+1 oy
711 göst.
Aile kategorisinde tarafından

Esimin ablasi bize geldi bebegim 5 aylik 2 kat elbise ve el ormesi takim giydirmistim mutfakta bunu cok giydmirsin erkek bebk bunalir daralir dedi. Bende sancisi var falan dedim uzatmasin die.
Sora odaya gectik ordada soyledi bende sancisi var ev soguk surekli kucakta mecbur boyle dedim sonucta onu en iyi en taniom annesiyim dedim eskiden de 3 kat giydryodum dedim simdi bu da yelek niyetine dedim. O da canim bizde 5 tane buyuttuk dedi yani dier yegenlerini kastetti kendisi hala bekar ayrica.
Bari gece yatarken falan cikar dedi bende daha da uzatmasin die evet cikaryom. Dedim bak dedi sen simdi belki dion anla gelip gdip bana biseyler dio ama ben korulugune degil bebegin halasi olarak iyiligine diom dedi bende sen hala olarak iyiliğini dusunurken ben anne olarak daha cok iyiligini dusunurm dedim.
Sonucta 24 saat onalyim onu en cok ben taniom sancisi falan olunca ben ugrasyom dedim.

Ya arkdaslar ben mi cok abrtyom yoksa normal mi Boyle seyler. Lutfen bozuk bu moralimi yerine getirin.
:(Ayrica esimde diger odada idi. Sizce ona da soylim mi soyelsem ne diyim?

27 Cevaplar

+1 oy
(3,136 puan) tarafından
Ev doğal gazlıysa 3 kat giydirmen çok fazla ama sobalıysa normal. 

Bence iyiliğini düşünerek söylemiştir. Çok giydirip terletmekte bebeği hasta eder. Abartılacak bir durum yok gibi. 

Benim kaynanam görümcem de çoğu zaman ya ince giydriyorsun der ya da başka şeyler umursamıyorum bile
-Reklam-
0 oy
(1,625 puan) tarafından
Eşinlik bi durum yok bence söyleme sen diyeceğini demişsin iyi de yapmışsın. Kimse annesi kadar düşünemez 
tarafından
AMA kizin kafasi hala basmadi
(1,625 puan) tarafından
Bi gün hasta olunca baksın ilgilensin omzaman basar kafası. Şuan tam yelek giydirme mevsimi tavrını belli et müdahale etmesin bilip bilmediğne
tarafından
Ya cideen canim.suan cok.siikn
0 oy
(370 puan) tarafından
 Kiz halasi nolcak iyi niyetli gibi geldi bana
tarafından
Yok asla kotu niyetlo degildir canim AMA ne bilim ben de annesiyle kotulugunu asla dusunmem ki saygi duymasi gerekmez mi
0 oy
(14,004 puan) tarafından
Aman boşver he he de geç ağzı olan konuşuyor 
tarafından
Ay he desem evet de bende dayanamdim
(14,004 puan) tarafından
Boşver canım ya kimse senin gibi düşünemez takılma
0 oy
(1,908 puan) tarafından
Eşine söylersen sana kizicak  ayrıca buyutmeyin ya he de geç bukadar sinirlenen.falan ne varki 
tarafından
Yemin ederim 1 saattir yuzum  sirke satyo:(
0 oy
tarafından
Canim acayip  sikkin
0 oy
(306 puan) tarafından
Onun çocğu olduğunda da sense onun gbi davran herşye burnunu sok anlasın evlat büyütmk nasılmş üstne nasıl titreniliyormş en çok kimin anladpını düşündüğünü bilsin canm.. İnsanlr bazen nparsan yap anlmaz taki sende onlara onların sana davrandığı gbi davranana kadar... 
tarafından
Evlenecek gibi digil  ki .hos evlense yavrusu olsa da asla ses etmem
tarafından
Annesi o der gecerim aama
0 oy
(280 puan) tarafından

Halalık değilde gorumcelik yapmaya çalışmış :)

tarafından
Cozemedim ki hala olsam derdim annesi bilir karismim
(280 puan) tarafından
He de geç boşver canm
0 oy
(10,147 puan) tarafından
İyi niyetle demiştir canım evin kaç derece 3 kat fazla sanki eğer 20 nin altında değilse sıcaklık evinde 
tarafından
21 ,20 derwce falan
(10,147 puan) tarafından
Anladım canım terlemesi yoksa iyidir üstü zaten sen anlarsın, lafını demişsin zaten çok da takma kafana
0 oy
(3,740 puan) tarafından
Allah'ım ya ne meraklılar herşeye burunlarını sokmaya :( sannee ya sanane ben belki bebeğimin kötülüğünü istiyorum sanane demi :@ ya kimse annesinden daha iyi düşünemez millet karışmak için konusuyo illa bir şey diyecekler ya boşver canım  sen diyecegini demissin
0 oy
(406 puan) tarafından
Ah varya.. 1 saattir yatakta dönüyorum eşimle görüntülü konuşurken yine o gevşek ağzını açtı kaynanam olan uykum kaçtı 1 saat döndüm yatakta bunların ağzına lafı tıkmadan anlamıyolar canım gerçi tıksanda anlamıyo KIT BUNLAR KITTTTTT
0 oy
(87 puan) tarafından
Bence sen abartıyorsun canım. Bende halayım yengem incecik giyidirirdi çocugu çocuk buz tutuyor çekinip yanlış anlayacak diye birşey diyemezdik. Desekde dinleme zaten. Yani o da benim canım bende yigenimi düşünüp söylüyorum bu da alınıp gücenecek ne var. Ha fesatlıgından sana bilmişlik yapmaya çalışır o ayrı ona bende tahammül edemem. Ama anlayışını göre öyle biride degil gibi. 
0 oy
tarafından
Hala canim skkn
0 oy
tarafından
Annesi sensin daha fazla düşünürsün tabiki ama boşver eşine anlatma takma kafana heryerde var böyle herşeye karışan kişiler yapıcak bişey yok 
0 oy
tarafından
Kız kötülüğüne söylememiş ki 3 kat gerçek ten fazla canım isilik olur
0 oy
(616 puan) tarafından
Valla banada iyi niyetli gibi geldi evet erkek bebekler çok sıcağı sevmiyor a katılıyorum ben . Ben şuan içine yarım kol zıbın üstüne sweat giydiriyoruz onuda kalinlardan giyemiyor mesela  LC nin ince uzun kollylarindan giyiniyor üstüne yelek giydiriyoruz cikariyoz gün icinee tabi benimki 18 aylık hareketli diye 
0 oy
tarafından
Bende oğlumu çok giydiririm herkes bi ton laf 1 kilo çamaşır vs diyo evim giriş kat soğuk oluyo elleri üşüyo hemen grip oluyo herkes çok biliyo takma onları 
(620 puan) tarafından
Bebeklerin elleri ve ayakları soğuk olur zaten. Üşümesini göstermez canım. Vucudundan anlasilir usudugu
tarafından
Küçük bebek değil 2 yaşın da üşüdüğü zaman elleri soğuk oluyo normal de olmaz
(620 puan) tarafından
Büyükse  belli olur canım, küçük sandim
0 oy
(620 puan) tarafından
Ben fazla fazla giydirenleri anlamiyorum, söylerdim yakinim olsaydi. Bizden birazcık uzeri kalin olsa yeter. Kötü bi şey dememis halası. Annesi olduğu için dusunuyorsun bebeğini tabi ki. Ama İlk bebekse sen de herşeyi onunla öğreniyorsun. Bilemeyebilirsin. Sorun yok aslında canım.Sen halayı sevmiyorsun galiba sözü batmış o yüzden
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Abartılacak bir durum göremedim ben. Gorumcen evinizdeyse ayıp olur, onu istemiyormussun gibi düşünebilir.  Konuyu da uzatma bence. 
0 oy
(12,851 puan) tarafından
3 kat mı çok fazla canım ilerde çocuğun en ufak rüzgar da hasta olur oğlum 21 aylık daha hiç iki kat giydirmedim

İlgili bir soru bulunamadı

377,143 soru

11,286,881 cevap

34,694 kullanıcı

...