0 oy
465 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kizlar saat beste mayaladim bes kiloluk sute yarim su bardagi yogurt kattim ama alti hala su gibi kaymak falan tutmadi ya sabaha kadar dolaba mi katim disarda mi kalsin yogurdumu nasil kurtarabilurim

13 Cevaplar

0 oy
(17,787 puan) tarafından
Hic basima gelmedi bilmiyorum dolaba koy istersen hani iki gün acmiyoruz ya belki biraz düzelir
tarafından
Sagol cnm sicak suya oturttum insallah titar ya
(17,787 puan) tarafından
Insallah canim emeğin boşa gitmesin
-Reklam-
0 oy
tarafından
Sıcak su ya koy bekle tutar. Ama suyun kaynamış olmasın. 
tarafından
Sagol cnm yorumunu gordukten sonra yaptim insallah titmustur cocuga bugun hazir yogurt verdim zaten
tarafından
Tamam cnm inşallah tutar
tarafından
Yoğurdun tuttumu canım merak ettim :)
tarafından
Evet tuttu cnm ama tabii kivam olarak oburleri gibi olmadi kesik kesik oldu biraz sulu oldu
tarafından
Bozuldu bi kere o şekilde anca kurtarırsın. Olsun cnm enazindan yenilir.
0 oy
tarafından
Üstünü örtmeden dışarda beklet sabaha kadar bence canım dolaba koyma iyice sulanır 
tarafından
Yok cnm koymadim disarda halbuki sicak odaya koydum kalin bi sofra beziyle sardim ama anlamadim niye titmadu
tarafından
Anladım canım belkide açman gerekenden daha erken açmışsındır
0 oy
(1,331 puan) tarafından
Ben yoğurt yaptığımda sıcak tutarım mayası tutsun diye biseyle satarım bı sıkıntıda yaşamadım ama şuan ne yapmak lazım bilmiyorum
tarafından
Bende sicak tuttum cnm oda sicakti kalin bi bezle sardim etrafini iyice titsun diue hatta
0 oy
tarafından
ilik yaptin sanirim tatlım onu sicak suya oturt tepsi gibi biseye iyice de bürule sicak bi yerde dursun petek ustu felan.  Tutar insallah dolaba alırsan olmaz 
tarafından
Yaptim cnm sicak suya tuttum yok inanki parmagimi koydum 10 saniye baktim dayaniyo mayayi ekledim ama kasikla koydum kasik soktigim icin mi titmadi acaba
tarafından
yok bende karıştıririm tatlim ama bazen bi olac veriyorlar hayvanlara o sütler hic tutmuyo kefir gibi kalıyo iyi sıcaklıkta yaptıysan ilaç sutudur
tarafından
Yok cnm sicakligi iyiydi ne sicakti ne ilikti parmagimi koydum saydim hatta sonra ekledim hep yaparim ama ilk defa oyle oldu
tarafından
oluyo boyle o sütleri imha etmeleri lazımken satiyolar ya senede 2 kez olur  benim.
tarafından
Olabilir kesin oyle yapmislar cunku her defasinda oyle yapardim sorun yasamazdim gece bir olunca yogurt tas gibi olurdu kaymak titmadu hep yogurdun alti hep su doldu
0 oy
(5,492 puan) tarafından
Sıcak mayalamış olabilirsin, ya da iyi örtmemiş olabilirsin üstünü. Üstü açık şekilde dolaba koyabilirsin sorun olmaz. Kaşıkla felan bakmadın dimi
tarafından
Mayalarken kasik soktum ya ondan mi tutmamistir sutun sicakligi felan iyiydi etrafinida iyice sardim
0 oy
(119,338 puan) tarafından
Firini  ac ısıt icinde bekletama dusuk ayarda
tarafından
Tm kanka deniyecem insallah kurtaririm yogurdu
0 oy
(1,298 puan) tarafından
Allah Allah soğuk mu mayaladın ki canım birde ben bir lt ye bir dolu karşı k maya koyuyorum birazdaha mayayı artırmak gerek belki 
tarafından
Ben hep yarim eu bardqgi eklerim tqm tutardu ama galiba bu drfa kasik soktigum icin olmadi kasikla mayaladimbyogurdu
0 oy
(4,678 puan) tarafından
Canım dolaba koy yarın bakarsın keşke 5 kg hepsni yapmasaydın 
tarafından
Buzlukta yer yoktu bendr yaptim cok pisman oldum ya gitti sut sutcude persembe gunleri tek getiriyo sabah kizima hasir yogurt verdim simdi nasil yogurt vercem cok seviyo yogurdu
(4,678 puan) tarafından
Kıyamam yaa vala canım bizde iyi tutmadı mı dolaba koyuyoruz ertesi gün az çok tutuyor sulu olsa bile yiyilebiliyor
tarafından
Az once teyzemi aradim isit ilik bi sekilde biraz daha yogurt ekle dedi yaptim tekrar sardim bezle koydum sicak odaya sabaha kadar bekleyecem insallah tutar
(4,678 puan) tarafından
İnsallah olur ya
0 oy
(1,635 puan) tarafından
Dolaba sakın koyma asla kurtaramazsın.

Fırını ısıtıp kapat o sıcak fırına koy. Tutarsa öyle tutar anca.

Yada hiç soğuk görmeyecek şekilde kalınca sar bi kaç saat daha beklet.

Havalar soğuduğu için ayar kaçabilir bu ara
tarafından
Tm cnm cok sagol sicak suya oturtmustum simdi firina atarim hemen
(1,635 puan) tarafından
At bakalım inşallah tutar. Ama tutmadan dolaba koyarsan asla tutmaz soğukta. Mayalanma için sıcak şart
tarafından
Tekrar isittim ondan sonra maya ekledim biraz daha insallah tutar canin
(1,635 puan) tarafından
Maya yeterliydi ama yinede iyi yapmışsın. İnşallah tutar
0 oy
(110 puan) tarafından
Bence 5 litrelik sute maya az gibi. Ben küçük bir kase ile katıyorum. Ayrıca sütun mayalarken soğuk olmuş olabilir canım annem hep bu durumlarda su kaynatıp leğene döker içine yoğurt tenceresini koyar üstünü kapatır sabaha kadar bekletirdi çok  da güzel tutardı bi dene istersen
tarafından
Koydum cnm bendr aynisini yaptim yarim su bardagi hep koyardim sorun yasamazdim sicakligida iyoydi sutun ama anlamadim
0 oy
tarafından
Bende youtube dan ögrendım ketılda sıcsk su kaynat bı tepsıye kaynar suyu koy uzerıne tutmayan tencereyı koy tekrar mayala   sıkıca ört her yerını bayabı sar  sabaha kadar beklesın taş gbı oluyo 2 kere bende kurtardım bu yöntemle 
tarafından
Isittim biraz sonra telrar mayaladim sicak yere koyfum cnm kalin bezlede orttum insallah tutar ya
tarafından
Sutu bn ısıtmıyorum ama ınsaallah tutmustur
0 oy
tarafından
Firin isit 100 derecede yogurt koy icine 5 10 dk beklet sonra cikar sar yine etrafini agzini kapat kalsin oyle ben oyle kurtarırdım 
tarafından
Valla teyzemi aradim isit tekrar maya kat biraz daha beklet dedu brnde simdi oylr yaptim insallah tutar

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 176 göst.
25 Ekim 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 155 göst.
24 Temmuz 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Deu (82 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 103 göst.
29 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Mrvgul (3,084 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 91 göst.
20 Temmuz 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde sweet rainbow (97 puan) tarafından soruldu

380,041 soru

11,376,426 cevap

34,862 kullanıcı

...