0 oy
(6,978 puan) tarafından
Aklikdan cikmaz, bence yoklugundan korkmali, bosanmayacagini bildigi icin surekli devam edecektir. Birgun alirim herseyimi aileme ansizin cikar giderim anlasin isin ciddiyetini.
0 oy
(1,287 puan) tarafından
Ben nasıl ona sadiksam aynı şekilde ondan da beklerim güven yoksa bi yuvada sarayda da otursan boş eğer yakalarsam büyük konismim o evliliği sürdürmem 

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 441 göst.
29 Ağustos 2021 Aile kategorisinde Pamuk şekeri (1,278 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 97 göst.
23 Haziran 2023 Diğer kategorisinde 1905_92_92 (20 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 131 göst.
19 Aralık 2023 Aile kategorisinde kdnkz (10 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 22 göst.