0 oy
622 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

36+4 günlükken gittiğimde doktorum bebegin 35 haftayla uyumlu kilosu 2600 dedi. Şimdi diğer bölümde 37 haftalık olan bebek kilolarini paylasmislar hepsi 3 kilo demiş. Şuan bende tam 37 haftaligim. Bebegim çok zayıf. Oğlumda 2500 kilo doğmuştu küçük çocuğa bakması çok zor. Bir de zayıf gördükçe çok ağlamıştım oğlumda. Smdi bu bebeğinde zayıf çok moralim bozuluyor bol bol meyve yiyorum ekmek fazla yemiyorum nie kilo almıuor bilmiyorum :'(

28 Cevaplar

0 oy
(6,825 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Hatice kilo alması için süt muz kaşar yiyordum hatta muzlu süt hazır dgl sn yap bı kaç bişey daha vardı bebiş kilosu için aklıma gelmedi geldikçe yazarım sana cnm ama son günlerine gelmiş sürekli yemen lazımdı bu zmnda yoğurt fln
tarafından
Muzu zaten kendimiz yetiştiriyoruz sütü de hiç hazır almıyorum hep doğal inek sütü
(6,825 puan) tarafından
Demek ki kilo almayan bebiş almıyor kuzm sn yine elinden geleni yap aynı süt kaşar yumurta peynir yoğurt düzenli sabah kahvaltısı olarak ye aldığı kadar evet minik bebeh zor olur ne kadar alsa o kadar karina olur kuzm al al ye muzları biz muz yetiştirsek sanırım satmaya kalmazdı sayemde ahahah :)
-Reklam-
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Canım minyonsunuz demekki. İlk bebişin de öyle doğmuş demekki sıkıntı yok 
tarafından
Erken doğdu ama o. 2535 kilo 35 haftalık doğdu. Smdi 37 haftaligim 2600 kilosu. Çok takıntı yaptım
(4,961 puan) tarafından
25oo geçmiş sonuçta ne güzel doğana kadar aldığı kârdir
(13,202 puan) tarafından
Evet 2500 ü geçmiş doğsa da direk sana verirler hem.
0 oy
(830 puan) tarafından
Yapı meselesi belki sıkma canını sağlık olsun. Doğuma kadar bol bol kaşar peyniri,muz,ceviz,badem, havuç,süt tüket
tarafından
Muz yiyorum bir tek diğerlerinden de bulmam lazım o zaman
0 oy
(6,859 puan) tarafından
,şükret cnm benim 33 haft doğdu 2.270 Gramdi
tarafından
Aa nie erken doğdu canm
(6,859 puan) tarafından
Suyum bitmisti
0 oy
(1,059 puan) tarafından
Benim bebegim 2400 kg doğdu dediğin gibi küçük bebeğe bakmak zor ama sağlıklı olması  önemli bence çok takılma zaten hemen büyüyorlar 
tarafından
Kaç haftalık doğum yaptım?
(1,059 puan) tarafından
35+3 erken doğum oldu
tarafından
Nie erken doğum oldu canm
(1,059 puan) tarafından
Suyum erken geldi canım acilmam da var di ilaç iğne yapıldı ama yine de 35 hafta anca daymadi benim kız:))
0 oy
(3,794 puan) tarafından
Muz ceviz kaşar peyniri canım . 
tarafından
Muz yiyorum canm
(3,794 puan) tarafından
Benim de ilk çocuğum zayıftı. İkinci de  ceviz fındık çok yedim köyde geçirmiş tim hamile limi o zmn tabi . Baya  etine dolgun doğmuştu
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Sağlıklı olduğu sürece kilo bir kriter değil boşuna üzülme, genetik bir olay bu yani sen ne yersen ye almicaksa almıyor
tarafından
Öyle vallaha canm çok skliyor
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Üzülme canım miyon bir bebek olacaktır

Kaşar peynir haşlanmış yumurta ve muz ye
tarafından
Yiyorum aslında nie almıyor bilmiyorum
0 oy
tarafından
Vallahi kim ne derse desin muz kaşar ceviz dört dörtlük beslendihim zaman oğlum 300 Gr almıştı bir ayfa sinir oldum makarna ekmek ne bulursam yedim oğlum 1 ayda 900 Gr almisti 2.800 dediler 3.150 doğdu 
tarafından
Maşallah inşallah benimkide fazla doğar
0 oy
tarafından
Ben de 39+0 da 2600 doğum yaptım niye gelişmediğini drlar da anlamadı şimdi 2 yaşına girecek sağlığı yerinde çok şükür önemli olan sağlığı öyle böyle büyüyorlar 
tarafından
Orası öyle tabi oğlum 2500 doğdu şuan 16 aylık olmak üzere 13 kilo gayet iyi ama ne bilim doktor 1 hafta geriden geliyor falan deyip kilo sa az olunca insan ister istemez takıyor
0 oy
(264 puan) tarafından
Neye üzülüyorsun sağlıklı değil mi neye dert ediyorsun benim kızım 37 haftada 2275 gr doğdu tek başımada baktım tek yıkadım  kimsede yoktu ailelerimizden çok uzaktayız böyle şeyleri dert etme boşunada üzülme 
tarafından
Allah yardımcın olsun şuan kızın ne kadarlik
0 oy
(3,669 puan) tarafından
2400 gr dogurdum bişey olmaz cnm merak etme 
tarafından
Kaç haftalık doğum yaptin
(3,669 puan) tarafından
38.3 haftalık
tarafından
Ayy seninki de küçükmüş
(3,669 puan) tarafından
Aynen cnm yapacak bisey yok malessf
0 oy
(7,958 puan) tarafından
Yoğurt haşlanmış yumurta kuruyemiş et tavuk bol bol alir özelikle haşlanmış yumurta öneriyorum
tarafından
Sürekli yiyorum oysa...
0 oy
(1,326 puan) tarafından
Canmm her gebelik ve bebek kndine hastır caninı sıkma. Dr un normal dediyse basklariyla kiyaslama. Bende 35 haftaligim 34+2 ile uyumlu ultrasyonda bugun gorundum 2460 dedi normal ne iri ne zayif dedi. Senin. Yazina gore benim bebegim de zayif kaliuo
tarafından
Hadi ya... ne bilim annelik işte insan ister istemez takıyor biraz
0 oy
(1,635 puan) tarafından
Kaşar peyniri ceviz muz yoğurt ve süt kilo aldırıyo bebeğe. Özellikle kaşar peyniri
tarafından
Muzu cevizi sütü bol bol yiyorum aslinda
(1,635 puan) tarafından
Kaşar peynirini de ye bol bol
0 oy
tarafından
35 haftalık doğum yaptım 2.400 bence seninki iyi zayıf çocuğa bakması zor ama onlar daha çabuk toparlar benim oğlum prematüre olmasına rağmen o açığını kapatmıştı
tarafından
Neden erken doğum yaptım canm
tarafından
Suyum fazlaydı 27.hafta da doğuruyodum az kalsın iğne filan yaptılar öyle kanama ile gittim doğum yaptım
0 oy
tarafından
41 haftalık doğurdum 3390 doğdu daha 37 haftaliksin bence okadar da küçük deil 
tarafından
Maşallah iyiymiş seninkinin kilosu
0 oy
tarafından
37+0da 2980dogum yaptım ama 2700e düştü bebegim kuvezde kaldı bide 
tarafından
Aaa nie kuvezde kaldı kilosu da iyiymiş
tarafından
Kilosu düştü ve 37 erken bı surec düzenli nefes alıp veremiyordu kuvezde düzene girdi şükür
0 oy
(406 puan) tarafından
Kiloya neden takılıyosun sağlıkloysa gerisi boş kilo iyi bi şey mi ya doğunca alır kilo işi ne
tarafından
Bilmiyorum ya baya takıyorum
0 oy
tarafından
Meyveyle çocuk kilo almaz canım yiyip yiyip yuruyeceksin maden suyu iç bol kaşar peynir ye süt iç ballı falan fındık ezmesi ye bunlar bebeğe kilo yapar sonra muz ye cici bebekle karıştır ye ne biliyim işte keçi boynuzu pekmezi iç sabah yarım kat bardağı falan sonra bol bol yoğurt kaymak kuruyemiş teki kilolu doğsun yani ekmek yemeden olmaz herşeyden ye mutlaka ben hamile kaldigimda 45 kiloydu 64 kiloyla doğuma gittim 19 kilo aldim o ay verdim oğlum 3.500 kilo doğdu şükür 
tarafından
Maşallah çok iyi kilosu 3 kilo olsa bana yeter

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 198 göst.
28 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Ecem44 (309 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 193 göst.
25 Ekim 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 140 göst.
22 Mart 2021 Diğer kategorisinde Elif63 (310 puan) tarafından soruldu