+1 oy
344 göst.
Aile kategorisinde tarafından

Bir bebegim.var ve 4.5 aylik ve ben asla baska eat istemiom  asla bakabilecegime  inanmiom  tum zmaannimi nu bebegime harcamis istyom sanki baska bebek olursa bu bebegime ijanet edermsim  gibi gelio  bu 10.yasinda da olsa da baska cocuk yapma dusunce beni  cook endiseye suruklùyor  cok korkuyorum. 

Ben bebegime  maddi manevi  psikolojik  sosyplojik yetmek istyorum ama bujj sadece bir cocuk icin basarabilirim  gibime geliyo    2.evlat olsa ya onu ya 1. Yi Ishma  edecekmisim  gibi gelio. 

Ay kalbim kùt kùt atyo ellerin dahi titryo  bunlari yazarken.:ermm::'(

Benim gibi dusunen var mi ya?

:ermm:

9 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Alakası yok iyi anne baba olduktan sonra ayrımcılık söz konusu bile olamaz biz 4 kardeşiz bir gün olsun anne babamız öyle hissettirmedi bize. Bende ikinci çocuğumu yeni kucagima aldim asla ayrımcılık yaptığımı yahut ihanet ettiğimi düşünmüyorum küçüğü emzirirken bile büyük hep yanimdadir her anımız birliktedir
-Reklam-
0 oy
(3,669 puan) tarafından

Oyle düsündüm, ama 7 yıl ara verdim, mıllet in, dırdırı dan yaptım:D

tarafından
Peki dengeyi kurabildin mi
(3,669 puan) tarafından
Ewet zor olmadı oglum buyuk oldugu ıcın sıkıntıda olmadı keske daha önce yapsaymısım  dıyorum bazen hayırlısı buymus
0 oy
(5,268 puan) tarafından
Benimki 13 aylık bende başka düşünmüyorum Allah isteyene versin
tarafından
Amin.......
0 oy
(660 puan) tarafından
Öyle dusunme cnm kardeste bence bi ihtiyaç bi cocuk için

Benim oglum anne benim neden kardesim yok dedgi zaman ikinciye karar verdik evet her zaman ilgilenemiyosun ama 2 çocuk iyidir benbe
tarafından
Kac yas var aralalrinda
(660 puan) tarafından
Oglum 6 yasinda kızım 6 aylık ve bazen diyorum daha erken yapsaydim diye oglum yanina arkadaş ariyo hep belki kavga edecekler ama aralari az olsa arkadas olurlardi simdi oglum hep oynamak istiyo kardesim hemen buyusun oyun oynayalım diyo
0 oy
(5,324 puan) tarafından
Öyle düşünmüyorum rabbim verirse nasip ederse bı evladım daha olsun isterim☺️
tarafından
Dengeyi  kurabilecegine inanion mu
(5,324 puan) tarafından
İnaniyorum. Mesela eltimin kizida yanıma geldiğinde oyun oynarken ikisininde ihmal etmiyorum. Ya da ikisine yemek yedirebiliuorum. İkisiyle aynı anda vakit geçirebiliyor um. Ama şöyle bişey var kendine olan vakitten daha fazla gidecek daha fazla enerji gerekecek
0 oy
(7,098 puan) tarafından

Oyle dusundu ve suan biri 2 digeri 2 aylik bir bebisi var :woot:

Yani ben 

Gayette yetiryorum kiz yeni dogum yaptigin icin oyle geliyo sana ilerde duzelir bu fikrin merak etme cnm.

0 oy
(2,722 puan) tarafından
Bnde ilk cocuktan sonra dusunmuyodum ama senin mantiginla degil cok arsizdi biraz buyumeye baslayinca o kadar yanliz oldugunu anladmki oglumun bi kardesi olmali beraber zaman gecrmeliler dedim ve aralarinda 3 yas iki ay var simdi kucugum 15 aylik biraz oynamaya falan basladi abisiyle bugun buyugum diyoji anne iyki kardesim var diyo bnce yanliz kalinca haksizlik yapmis olursun kardes gibisi varmi 
0 oy
(5,377 puan) tarafından
Aslında önemli olan evladı layıkıyla yetiştirebilmek yani 2 3 tane olup ilgilenmemektense bi tane olsun ama şöyle de bi durum var canm ben tekim ve bütün yük benim üstümde sanki en basitinden şöyle söylim anneme bşy olsa sanki o yükü kaldıramicam gbi geliyo ama bi kardeşim olsa aynı acıyı o da yaşicak bana teselli olcak birbirimize destek olcaz tek olmafığımı bilicem yani o yüzden bnde en azından 1 tane daha yaparım diyorum Rabbim nasip ederse tabi 
0 oy
(1,451 puan) tarafından
Bnce öyle düşünme onun bir kardeşede ihtiyacı var sadece küçükken degil büyüdüğünde yine ihtiyacı var allah kısmet ederse onunda çocukları olacak bi teyze amca hala dayıya ihtiyacı olacak tek olmak iyi bişey degil bnimkilerin arasında 1 buçuk yaş var bn bilerek yakın yaptım ikisini yaşı yakın olsun birbirlerini anlasınlar arkadaş olsunlar istedim arası uzun olunca aynı düşüncede olamayabiliyor birbirni anlayamayabiliyor

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 73 göst.
17 Kasım 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Kbrpymylmz (111 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 95 göst.
6 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Neslihankce (1,946 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 155 göst.
20 Mart 2021 Diğer kategorisinde Zehra800 (1,056 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 582 göst.
4 Kasım 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

377,941 soru

11,312,702 cevap

34,746 kullanıcı