0 oy
903 göst.
Aile kategorisinde (29 puan) tarafından

Merhaba kızlar. Günlerdir burada yazılanları takip ediyorum. Oğlum bugün 30 günlük oldu. Çok şükür bu günlere ulaşabildik. Sizlerle paylaşmak istediklerim var. Yoksa patlayacağım artik.:(

Kusura bakmayın cok uzun yazacağım. 30 gün once sezaryenle doğurdum. Düğünden önce hamile kalmış olduğum anlaşılınca özellikle babam basta olmak üzere tüm ailem benimle iletişimi kesti. Hastanede doğuma girerken haber verdik. Sadece annem ve kardesim geldiler yanımıza. 2.gün akşama taburcu olup eve geldik. Ve asıl macera başladı. Eşim ve ben 1 günlük yavrumuzla başbaşa kalmıştık. Yardım eden bir allahın kulu yok. Annem 3 güne bir telefonla halimizi soruyor o kadar. Kayınvalidem daha da ilginç. Ben doğumdan yeni çıkmışım, anestezi etkisindeyim hala. Hayırlı olsun demeden önce, eşimden para istedi, ev alacakmış da.. kalkıp hayırlı olsuna bile gelmedi. Yardıma gel dedik. Yaza 1 haftalığına sevmeye gelirim dedi. O oyle deyince, esim de hic gelme istemiyorum senin gibi anneyi dedi. Onunla da iletişimi kestik. Eşim de ben de hem öksüz hem yetim gibi olduk anlayacağınız. Cihangirin 5.gün kontrolünde %10dan fazla kilo kaybettiği, sariliginin çok yukseldigi ve malesef aç kaldığı için bobreklerinin zarar gormeye başladığı söylendi. Yavrum aç kalmıştı. Sütüm yetmemis ve haberim bile olmamış. :( hastaneye yatıracağım dedi doktoru. Ben beslerim yavrumu siz ne yapacağımı söyleyin dedim. Mama başlıyoruz dedi. Hipp aldık hemen. Kaşıkla almıyor. Enjektörle almıyor. Deli gibi ağlıyor ama sesi bile çıkmıyor artik. Baygin gibi. Cocuk kucagimda olecek diye korktum. Çaresiz biberonla verdik. Allahım..  o andaki gözlerindeki mutluluğu gördüm..  Yavrum 5 gündür ilk defa doymuştu. Sonra hem sütümü sağdım hem mama verdim. 10.günde doğum kilosuna geri ulaşmıştı. Tam iyiyiz artik derken, yavrum 18gunlukken, bende ateş başladı. Kemiklerim sızlıyor filan. Yorgunluktandir diye geciştirdim. Sonra bir sabah bir baktım, aaa koku alamıyorum. Hemen gidip test verdim. Veee tabiiki pozitif. Bir de korona olduk iyi mi. 2 gün sonra, cihangirin de ateşi yükseldi. Yine beslenmemeye başladı. Zaten biberonla besleniyor, mememi zaten istemiyor artik, bir de onları da almamaya başladı.. o 1 hafta nasıl geçti bir ben bilirim bir allah. :( eşim sürekli asabi, kendi ailesine kızıyor, bizimkilere kiziyor, bu bebek niye ağlıyor diye kızıyor. Gündüz neden temizlik-yemek yapmak yerine uyuyorsun tavrına giriyor. Çamaşırları sarmasını rica ediyorum, söylene söylene yapıyor vs. Ben moralmen iyice çöktüm. Zaten az olan sütüm daha da azalmaya başladı. Yavrum zaten beslenemiyor falan. Offf çok şükür ki atlattık o günleri. Eşim tekrar eski mülayim haline dönüştü. O canavar yok oldu. Ama olan sütüme oldu. Sürekli ağlamaktan, üzülmekten azaldı da azaldı..  ilk başta günde 600ml çıkarken, şimdi günde 350-400ü bulsam şükrediyorum..  Yavrum mamaya ve biberona iyice alıştı. Beni hiç emmiyor artik. Neyse ki sağlığı yerinde.

Bizim testlerimiz negatife döndü, bu sefer de eşim pozitif oldu. Hem de ağır atlatıyor bir de. Hastaneye yatirmadilar. Evde ilac kullaniyor. Ona mi bakayım, el kadar bebekle mi uğraşayım, lohisaligin yorgunluğuyla mi uğraşayım bilemedim. Gebeyken toplamda 7 kilo almıştım. Bu 1 ayda, stresten yorgunluktan 15 kilo verdim. :( tam herşey normale döndü, evde düzenimizi kurduk, annem bir evlâdı olduğunu hatırlayıverdi. hergun hergun arayıp torununun resmini istemeye başladı. Kayinvalidem oğluna küsmüş ya, beni arıyor nasılsınız diye. Hasta olduğumuzu, oğlunun daha beter olduğunu anlatıyorum. Haa öyle mi, benim de boğazım şişmişti ben de hastayım diyor. Şikâyet de edemiyorum halimden. Ben şikayet edince, eşim daha da gaza geliyor. Kimseye de anlatamıyorum. Zaten karantinadayiz, yavrumun bezi bitse, maması bitse evden çıkıp markete gidemiyoruz. :( ailelerimizi zaten sildik. Içim şişti artik. Bunları birine anlatmam lazımdı.. başınızı ağrıttım kusura bakmayın. Şimdi süt sağarken yazıyorum bunları. Inşallah sütüm artar diye dua ede ede... 

38 Cevaplar

+2 oy
(25,224 puan) tarafından
Canın kusura bakma ama başımıza gelmeyen şey kalmadı dedirtecek şey göremedim yaşadıklarımızda. Her yeni doğum yapmış annenin başına gelebilecek gayet normal şeyler. Bende oğluma tek baktım kimse yoktu tecrübe yoktu  sarılıkta oldu hemde 1 bucuk ay sürdü  hergun hastaneye git gel yaptık. Evet aileler ilgilense iyi olurmuş ama kimse buna mecburda değil. Bence sen cok fazla alınganlık yapmışsın lohusa halinle. Sütün olmaması dünyanın sonu sonu değil elbette mama vermen de gayet normal birşey. Allah dermansız dert vermesin 
-Reklam-
+1 oy
(2,596 puan) tarafından
Maaalesef canım bizlerde tek baktık çocuklara.. biri yardım edecek diye doğurmadık...

Burda sana zıt gitmiyorum yanlış anlama lütfen.. ama alışacaksın zamanla.. sen yine göğsünü vermeye çalış bıraktırma.. stres üzüntü yapma. İnşallah toparlanırsınız..

Geçmişler olsun..
+1 oy
(14,015 puan) tarafından
Senin ananda eşinin anası da ana değilms boşver milleti sen evine yuvana bak hepsi imtihan hepsi bir gün geçecek 
0 oy
tarafından
Allah yardımcın olsun canım 
(5,949 puan) tarafından
Allah yardım etsin hakkınız da hayırlısı olsun  canım
0 oy
(48,481 puan) tarafından
hakkinizda hayirlisi olsun süt artıracak seyler.yiyip ic bol bol insallah artar
0 oy
tarafından
Geçecek bu günler ama zor ama öyle ama böyle. Sadece onu diyebilirim. Allah yardımcın olsun 
0 oy
(2,768 puan) tarafından
Canım sabır herşeyin ilacı merak etme herşey geçer o bebekte büyür herkesin yaptığı kendine kalsın sen mesafeni koru bundan sonra. Göğsün için emzirmeyi dene bence pes etme ac göğsünü bebeğini oraya koy kokusunu alsın emdikçe artar zaten sütün. 

Sen annesin herşeyin üstesinden geleceksin evelAllah.
(29 puan) tarafından
Derler ya, kurt kışı geçirir ama yediği ayazı unutmazmış. Bu günler elbet geçecek. Ama bana yapılanları asla unutmayacağım. Torunumuzu getir de sevelim diyecekler elbet. Çok beklerler bu saatten sonra. Elalemin ne dediği ya da ne diyeceği, benim ve oğlumun sağlığından daha önemliymiş "ailemiz" dediklerimiz için.
(2,768 puan) tarafından
Onlara cevabın hep olur zor günümde yanımda olmayan güllük gülistanlık günümde ben istemem dersin anlarlar. Sen ne yaşarsan dışardan kimseye belli etme gün gelince aa bak zamanında bir çocuğa bakamadın olur bu insancıklar için öyledir. Boşveeeeeer.. 3 aydan sonra rahata erersin düzeni iyice kurmuş olucak oğlun ☺
0 oy
tarafından
Yaşadıkların çok zormuş çok üzüldüm ALLAH yardımciniz olsun inşallah
0 oy
(3,527 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım çok zor şeyler yaşamışsın 
0 oy
(1,396 puan) tarafından
Anlattıkların beni çok duygulandırdı rabbim şafi ismi ile hepinize şifa versin inşallah sütün çoğalır bol tahin ile bal karıştır ye bende çok etkili oldu Allah yardımcın olsun
0 oy
(233 puan) tarafından
Cok üzüldüm Allah yardımcınız olsun cidden zor şeyler yaşıyorsun. Aileleri bir kenara çekin her ne kadar zor olsa da siz yeterki mutlu olun huzurlu olun düşünnki gurbettesin ve yalnızsın bunları yalnız yapmak zorundasın ağlama strese girme eşini de sürekli motive et o da kendine gelir Allah yardımcınız olsun tekrardan kardeşim 
0 oy
(5,436 puan) tarafından
Canm hepsini okudum sonuna kadar. Bizde karantinadyiz oncelikle gecms olsn. Rabbim sana sabir dayanma gücü versn. 

Sütün icin evde varmi blmyrm ama bana fayda edenler

Börülce kaynatmasi

Taze yoğurt 

Bulgur aşı ozellikle yogurtla yeyince

Elma 

Tarhana corbasi

Insallah faydasi olur surekli birseyler atistir ac kalma cnm sütun düzene girecektir elinde degl biliyrm ama can sıkıntısı da cok etkiliyor. 
0 oy
tarafından
Çok zor günler geçirmişsin.  Zor gününde yanında olmamışlar boşver bundan sonra da olmasınlar.  
0 oy
(16,489 puan) tarafından
Ahh neler gelmiş öyle başına yaa :((

Öncelikle Allah analı babalı büyütsün inşallah 

Eşine şifa versin 

Ailenden huzuru mutluluğu eksık etmesin inşallah 
0 oy
(1,048 puan) tarafından
Allah yardimcin olsun bol bol dua et Allah var kimseyi dusunme bu skintilarinda gececegine odaklan
0 oy
(5,938 puan) tarafından
Evlenmeden önce olmuş böyle bir şey neyin tepkisini yaşiyorlar ki hala babası belli anası belli Sana sırt dönen herkese sen de sırtını döneceksin yaşadığın şu zorluk emin ol 2 ay daha sürecek sonra düzene girecek bir şekilde Sen annesin Allah sana annelik lütfunu bağışlamış hiç kimseye ihtiyacın yok canım 2 saatte bir sağ sütünü kuru kayısı kuru incir tüket ve bol yeşillik Ayrıca su Bunlar sütü çok güzel arttırıyor
0 oy
(12,264 puan) tarafından
Rabb'im yardımcın olsun arkadaşım 

Zor zamanlar ama inan başka yerde çok daha kötüsünü yaşayan kişiler var hamnd olsun deyip beklemek ten başka çare yok . bebeğine de çok çok geçmiş olsun inşallah ❣️
0 oy
(1,575 puan) tarafından
Canım bazen anneyi babayı bile silmek gerekiyo eğer seni o durumda birakiyolarsa sen kafana takma eşinle cocugunla ilgilen herşey olcagna varır zaten bu arada benim oğlumun adı da Cihangir isimleriyle yaşasınlar inşallah 
0 oy
(406 puan) tarafından
Canım benim rabbim sana yardım etsin boşver kimse gelmesin bu günlerde geçer hangi günün sabahında güneş doğmaz ki??? Sen bugünleri eşinle tek başına aşıcaksın Allahın izniyle ve günü geldiğünde hepsinin yüzüne vurucaksın kimse torununu ve sizi sahiplenemicek utanıcaklar ilerde yüzlerine vurduğunda sabret.. 
0 oy
(5,289 puan) tarafından
Ayy kıyamam sınav işte bol bol dua et nazar duası oku rabbım şifa versin yardmcn olsun inşşalah çok zor gerçekten :(

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 140 göst.
3 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 357 göst.
6 Haziran 2020 Diğer kategorisinde Kadriye (71 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 629 göst.
0 oy
16 cevap 753 göst.
26 Mayıs 2020 Diğer kategorisinde Özlemm ❤ (902 puan) tarafından soruldu