0 oy
749 göst.
Aile kategorisinde tarafından

Sağlık bakanlığı nin verdiği ilaçları kullanmadan atlatan varmi sizde veya çevrenizde ben halama kullanmayın dedim çünkü o ilaçları kullanıp kalp krizi geçiren var artı halam negatif olduğu halde onada vermişler kullanin diye  negatif çıkan birene niye veriyorlar anlamis değilim 

29 Cevaplar

+1 oy
(27,369 puan) tarafından

Eltimin negatif çıktığı hâlde verdiler temas halinde ise yayılmadan geçsin diye veriyorlar halana yanlış bilgi vermişsin  kullanması lazım sağlığı için eğer bünyesine ağır gelirse kullanmayı bırakır 

tarafından
Ama Ozman evdeki diğer kişilerede verilmesi lazim degilmi evde 4 kişiler 1 kişi negatif. Ve 2 sine sadece vermişler
(27,369 puan) tarafından
Ekiminde sadece kendine verdiler esine kızına vermediler
-Reklam-
+1 oy
(3,527 puan) tarafından
Valla canım benim arkadaşım geçirdi sağlık bakanlığından gelenler ilaç istiyorsanız verelim ama kullanmayın iyi değil ciğerlerde iz bırakıyor onun yerine çinko takviyesi alın demişler arkadaşım öyle yaptı atlattı şükür 
tarafından
Bende kullanmayın dedim çünkü halam negatif olduğu halde onada vermişler
(3,527 puan) tarafından
İyi yapmışsın canım kullanmasın dHa iyi
+1 oy
tarafından
Benim ablam da kullandı hiç de sıkıntı yaşamadı..üstelik emziriyordu 2 yaşındaydı bebeği zaten sütten kesecekti bahaneyle kesmiş oldu
tarafından
Ama halam negatif kızı pozitif.  Evde 4 kişiler 1 kişi de pozitif
tarafından
Bağışıklık meselesi..ayrıca hemen bulaşmıyor 3-4 gün sonra belirti veriyor..belki yarın birgün çıkar onlarda da dikkatli olsunlar
+1 oy
(992 puan) tarafından
Hamileler ve kanser hastaları ilaç kullanmıyor ataltiyor demekki çok lazım degil
tarafından
Aynen cnm
0 oy
(44,758 puan) tarafından
Negatif birine verildigini ilk kez duydum
tarafından
Bende bide evde 4 kişiler 1 kişi de pozitif çıktı.  2 kişiye ilaç verilmiş
0 oy
tarafından
Ben emzirdiğim için kullanmadan atlattım negatif birine verildiğini ilk defa duydum 
(2,379 puan) tarafından
Cnm benimde 1.gunum nasil atlattin ? Bende emziriyorm
tarafından
İlk 5 gün çok zordu canım parol içebildim sadece 5.günden sonra yavaş yavaş geçti bol bol c vitamini aldım hergün limonlu su içtim sürekli sıcak duş aldım şükür atlattım sanada geçmiş olsun canım
(2,379 puan) tarafından
Saol cnm suan burnumu tutuyolar sanki burnun da baski var  cok kotu
(2,379 puan) tarafından
Zencefil kekik cayi icebldnmi suti azaltitormj onlar
tarafından
Ben içmedim onları zaten dün haberlerde dinledim kovite bir etkisi yokmuş onların sen bol bol c vitamini sarımsaklı çorbalar iç canım
0 oy
(992 puan) tarafından
Benim eşim 2 kez test eğitti ikisinde de testi yapmadan ilaç verdiler sonra Test yaptilar
tarafından
Test sonuçları ciktiktan sonra eve getirmişler. Halamın kızı na vermişler halamada negatif siniz diyip ilaç vermişler
0 oy
(119,523 puan) tarafından
Muayene oldugunda ilaci yaziyolar test sonucu negatifse kullanma diyolar 
tarafından
Dün verdiler testi bugün 5 te sonuçlar çıktı 6 gibi ilaçları geldi 1 tanesi pozitif çıkmış. Halama al sende kullan demişler. Halamin başka rahatsizlikları var o ilacalar agir gelir ve zaten negatif
(119,523 puan) tarafından
Bide sanirim gubde 8 tane falan çok agir ilaclar yaa
tarafından
Evet cnm
(7,208 puan) tarafından
Günde 16 ilaç sabah 8 akşam 8 . İlaç bolluğu var herhalde önce sonucu vermeden eline niye ilaç veriyorlar ne saçma
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Negatif birine verildiğini hiç duymadım saglikciyim.ilaclarin yan etkileri fazla eğer kronik bri rahatsizligi varsa kullanmasın hafif geçiriyorsa kullanmasın ama ağır seyrediyorsa kullandın 
tarafından
Var cnm bende kullanma dedim
0 oy
(795 puan) tarafından
Ben emzirdigimden kullanmadım ilaçsız atlattım canım bol bol su ve c vitamini ile 
tarafından
Teşekkür ederim canım ❤️
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Benim eniştemin de negatif cıktı onada birsürü ilaç verdiler hiç birini kullanmadı..ama burada kullanmadan atlatan varmış
0 oy
(3,482 puan) tarafından
Teyzemin kizi pozotifti ve hicbir semptomu yoktu taki ilaclari kullanincaya kadar iki gun icip derhal burakti ki zaten kovite ozel ilaclar degil bunlar bildigin kanser ilaclari kendi dusuncem dogal yolla daha kolay atlatiliyor
0 oy
(5,492 puan) tarafından
İyi gene test yapmışlar, kayınvalideme test yapmadan vermişler kullan diye, temaslı olduğu için
0 oy
(125 puan) tarafından
24 günlük b3beğim var pozitifim 10 . Günüm karantinada kullanmadım ilaç emzirdiğim için çok şükür hafif geçti bencede kullanılmamalı hatvan deneylerinde kullanılıyor diye duydum o ilaçları 
(2,379 puan) tarafından
Cnm benmde kizim 3 aylik bende suan hafif bel agrisi var nssl gecirdin neler yaptn
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Kayinvalidem virüs kaptı o ilaçları kullandı negatife de döndü.  Bugün aniden rahatsızlanmış ve hastaneye kaldırılmış kalp ağrısı ile. Hastane de tedaviye başlandı.  Akciğer de pihtilar oluşmuş.
0 oy
(1,399 puan) tarafından
Benim arka komşumun oğlu ilik kanseri testi pozitif çıktı ama belirti yok denecek kadar az diyordu onada bir sürü ilaç vermişler oda ilaçların resmini kendi doktoruna atmış kesinlikle kullanma demiş oda kullanmamış yani kanser hastası ayakta atlattı gözümüzün önünde sadece bahçeye çıkıp hava alıyordu 
0 oy
tarafından
Eşim pozitifti 15 gün ilaç kullandı 
0 oy
(181 puan) tarafından
Canım ben ve eşim kullanmadık atlattık fakat o. İlaç zatürre olmasın diye en çok o yöndeki veriliyormuş dün bi doktor derken tv de eşim görmüş 
0 oy
tarafından
Etrafımda ilaç kullanmadan atlatan çok kişi var canım ablam hamileyken hastalandı ama hiç ilaç almadan sadece bol vitaminli yiyecekler yiyerek kurtuldu
0 oy
(1,072 puan) tarafından
Canım bilmiyorum ama kullanılmasından yana değilim geçen gün eniştemin teyzesinin kızı öldü korona olmuştu evde karantinaydı. Kalp krizi geçirmiş daha 30 unda bile değildi. 3 yaşında öksüz bir kız evladı geride bıraktı . Belki de ilaçları kullanmasa ölmeyecek ti kim bilir. Otopsi de çıkmış ilaçların yan etki yaptığı.

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 49 göst.
24 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Beratcinar (2,491 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 70 göst.
21 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Lazina54 (178 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 79 göst.
0 oy
4 cevap 75 göst.
14 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Eso9090 (165 puan) tarafından soruldu

381,408 soru

11,418,444 cevap

34,975 kullanıcı

...