0 oy
660 göst.
Diğer kategorisinde (16,682 puan) tarafından
Ben çoğunu evlendikten sonra öğrendim. Ya annemi arayıp sorardım Ya da internetten acar bakardım. Bekar iken pirinç pilavı, taze fasulye, makarna ve börek acar yapardım sadece. Pirinç pilavını babam öğretti bana geri kalanı annem. 

31 Cevaplar

0 oy
(992 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

• Evlenene kadar 1 makarna pisrmis insann degilim evlendikten sonra soğan salça kavurma mantığıyla herşeyi yaptım:-D  el lezzeti çok önemli yemeklerim iyidir 
(16,682 puan) tarafından
Evet o yöntemi bilen her yemeği yapar zaten. Temel odur zaten  :)
-Reklam-
0 oy
(14,844 puan) tarafından
Annemin ve ablamin eline bakarak yapardim. 13 -14 yaşindayken rahatlikla yapardim çogu seyi.
(16,682 puan) tarafından
Ben okuduğum için çalışmaktan yemek yapmayı öğrenecek fırsat bulmazdım. Sadece salata yapardım tatil günleri annem evde olmadı zamanlar da basit yemekler yapardım hep
(14,844 puan) tarafından
Bende ortaokul ,lise ,ünv hepsini yatili okudum yurtlarda kaldim. Yaz tatillerinde ögrendim genelde. Gerci şimdi eşimle damak tadimız cok uyuşmadi ve yemekleri onun sevdigi şekilde yeniden öğrendim.
0 oy
(120,676 puan) tarafından
İlk okul 4 sinifta basladim annem babam calisiyodu okuldan cikarken cocuklar oyun oynamayi dusunurdu ben aksama ne yemek yapcami dusunurdum corba makarnadan basladim ilerlettim gitti
(16,682 puan) tarafından
Aferin kız sana. Ben o yaşlarda kaşık tutmasını bilmezdim
0 oy
tarafından
Ortaokuldan itibaren annem hep yapın derdi çorba makarna pilav sulu sebze yemekleri hepsini tek tek öğretti kek pasta börek hepsini yapardık sonra liseye gidince internetten bakarak yapmaya başladık kız kardeşimle öyle yani şimdi kız kardeşim aşçılık okuyo ben de evde yapıyorum 
0 oy
tarafından
Lise 3 te filan çok özenirdim anneme yardım ederdim hatta hep aşçılık okuyacağım derdim keşke gastronomi okusaydım yemek yapmayı araştırmayı çok severim. Sonra ben ünv giderken annem çalışmaya başladı o günden sonra bi gün ben bi gün babam yemek yaptık 
0 oy
tarafından
7 yaşında babamdan ilk öğrendiğim yemek bezelye yemeği 

9 yaşlarında annem çalışıyor diye bütün yemekleri öprendim 

A dan z ye 
0 oy
(3,078 puan) tarafından
Orta okuldan beri yapıyorum ablam ve annem ögretti 
0 oy
(796 puan) tarafından
Annem işten fırsat bulunca gösterirdi bana internetten falan bakardım sonra evlendim eşimin annesi öğretti Azeri olduklarından farklı yemekleri var ama daha tam bilmiyorum onların yemeklerini internetten bakıyorum arayıp annelere soruyorum geçip gidiyor bazende uyduruyorum:D
0 oy
(1,464 puan) tarafından

Ben kendi kendime onun bunun eline bakarak yapardım ya yakardım ya tuzsuz Ya bişi mişi derken öğrendim çok şükür :)

0 oy
(4,725 puan) tarafından

Annemden direk bişey öğrenmedim bakarak öğrenmişim, çoğunluk netten ve harika yemek yaparım elim lezzetli ☺️ mesela bugün eşim seviyor diye bukme yaptım ☺️

image

(4,725 puan) tarafından
Beklerim belki bigun nasip olur canım ☺️
(15,997 puan) tarafından
Ah nerden olacak ben dünyanın öbür ucu dayım sen neredesin ☺
(4,725 puan) tarafından
Hakikaten sen nerede yaşıyorsun ben Mardindeyim
(15,997 puan) tarafından
Ben ağrıda ama çok da uzak değiliz he ☺
(4,725 puan) tarafından
Öyleymiş ☺️☺️
0 oy
(16,779 puan) tarafından
Evlendikten sonra 

Eşimden İnternetten annemi arayarak 
0 oy
(483 puan) tarafından
12 yasinda kafama gore yapiuorfum bazen anneme soruyordum suan 4  yillkk evliyim  ve iyiki biliyorm esim cok begeniyor bnce her zamn  iyi
0 oy
(922 puan) tarafından
Annemden göre göre öğrendim denedim sonra liseden beri yaparım
0 oy
tarafından
18 yaşında üniversiteye gidince mecbur kaldım kendim yemek yapmaya. O yaşa kadar bilmiyordum. bir yardımcım olmadığı için bazı şeyleri çok kötü yapabiliyordum ama annem hep demiştir el lezzetin var diye şimdi internetle annemi bilgileri ile kaptım işi ... el lezzeti ile birlikte çok güzel yemekler çıkartıyorum ortaya Allah'a hamdolsun :)
0 oy
tarafından
Bekarken kendi kendime öğrendim huyum batsın kimseden bir şey öğrenemem illaki kendim yapacam kırk kerede yaksam o yemeği kendim yapıp öğrenecem ") genelde de deneme yanılma ile öğrenir yaparım dışarıda lokantada bir yemek yesem eve gelince mutlaka denerim bakalım yapabiliyomuyum diye eşim genelde sen daha güzel yapıyorsun diyo gitmeyelim dışarıya diyo da ben tinlamiyom hahahaha ") 
0 oy
tarafından
Annemden 13 yaşındayken evin yemeklerini ben yapıyordum daha doğrusu bütün işleri :)
0 oy
tarafından
11-12 yaşında evde kimse yoktu karnım acımıştı bende tavuklu patates yaptım baktım kimse gelmedi dolapta tarif buldum birde üstüne şerbetli tatlı yaptım evde diyet tarzı yemekler piştiği için evin yemeklerini annem yapardı evlenince yapmaya başladım çoğu yemeği bebeğim oluncada pratik şeyleri yemeğe başladık
0 oy
(1,909 puan) tarafından
Kendi hevesim araştırdım küçükken bile yemek kitaplarını  karıştırmayı çok severdim biri yemek yaparken iyi takip ederdim annem benim yaptığımın  çeyreğini yapıyo çalışıyo  ev hanımı değil babamla ayrı oldukları için bekarkrnde çoğunlukla ben yapardım 
0 oy
(6,200 puan) tarafından
Nefis yemek tarifleri sağolsun :D Evlenmeden önce biliyordum zaten
0 oy
tarafından

Ay ben 10 yaşımda karnıyarık yapıyordum düşün yani ne kadar hamaratım çok severim mutfakla uğraşmayı 1.sınıfa giderken babannemin yanına oturup yaprak sarardım :D

İlgili sorular

0 oy
36 cevap 405 göst.
16 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Elanur888 (102 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 359 göst.
0 oy
20 cevap 454 göst.
9 Aralık 2020 Kültür-Sanat kategorisinde Ezgibbb (530 puan) tarafından soruldu

396,334 soru

11,855,578 cevap

35,949 kullanıcı