0 oy
335 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (13 puan) tarafından
Kızlar ne yapcam ben bu kiloyla 107 kilo olmuşum  emzirirken hamilelikten fazla kilo aldim troit hastasıyım iki gündür yemeyi azalttım bu sefer de sütüm olmazsa diye korkuyorum zaten yemeyle zor oluuodu sütüm emzirirken diyet yapan varmi sütünü etkiledimi bu kiloyu vermem lazim çıldıracam yoksa

15 Cevaplar

0 oy
(2,974 puan) tarafından
Sen bence diyetisyenle kilo vermen daha sağlıklı olur tiroit hastasıysan eğer biz ne desek boş olur senin kan değerlerine bakıp senin için en sağlıklı diyeti  sana sunar inşalhh verirsin cnm 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Yooo ben hiç ekmek yemiyorum hep sıvı gıda hep sebze bol bol su sütüm var ve zayifliyorum dene bunu bence kendine güven ve bol bol su iç emzir sıvı gıda ye sebze tüket ekmek yeme zayiflarsin
0 oy
tarafından
Ben emzirirken verdim. Oğlum 7 aylıkken. Şimdi 65 kiloyum. Bop bol su ve sıvı tükettim etkilemedi sütümü. Ama sen diyetisyene git bence
(13 puan) tarafından
3 lt ye yakın su içiyorum gunde belki bazen geciyo bile ama hic bi zaman aman aman sütüm  gelmedi 9 aylık olduk
tarafından
Ekmwgi kes zaten ekmek sut yapmıyor. Benimde fazla sütüm yoktu ama diyetten değil normalde de öyleydi. Tabi çok şükür oğlum doyuyordu
0 oy
(95 puan) tarafından
Arkadaşta yazmış bence de diyetisyen e git hem emziren annelere özel diyet veriyorlar hem sütun artıyor hemde kilo veriyorsun
0 oy
(4,668 puan) tarafından
Emzirme döneminde diyetisyen olmadan kilo vermen pek sağlıklı değil canım. Hele ki troid hastası isen daha da dikkat etmen lazım.
0 oy
(1,331 puan) tarafından
Yok canım etkilemez soyel diyim bn günde üç litre hatta bazen fazlasını içiyorum sütüm olsun diye öyle olunca istemsizce yemek yemiyodum diyuyodum yemek yemek istemiyodurm bı kaç gündür suyu azalttım nedense soğuk ya canım su içmek istemiyor sanki yemek yemeğe başladım kendimi sürekli aç hisediyorum suya ağırlık ver Allah yardımcın olsun inşallah ❤️
0 oy
(2,795 puan) tarafından
Sabahtan aksama kadar aç  gezip sadece su iciyorum şükür  sutumde yetiyo  bence süt  olsun diye herseyi yeme bol sıvı  tüket 
0 oy
(489 puan) tarafından
Bende bi ara almistim 2 3 kg kadar emzirirken şekeri tatliyi ekmeği kesince verdim . Tatlı ye süt okur dediler tatliyi kesince süt gene vardi . Bence sivi tüketimi önemli sadece gerisi fasa fiso . Protein de tuket . Ekmek pasta börek çörek yeme 
0 oy
(826 puan) tarafından
Ben diyetisyen ile vermeye devam ediyorum canım 12 kilo verdim şuana kadar 
(826 puan) tarafından
Ki sende tiroit bozukluğu var mutlaka diyetisyen kontrolünde vermen gerekiyor kafana göre yapma derim hormonal dengeyi daha fazla bozarsan sağlığından olursun maazallah
0 oy
tarafından

Mutlaka diyetisyen yardımı alman çok iyi olur onlar vucut yağını ölçüyor herşeyine bakıyo daha sağlıklı kg verirsin vucudunda sarkmaz böylelikle daha verimli olur sütün 

0 oy
(3,669 puan) tarafından
Bebegin ne kadarlık 
(13 puan) tarafından
9 aylik
0 oy
(2,039 puan) tarafından
Benimde 7 buçuk aylık kızım var üstelik süt yumurta ve daha bir sürü şeye alerjisi vardı emziriyorum diye birçok şeyi yiyemiyordum ama ona rağmen dikkat ettim çok veremedim ama 4 ayda 6 kilo verdim bende şimdi alerjisi geçti şükür daha rahatım tiroit sorunun varsa mutlaka dereotu tüketmen gerekiyor sütün artmasına da iyi gelir dereotu onun dışında ekmek yeme yada azalt ben genelde şu şekilde besleniyorum sabah yumurta peynir zeytin bol sebze bunları doyana kadar yiyorum kısıtlama yok peyniri bile istediğin kadar yiyebilirsin arada acikirsan eğer meyve kuruyemis ayran yoğurt serbest bol su tabiki akşama da çorba ağırlıklı sebze yemeği salata yoğurt arada tabiki imkanın dahilinde et tavuk balık hamur işi yemeyip diğerlerini doyana kadar yersen eğer mutlaka veriyorsun 
0 oy
(4,152 puan) tarafından
Bn yaptim diyt canm ekmek yemedim hic corba  yemek ekmek sadece kahvaltida oda cok az sutumde bi azalma olmadi
0 oy
tarafından
Bol su icersen bol yeşillik aksine sütün artar bunlar da zaten diyette var 
0 oy
tarafından
Canm hamurisi seker  aburcubur zaten süt yapmaz ki sütu sivi ve besleyicj seyler yapar. Bunlari tamamen kessen cok sivi salata çorba icsen zaten verirsin kilo.

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 121 göst.
31 Ocak 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Nunum1996.1996 (18 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 289 göst.
27 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Ruyamm34 (244 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 227 göst.
0 oy
8 cevap 350 göst.
14 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Elif.m.05 (1,541 puan) tarafından soruldu

382,426 soru

11,449,484 cevap

35,024 kullanıcı

...