0 oy
482 göst.
Aile kategorisinde (11 puan) tarafından
Kızlar ctesi doğum dününe gittik kendimi kerizmişim gibi görüyorum.. Gittim 5 kişiye menü söylemiş bende dahil herkes sağ olsun  yapmış istediklerini. İkramlikları gördüm şok oldum bi kısır yapmış birde hazır kurabiye almış benim yaşı yeni dolmuş bebeğim var.. bebekle o kurabiyeleri ne zorlukla yaptım.. en küçük çocugu 13 yaşında 27 yaşında bekar kızı var gelini var  gelinin çocukları benimkilerden büyük burdaki amaç ne anlayamadım.. Ben oğlumun diş hedik ve doğum gününü yaptım herşeyi tek başıma hazırladım bautlamayacak şeyleri bir iki gün arayla yaptım kızı gelini her biri iki çeşit birşey yapabilirlerdi orda okadar moralim bozuldu ki anlatamam 

11 Cevaplar

+6 oy
tarafından
Moral bozulcak ne var sadece senin için demiyorum canim burda çoğu kişi karşısında ki kişiye evet diyip sonra lafını yapıyor. Bende 9 aylik hamileydim gelin için cupcakeler yapmıştım. Gelinin iki ablası hiçbişe yapmamıştı. Olabilir benim elimin lezzetini beğenmiş istemiş. Ya yapmayacaksınız yada sonradan lafını etmeyeceksiniz
(10,211 puan) tarafından
Katıldım canım sana. Enayilik gibi görüyorsan hiç yapmayacaksın
-Reklam-
+1 oy
(13,795 puan) tarafından
Enayi yerine koymaktan başka bişey degil bu. Madem kendisi yapmıyor niye doğumgünü yapıyor , kermes yapar gibi.
tarafından
Katılıyorum
(11 puan) tarafından
Olabilir canım bende o yogun ki bize söylüyor diye düşündüm kendide birşeyler yapıyordur gittiğimizde birşey yok sadece kısır varr enayi gibi hissettim kendimi yoksa yapip elime yapışmadı
0 oy
(12,773 puan) tarafından
E ben başta dedim cnm yaptığı en baştan yanlış misafire ikram yaptırır mi insan 
0 oy
(790 puan) tarafından
Ee yapmasaydin
(11 puan) tarafından
Ayy keşke
0 oy
(1,993 puan) tarafından
Kendin pişir kendin ye olmuş kız daha ne millet öyle yerlere para verip gidiyor
(11 puan) tarafından
Dalga geçme kız zaten kerizlik iç güdüsü ile kala kaldım :D
(1,993 puan) tarafından
Böyle dediğime bakma bende kıyamam herşeye tamam derim
0 oy
tarafından
Zorla mı yaptın? Yapamam çocuğum var durmuyor deseydin baştan. Ve herkesin bir şey yapacağını da yazmıştın zaten. Kabul etmeseydin yani lafını yapacağına 
(11 puan) tarafından
Evet kabul etmeseydim keşke diyorum kabul ettim lafını edip yaptıgım iyiliği zayi etmiyim diyorum ama kendi yorgundur oda yogunluktan bize diyordur diye düşünüp kabul ettim kendi birşey yapmamış o zoruma gitti ypkda bir kurabiyeden ne zengin oluruö ne fakir
tarafından
Tamam işte altı üstü bi kurabiye ben akraba değil başka birine bile giderken mutlaka bir şeyler yapıp götürüyordum virüsten önce. Çocuğu olsun olmasın, ki benim çocuğum da küçüktü yine de yapıyordum bi cesit tatli bi cesitte tuzlu hiçte gocunmadım. hatta eşim o kadar alışmıştı ki bir yere giderken şunu yapsan iyi olur diye oneri veriyordu. Yani bilmiyorum da tek çeşit bir ikramlık lafı olmamalı
(11 puan) tarafından
Bende öyleyim yapmayı severim gocunmam ama bize söylerken kendi birşey yapmamış ona kızdım bana yalnız dese tamam derim diğerleirni kendi halletmiş öyle değil işte ben anltamıyorum :d
tarafından
Zaten herkese bir şey vermiş kendine yapacak bir şey kalmamıştır ki
0 oy
(2,479 puan) tarafından
İyide o zaman yapmasaydin. Yapmışsın şimdi laf ediyorsun bebeğim küçük deseydin kimse sana zorla yaptirmadi
(11 puan) tarafından
O düşünmeyip söyledi ben onun başka şeyler hazırlayıp bunlara zamanı olmadıgını düşünerek yaptım hatta abla varsa başka birşeyde yaaprım dedim yok diğerlerini ben hallederim dedi
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Bekar kızı oldugunu bile bile kabul etmeseydin madem sende bir kurabiye yani bu kadar takıp lafını etmekte ne saçma, bir kurabiye yani allahıımmm yeni yaşını doldurmuş bebeğin var diye Dokunulmaz değilsinya yani ne kadar zor olabilir bir kurabiye yapmak hayret bşy madem kabul etmeseydin yaşını doldurmuş bebeğin sonra mı aklına geldi kusura bakma da
(11 puan) tarafından
Elmalı kurabiye yapmışsındır canım hamuru iç malzemesi şekil vermesi ayrı ayrı uğraş.. Ben kendisinin yogun oldugunu düşündüm onunda uğraşı var diye kabul ettim demek istediğim bu yoksa seve seve yaparım
0 oy
tarafından
Tembel demekki.canim..her kadın hamarat olcak diye bisiy..ilk kez duydum doğum günü yaparken sipariş verildiği..insaanlar düşünüp getirse getirir yani...sen hazırlığını yap...kizilcak bisiy yok karekteri böyle..yapcak bisiy yok..sen karekteri den ödün verme istemiş yapıp göturmussun..
0 oy
(153 puan) tarafından

Masraftan kaçmış canım o zaman:)

0 oy
(119,112 puan) tarafından
Valla bazilari ya cok uyanik gozu acik yada ben çok safim misafire ikram siparis vermek nedir

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 556 göst.
0 oy
17 cevap 516 göst.
8 Mart 2022 Diğer kategorisinde Goncagull (1,154 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 1,381 göst.
17 Aralık 2020 Aile kategorisinde Zeynep12345 (71 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 723 göst.

378,150 soru