0 oy
440 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (660 puan) tarafından
Kızlar bu avokado nasil illa ki verilmeli mi faydasi neler bi hevesle aldim bugun kızıma verdim tadi cok degisik hatta tadi yok bile nerdeyse oyle mi oluyo. Az parada degl 1 taneye 8 tl verdim adam yumuşak verdi bu olmusu dedi 

18 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Ağacı var annemlerin avlusunda yıllar oldu 1 tane bile koparıp yemedim Allah affetsin yenecek gibi değil ondanda eksik kalım dedim. Sadece yaprağını kaynatıp çay gibi içerim o da çok faydalı böbrekte taş kum varsa döküyor
(1,390 puan) tarafından
Dümdüz yenmez ki avakado soslaman lazım. Denedin mi öyle? Sarımsak limon tuz döküp ye çok güzel olur :) keşke bizim de bir ağaç olsa öyle
(660 puan) tarafından
Ilk dfa kızima aldm cnm muzla karıstirdim baska kullanmadim
tarafından
Ben hayatımda sarımsak yemedim yememde canım para verseler bile yemem o derece aram yok :Ddd aynen herkes diyor bizdede ağacı olsa ama ne bilim ben sevemedim ama yaprağı harika çay oluyor
(660 puan) tarafından
Herkesin damak tadi iste o sarimsaga bayılirim her yemegimde mutlaka vardir közlerim hatta oylede cok severim
(1,390 puan) tarafından
Vallahi ben de sarımsaksız yapamam. Tarhana çorbasının yanında çiğden ısırıp bile yeriz.
Avakado sadece limon ve tuzla da güzel oluyor ama tabi tercih meselesi..
-Reklam-
0 oy
tarafından

Hic yemedim bilmiyorum 

0 oy
(598 puan) tarafından
Allah'ın yarattığı nimet ama ben bi sefer yedim bidaha yiyemedim
(660 puan) tarafından
Kızıma verirken ucundan minicik yedim bende senin gbi duşunuyorum şuan
0 oy
tarafından
Eskiden avakado mu varmış Allah aşkına 
(660 puan) tarafından
Tbı ki yoktu ama suan her tarifte görmeye başladim merak ettim bende
0 oy
(4,237 puan) tarafından
Canim onu muzla karistirip ver tek basina yemezse 
(4,237 puan) tarafından
Zaten tadsiz tuzsuz bisi sarimsakli yogurtla falan bisiler yapiyorlar bebeklerede muzla falan veriliyor iste illa verilmesi gerek diye bisi yok ama hamilelikte de bebekler icinde faydaliymis
(660 puan) tarafından
Muzla karıstirdim verdim az önce maslh guzel yedi ama bana degısik geldi tadi
(4,237 puan) tarafından
Evet guzel degl tadi
0 oy
tarafından
Eskiden avakadomu varmış giz amaan yemedim de vermedim de napiyim onu yerine ıspanak bet pırasa yemeği falan ver 
(660 puan) tarafından
Ahah kız ogluma vermedim zaten simdi heryerde görunce merak ettim
0 oy
(581 puan) tarafından
Vallaha canım avokadoya anne sütüne çok yakın bi besin diyolar ama bilmiyorum yani
(660 puan) tarafından
Hadi ya degisikmis
0 oy
(406 puan) tarafından
Hamilrykrn gğndr yarım yiyodum brn canım zrytinyağını bol at bşdr limon efsane tadı oluyo 
(660 puan) tarafından
Kızıma verirken azcık tadina baktım bu sekilde denemek lazım
0 oy
(15,598 puan) tarafından

Yemediğim bişey evime girmedoginden oğluma da vermedim olma verilmesi gereken daha önemli şeyler var ki eskiden avakodu mu varmış da bizee mi yedirmedilr:D

(660 puan) tarafından
E tbi bende avokadoyla buyumedim ama bu yeni nesil için her tarifte nerdeyse var :)
0 oy
(2,070 puan) tarafından
Bende merak ediyorum ama internette avakadolu bebek yemek tarifleri var bizim ek gıda dönemimize biraz daha var ama ben vericem çok faydalı olduğunu söylüyorlar 
(660 puan) tarafından
Nerdeyse cogu tarifte var bende merak ettim
0 oy
(12,777 puan) tarafından
Gayet faydalı bı şey eskiden biz yemedik diye yedirmemezlik yapmamak lazım ben ek gıda ilk başlarında baya yedirdim cici bebe muz vs karıştırıp verirdim şuan 22 aylık bu aralar da hatta alıp vermeyi düşünüyorum
(660 puan) tarafından
Çok pahalli dgl mi cnm ya  bana mı oyle geliyo
(12,777 puan) tarafından
A101 vs denk gelirsen 4 TL kadar oluyo
tarafından
Aynen çok faydalı ben de muzla ya da trabzon hurmasiyla veriyodum gerçi 23 aylık hâlâ veriyorum
(660 puan) tarafından
Anladm cnm teskkurlr
0 oy
(1,993 puan) tarafından
Onu püre gibi şeyler yaparsan tadlaniyor sadece
(660 puan) tarafından
Anladm cnm teşkkurler
0 oy
(5,557 puan) tarafından
Ek gıdaya başlayan bebekler mama diye veriyorlar bende ek gıdaya geçince veririm diye düşünüyordum
0 oy
(38 puan) tarafından
Ez yoğurda kat ver cnm o zaman çok güzel oluyor tadi
0 oy
(14,079 puan) tarafından

Hic sevmiyorum :sick:

0 oy
(3,750 puan) tarafından
Bnm kızım sevmedi muz cici bebe ile verdim Bi kaşık aldı tükürdü geri yemedi :) 
0 oy
(648 puan) tarafından
Kız bende çok merak ediyorum onu hiç yemedim ,herkeste çok seviyor ünlüler kahvaltıda ekmeğin üstüne dilimliyo yiyoooo:/
(660 puan) tarafından
Cok degisik ya hç tadi yok ama burda ki herkes biseylerle karıstirinca guzel diyo
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Ben çok seviyorum üzerine limon sık ye.iceroginde faydalı yağlar var bebek için ek gıda döneminde kabızlığa çok iyi geliyor ve bir sürü vitamin barındırıyor .benim kizim seviyor ağzı tadı aynı benim gibi tatlı seylerden midesi bulanıyor ekşimsi tatsız tuzsuz lari seviyor ben kahvaltıda veriyorum bir gün muz birgün avakado şeklinde 

İlgili sorular

0 oy
25 cevap 255 göst.
26 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 90 göst.
22 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Asya.ayca (20 puan) tarafından soruldu
0 oy
38 cevap 1,353 göst.
20 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 328 göst.