0 oy
1,020 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Esim polis o yuzden basma sehirdeyiz, dogym icin memleketimize gittik izmire. Annemde kaldim, tabağıma kadar ben yikadim kalirken karnim burnumdaydi. Dogum yaptim eve geldik geceleri bir kere bile kalkip napiyosun ihtiyacin var mi demedi, bebeğim aglarken neden kahvaltı sofrasina yardim etmiyosun ver babasina diye kavga etti benimle, sezeryan oldum rezenemi,cayimi ben hazırladım, ocakta kayniyirsa mutfaktan geeel bunu al kayniyir dedi getirmeye bile tenezzul etmedi. Sonra benimle bizim evimize geldi. Burda 20 gun kaldi bjr kere kahvalti, yemek hazirlamadi. Aksamlari yetistiremeyince yemegi aciktim sen hala yapamadın mi yemek dedi, kizdi bide ustune. Agzimi hic acmadim. Bebegim iki aglasa hemen al diyodu, tuvallete bile gidemiyodum, esimle markete alisverise gittik 10 dakika sonra aradi cabuk gel durmuyo dedi. Yani hic bakmak istemedi. Giderken de anne 40ini cikaralim oyle git burda yalniziz dedim yok evime gidicem dedi gitti. Ben tek cocugum annemin benden baska cocugu yok e haliyle bu da tek torunu. Izmire gitti yalandan görüntülü arayip 2 3 dakika oy gulum oy canim diye seviyordu, birkere cocuk aglama krizindeyken telefonu acamadim diye küstü simdi benimle konuşmuyor, bende artik konusmak istemiyorum. Sizce haksiz miyim. Cok üzülüyorum 

20 Cevaplar

0 oy
(2,009 puan) tarafından
Sanki anne degil kaynana konusmamakta haklisin 
tarafından
Simdi kaynanam geldi hemde hic istememistim gelmesini ama bebeğime oyle bir bakıyor ki valla dinlendim sutum bile artti. Esimle bana diyor siz cikin ben bakarim hava alsin gözde. Bunu görünce daha cok üzülüyorum
(2,009 puan) tarafından
Allah razi olsun kaynanandan bosver kuzm kendini düşünüp te uzme bebeginle ilgilen
-Reklam-
0 oy
(439 puan) tarafından
Ayy yuh ya böyle anneleri görünce çok şaşırıyorum benim annem aksine sen yat dinlen cocuğa biz bakarız kaynanamla ikisi vardı yanımda 20 gün sonra ben kendim gönderdim olmuyodu yani her kafadan farklı ses çıkıyodu bence haklısın boşver arama sorma hatasını anlar 
tarafından
Bugunde esimi aramis yalandan torununu sormus. Benle kus diye 1 haftadir ne arayip soruyordu. Ben bir de aradjm ustune yine telefonu açmadı.
(439 puan) tarafından
Arama canım ya neden arıyosun annen gattar birisi mi anlamadım ki
tarafından
Gaddar canim evet, hic eyvallahi yoktur. Tek basina yasiyor babamdan ayri. Hic korkmuyor kizimda giderse naparim diye
0 oy
tarafından
Öz annen mi diyesim grldi saskinlikla okudum haklisin canim
(95 puan) tarafından
Bende okuyunca aynı şeyi düşündüm
tarafından
Valla oz annem ama hep boyleydi. Ben universitedeyken de mesela bana para verirdi ama borc veriyorum bursunu alinca geri ver derdi, torunu olunca degisir sansim değişmedi
tarafından
Tovbe kiz evlatlik mısın  ne o nasil anne ben şok
tarafından
Kiz beni de suphelendirdiniz :D babam asiri iyidir ama cok duskundur :D ondan bence evlatlik degilimdir :D
0 oy
(4,698 puan) tarafından
Canım bırak çok takılma küsüyorsa keyfinden küsüyor konuşursa da keyfinden arar konuşur sen üstüne düşüp arama
tarafından
Annemle babam ayri orda tek basina kalıyor üzülüyorum yalniz kalıyor diye aklim hep onda ama o bizi merak etmiyor
0 oy
(2,332 puan) tarafından

Ay yok artık ya. Bazen burda yazılanları okuyunca Allahım nasıl anneler var diyorum :( bi de tek çocukmuşsun. Hep mi böyleydi canım ? Allah kalbine merhamet versin inşallah 

tarafından
Heo boyleydi cok sertti. Burda kizim isitme testinden sol kulagi geçemedi mesela universite hastanesine sevk ettiler eve geldim agliyorum bana diyor yeter abartma biseyi yok cocugun. Halbuki 3 kere kaldi testten
(2,332 puan) tarafından
Onun ailesi de onu böyle sert ve sevgisiz yetiştirmiştir o yüzden o da sana aynısını yapıyodur belki canım. Çok üsteleme üzme kendini. Anlar illaki hatasını
tarafından
Evet aynen. Ananemle o da böyle hatta ananem hicbir torununu sevmez ama annem annesinden cok şikayet eder, dert yanar. Simdi boyle yapması beni sasirtti. O anlasa bile hatasini eşim bile soylendi artık nasil anne diye, bende unutmam bu yaptıklarını
(2,332 puan) tarafından
Bazıları küçükken çektiklerini kendi evlatlarına cektirmez , bazıları da aynı annen gibi çektiklerini kendi evlatlarına da çektirir. Sevgisizlikten yapıyodur. İnşallah bebeğin annenin kalbini yumuşatır biraz canım
tarafından
InsaAllah canim yoksa bizi kaybedicek artik
0 oy
(1,326 puan) tarafından
Birak canim uzerine dusme .uzerlerne dustukce dhaa da simariyolar adeta... Bnde kirginimmm.. Hayatta esimi aramayan insan. Esimi arayip dert yanmis elif bana kizgin mi diye. Ama ben kizgin degil kirginim

.herseyi sineye cekiyorum. Zamani gekince heosiniyuzune vurucam
tarafından
Bende kirginim ama uzerine o ben birsey yapmisim gibi davraniyo. En iyisi dedigin gibi umursamamak
(1,326 puan) tarafından
Umursmaa ararsa bidhaa bidhaa acma. Ben dogum yapicam onu bile sylemeyi duusnmuyorum  zmaani gelince . durum atarsak ordan gorsun el gibi. Davranislari da ell gibi zaten
tarafından
Ben whatsaptan engelledim valla yoksa durup durup kotu seyler yaziyor. Yaziklar olsun lanet olsun sana falan diyor
(1,326 puan) tarafından
Ayyok artik ya. Bnimki de babama aratyo nasilmisim diye
tarafından
Benimkiler ayrı. O yuzden aratamaz. Babami aramaya da cesarwt edemez babam cok kizgin ona gittigi icin. Anca esimi arar
0 oy
(3,901 puan) tarafından
Nasil bir anne ki anlamadim.valla..insan bu kadar kıyabilir mi evladina..o kadar agrın varken bide hizmet bekliyo..
tarafından
Agladim bile o gun anne cocuk ac emiyo nasil geleyim diye, bahane uretme diye bagiriyodu esim de yanimizda bide. Herseye sahit oldu ona üzülüyorum
0 oy
(3,213 puan) tarafından
Annen değil kırk kat yabancı olsa bile böyle yapılmaz ki çok haklısın 
tarafından
Hani bursa diyolar ya annene mi guvendin yaptin. Valla ben guvenmistim ama cok uzgunum hicbirsey yapmadi
0 oy
(280 puan) tarafından
Yanlış anlama da öz annen mi tek çocuğum falan deyince bide böyle davranınca bilemedm haklisin tabi bu arada 
tarafından
Oz annem evet annem babam ayrildi ben kucukken o yzuden tek cocugum.
(280 puan) tarafından
Belki yapmak istediklerini gösterememiştir psikolojisi cok iyi degildir gencken ayrilik yasamissiniz ne diyecegimi bilemedm ya ne biliyim üzme kendini her Anne Baba bir olmuo işte
tarafından
Valla cevremde görüyorum üzülüyorum hem tek cocugum hem annem yalniz yasiyor onu oraya baglayan hicbirsey yok yine de gitmek istemesi bizden bunalmasi cok kırdı beni
(280 puan) tarafından
Çok haklisn :(
0 oy
tarafından
Ay bide tek çocuksn üstüne aşırı düşmesi gerek düşün ben evin en küçügüyüm annem üstüme çok düşer Allah bin kere razı olsun duş alırken bile yardımcı oldu sezeryanlıyim diye herşeyi önüne getiriyor du ağır olucak ama annen neden böyle yapıyo seni sevmiyo mu acaba bi anne evladına böyle yapmaz çünkü 
tarafından
Canim inan bense soruyorum niye sevmiyor diye. Cunku kucuklugumde bile inanilmaz doverdi beni. Evlenmeme 1 hafta kala temizlige yardim etmedim diye küstü bana artik gittim elini optum vak evlenicem yarin barisalim dedim yoksa barismicakti. Benim annem diyorum ya cayimi bile getirmedi. Emzirirken gogsum aciyo diye aglardim abartma abartma diyodu bana dalga geciyodu.herseyi icime isledi unutamiyorum
tarafından
Evlatlık filan mı aldılar acaba belki bilmiyosundur Allah korusun babanla ayrımı peki hırsını senden çıkarıyor olabilir
tarafından
Ayri canim ayri. Babam aldatti annemi ayrildilar evet hirsini benden çıkarıyor babam cok duskundur bana tam tersi
0 oy
tarafından
Sen iyice bi araştır bacım üvey evlada yapılmaz bu 
tarafından
Bide surekli para vermeye çalışıyor bana laf sokuyor. Sen calismiyosun bos bos oturuyosun al bu parayi kocan vermez sana falan diyor. Halbuki ben esimden para bile istemem cogu zaman kendi verir. Ben bebek oldu diye calisamiyorum bir de eskiden calisirdim. Hep laf sokuyor boyle
tarafından
Allah sana yardım etsin kocan para vermiyorsa bile annene veriyor de
0 oy
(306 puan) tarafından
Evlatlıkmşsın gibi bu nasıl bi anne ya.. Bencede hiç bie şklde muhatap olma canım kaynanana iyi bak illa ennelik istiyorsan onu ara sor sen iyi davrandıkça oda sana çok iyi gelr.. Kendi annen gibi anne olmaz benm çevremde de var öyle anne şmdi boşadı kocasını iki çock kendi halinde yanında değil kendisi kafasına göre yaşıyor.. Yaşamak denirse adına.. 
tarafından
Kaynanamda az degil onunda hakkımda konustugunu duydum. Ben kiloluyken etrafa oglum bu siskoda ne buldu diyomus simdi 30nkilo verdil tabi ama o dedigini unutamiyorum. Allah var torununa cok iyi bakiyor 3 gundur burda 3 gundur dinlendim o yuzden unutmuş gibi davraniyorum
(306 puan) tarafından
Canım kndi ailemizin yaptıklarını çabuk unutuyoruz bir sürü tölerans ediyoruz ama eşimizn aileai aöz konuau oldğunda tek hatasa silip atıyoruz.. Kaynanan orada cahillk yapmş sen o dedğini düşünerek kafana takıp üzülme.. İçinde yaşamaya devam etmek zorunda kalıraansa git yüzleş neden böyle dedin de belki laf getirenler yalan söylüyordur canm.. İnsanlar iyi yönlerini görmeye çalış boşver gününü geçirdiğine bak :)
tarafından
Canim ben yazismalarini okudum direk faceden yazmis millete yuzlestimde zaten cok agladi ozur diledi. Esimde sagolsun yanimda durdu. Defalarca ozur diledi helallik istedi benden. Kayinpederim bile aradi annen cahillik yaptı diye ama dedigin gibi kendi anneme oldugu kadar iyi niyetli bakamiyorum
(306 puan) tarafından
Bk ne güzel özr dilemiş arkanda olmş kaynpedern eşin sen bunu unut canm kafana takma hiç.. İyi şeyler düşün inşallah herşeyde iyi olsun
tarafından
InsaAllah canim insaAllah..
0 oy
(833 puan) tarafından
Senin annen merhametsiz acima duygusu yokk rahatligi seven bi insan gibime geldi cok haklisin 
0 oy
tarafından
Valla canım bazı kadınlarda annelik duygusu olmuyor isterse torunu da olsun hiç farketmez benimde annem seninki gibi bende konuşmuyorum ki sen iyi sabirkisin ben kim olursa olsun isterse babam annem eşim kim olursa olsun bisyden rahatsızlanan eğer söylerim konuşurum sende deseydin anne sen bana bakmam lazım ben sana bakıyorum deseydin ben rahatsızım iyileşene kadar yap deseydin keşke bazen söylemezsen keyfiye bırakırsan üzülürsün işte şöyle patır patır korkma o senin annen olabilir ama o annenin de sorumlulukları var yapması gereken şeyler var bana kayın valdem baktı o ev işlerine baktı ben çocuğa baktim 1 hafta sonra git evine dedim ben yaparım kimseye ihtiyacım yok daha dikislerim dusmemisti kimden ne iyilik bekleyeceksin annem yok kaynanama ne diyecek ki sanki ama konuşma bencede seni düşünmeyen kimseye hayatında önem verme ben öyle yapıyorum 
tarafından
Ben sadece bir kere "anne geceleri neden kalkmiyosun cok yoruluyorum" dedim daha cocuk 6 7 gunluktu. Bir de gece mi kalkicam kusura bakma dedi napayim artik bidaha soylemedim bile. Allah iicne merhamet versin beni cok üzdü
0 oy
(1,331 puan) tarafından
Valal çok haklsiinnn yaa öyle seymi olurrr ya  şaştım kaldım çok uzuldumm
tarafından
Bende cok uzgunum inan...
(1,331 puan) tarafından
Seni çok iyi anlıyorum bnd bir ay önce doğum yaptım annemle hastaneye gittik iki yaşındaki kızını da götürmüştüm son kontrole , neyse bnd ordan oraya kostruuyroum bide bebekte kilo almiyo sirkeli zayıf gorunuydou korktum bnd 35 haftalikti nst ye bağladım annemde aşağıda arayıp duruyor nerdesin bitmedimi felan bnd anne beş DKK diyroum ha bire eşimi aramış kızın durmuyo konuş kayinvalidemi aramış konuş sakinlessin diye en son beni aradı ben eve gidiyorum sen sonra gl dedi bnd anne Kerim izin vermez kızar bekle gelicem dedim annemde Allah seni kahretin senin gibi evlat olmaz olsun dedi bende bı ağladım nst masasinan çıktım geldim hemşirelere kızdı bana madem bakamiyosunuz niye dogruuyosunz diye kızımı aldım agalya ağlaya eve gittim eşim geldi sonra hicbisey demeid aksamida doğuma gittim zaten sürat beş karış sarıldı gönderdi aşağı bile inmemislerdi ben kayınvalidem var diye utandım kardeisme msj atım anneme şöyle aşağı insin diye öyle malesef
tarafından
Bunlar heralde anneliği dogurmaktan ibaret zannettiler. Benimki zaten babamdan ayrildiktan sonratamamen kopmustu benimlr ben babamla büyüdüm. Evlenince annem düzelmişti torun olunca da iyice duzelir dedim ama beni yine şaşırtmadı. Ne diyim Allah annelerimizin icinr merhamet versin. Bende anne oldum artik daha cok üzülüyorum bana yaptıklarına annemin
0 oy
tarafından
Çok tanıdık ne yazık ki 

BOŞVER 
tarafından
Biz böyle olmayalım, ders olsun bize. Anne de olsa bi sure sonra insanin ici nefret doluyor annesine karşı..
tarafından
Sana anlatsam azın açık kalır
3 evladım oldu
Hiç birinde yanımda olmadı. Tek kızıyım üstelik ve ilk torunları benden oldu.
Ama ne yazık ki analık duygusu mu desem torun sevgisi mi yok desem bilemiyorum
Ben bu duyguya bir isim koyamadım bacım
Tam 8 ay konuşmadım bebeğimi doğum ettim aramadı sormadı
Neyse gece gece üzülmiyim :(((
tarafından
Seninki benimkinde de fena ama bak ben tek cocugum birde oyle dusun. Babamla da ayri. Allah gecinden versin bisey olsa benden baska aricak kimsesi yok evde kedileriyle kalır. Hala korkmuyor bana kotu davranıyor. Aynen gece gece üzmeyelim birbirimizi. Canlari sagolsun ne diyelim
0 oy
(554 puan) tarafından
Kaynana bile yapmaz bunu 
tarafından
Yapmadi valla. Biyerinden ter akiyor ama yine de torununa bakiyor bana sen uyu diyor. Yazık valla
(554 puan) tarafından
Allah raziolsun her zamn kaynana kotu olmuyor bazen annelerde vicdansiz cikabiliyor demkki
tarafından
Ben annemin yuzune de derdim, Allah bilmis de erkek evlat vermemis gelinine oyle bir cektirirdi ki annem. 40 kayinvalideye bedeldir, kizina boyle yapan sen dusjn artik geline napardi
0 oy
(992 puan) tarafından
Benim.annem.dygyb günü küsmüş insan herşeye küser çok geçimsiz sevgisiz  bir kadın. Varsa  yoksa babamın ailesi ve  yaşattıkları. Ne evd duyuru var ne bize huzur verir
0 oy
tarafından
Çok uzuldum inan. Valla benim annem bana 4 ay baktı gik demedi şunu yap demedi çocuk ağladı ben uyuyayım diye aldı sabah oldu aldı hep annemdeydi çocuk annem baktı ben 2 ayı bitince anca çocukla ilgilenebildim çünkü dikişlerim çok kötüydü kalkamadım hiçbirşey yapamadım valla allah razı olsun hep dedim. Ama seninki bi garipmis sende arama boşver asıl o hatalı 
0 oy
(2,357 puan) tarafından
Cnm bnde sana yazayım dedim barıstınız mı annenle annen biraz kendini düşünen bencil bir insan gbi benm annemde öyle ama ayagıma kadar geitrir yemegini saatlerdir mutfaktan cıkmaz paso getrr bişeyler emzirrlen tabak koyar yorulunca der sende sunu yap die ama dogumdan snra demedihiç ancak bi kac ay gecnce annene bnce kırgınlıhını anlat ben duramam msjatsrm benm esmde polis memleketimxdeyiz cok şükür yakın olsun dedi ama smdide benden kacar ..anne ben sana cok kırıldım benden baska evladın varmış gbi kacıosun cocuklu ev herzmn musait olunmuyor telle ugrasamyrm bunu anlaman lazm cocuk  gbi küsülğr mü bende küsüyüm pzmm gittin diye lonıs cnm 
tarafından
Aaa senindemii esin polisss bak ortak yanimiz ciktii. Annem bu olayin ustune yılbaşında supriz yapip geldi, ozur diledi benden. Hallettik. Geldiğinde de eskisi gibi davranmadi herseyi yapmaya calisti. Cok sukur yani :)
(2,357 puan) tarafından
Aa negüzel hatasını anlams benm annem cok üzdü dpgumda hiç oturupta haksızım sırda demedi oylede kaldı kalbimde kırıklık yemekler pastalar gondersede hala buramda evet cnm esmde polis ..ama nefret ediyo meslegnden izin yok vs die cocuklara ılgılenemyrm die stresli bi yapısı var acaba polis olanlar hep mi boyle
tarafından
Yok kiz benim esim cok seviyor meslegini gayet mutlu. Yorulsalarda emeklerinin karsiligini aliyolar. Bu devirde kim emeginin karşılığını alabiliyor. Izin vs yok bende memlekete hasretim valla ama napalim

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 290 göst.
14 Temmuz 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sevgi344 (220 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 327 göst.
0 oy
23 cevap 662 göst.
26 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Sevii (45 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 338 göst.

378,244 soru

11,320,778 cevap

34,765 kullanıcı

...