0 oy
487 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Kızlar benim oglum 5 yasinda ama bir huyu var surekli gizli saklı evin bir köşesinde peçete yiyor islak mendillerin suyunu agzina sıkıyor ben görünce kızıyorum uyarıyorum ama ben olmayınca yine yapıyor bazen gizli takip edip bakıyorum pecetenin bir yaprağını koparıyor. Ufak ufak alip agzina çiğneyip yutuyor bir türlü biraktiramdim evde ki pecetenin hepsini kaldırdım ama en fazla iki gün sürdü illaki evin bir köşesinde peçete bulunuyor ve her fırsatta yiyor ne yapayım sizce nasıl korkutayim

13 Cevaplar

+3 oy
(450 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Cocugunuzda kansızlık veya demir eksikliği olabilir canim öyle duymuştum ben 
tarafından
Ayy öyle mi ya valla hic aklıma gelmedi o toprak vs yiyince vitamin eksikliği olur diye biliyordum ama en kisa sürede götürecem o zamn
(450 puan) tarafından
Mutlaka götür canim yüksek ihtimal o yüzdendir çinko eksikliği olabilir ihmal etme
tarafından
Aynen canim baktircam sagol ☺
-Reklam-
0 oy
(545 puan) tarafından
Korkutma bence bı pedagoga götür 
tarafından
Aynen ya önce bi doktora danışalım bakalim ne diyecek
0 oy
tarafından
Ya kansız felan olabilir peşine düşün bi doktora gidin. 
tarafından
Aynen canim en kisa sürede götürecem insallh
0 oy
(4,668 puan) tarafından
Kan tahlili verip değerlerine baktır canim bence kan değerleri düşük. Ben de toprak yiyordum küçükken kanım düşük olduğu için.
tarafından
Aynen toprak yiyeni duymuştum ama böyle hic duymadim yinede baktirayim
(4,668 puan) tarafından
Olur canim olur. Bir de bu yaştaki çocuklarda otoritenin olmadığı yerde yasak şeyleri yapma davranışı oluyor. Sen fazla tepki verdiyse pekiştirmişte olabilir. Cok üstüne gitmemeye çalış. Senin yanında yemesine izin ver. Ama o yemeye başladıkça dikkatini dagit o farketmeden. Gizli yapması senin yanında yapmasından cok daha tehlikeli.
0 oy
(2,493 puan) tarafından
Vücutta bir eksiklik olduğunda insanların canı olmayacak şeyler çekip yiyebilirmiş. En kısa sürede bi doktora götürün değerlerine baktırın. Sonra gerek görürseniz pedegog ile görüşün.
tarafından
+1 kesinlikle
tarafından
Evet canim çoğu arkadaş vitamin ve kansızlıktan olabilir dedi ilk fırsatta götürecem insallj
0 oy
tarafından

Ay cok ğüldüm :D ıslak mendilin suyunu icmek ne :D benimkide kağit yiyo. Ac kaliyo yapacak bisey yok ekmek bulamsaan kağit ıslak mendil ye 

tarafından
Kiz valla suyunu agzina sıkıyor çok seviyor ama hep gizli yapıyor ulu orta yerde değil yani
0 oy
(14,025 puan) tarafından
Benim kardeşim de kagit yiyordu yaa ne garip kansizliktAn galiba 
0 oy
tarafından
Kansızlık yada demir eksikliği olabiliyor..bu eksiklerde toprak bile yiyen var kum yada taş gibi..doktora götürüp kontrol ettir cnm
tarafından
Evet topağı yiyeni duymuştum ama bu peçete den ne anlıyor bilmiyorum ya
0 oy
tarafından
Ayy canım bende küçükken hep gazete ıslatıp ıslatıp yerdim vitamin eksikliği kansızlık ne dersen vardı bende . İlkokula giderken bile yapıyordum nasıl bıraktım bilmiyorum :) :) :) :) 
tarafından
Demkki bi sorun varya normal değil baktircam ilk fırsatta
0 oy
(439 puan) tarafından
Canım benim Oğlum da 4 yaşında dediklerini aynısını yapıyo oda . Ben götürdüm tüm tahlilleri yapıldı şükür temiz hepsi . Doktor ilgi çekek için yapıyo dedi . Kardeş kiskancligindan olabilirmiss
tarafından
Olabilir tabi ondanda yeni doğum yaptım kıskanmış olabilir
0 oy
(3,617 puan) tarafından
Doktora gotur canm bi hastalik kansizlik mi demir eksikligimi ne var
tarafından
Galiba kansızlıktan mis canim baktirmaliyim hemen
0 oy
(3,880 puan) tarafından
Bunu mutlaka bir vitamin eksikliği olduğu  için  yapıyordur  canım.  Komsumun oğlu  da kıyafetlerinin  yakasını  isira ısıra  koparip yerdi. Doktora götürdü ki vitaminleri eksikmis. Kullanınca bıraktı yapmayi.
tarafından
Götürecem insallh en yakın zamnda
0 oy
(2,039 puan) tarafından
Vitaminlerine baktır canım birde üstüne çok gittiğinden abartmış olabilir gördüğünde fazla üzerine gitme yapma etme deme dikkatini dağıt başka birşey söyle mesela peçete yerken görünce hadi gel oyun oynayalım de bunun gibi dikkatini farklı yöne çek bir süre sonra yapmayı bırakacaktır 
tarafından
Insallh canım ya

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 609 göst.
0 oy
10 cevap 599 göst.
19 Haziran 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 319 göst.
25 Eylül 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy